Heming hunting
dnes je štvrtok,  28. marec 2024,  meniny má Sona,  spln: 25. marec 2024,  dnes východ slnka: 05:34,  dnes západ slnka: 18:08
poľovnícke sety poľovníctvo Terem

Minimálna vzdialenosť prikrmovania od obydlia - diskusia

autor: off kamuska
pridané: 18.6.2013 22:00

Dobrý den, prosim Vás, chcela by som sa opytat ci existuje nejaký zákon, ktorý stanovuje, od akej minimalnej vzdialenosti od obydlí je možné prikrmovanie ( neviem ako sa to hovori "po vašom") lesnej zvery, a hlavne medvedov. Stávaju sa nám v poslednom čase také problemy, že sa medvede vyskytujú velľmi nízko pri dedine, na miestach kde nidky predtym neboli, kde sa pohybuju aj deti ci psickari, alebo starí ludia na prechadzke, a to vdaka tomu ze jeden polovnik si tu zacal prikrmovat posledne dva roky zver, velmi nizko kam sa bezne ide prejst aj moja mama. Zrejme si neuvedomuje ake to je nebezpecne. A nemyslim, ze je az tak normalne, aby pri vecernom behu, asi tak kilometer za dedinu sme stretali v lese medvede... Poradte prosím. Dakujem


počet zobrazení: 2 491
počet hlasov: 0

Aký je dôvod vášho označenia za nevhodný?

komentáre

zoradiť
off bakchus, 19.6.2013 o 20:07

urssus, nepis sem somariny, mas teoreticky pravdu ale cisla si si vymyslel. Toto nerob lebo nahravas ochranarom ze klameme! Mozno sa priblizujes k pravde ale nie je to presne a to nie je dobre davat. Len medvedica pod plotom ma 4 tohtorocne mlade. Ja si pocet tohtorocneho prirastku netrufam odhadnut. Ty sa tomu dako venujes? MILÁ KAMUŠKA, u nas make vnadiska na diviaciu zver a vacsinu nam zozeru medvede ale podla mojho skromneho nazoru medvede budu chodit do dedin viac ak nebudeme krmit. Navrhoval som uz u nas aby sme demonstrativne prerusili krmenie na dva mesiace v case dozrievania ovocia v zahradach aby sa uz konecne zacalo nieco robit ale nechceme riskovat zdravie ludi. A inak ja sa bojim viac ludi ako medvedov... ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 1

off urssus, 19.6.2013 o 18:16

U nas stretavam bezne medvede pol kilometra od mesta a to sa nejedna o dedinu, aleo krajske mesto. Ako povedal jaroslav, nie je to vinou polovnika, ale ochranarov, ktory nedovolia znizovanie stavov medveda. Medved potrebuje na zivot cca. 2500 hektarov. U nas na cca. 7000 hektaroch zije cca. 60-70 medvedov, pricom rocny prirastok je cca. 12-14 jedincov. Sama si viete vypocitat ze tu nieco nesedi. Ochranari by Vam povedali ze nemate co chodit behat vecer za dedinu lebo medved tu byval skor ako Vy a nemate ho co rusit. Na vasom mieste by som bol rad, ze pan polovnik zver prikrmuje, aspon tie medvede nie su uplne vyhladnute a nechodia do dediny a nenapadaju ludi. Ale aj to prijde, pretoze v tomto state je chraneny len medved cigan a ochranar. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 2

off jaroslav103, 19.6.2013 o 13:18

zlatá moja, napíš list na ministerstvo živ. prostredia a do Bruselu, že vám chodia medvede ku dedine kde nikdy nebývali, že vás ohrozujú a pripíš k tomu aj sťažnosť na ochranársku organizáciu vlk, ktorá je za tento stav zodpovedná. Čím viac sťažností, tým skôr začnú niečo robiť ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off goret, 19.6.2013 o 7:12

ak by šlo o vnadisko na diviačiu zver, potom „V poľovných oblastiach s chovom jelenej zveri sa vnadiská zriaďujú len v čase od 16. júla do 31. decembra.“ ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off dusanbe, 19.6.2013 o 6:50

Vysťahovať dedinu... ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off goret, 19.6.2013 o 6:39

spev a čelovka ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off 357AS, 18.6.2013 o 22:20

kúp si balík mega petárd a každý večer tam pár hod a máš pokoj ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off lubenko, 18.6.2013 o 22:14

Katka u nas za dedinou nik neprkrmuje medvedou a mame ich zo 6ks stabilnych od troch do 6tich rokou a to z toho dôvodu že staršie dominantne jedince ich vytlačuju z dolin,proste na rozlohu kde je pre medveda dobra uživnost je ich moc,tudiž su premnoženy a rada nech si mama spieva ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 1

off Edu, 18.6.2013 o 22:12

Neviem že by medvede nechodili do dedín . V komunizme bežne chodili medvede do obchodu jednota . Ono keď iný nebol museli len tam na med odkaz ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

reklama

Zelené zápisky z poľovníckych chodníkov