Heming hunting
dnes je sobota,  18. máj 2024,  meniny má Viola,  spln: 23. máj 2024,  dnes východ slnka: 04:05,  dnes západ slnka: 19:20
poľovnícke sety poľovníctvo Terem

Prosím o radu a poznatky vopred Ďakujem - diskusia

autor: off Matejj
pridané: 23.5.2013 17:39

Vlastním 2.roč bavorského farbiara exterierovo vydareného po klubovej výstave v 1.cene a víťaz vo svojej triede, po úspešnom absolvovaní PF.



avšak má problém ktorý je viditeľný na fotke vytvárajú sa mu tzv. mapy čiže vypadaná srsť na chrbáte a čiastočne stehnách. na vypadaných miestach sa tvoria šupinky prípadne to má ščervenalé. U veterinára som bol niekoľkokrát avšak neuspešná liečba aspoň podľa mňa, dal som urobiť rozbor na plesne avšak 3. týždeň a neprichádzajú jednoducho ma to trápi... údajne sa tento konkr. prípad vyskytuje častejšie v posl. dobe. Ak vie niekto poradiť stretol sa s tým a vie ako je to liečiteľne nech napíše VOPRED ĎAKUJEM.


počet zobrazení: 8 086
počet hlasov: 1
Prosím o radu a poznatky vopred Ďakujem - diskusia
okruh tém: poľovné psy
 

Aký je dôvod vášho označenia za nevhodný?

komentáre

zoradiť
off Edu, 28.5.2013 o 22:56

3006 moja priateľka Mia mala psíka síce boxera ,ktoremu diagnostikoval veterinár alergiu na kuracie mäso . Čiže priznávam že údajne existujú psi alergici je to logické , že pes ako i človek môže byť alergik a alergia môže spôsobovať i vypadávanie srsti . Preto som písal ,že je lepšie diagnostikovanie ponechať na veterinára ,ktorý má možnosť posúdiť o aké ochorenie sa jedná . Podobne ako u človeka i u psa je možný alergologický test . Kde sa určia protilátky IgE ak sa jedná o alergiu . Žabý sliz a liečenie so sedem bylinami na krížnych cestách trhaných o pol noci jánskej noci za splnu mesiaca by som osobne račej vynechal ako i morskú riasu . Čiže rozmenené na drobné lepšie vyšetrenie veterinárom ako liečba dle Leona . Takže toľko o mojom sluchu . ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off 3006sprg, 28.5.2013 o 21:43

edu inde sa kludne vyjadruj ale tu to nezasieraj, ocividne si este nepocul o psoch alergikoch ked tu pises taketo bludy...aspon raz si priznaj chybu ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off MartinTeply, 28.5.2013 o 20:45

Naše fena měla něco podobného. Veterinář zjistil, že to je trudník (demodex) dostali jsme tinkturu a bylo po problému. Jenže vždy po hárání se onemocnění vracelo. Když má pes tohoto parazita tak už se ho nezbaví a projevuje se to vždycky po nějaké zátěži imunity. U naší feny to bylo hárání, ale může to být třeba i zimním období. Samozřejmě vám nic takového nepřeju a snad to bude něco jiného. Jinak problém s výživou by to mohl klidně být, pan Edu by se měl hodit trochu do klidu :-) ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Edu, 26.5.2013 o 8:36

Matejj vyvíjať sa to bude dobre ,lebo veterinár má možnosť zobrať ster prípadne previesť alergologický test a hlavne vidieť na živo o čo sa jedná . Liečiť cestovinou s mořskou řasou niečo o čom človek nevie čo to vlastne je je uplná hlúposť ako radil doktor vševedúci leon:-D ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Matejj, 24.5.2013 o 17:46

volal som z veterinárom výsledky konečne prišli povedal, že to nie je žiadná pleseň chvála bohu aj podľa neho, mal by mi prísť papier čo to vlastne je dám to potom sem aj pre druhých, spomenul len nejake kvasinky či čo ale aj čosi iné... ako aj ondrík spomenul u mňa to isté vždy sa mu to objaví na jar vlani ale v malom množstve teraz je toho viac preto to rieším včas... dal mi nieke tablety zatial uvidím ako sa to bude vyvýjať... ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off OndrejP, 24.5.2013 o 16:50

Nechci dělat chytrýho, ale viděl jsem dokument o farmacii a výrobě léků (typ ani druh nevím), kde říkali, že právě určitý konkrétní typ mořské řasy obsahuje značné množství léčivých látek na určitá onemocnění, a proto se některé léky mimojiné z této řasy vyrábějí. Takže asi odtud vítr vane. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Ondrik, 24.5.2013 o 16:18

niečo podobné máva aj moja farbiarka, každú jar jej vypadne srsť na dvoch miestach, vždy na jar a vždy na tých istých miestach! Po čase však srsť dorastie a mapy sa stratia. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off saris, 24.5.2013 o 16:10

Ja som mal taký problém u jagošky. veterinár mi dal tinktúru pomocou ktorej to na nejaký čas zmizlo. Po pár mesiacoch to ale mala späť. Takto sa to opakovalo asi 3 roky...............aj na vyšetrenie chodila.....nejaké vitamíny som do nej ládoval. Na problém nakoniec prišiel otec......úplnou náhodou. Tak ako píše Leon......problém boli granule. Nebudem tu písať výrobcu.........a ani značku. (Výrobňa krmiva bola blízko a granule priamo od výrobcu lacnejšie). Moja chyba. neviem čo do nich dávali...........čo všetko obsahovali lebo som sa nejako nikdy nezaujímal o ich presné zloženie. Zmenil som granule.......doliečil jagoške srsť a od vtedy som problém s tým nemal. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Edu, 24.5.2013 o 14:47

Leon o tom nepochybujem ,že by si bann rozdával a mne určite :-D Ty radíš zeleninu ,cestovinu a mořskú řasu ja zase odbornú radu veterinára . Proste máme odlišný názor . Že si Ty diagnostikoval ochorenie sa ani nečudujem :-D Si proste na slovo vzatý odborník a vševed :-D Prezradím Ti tajomstvo o ktorom si netušil . Pes dokáže žiť v zdraví a nepotrebuje na to tvou mořskou řasu . ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off goret, 24.5.2013 o 11:20

1. zájdi za veterinárom, ktorý má mikroskop a vie ho použiť v takýchto prípadoch. 2. týmto odkaz mu neublížiš. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Palutka, 24.5.2013 o 10:56

Ak su okraje vypadanych miest sivasttej farby,tak by sa mohlo jednat o mykoticke ochorenie.Dost sa to podoba na povrchovu bakterialnu folikulitidu,ta postihuje kratkosrste plemena...Fotka je fajn,avsak nazivo by to bolo lepsie.Veterinar je istota a poradi nieco,lebo co zabera na jedneho psa u druheho moze vyvolat zlu reakciu. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Matejj, 24.5.2013 o 9:33

Ďakujem vopred za odpovede a rady doplním, že pečeňové testy má v poriadku a momentálne čakám na výsledky pre plesne....každopádne mu spestrím stravu a pod... dávam mu aj zinok každý deň... ešte mám jedneho znám. veterinára zajdem aj za ním no čakám na tie výsledky čo príde určite dám potom vedieť ak vie niekto ešte niečo rozumné príp. radu nadalej budem rád.... ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off nugy, 24.5.2013 o 7:48

Suka môjho otca, NKS to má tiež. Má 6 rokov a teraz to má prvý krát. Bol som u veterinára a ten mi na to dal vodičku ktorú rozrobím vo vode a rozpračšovačom nanesiem na postihnuté miesta. Volá sa to neospumisan? Ale niesom si istý či som názov napísal správne. Aplikoval som to suke a miesta pomali zarastajú. Poprosím ťa, keď budeš mať výsledky, prípadne niečo čo pomôže, daj nám do témy vedieť. Určite to pomôže aj iným kynológom. Martin ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Leon, 24.5.2013 o 1:11

pavian na Edíka vševědka nemá cenu reagovat on ví podle sebe všechno nejlíp a přitom mu už spousta lidí dokázala že tím že se vnutí do každý debaty o který ví kulový ze sebe dělá jenom .....a kdyby nebyl velký kamarád s majitele stránky tak má tady už dávno Ban ale to se nestane tak bude dál ničit každou debatu! Dnes má spousta psů alergie na granule tak že mnoho chovatelů přechází na barf a dost často jsou podobné problémy velice rychle vyřešeny bez použití medikamentu ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off pavian, 23.5.2013 o 23:10

Záleží na tom, aký je pôvod... Či parazitárneho, hormonálneho prípadne mechanického pôvodu. Srsť je zrkadlom celkového zdravia psa, môže to byť často iba dôsledok iného problému. Každopádne sa na výsledky oplatí počkať, prípadne navštíviť aj iných veterinárov. Tiež nemusí stačiť samotná liečba, ale aj dôkladná dezinfekcia búdy, koterca a výbehu. A aby som sa zastal trošku aj Leona, aj zmena stravy dokáže urobiť často divy - množstvo, kvalita a jej zloženie ;) ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off mitko, 23.5.2013 o 22:11

Pokiaľ nevieš pôvodcu popísaných následkov,či je to už parazit,resp.pleseň...,je ťažko radiť. Je divné,že si s tým veterinár nevie dať rady %-/ Pokiaľ som mal problém u psíkov s kožnými parazitárnymi ochoreniami v minulosti,použil som "Fenoform forte" Lenže nezaručujem,že táto "apatieka" je ešte v súčastnosti k dostaniu... ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Edu, 23.5.2013 o 21:56

Mořská rasa je velmi významná pre psa ako múdro leon poznamenal :-D Už aby se začalo surovým masom zeleninou a cestovinou krmit . Šelma psovitá totiž potrebuje zeleninu ,cestovinu a hlavne tú morkú riasu . Ja by som doporučil navštíviť veterinára . Toľko môj poznatok k perlám Leona ! Či ide o scabies ,alebo ochorenie ladvín sa z fotky nedá identifikovať ani veterinárovi . Majster Leon to však hneď odhalil :-DDD Ludove liečitelstvo a volanie vešticiam by som tiež vynechal ! ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off lrentka, 23.5.2013 o 21:33

Vyskytlo sa to v menšom rozsahu mojej kopovke po zime. Liečil som to propolisovou tinktúrou. Propolis mi daroval kolega včelár, lúhoval som propolis v liehu a prvidelne som postihnuté miesto suke potieral. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Leon, 23.5.2013 o 19:03

podobný fleky se dělali jedné feně pointra odemě.Potom co se začalo krmit syrovým masem s těstovinami se zeleninou a mořskou řasou byl problém odstraněn ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

reklama

prvá škola vábenia jeleňovZelené zápisky z poľovníckych chodníkov (Egon Gočár) 2.diel
Poľovníctvo TEREM