Heming hunting
dnes je sobota,  18. máj 2024,  meniny má Viola,  spln: 23. máj 2024,  dnes východ slnka: 04:05,  dnes západ slnka: 19:20
poľovnícke sety poľovníctvo Terem

Dovoz stenata - diskusia

autor: off Darius
pridané: 10.6.2013 15:14

Zdravim

zaujimalo by ma ake mate skusenosti s dovozom steniat , najmä z Ceskej republiky . v pripade ak niekto uvazuje o drzani a uchovneni psa na slovensku , ale dovezeneho z CZ musi vybavit nejake formality o dovoze a podobne ?


počet zobrazení: 6 539
počet hlasov: 0
okruh tém: poľovné psy
 

Aký je dôvod vášho označenia za nevhodný?

komentáre

zoradiť
off goret, 11.6.2013 o 15:15

vývozný preukaz o pôvode psa (export pedigree) ak máš záujemcu a poznáš jeho asdresu, dá sa oň žiadať už pri žiadosti o zápis šteniec ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off novic, 11.6.2013 o 14:30

cize ako chovatel mam co vybavit ak mam zaujemcu so zahranicia?napr Nemecko,Ceska rep.? ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off goret, 11.6.2013 o 7:56

lubo123, výborný tip. A ak by ste si nevedeli rady, tak stačí požiadať ekonómku daného klubu o bližšie info. Pani Cwieceková má na starosti našu plemennú knihu. Pred tým, ako požiadate o zápis importovaného jedinca pod SPKP, treba nechat overiť jeho totožnosť u veterinára a potvdrenie o totožnosti priložiť k žiadosti o prepis jedinca pod SPKP odkaz. Ak by pes, v čase dovozu, ešte nemal vybavený export pedigree, na prevoz v rámci EÚ mu stačí pas spoločenského zvieraťa, príp. aj povolenie o vývoze (napr. u farbiarov), a export pedigree doručiť dodatočne poštou. V takomto prípade je to vhodné ošetriť v kúpno-predajnej zmluve. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

on lubo123, 10.6.2013 o 18:17

Pri dovoze terierov z ČR chovateľ vybavil exportný PP, potom som na slovensku požiadal o zápis importovaného jedinca do spkp.Nejaké informácie nájdeš aj na odkaz. Doviezol som 3 terierov a žiadny problém nebol. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off cita, 10.6.2013 o 16:57

Ano, to vybavuje chovatel. U některých klubů je ještě potřeba povolení poradce chovu k vývozu a opačně k dovozu. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Darius, 10.6.2013 o 16:53

dakujem , ak ma niekto skusenosti s privozom stenata na slovensko , prosim poradte na ktore urady sa treba obratit , ak ratam s tym ze exportny PP vystavi chovatel , vsak ? ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off cita, 10.6.2013 o 16:35

Ano... V prvé řadě musí mít pes vystavený exportní PP a pak musí být zaregistrován v zemi kam je dovezen. Když dovezu psa ze Slov, samozřejmě s exportním PP, tak musím tady žádat na plemenné knize o přidělení našeho Člp, předpokládám, že to platí i opačně, takže na Slov dostane slovenské číslo... Obdoba, když vyvážím štěně do Německa, taky musí mít exportní pp... ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 2

reklama

prvá škola vábenia jeleňovZelené zápisky z poľovníckych chodníkov
Poľovníctvo TEREM