Heming hunting
dnes je sobota,  18. máj 2024,  meniny má Viola,  spln: 23. máj 2024,  dnes východ slnka: 04:05,  dnes západ slnka: 19:20
poľovnícke sety poľovníctvo Terem

Kliešť - diskusia

autor: off pavelb
pridané: 21.5.2013 10:15

Zdravím, poprosím radu. kliešť na prednej labke, noha opuchnutá, bolesti. Do rána kliešť odpadol. Ais potrebné podať antibiotikum resp. tabletku nejakú, čo doporučujete? Ď.


počet zobrazení: 3 980
počet hlasov: 0
okruh tém: poľovné psy
 

Aký je dôvod vášho označenia za nevhodný?

komentáre

zoradiť
off patrikseven, 26.5.2013 o 12:59

Ihneď veterinár!!! V marci mal môj kokeršpaniel kliešťa, všimli sme si to neskoro a hoci mu bola nasadená liečba bolo po ňom..Teraz v máji zase špringeršpaniel opäť kliešť a dostal od neho babeliozu, včas som si to všimol a zachránili sme ho chvála bohu.... ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Srnka15, 26.5.2013 o 11:27

Veterinár ! ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off marcelbyk, 23.5.2013 o 9:08

v poslednej dobe u nás stupa prípady Babeziozí - ktorá sa prejavuje apatiou , ikterom , anémiou - bez vhodnej liečby vecsinou pes uhynie ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Palutka, 22.5.2013 o 20:17

Opuch je reakcia na sliny.Ak je pes aj apaticky,popripade motorika narusena,treba urgentne vyhladat veterinara.V kazdom pripade aj ked sa neobjavia konkretne priznaky.Moze to byt lymska borelioza,kliestova encefalitida.Hrozi napadnutie CNS a miechy,neskor uhyn.Neodporucam ziadne domace recepty...Je pes ockovany?? ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off jurkolc, 22.5.2013 o 19:57

vetrerinár... vlani od kliešťa môj stavač dostal nejaký bordel, bol apatický len ležal,... utekal som s ním k veterinárovi. Dal krv pod mikroskop a bol tam nejaký humus od klišťa. Keby nenasadi liečbu- uhynul by. Niečo mal od kliešťra také, že by bu presali pracovať oličky. Dal mu pár inekcii, ja som do neho pustil par infúzii čo mi doniesol Dr... stálo to pár euráčov, ale pes prežil. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off jancigas, 22.5.2013 o 16:59

A este k tomu zlte ocne bielka ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off cabron, 22.5.2013 o 11:07

Mám nemeckého drôtosrstého stavača, u nich je ťažko kliešťa nájsť, po každej vychádzke mu nejakého nájdem , no nie stále, pes močí krv, je malátny a len leží,vtedy už viem že je zle.Nedoporučujem žiadne tabletky.Treba s ním ísť hneď k veterinárovi aby mu niečo pichli. Je to možno drahšie, ale oveľa účínejšie.A hlavne to treba urobiť hneď a nie až na druhý deň ráno. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off jancigas, 22.5.2013 o 9:06

Mam velmi zle skusenosti s kliestom a tak uz pri najmensom priznaku beriem psikov k veterinarovi ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off goret, 21.5.2013 o 11:55

ak je pes apatický, zájdite s ním k veterinárovi, ak nie môžete mu bolestivý opuch zmierniť niečím chladivým ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off pavelb, 21.5.2013 o 11:33

to sa nedá vylúčiť ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off goret, 21.5.2013 o 11:25

dá sa vylúčiť, že ide uštipnutie od niečoho iného, alebo nie? ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off pavelb, 21.5.2013 o 11:00

ano, kliesšť odpadol do rána sám. Noha bola opuchnutá už večer, do rána sa to zmiernilo...nie je to môj prípad, len sa snažím pomôcť známemu. VĎaka za každú radu... ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off goret, 21.5.2013 o 10:23

toho kliešťa si mu nechal prisatého, kým neodpadol alebo si ráno našiel psa s opuchom a vedľa neho nasatého kliešťa? ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

reklama

prvá škola vábenia jeleňovZelené zápisky z poľovníckych chodníkov (Egon Gočár) 2.diel
Poľovníctvo TEREM