Heming hunting
dnes je sobota,  18. máj 2024,  meniny má Viola,  spln: 23. máj 2024,  dnes východ slnka: 04:05,  dnes západ slnka: 19:20
IBO výpredaj

pes na zhody - diskusia

autor: off slimky
pridané: 30.5.2013 16:22

chcel by som sa vas spytat ake mate skusenosty s o psami na hladanie zhodov a ako ich cvičite dakujem


počet zobrazení: 6 489
počet hlasov: 0
okruh tém: poľovné psy
 

Aký je dôvod vášho označenia za nevhodný?

komentáre

zoradiť
off lct-S, 11.6.2013 o 21:26

Myslím, ze najlahsie je to naucit neakeho retrivra alebo spaniela. Prinasanie vrodene, iba podporit podvädomie psa, ze parozie treba zberat a prinasat. Napr.taky springerspaniel ma dost velky "akcny radius" a unesie hocaky velky zhod. Kamarat mal springra, ktory za tri roky prinesol 48 zhodov, potom jeho psiu zivotnu pút ukoncil kanec na spoloc. polovacke ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Fehir, 10.6.2013 o 18:01

jaro1: neviem ako inde ale kamarátov farbiar je naučený ohlásiť zhod tak že začne štekať a ostane na mieste , nie vždy to znamená že našiel zhod ale oplatí sa ísť pozrieť. Tak ako vraví Kubik856 zo správnym prístupom a výcvikom sa to môže naučiť každý poľovný pes, možná aj nepoľovný. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off jozef, 10.6.2013 o 10:35

O tom predaji som to nepochopil.. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off goret, 10.6.2013 o 9:23

chlapče, aj labrador je retríver a aj ja mám rád vtipných ľudí, ktorých podstatu vystihol včera Jano65:Predávaš psa-kopova bez PP poľov.vedeného.Ako si to dokázal,kde je vedený? ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off jozef, 10.6.2013 o 9:08

Takže fehir....nenapísal som že farbiar by to nezvládol no je škoda aby bol len na zhody...A goret ako vždy trefný,hej labrador alebo retríver sú strašne nepolovné psy!! aj ked neviem kto tu spomínal nepolovné psy... ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off goret, 10.6.2013 o 7:19

joško, nepoľovný pes nemá čo v hore hľadať, a teda ani zhody !! Výnimkou by mohol byť iba pes, ktorý by tam hľadal stratené dieťa alebo dôchodcu. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off jozef, 10.6.2013 o 0:30

Fehir prečítaj si to ešte raz aby si pochopil ako som to myslel.. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Darius, 9.6.2013 o 0:37

jazvecik je tiez castym hlasicom , taktiez v nore . ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off kubik856, 8.6.2013 o 21:49

Správným prístupom a dobrou príležitosťou ide všetko. Dokonca sa to naučí aj jazvečík. odkaz ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Darius, 8.6.2013 o 16:16

zhody najde pes s dobrym cuchom , a polovnymi vlohami , takych plemien je vela , ale est ho je treba ohlasit alebo doniest ... a mat zo psa hlasica , najme zhasnutej zvery , je perfektna vec , kt. by chcel kazdy , zial je to individualne , a o tom kt. plemeno ma vecsie predpoklady na to aby bol pes rodeny hlasic zhasnutej zvery , by ohla byt dlha diskusia ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off jaro1, 8.6.2013 o 15:20

basendzi ano ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off goret, 7.6.2013 o 20:28

pomocou SMS (Sound Message Service) ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off jaro1, 7.6.2013 o 20:21

Fehir jak ohlasi ? ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off goret, 7.6.2013 o 20:11

ja viem, to len, aby to pochopili aj top-odborníci :) ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Fehir, 7.6.2013 o 19:50

ja som to myslel že ohlási , nie prinesie . ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off goret, 7.6.2013 o 17:32

nájsť nemusí znamenať, že aj priniesť, stačí upozorniť :) ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 2

off Fehir, 7.6.2013 o 15:51

jaro1 : ja som to nehodnotil podla fotiek na lovuzdar kde bol farbiar odfotení pri zhode ! ja som to hovoril z vlastnej skúsenosti že farbiar je dobrý pes na zhody . Nevravím že najlepší lebo ja neviem presne ktorí pes sa na to používa ale videl som viacej farbiarov v akcií (nájsť zhod) . ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off jaro1, 7.6.2013 o 11:42

u fotek parohu je barvar co ale neznaci ze barvar nasel paroh to byt kamuflaz barvar byt s panem len na prochadzka kde paroh najst pan, na paroh pouzivat vyrazne odlisna pes od barvara ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Fehir, 7.6.2013 o 10:37

fagan (jozef),farbiar môže vykonávať oby dve veci naraz a je v tom výborný , poznám pár ludí čo používajú farbiare aj na hladanie zhodou aj na dohladavku a funguje to uplne v pohode , keť máš dobre vycvyčeného farbiara tak je výborný v dohladavke aj hladaní zhodou. Toš môj názor ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off jozef, 6.6.2013 o 21:20

fagani ani jedno!kopov je durič toho na zhody naučíš ťažko mne to trvalo rok pokial sa skludnil..on ti upredností čerstvú stopu ako zhod!a farbiar ak ho nechceš použiť aj ako dohladávača tak je škoda aby ti len zhody hladal....možno by bol vhodný labrador/retríver majú dobrý nos a je to pes ktorý nemusí byť polovne vedený! ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Fehir, 6.6.2013 o 19:39

ja som zase počul že sú na to dobré Bavorske Farbiare ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off slimky, 6.6.2013 o 19:06

ja som počul ze su na to dobre slovenske kopovi len som chcel vediet ci to nieje klamstvo ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off jaro1, 6.6.2013 o 12:18

Su rasa psov co ide na vyhladania zhoda uspesne vycvicit. Sposob technika vycvika a rasy psov na tenta ucel nik neprezradit ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off goret, 6.6.2013 o 7:19

normálny tréning typu "pohľadaj" najlepšie s čerstvým (rukou neochytaným) zhodom ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off bakchus, 6.6.2013 o 0:18

od malicka davam psom do koterca zhody, zatial sa mi podarilo: sucka ktora uz nezije nasla a doniesla 4ks a mlada nasla jeden. neviem ako cvicit ale urcite treba dake dva-tri obetovat nech sa ma s cim hrat... ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

reklama

prvá škola vábenia jeleňovZelené zápisky z poľovníckych chodníkov (Egon Gočár) 2.diel
Poľovníctvo TEREM