Heming hunting
dnes je streda,  24. apríl 2024,  meniny má Juraj,  spln: 24. apríl 2024,  dnes východ slnka: 04:41,  dnes západ slnka: 18:47
poľovnícke sety poľovníctvo Terem

strelivo Barnes vaše skúsenosti - diskusia

autor: off vladik153
pridané: 27.6.2013 22:36

ma niekto skusenosť so strelivom Barnes TSX raž 7x64 ake to ma vlastne vlastnosti


počet zobrazení: 31 559
počet hlasov: 0
okruh tém: strelivo
 

Aký je dôvod vášho označenia za nevhodný?

najlepšia odpoveď

off xwolf, 11.10.2020 o 0:00

Maťko, zodpovedne strieľať zver na takéto vzdialenosti chce po prvé zodpovednosť, po druhé tréning. Ja sa takej streľbe venujem už pekných pár rokov. Poviem ti jeden príklad. Niekedy pred 15 alebo viacerými rokmi som stretol na strelnici partiu troch poľovníkov, z ktorých si jeden práve kúpil guľovnicu 7mmRM a nejaké strelivo. Vtedy bola u nás funkčná 300m strelnica. Veľkolepo si vyložili terč diviaka na 300m a išli na vec. Puška bola údajne z obchodu nastrelená na 100m. Z piatich pokusov jedenkrát trafili diviaka na prednú nohu.... Na moju otázku, aké tam majú strelivo a akú robili korekciu mi odpovedali len menom výrobcu streliva. Ale nezabudli dodať, veď to je 7mm RM, tristo metrov je nič. No "nič" bol ich výkon. Kým to na toho jeleňa odpáliš, doporučujem viackrát navštíviť strelnicu, ideálne s niekým kto naozaj vie niečo o streľbe na dlhšie vzdialenosti. Keď si prakticky odskúšaš svoje možnosti na 300m a uvidíš reálny pokles strely, potom sa dá uvažovať nad ďalším krokom. Úplne minimum je aspoň nejaký diaľkomer, dvojnožka a malé vrecko dozadu pod pažbu. Ak nie je v tvojom revíri možná streľba z ľahu, potom treba na strelnici potrénovať simuláciu streľby z posedu, alebo inej stabilnej polohy. Na toto všetko ti je zatiaľ RWS HIT úplne zbytočné, pretože pri tej cene toho moc nenatrénuješ. A dať tri rany niekam do papiera a odbaviť to vetou, že to je dobré, to je práve tá úplná absencia zodpovednosti. Mám ten kaliber, lovím s ním aj na bežné krátke vzdialenosti, aj na podstatne dlhšie, ale to nie je všetko len o kalibri 7mmRM. Mimochodom, ak máš 7x64, tak v nej ten RWS HIT letí podľa papierových údajov iba o 30m/s na ústí pomalšie ako 7mmRM. Zver si tých 150-200J rozdielu v energii na 300m nevšimne. Zato blbo umiestnenú ranu určite áno.

dať hlas príspevku | počet hlasov: 11

komentáre

zoradiť
zobrazené 1-40 z 127 | najnovšie | novšie | staršie | najstaršie
off Matejh8897, 11.10.2020 o 18:54

A lysec nemáš za čo sa ospravedlniť ja to beriem normálne len som povedal svoj názor ???? tak ako aj ty ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 1

off Matejh8897, 11.10.2020 o 18:49

Reakcia na príspevok od xwolf, 11.10.2020 o 0:00 :
Každý vie svoje ???????? dialkomer mám dvojnozku tiez ale na streľbu v lahu pretože je to pre mňa lepšie ???? pri použití puskohladu s balistickou vežou a pri nastrelovani zbrane ž doposiaľ pouzitim Saco powerhead2 len pri nastreleni bola vystrelena krabica ???? nenastrelijem puskohlad na onv streliva koli bal vezi ale na 100m podľa dialkomeru strielane ž dvojnozky po nasteleni vystrelnych 5 kontrolných na 100m do 2.3cm po prelozni terca na 200m a po korekcii vezi plus 5klikov dalsich 5ran do 3cm strielane bolo aj na väčšiu vzdialenosť ale už nie na zisťovanie rozptyl ale na umiestnenie zásahu pri klikani veže sa rána umiestnuje ľahšie ako odhadom koľko mi padá guľa kde to mám zdvihnúť takže len toľko ku tej streľbe nevystrelil som na vzdialenosť 300m jeden krat aj keď na zver bolo strielane len raz na 290m podľa dialkomeru veža prestavaná o 12klikov rana mierna nad lopatku diviak dostal zásah asi 2cm nad klb lopatky zostal v ohni prelomena chrbtica chytene pluca tak.ja neviem ako to už mám povedať ja sa pýtam na účinok toho streliva je jedno že powerhead a hit je v podstate ta istá strela ale môže sa správať inak a môj poznatok k 7x64 a -30m/s oproti rem skús vystreliť geco plus zo 7x64 a skús ž 270w a potom môžme rozprávať o tom či ta istá strela sa správa rovnako v roznych kalibroch ja som to skusal a aj napriek tomu že hodnoty od výrobcu au skoro totozne správanie stely na zvery je úplne iné ☺☺ ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Lysec, 11.10.2020 o 9:01

Reakcia na príspevok od xwolf, 10.10.2020 o 10:13 :
...pochopil.... Palec hore ! Skutočne nie som fanúšikm silných kalibrov .Mal som kedy 30.06 a už by som ho chcel len ak by mi niekto zasponzoroval lov na losa...Dnes mám v kombin.flintách .223 Rem.,.243 Win a "kanón" 7x57 R..(.22 LR nerátam)...A Matejovi sa ospravedlňujem ! ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 1

off xwolf, 11.10.2020 o 0:00

Reakcia na príspevok od Matejh8897, 10.10.2020 o 22:48 :
Maťko, zodpovedne strieľať zver na takéto vzdialenosti chce po prvé zodpovednosť, po druhé tréning. Ja sa takej streľbe venujem už pekných pár rokov. Poviem ti jeden príklad. Niekedy pred 15 alebo viacerými rokmi som stretol na strelnici partiu troch poľovníkov, z ktorých si jeden práve kúpil guľovnicu 7mmRM a nejaké strelivo. Vtedy bola u nás funkčná 300m strelnica. Veľkolepo si vyložili terč diviaka na 300m a išli na vec. Puška bola údajne z obchodu nastrelená na 100m. Z piatich pokusov jedenkrát trafili diviaka na prednú nohu.... Na moju otázku, aké tam majú strelivo a akú robili korekciu mi odpovedali len menom výrobcu streliva. Ale nezabudli dodať, veď to je 7mm RM, tristo metrov je nič. No "nič" bol ich výkon. Kým to na toho jeleňa odpáliš, doporučujem viackrát navštíviť strelnicu, ideálne s niekým kto naozaj vie niečo o streľbe na dlhšie vzdialenosti. Keď si prakticky odskúšaš svoje možnosti na 300m a uvidíš reálny pokles strely, potom sa dá uvažovať nad ďalším krokom. Úplne minimum je aspoň nejaký diaľkomer, dvojnožka a malé vrecko dozadu pod pažbu. Ak nie je v tvojom revíri možná streľba z ľahu, potom treba na strelnici potrénovať simuláciu streľby z posedu, alebo inej stabilnej polohy. Na toto všetko ti je zatiaľ RWS HIT úplne zbytočné, pretože pri tej cene toho moc nenatrénuješ. A dať tri rany niekam do papiera a odbaviť to vetou, že to je dobré, to je práve tá úplná absencia zodpovednosti. Mám ten kaliber, lovím s ním aj na bežné krátke vzdialenosti, aj na podstatne dlhšie, ale to nie je všetko len o kalibri 7mmRM. Mimochodom, ak máš 7x64, tak v nej ten RWS HIT letí podľa papierových údajov iba o 30m/s na ústí pomalšie ako 7mmRM. Zver si tých 150-200J rozdielu v energii na 300m nevšimne. Zato blbo umiestnenú ranu určite áno. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 11

off Matejh8897, 10.10.2020 o 22:48

Reakcia na príspevok od HUGO09, 10.10.2020 o 18:40 :
Strieľal som aj na menej ako 30m viem aké to je tak ci tak. Chodím do pohonu s mojimi 4nohymi pomocníkmi a tam nestrielam ani na 300 ani na 50 ale v tom lepšom prípade na 10 metrov takže viem aké to je. A co sa týka mojej otázky stále som nedostal odpoveď iba vaše otázky ktoré neviem co na ne mam povedat snazaite sa len človeka presvedčiť ako je de*** pretože chce polovat svojim spôsobom, ☺️ ako ja nechcem nikoho ani urazit ale ja polujem obyčajne ako každý poľovník chodím po hore chovam zver kochám sa ňou a nie len chamtivo zabijam. A posledný krát ak by som uz mol dostať odpoveď na moju otázku na strelivo tak sa ešte raz opýtam ci ma niekto skúsenosti z RWS HIT ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off HUGO09, 10.10.2020 o 18:40

Reakcia na príspevok od Matejh8897, 9.10.2020 o 18:31 :
No je zaujímavé strieľať na 300m ale skúšal si tak na 30m to je ùplne iný level iný adrenalín obyčajne aj lepšie vidieť na čo strieľaš. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off xwolf, 10.10.2020 o 10:13

Reakcia na príspevok od Matejh8897, 9.10.2020 o 18:31 :
Kolega Lysec ťa chcel trochu podpichnúť, nepoužil smejkov a dopadlo to tragicky. :-))) ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 1

off Matejh8897, 9.10.2020 o 18:31

Reakcia na príspevok od Lysec, 9.10.2020 o 13:58 :
AKO zaujímal by ma zámer tvojích blbích otázok :) Ja netvrdím nič o 300w ani o 7mm rem niekto si vyberá kaliber pre nieaký dovod niekto pre to že mu o tom niekto povedal moj dovod kupenia tohto kalibru je ten že mam optiku z balistickou vežou a budem strielať na vecsiu vzdialenosť kede potrebuješ aj rýchlosť energiu ale hlavne dobru Bal.krivku :) Do teraz som poloval s 270w a 7x64 a s týmito kalibrami budem loviť aj nadalej :) 7mm rem mag s tým budem loviť tak isto ako aj z predoslími spomínanými len s tým rozdielom že sa nebudem báť vystrelť za dobrých podmienok na jelena aj na +300m pričom zo 7x64 by som to nerobil koli nedostatočnej energii a ohladu na zver že ju nechcem len raniť a nenajisť alebo najsť od týžden uhynutu a zosmradnutu . Takže budem rád ked si tieto tvoje chytré otázky necháš pre seba a ak mi nemaš čo povedať k mojej otázke na Strelivo RWS Hit tak už nemusíš delaj reagovať :) Pekný den ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 1

off Lysec, 9.10.2020 o 13:58

Reakcia na príspevok od Matejh8897, 7.10.2020 o 9:59 :
Nebodaj dokonca strieľaš jeleniu a diviačiu Rem.223 ,či .222 ? Lebo tým 700 Nitro aj keď tesne chybím, tak zver padne už len na tlakovú vlnu ...Teda to neviem spoľahlivo , ale sú ľudia ktorí to s plnou vážnosťou tvrdia a niektorí dokonca hovoria, že .300 WMG by malo byť u nás minimum ? Či ..? ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 1

off Matejh8897, 7.10.2020 o 9:59

Reakcia na príspevok od Lysec, 7.10.2020 o 9:06 :
Nechápem otázke ?? :D Nemám pocit že na zver ktorá sa dá u nas loviť je práve toto slabý kaliber... Mám slabšie kalibre a od toho a polujem normálne :D Neviem ci ty chodíš zo 700 Nitro Expres ale no ... :D ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 2

off Lysec, 7.10.2020 o 9:06

Reakcia na príspevok od Matejh8897, 6.10.2020 o 17:52 :
To ako môžeš poľovať s takým slabým kalibrom ? ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Matejh8897, 6.10.2020 o 17:52

Ahojte chcel by som sa opýtať na strelu RWS hit mal by to byť tak isto monolit s plastovou kritkou ma niekto skusenosti ja by som to chcel do 7mm remmag ďakujem ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Jager68, 10.7.2020 o 10:26

Syn striela TTSX (130grain)v 270WSM. Maximalna spokojnost. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Mirec99, 9.7.2020 o 23:12

Reakcia na príspevok od Pepes33, 11.8.2019 o 3:30 :
Strielam to druhý rok. Hladal som nejaký ideál aby to ďaleko neodbiehalo,ranivosť, farbenie,poškodenie diviny a zatial tieto podmienky splnil TTSX. Pri Vulkane alebo Naturalis menej farby a väčší odbeh zvery. Prasa na 50m.komora v ohni, lanštiak 70m.komora v ohni, holá jelenia od 70 do 230m odbeh do 50m...Zamňa v 6.5 TOP ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Pepes33, 11.8.2019 o 3:30

Ahojte, strieľa niekto v 6,5x55SE náboje od Saka so strelou Powerhead 2,v gramáži 7,8 g? Je to vlastne strela Barnes TTSX. Poprosím o vaše skúsenosti. Ďakujem. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

on hunter73, 2.9.2018 o 22:23

Má niekto viac skúseností z TTSX v 9,3x62? ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

on Mysho22, 18.6.2018 o 7:15

Čo sa týka TTSXka fabrickej laborácie v 308win-9,7g možno sa budem opakovať či som to niekde na fóre písal ale mne sa s ním až tak nedarilo. Odlovených okolo 40ks raticovej vačšinou na komoru pár diviakov na stavce. Všetky žijúce druhy u nás. Za každým ten istý scenár. Zásahová rana slabo počuteľná značenie ako tak a odbeh vždy cez 50m ešteže za dobrého farbenia. Srnčie nebolo problém spraviť 100m s ustreleným srdcom vlastne bola taká klasika. Muflón do kopca tak isto s ustreleným srdcom 150m potom padla druhá rana 2 na komoru 2cm vedla prvej a ostal v ohni nechcel som riskovať po prvých 20m žiadna farba potom malé kvapky celá trasa od nastrelu pekne odsledovaná na čerstvom obnovci. Další extrem mlada šmola jelenice rana na 70m nízka komora trošku štrajchnuté plúca kus padol a ležal na poli hovorím si už sa nepohne vybil som a čakal popri pomyselnej cigaretke. Za 5min sa šmola dvihla a tažkym krokom odišla do blízkej hústiny. Tak som ostal pozerat ako puk že čo to? N nastrele žiadna farba ani striž už som si hovoril asi som minul ,ale nedalo mi to išiel som malinčím po predpokladanom chodníčku a našiel som šmolu po 20m zapichnutú v malinčí iba obritok jej trčal. Toto bola posledná kvapka a TTSXko odpočíva v trezore. Bude ideálne keď si kúpim psíka a budem ho cvičit na farbu a dohladavky. Ešte by som zabudol na škodnú ... tu by si kožúškari prišli na svoje dierka dovnutra a trošku vačšia von samozrejme pri zasahu kostí bola líška doslova na dve polky. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off dzino, 14.6.2018 o 13:12

baranovo,Mysho22" mate pravdu najlepšie strelivo ake som použival,kal25-06rem.TTSX.Je to menšia sestra 3006ky,zver ostava v ohni alebo maličký odbeh.Škoda že ho už ťažko zohnať. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

on Mysho22, 14.6.2018 o 6:49

baranovo: No neviem či pri rane na pečeň slezinu je špatná rana ..... ale po skúsenostiach v 308win s TTSX totožné správanie. Vždy odbeh do 50m za vynikajúceho farbenia. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off baranovo, 13.6.2018 o 1:42

Mysho22: Mám na mysli rany pri zasahu pečene, pripadne sleziny a zver bola vzdy do 50m (diviaky) ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

on Mysho22, 12.6.2018 o 6:46

baranovo: Už si mal možnosť odsledovať spravanie pri TSX aj pri zlej rane? respekt ranách? Ak áno o aké išlo? Ďakujem ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off baranovo, 12.6.2018 o 3:21

V 30.06 úžasné výsledky s Barnes tsx ako naozaj som ohromeny tou strelou a už ju nevymenim pravdepodobne. V ohni to je síce málokedy ale aj pri zle umiestnenej rane sa môžem spoľahnúť, že to bude ležať do 50m pri vydatnom farbeni bez poškodenia diviny. Naozaj zatial najlepšie čo som.mal a to som už toho poskusal. Prebijam si strely sám. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off nofi, 17.1.2016 o 16:18

Skusenosti vynikajuce 7 mm rem mag. Len skoda ze ich uz neviem dostat. Inac by som s nimi strielal nadalej. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off jagttiger, 17.1.2016 o 15:56

Tiez chcem poprosit o radu ake ttsx kupit do 30 06tky myslim vahu ktora by bola najvhodnejsia na vysoku a diviaky ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 1

on Mysho22, 17.1.2016 o 13:20

Tak páni po dlhej dobe chcem trošku oživiť tému a popýtať sa ako sa vám túto sezónu darilo s TTXkami ? Ďakujem za každý normálny komentár :D ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off sumcar, 5.1.2016 o 20:35

Je to slusne strelivo, urcite stoji za vyskusanie .Lepsie sa mi ale pozdavali 168 grainove stely, len som ich nemohol zohnat tak strielam RWS HIT 10,7g. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off slavop, 2.1.2016 o 18:09

Barnes triple schock - Prosím Vás, má niekto skúsenosť so strelivom Barnes triple schock v kalibri 30-06, 11,7 g ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 2

off BLEIKER, 16.5.2015 o 10:51

Malá oprava-nemyslel som WIN BST,ale strelu Nosler Balistic Tip Varmint-zelená špička.Oslovil som jedného experta na tento kaliber od susedov a ten má velmi dobré skúsenosti na líšky aj do 100m so strelou Hornady V-max 75gr-tak ako radil MMasska ,aj ked upozornoval,že pri týchto vzdialenostiach líška v závislosti od zásahu- jednoducho exploduje. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

správca MMasska, 14.5.2015 o 1:29

Lysec barnes TSX nieje celoplášť a ani sa tak nechova, skôr by som tento monolit priradil k mekšej strele. Pri rýchlich ražach sa otvára už na koži a po 4cm sa tvorí primárna dutina , s početnými sekundárnymi trhlinami. Strela ostáva kompaktná aj keď po zasahu hrubých kostí sa môže stať že otrhne niektorí zo štyroch cípov , ale zvyšok strely letí ďalej. Na otázku či to poškodí kožušinu líšky neviem odpovedať, nakoľko som s tým líšky nestrielal. V 223r na srnčej to funguje veľmi slušne a na líšky som používal V-mx ten funguje geniálne. Testoval som toho v tomto kalibri veľa ,všetko mám podložené kompletnou dokumentáciou aj s fotkami. BLEIKER ti ponúkol jednu z geniálnyh striel winchester ballistik silver tip je super ,ale sa na slovensku ťažko zháňa. Moja rada ak túto strelu chceš ozaj len na líšky tak ber V-max nie TSX! ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 1

off BLEIKER, 12.5.2015 o 16:01

Lysec,nia napriek malému odporu sa strela v danej ráži nechová ako celoplášt pri rane za lopatku do 100m-osobne odskúšané.Pri rane na lopatku je už značná devastácia ,až nepekná. Je to totiž zlá kombinácia kalibru,vzdialenosti a lovenej zveri-to si treba uvedomit.Garantujem,že ani celopláštom by si toto nevyriešil. Zo zatial odskúšaných kombinácií velmi slušne funguje 85gr Nosler Balistic Tip-aj do 100m a nie je ani potrebné,mať dedinu 3km vzdialenú,stačí ked viem ,kde presne strela skončí-napr.v protisvahu po 200m. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 1

off Lysec, 12.5.2015 o 15:18

U nás v Turci sú zatiaľ dediny od seba aspoň 2-3 km vzdialené.A terén je vždy aspoň mierne zvlnený ,takže strela sa má kde zastaviť. A poznám aj menej husto osídlené kraje - napr. Orava ,Liptov, Spiš ...Radšej poraďte či by monolit Barnes mohol fungovať ako celoplášť .Ďakujem. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off bullystafford, 11.5.2015 o 23:00

...a kde s tym chces strielat na lisky, ked v dnesnej dobe pomaly vsade je skoro v okruhu 1km nejaka dedina alebo usadlost?.... ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Lysec, 11.5.2015 o 20:24

Je to už možno mŕtva téma ,ale ak by niekto zainteresovaný predsa len do tmy zablúdil : keďže pre .25-06 Rem. nemôžem nájsť celoplášťové strely ,vedel by mi niekto povedať ,ako by sa Barnes TSX (alebo monolit všeobecne) nastavený na Vo = cca 850 m/s správal pri zásahu líšky ? Dá sa predpokladať, že by ju poškodil menej ako klasický poloplášť ? Ďakujem. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

on ypsilon, 26.1.2015 o 14:28

Viete kto v okolí prebíja 7x64? Vďaka ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off motaq, 17.11.2014 o 18:54

LESLOV ja ked som mal este 7x64 tak som poslednu sezonu strielal RWS EVO Green, maju velmi dobru balistiku na 7x64 aj na vacsie vzdialenosti. Ulovenych niekolko srncov a bol som spokojny aj co sa tykalo poskodenia diviny... ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off sako80, 17.11.2014 o 18:02

Ja strielam ttsx z 338 BM, srncie aj na kratku vzdialenost uplne v pohode a to je V0 900m/s E0 5500 J ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off LESLOV, 17.11.2014 o 13:40

Rád by som sa spýtal na praktické skúsenosti s touto strelou TTSX 7x64. A tiež ma zaujíma akú strelu zvoliť na vačšie vzdialenosti v kal.7x64. Dakujem ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 1

off motaq, 11.11.2014 o 20:31

Ja k ttsx a poskodeniu na srncej len tolko pozrite foto odkaz srnec streleny na relativne kratku vzdialenost vystrel cez lopatku ale psi by ostali hladne. Takze ako pise BLEIKER pri rychlych kalibroch ziaden problem. Ked dostrielam Barnes pride na rad otestovat Remington a jeho copper solid alebo Hornady GMX. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 1

on ypsilon, 11.11.2014 o 20:20

Pre mňa by bolo najlepšie, keby niekto dal postrehy ku 7x64 alebo aby sa povenoval patrónu pre na flintu ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off millos, 11.11.2014 o 17:53

Mnoho ľudí monolytické strely zatracuje...hlavne starí konzervatívci v nich vidia "celoplášt" ktory je dobrý na líšky ...ide ma rozhodiť, ked toto počúvam...ale ktorí im prišli na chuť, vyskúšali ich, tak radi pri nich dlhodobo zostali. Tento typ strely, pokiaĺ je debata o TTSX, je lepšie prebiť, a vyhnať ho na vyšší výkon. Tento typ strely to potrebuje k využitiu svojho účinku. Strieľal som monolity veľmi dlho, ku koncu som skúšal GMX od Hornady. Môžem pridať len pozitívne hodnotenia. Keď som ich našlahal do 300win.mag, tak aj veľmi škaredo umiestnené rany boli spojené s krátkou dohladávkou. Ale nedá sa porovnávať prebitý Barnes s továrenským. Strely od Barnes, Hornady...monolity sa dajú ľahučko kúpiť, tak len poprosiť prebíjača v okolí a nech sa s nimi vyhrá. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 1

zobrazené 1-40 z 127 | najnovšie | novšie | staršie | najstaršie

reklama

Zelené zápisky z poľovníckych chodníkov