Heming hunting
dnes je sobota,  18. máj 2024,  meniny má Viola,  spln: 23. máj 2024,  dnes východ slnka: 04:05,  dnes západ slnka: 19:20
poľovnícke sety poľovníctvo Terem

Kvalita šteňaťa - diskusia

autor: off Darius
pridané: 18.7.2013 15:43

Dobry den , zaujimali by ma hlavne nazory skusenejsich kynologov , na kvalitu steniat z jedneho vrhu , popripade ako odhadnut mozne vlohy stenata vo veku 2 mesiacov ....respektive ak mate moznost ze z vrhu po kvalitnych rodicoch ostane 1 stena a vi nemate na vyber , zobrat ci nezobrat ?


počet zobrazení: 5 483
počet hlasov: 1
okruh tém: poľovné psy
 

Aký je dôvod vášho označenia za nevhodný?

najlepšia odpoveď

off Pa33ck, 18.7.2013 o 22:17

V roku 1999 som si vybral sučku tak,že som zaštrngal kľučmi od auta a o 2 roky som mal prvú chovnú suku-Bona z Kokúša.O 10 rokov pozdejšie som si vybral tak sučku,že som si len kľakol a prvá ktorá ku mne pribehla bola moja a mám teraz druhú chovnú suku-Bety zo Slovenskej Ľupče.Boli to moje doposiaľ dve suky ktoré som si niekde išiel vybrať.No a teraz k pointe:Zásadne vyberám si sučky od úplne neznámych chovateľov,ktorí majú to šťastie,že prvá sučka ktorú majú sa im vydarí a na skúškach nemajú možnosť nejako ovplyvniť rozhodcov,čo bežne vídavam na skúškach.Toľko môj postreh!

dať hlas príspevku | počet hlasov: 19

komentáre

zoradiť
off IvanPB, 10.11.2014 o 18:41

Tak podelím sa aj mojim výberom šteniatka. Prvú kopovku som v roku 1997 dostal na moje 17 narodeniny. Poslal mi ju chovateľ vlakom v malej skrinkne na kľúč. Za dva roky som Z nej mal zakladateľku chovateľskej stanice Z Uhlišťa. Ešte raz som za tie roky kúpil šteniatko tak,že mi ho chovateľ priniesol na výstavu,bez toho,že by som si vyberal, alebo pred tým šteniatko videl. A za dva roky to bola ďalšia chovná suka. Medzi tým som si však nechaval suky zo svojho chovu...Takéto sú moje skúsenosti ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 1

off mikole, 10.11.2014 o 13:54

Podobným spôsobom ako Pa33ck som si vyberal šteniatko pred 10 rokmi aj ja. bol to môj prvý pes - sučka. Odchovali sme 3 vrhy šteniatok po jej uchovnení. Mrzí ma, že v tých vrhoch bolo viac kvalitných šteniatok, je však len na ich majiteľovi či absolvujú výstavy, skúšky a chovný zvod aby sa dostali do chovnosti. Z každého vrhu je uchovnená sučka, ani jeden pes. Kvalitné jedince tým zostávajú neuchovnené, ich majiteľom väčšinou stačí ak im dobre robia v lese. Tým vznikajú aj neskôr nepapierové šteniatka, aj keď sú kvalitné exteriérovo aj pracovne, ale niečo im chýba... Klobúk dole pred skutočnými chovateľmi. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off apple, 10.11.2014 o 13:32

toto nie je o výbere šťeňaťa, ale o jeho schopnostiach. zaskočila ma prezentovaná informácia, že mesačné šteňa absolvovalo v snehu cez 20 km dlhý pochod. mám za to, že to je priam vedomé týranie šteňaťa. mýlim sa? ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off cevar, 8.8.2013 o 22:53

abba1 mal suku Filu spod Kokavskej Varty ktorá mu dala psa ktorý je hádam v rodokmeni každého kopova (aspoň moji všetci ho tam majú)-Evar z Dobrého potoka ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 1

off lubosS, 21.7.2013 o 21:00

ja som mal -nemal na výber,naša sučka bola posledná,dokonca v čase odberu mala už štyri mesiace. Dnes je uchovnená /je na fotke/,má 2X CAC, víťaz FSMP. Je to kvalitou plemena,pri starých a na slovensku už dlho pôsobiacich plemenách bývajú už vrhy vyrovnané. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Leon, 20.7.2013 o 11:17

abba1 dali by se doplnit jména těch šampiónu co jsi vlastnil a vlastníš ? a k tomu výběru žádný univerzální recept není protože každému se líbí něco jiného tak že kouknout na výsledky rodičů zkontrolovat zdravotní stav jestli čtěně odpovídá standartu a pak vybrat to co ti padne do oka a mít hodně štěstí:-) ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off mlsrb, 20.7.2013 o 9:22

Výber štenata je vačšinou vždy lotéria a o šťastí,nedá sa jednoznačne určiť ktoré bude dobré a ktoré nie.Samozrejme suhlasím že niekedy je vidieť vady hned a to je ten lepší prípad.Skoro vždy som si štena vyberal a nedá sa povedať že mi to vždy vyšlo.Ale jedno je pravda netreba sa vždy orientovať na velmi známich chovaťelov lebo mnohokrát sa už predáva len značka a vôbec nie kvalita.Ak si budem brať ešte štena zoberiem si ho od neznámaho chovaťela čo má len jednu chovnu suku a nie fabriku na štence. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 2

off abba1, 19.7.2013 o 7:53

Pa33ck - tvoje komentáre sú často úsmevné, mal som 4 psy od známeho chovateľa 1.CACIB, 2.CAC, 3.CAC, 4. polovica rezákov kliešte, inak na výbornú, všetky SD 1. c. dnes si idem pre 5-teho šampióna, drž mi palce )) ... od teba nechcem, ty si veľmi známy chovateľ )) ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 7

off lrentka, 19.7.2013 o 7:45

Prvú suku som nemal na výber, bola posledná - uchovnil som ju. Druhú suku som vyberal asi mesiac, mal som právo prvého výberu. Keď prišiel deň D, tak mi syn chovateľa pošepol, táto najmenšia je mamin miláčik a bolo rozhodnuté. Dnes táto suka odchovala 24 šteniat, ktoré sú v Nemecku, Poľsku, v Česku a na Slovensku. Je to "pán pes", vynikajúca na dohľadávky, aj na durenie. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off goret, 19.7.2013 o 6:40

zobrať-nezobrať ?? najprv treba ísť pozrieť :) ak viem, čo chcem ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 1

off jozef, 19.7.2013 o 0:02

Pa33ck zatial nieje možnosť sledovať kto ti dal hlas za komentár no za tento tvoj som to bol ja!! ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 1

off hyperon, 18.7.2013 o 23:23

poznam jedneho pana, ktory chova psikov uz desiatky rokov, a jeho taktika vyberu bola tiez taka ako to spravil Pa33ck a to, ze prve stena, ktore k nemu pribehlo si vzal. a vraj sa ani raz takymto vyberom nesklamal. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Pa33ck, 18.7.2013 o 22:17

V roku 1999 som si vybral sučku tak,že som zaštrngal kľučmi od auta a o 2 roky som mal prvú chovnú suku-Bona z Kokúša.O 10 rokov pozdejšie som si vybral tak sučku,že som si len kľakol a prvá ktorá ku mne pribehla bola moja a mám teraz druhú chovnú suku-Bety zo Slovenskej Ľupče.Boli to moje doposiaľ dve suky ktoré som si niekde išiel vybrať.No a teraz k pointe:Zásadne vyberám si sučky od úplne neznámych chovateľov,ktorí majú to šťastie,že prvá sučka ktorú majú sa im vydarí a na skúškach nemajú možnosť nejako ovplyvniť rozhodcov,čo bežne vídavam na skúškach.Toľko môj postreh! ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 19

off jami, 18.7.2013 o 21:23

ono je to vzdy loteria ale este ma nikdy nesklamala vybral som si stena ktore sa mne najviac pacilo bolo zive hrave behalo bez vzditelnich chyb moyno som mal len stastie . a dufam ze ho budem mat aj nadalej :-D ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off LuboT, 18.7.2013 o 20:59

ja som si napr. vybral šteniatko NKS z vrhu asi keď malo 7 dní,chcel som svetlú belošku ... vyberal som si hlavne podľa intuície .. teraz mám doma šikovnú a nadanú sučku, ktorá bola najbelšia z vrhu .. a je skvelá :) ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off peeterko, 18.7.2013 o 16:27

Darius ja mam jednu skusenost s welshikom, co z vrhu zostal sam. Zobral som ho v tom case ako svojho prveho psa. Tym asi ze bol sam a mal dostatok mlieka, tak z neho vyrastol "kus chlapa" a je prerastney o 1cm, pricom obaja rodicia su skor mensieho vzrastu. Druha vec je, ze nikdy nebol bojovny a ostrost ma skor taku slabsiu. Aj teaz ked je stary uz tak ho hocikedy da do parady mladucky jagos a on sa ani nebrani. Dokonca aj stravu si necha vziat :-) Je to podla mna tym, ze vyrastal bez surodencov a nemusel bojovat a vydobijat si socialny status ked bol stena. Mozno to nie je tym, ale urcite uz niky viac nekupim psa, co bude jediny z vrhu. Naopak najostrejsie mi pridu utlacane najmensie stenata. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 1

off majko82, 18.7.2013 o 16:19

presne ako píše marcelbyk , ak je štena hravé veselé a nemá viditelné chyby tak je uplne jedno ktoré si z vrhu vyberieš . nie je vždy pravda že krásne velké a dominantné šteniatka z vrhu budú najlepšie a najkrajšie . mne sa vždy ušli šteniatka posledné najmenšie , lebo záujemci si najkrajšie povyberali a vyrástli mi z toho krásavci , jeden je šampion krásy slovenska a druhý tiež dostal pár titulov a pracovne sú vynikajúci ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 1

off marcelbyk, 18.7.2013 o 16:02

dolezite aby nemalo viditelne chyby a aby nebolo bojazlive , zakriknute: ak je zive hrave zvedave tak správnym vycvikom a pristupom aj civavu naucis na diviaky :) ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 1

off kopoviar17, 18.7.2013 o 15:52

ja som moc na vyber nemal a nelutujem je to uzastna sucka nedal by som ju za nic na svete,dokonca som ju uchovnil.ked na stenati nevidis dake chyby ked je zive hrave atd tak nevidim problem.Potom vystavy je loteria ako sa stena vyvinie ci neprerastie aky bude ma chrup atd... ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

reklama

prvá škola vábenia jeleňovZelené zápisky z poľovníckych chodníkov (Egon Gočár) 2.diel