Heming hunting
dnes je streda,  24. apríl 2024,  meniny má Juraj,  spln: 24. apríl 2024,  dnes východ slnka: 04:41,  dnes západ slnka: 18:47
poľovnícke sety poľovníctvo Terem

Prvi Partizan vaše postrehy a skúsenosti - diskusia

autor: on pepies
pridané: 16.5.2013 15:31

Dobry deň,poprosím Vás o prakticke skusenosti na toto strelivo nakoľko nemám s tymto strelivom žiadnu skúsenosť strelivo je pre mojho znameho s ktorym polujem a ma Z-tku v kalibry 8x57JS

počet zobrazení: 26 765
počet hlasov: 3
okruh tém: strelivo
 

Aký je dôvod vášho označenia za nevhodný?

komentáre

zoradiť
zobrazené 41-80 z 87 | najnovšie | novšie | staršie | najstaršie
on pepies, 21.5.2013 o 15:36

Maty nastrelenie zbrane MMasska popisal na začiatku diskusie ze strielal zo strechy auta a mal zbran podopretu penovym valcom...Kazdy nastreluje inak a kazdy ma iné nároky na rozptyl streliva ja osobne zakial mi to na 100m nelieta dierka do dierky skušam inu navažku zakial to tak neni.Osobne mam na gulovej kozlici 9,3x74R sustrel oboch zbrani na 100m cca 5-6cm a som z toho nervozny aj ked z praktickeho hladiska na poľovnu strelbu je to sustrel veľmi dobry... ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off maty, 21.5.2013 o 14:55

neviem ako nastreľujete zbrane ale ja aj s PP, ktorý už používam asi 4 roky na B98 7x64 a ZH 7x57R s Meoptou 3-9x42 nemám problém nastrieľať na 100 m do 5 cm, bez stojana ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

správca MMasska, 21.5.2013 o 7:32

realne prvi ulovok prvim partizanom :-DDD odkaz- do Petoveho testu ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off dreamer4u, 20.5.2013 o 15:14

Zdar lovci.... Tak trosku k teme. Strelivo Prvi Partizan som celkom uspesne pouzival cca 2 roky v mojej 7x57 a musim povedat, ze do 150 m nebol problem o com svecia aj moje ulovky prevazne srncej zvery.Dobry stop efekt to malo aj na diviaky do cca 100 m. Avsak mojmu kolegovi v 308 win to bola ina kava. Nevedel sa poriadne zastrelit na 100 m. Zaver je taky, ze nech si kto ma zaujem o toto strelivo proste kupi krabicku a otestuje na vlastnej zbrani.Cena je bezkonkurencna. Niekto to bude chvalit niekto nie. Proste prax ukaze ze co to dokaze.... ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

on pepies, 20.5.2013 o 11:30

Horvatm nakolko dokladne nafotenie zvery a popisanie vsetkeho aby to malo vypovednu hodnotu a časovo aj financne nakladne nakolko sa zver musi odkupit si Mmasska stanovil urcite pravidla pridavania svojich fotiek do testu a to je ze posledne jeho v kategorii učinky nabojov na zver musi dosiahnut minimalne 100 hlasov a ja jeho pravidlo plne respektujem.a ako Mmasska napisal ze ked nebudu ohlasi bude zaujencom posielat sukromnu poštou. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

správca MMasska, 20.5.2013 o 11:17

horvathm tento test robim pre mojho kamarata Peta a plateny som tatarakom sampusom a steakom :-DDDD ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off horvathm, 20.5.2013 o 10:04

Kolega bude aj tento test dôkladne utajený? Alebo jak je zmluva tentoraz spísaná? ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

správca MMasska, 20.5.2013 o 9:19

Pisali ste mi viaceri aj volali ci som uz odtestoval PP. odpoved je este poriadne neodtestoval! ale , prvi ulovok v teste uz mam!!!! foto pridam do ucinkov ked zacne byt zaujem o tuto rubriku a zacne sa priadne hlasovat ak nie budem posielat len osobne do sukromnej posty!!!!!! ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off peter764, 19.5.2013 o 21:47

toto strelivo, v kalibri 8x60 S som nastreľoval minulý rok, rozptyl na 100 m do 3 cm (tri rany), povýstrelových splodín v hlavni o niečo viac ako po strelive zn. RWS ap., ale nič hrozné. Zistiť účinky strely na zver som zatiaľ nemal možnosť, kúpil som ich najmä kvôli nábojniciam na prebíjanie. Súčasne s týmto strelivom som nastreľoval aj strely KJG (prebíjané) a originál H-Mantel od RWS, čo je zaujímavé všetky tieto rozličné druhy striel išli približne na jedno miesto, rozptyl nebol väčší ako 6-7 cm. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

správca MMasska, 18.5.2013 o 19:09

on s tou zbranou nepoluje to ma dedicstvo po otcovi, zbran stala v skrini 10rokov od jeho umrtia takze jedine spickove strelivo ktore bolo este v skrini bol S&B :-DDD (cert ako diabol) neodbacam od temi len uprestnujem pre horarstevo ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 1

on horarstevo, 18.5.2013 o 16:35

Skoda ze si z tej 8-ky nevystrelil 2 -3 spickove naboje a porovnal rozptyl... ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

správca MMasska, 18.5.2013 o 16:35

Horarstevo ak si si vsimol nepripisoval som to rozhadzovanie k strelivu lebo by to nebolo objektyvne nakolko sa nejedna o moju zbran a neviem v akom je stave a aku presnost je schopna dosiahnut!!! Prisina moze byt ako v zbrani ,v montazi v puskohlade v strelive alebo len jednoducho tomu twistu nesmakuje strelivo! pre mna to bolo katastrofalne rozhadzovanie az neprpustne ale ako z vlastnnych skusenosti viem kopec polovnikov poluje a maju horsi rotptyl ako je tento takze ideme do realneho testu a budeme vidiet dalej. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

správca MMasska, 18.5.2013 o 16:20

prepacte dal som popis z nastrelu a zabudol som pridat terc tak tu je naprava Prvi Partizan vaše postrehy a skúsenosti - diskusia ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 1

on horarstevo, 18.5.2013 o 16:04

MMaska, v poriadku. K zanasaniu hlavne sa vyjadrovat neviem, neporovnaval som nikdy moju hlaven po PP s hlavnou po inom strelive (nabuduce si to pozriem) Co sa tyka rozhadzovania. Ked bol majitel zbrane ,,nadseny" z nastrelenia, zrejme ani s inym strelivom nedosahoval ,,dieru do diery" a tam by som uz hladal chybu v hlavni....Zastaraly grom. Pouzivam klasicke poloplaste bez striznej hrany (30-06 ma 11,7g) Predvcerom kolega kupoval do 8x57 JS a prave jemu predavac nukal 8mm Mauser so strelou grom (vraj do 8-ky uz ine nie su a ani nebudu) takze ich kupil a tiez som zvedavy, co to bude robit.Na zaver. Pepies chcel skusenosti.... tak som mu popisal svoje a pri PP planujem ostat (zatial). LZ ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

správca MMasska, 18.5.2013 o 15:43

takze vam pisem po navrate zo strelnice a plne suhlasim s BLEIKER zanasa to hlaven a dost podstatnym sposobom!!!!! ale podme pekne po poriadku:nastrel sa konal za mierneho dazda xna vzdialenost necelych 100m z dovodu ze sa strielalo zo starej ZKK 8x57JS a seeadler optik 6x40 strielal som z oporou po sediacky z auta a penoveho valca. po prvej rane strela letela v lavo hore,korekcia na stranu 5 clik a vyskovo 7clik. druha rana bez upravi korekcie strelena tretia stvrta, piata, siesta rana moje zhrozenie ako to rozhadzuje zetienil blazeny usmev majitela zbrane a jeho velka spokojnost z nastrelenim.WRRRR no co uz otvorenie zaveru ma doslova zhrozilo kolko bolo nespaleneho prachu v drazkach skoda ze sa to nedalo poriadne odfotit aby som dal ako dokazovi material pre Horarstevo! mal som vyterak tak som do sucha vytrel hlaven a strelil 7siedmu a osmu ranu a skoncili sme s nastrelom. Tak a ide sa do lesa a do realneho testu ak sa bude dat tak strelim bud srnca alebo loncaka a budem strielat len cez lopatky nech sa ukaze ako ten zastarali grom bude ucinkovat s pozdravom LZ ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off BLEIKER, 17.5.2013 o 19:56

Horarstevo-pri jednom z mojich bluznení,ked som strielal 243 som skúšal na strelnici aj ten PP,ale to zanesenie-to bolo NEPREHLIADNUTELNE.Taký bordel v hlavni neostal ani po SP z Vlašimi-a to už je niečo.Kolega v otcovej ZKK601-detto,takže moc s tebou nesuhlasím... ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Edu, 17.5.2013 o 15:51

A tu to žije cenzura facha vlakno zase spojazdnené :-D No nič idem aj ja nejakú škatuľku vyskúšať . ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

on horarstevo, 17.5.2013 o 14:28

Pepies.Osobne nemam skusenosti s PP 8x57 JS, ale v kal. 30-06, 243W a 7,62x39 som ulovil cca 250-300 ks raticovej. K udajnemu zanasaniu hlavne, ci nedokonalemu spalovaniu (ziadne som si nevsimol): Predpokladam, ze dotycny pan so svojou Z-kou na preteky nepojde. Teda ak aj na spoloc. polovacke vystreli 10 nabojov, spaliny mu este hlaven neupchaju. Presnost: Velmi, velmi dobra. Ranivost: Zo spring. na 98% priestrel a dobre farbenie. Zlyhany naboj ziaden. Devastacia zveriny primerana pouzitemu kalibru a umiestnenia zasahu. Akurat pri 243W mi chyba strizna hrana (par kusov vysokej- malo farby, no zver zhasnuta v dohlade z nastrelu. Zhrniem to: Vyssia kvalita za nizsiu cenu. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off spravca-foto, 17.5.2013 o 13:32

MMaska admin umožnil pridávať ilustračné fotografie v rámci diskusie.Opakujem, tvoje výsledky testov prezentuj v diskusii kde je priestor na názory ako aj na ilustračný nástrelný terč alebo použité strelivo v podobe fotografie.Ak je to tak ťažké pochopiť napíšem to aj tretí krát.Nikomu nebol ešte udelený ban za nesprávne zaradenú fotografiu,za nevhodné správanie však áno.Pokiaľ tvoje slová zostanú už v slušnej hladine tak červená karta nehrozí :-) ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

správca MMasska, 17.5.2013 o 13:19

Pepies pocuj dohodneme sa ja odtestujem to tvoje zahadne PP a ty testuj MJG lebo to zaujma aj mna ked mi ho uz nechcete spravit aby som ho odtestoval aj ja :-) :-) :-) a ty podla rada100 ich budes testovat do dochodku a to vies to uz nieje vieruhodny test bo to uz aj slapsi zrak aj ruky sa uz budu triast a uz aj palica nestoji ako by mala to uz nieje ako by malo byt v spravnom teste :-) :-) :-) ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

správca MMasska, 17.5.2013 o 13:19

spravca foto ospravedlnujem sa len za to ODBAVIL! ale nieje to pravda? bolo spustu reci o strelive sako hammerheand a len sa o nom hovorilo potom dakto otvoril diskusiu a bol som poziadany aby som ho odtestoval.Tak som ho kupil a zaradil medzi svoje testy a pridal som nastrelny terc aj s celym opisom a zmazal si ho potom som ti pisal ze to je konkretne k diskusii a aj tak si ho zmazal tak co si mam o tom mysliet a ked mi za pravdu chces udelit bann tak nech sa paci!! ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off rado100, 17.5.2013 o 12:59

Pepies len ty nič neodsúvaj. Dôchodca nech testuje PP a ty testuj MJG čo myslíš že na tie nie je nikto zvedavý? Máš ich sto tak aby si ich netestoval do dôchodku. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

on pepies, 17.5.2013 o 12:51

Karči aj ja vopred ďakujem od 27.5 priložím aj ja ruku k dielu a budem dokumentovat učinky PP v 8x57JS a test MJG odsuvam na neskoršie... ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off spravca-foto, 17.5.2013 o 12:51

MMaska skús nekopať do otvorených dverí ! Tvoje nastrelné terče v ľubovolnom množstve si môžeš umiestniť tu v rámci diskusie, kde majú neodškriepiteľne zmysel.Zmysel nemajú v sekcii fotografie, kde prezentujeme zábery s lepšou alebo horšou kvalitou. Slovko "odbavil" by som už druhý krát nepoužil, lebo v opačnom prípade budeš mať možnosť rozmýšlať o slušnom chovaní bez možnosti prihlásiť sa na stránku Lovuzdar.sk. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off steyr, 17.5.2013 o 12:22

Vopred ďakujem! ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

správca MMasska, 17.5.2013 o 11:52

pepies naboje su uz doma ak nebude prsat tak ideeme na strelnicu, ale tu prsi takze cakame :-) :-) ale prepac mi ale na skusku som vzal len jednu skatulku nieze by som im neveril ale dlho ich testovat sa mi nechce.Steyr nastrelny terc by som sem dal ale spravca foto sa mi uz velakrat odbavil a pomazal mi take terce ale mozem ti slubit len to ze ti dam podrobny popis OK !:-) ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

správca MMasska, 17.5.2013 o 11:48

Horvathm zverejnit plnohodnotnny test nabojov co cinilo prasne 88 ks sa neda preto lebo sponzor alebo dajme tomu fyrma ktora si dala ten test spravit tak zan platila a vyhradila si pravo vysledkami bude disponovat jedine ona!taka je zmluva a neverim ze by ju kamarat porusil. takze smola ak si to chceme odtestovat tak si to musime sami a mozes prilozit ruku k dielu ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off rado100, 17.5.2013 o 10:01

Nie je to síce o 8x57, ale o pp áno. Sú to už roky čo som kúpil v Šuranoch rem.223. K nemu mi ako top strelivo predajca odporučil práve pp. Kúpil som 100 kusov na testovanie. Už keď som ho doma rozbalil, zdalo sa mi ako keby tam boli dva typy striel. Jedna špicatejšia dlhšia a druhá oblejšia kratšia. Tak som si ich podľa toho aj roztriedil a išiel som nastreľovať. Strieľané na sto metrov zo stojana ale pod desať cm som sa nedostal a bolo jedno ktoré s tých dvoch striel to boli. Nechal som to tak a kúpil som federal fmjbt na líšky boli v pohode. Po čase keď som začal prebíjať, som zostávajúce pp delaboroval a nábojnice použil mimochodom tie sú dobré. Napadlo ma strely odmerať bol medzi nimi 2mm rozdiel. V tom čase kúpil pp kamarát do novej 550ky 308win tak isto po doporučení predajcu že iné strelivo strelivo už ani nebude chcieť. Pri nastreľovaní katastrofa tak kúpil zasa s&b. To všetko bolo v dobe keď sa začal pp na slovensko dovážať možno dnes to je iné neviem posúdiť, ale isté je že v tejto cenovej relácii sa nikdy viac ako na priemer nedostanú. Tým ktorý sa rozhodnú toto strelivo testovať prejem veľa zdaru a sám som zvedavý na výsledok testov. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off steyr, 17.5.2013 o 7:46

MMasska - zaves potom prosím aj terč z nastrelovania s popisom, vďaka! ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off goret, 17.5.2013 o 7:42

skúsim rozšíriť tému o otázku: akého psa by ste k tomuto strelivu doporučili? ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off horvathm, 17.5.2013 o 0:42

Prosím ťa kolega, a čo keby sa ten test zverejnil, čo sa stane? Asi klesne priemerný HDP Srbska alebo kde v tramtárii to vyrábajú. Bože moj to ešte dneska niekto uveri týmto detinskym výmyslom že je treba utajovať skúšku nejakého treťotriedneho náboja? ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

správca MMasska, 16.5.2013 o 23:18

ahoj priatelu neviem k tomuto strelivu nic povedat aj ked kamarat ho kupil v 7x57 ale nepodarilo sa mu ho nastrelit v staruckej ZH a druhy kamos to testoval pre jednu firmu ale ten test sa nesmie zverejnit! skoda! ale ked ti tak velmi na tom zalezi tak ho zajtra kupim v 8x57 JS s poloplastovou strelou Grom co je tak medzi nami obicajny poloplast zastaraleho typu ale neva co by som pre teba nespravil. Moj spolocnik ma tuto raz takze ak boh da tak ti uz na vikend testnem dajakeho srnca alebo prasiatko , ak sa mi to podari nastrelit :-DDD a pridam foto do ucinkov ak to predchadzajuce dosiahne 100 hlasov :-D s pozdravom LZ ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off maty, 16.5.2013 o 22:18

ja som ho používal v 7x57R, 7x64 bratranec v308W a kamarát v 8x57JS, jediná výhrada je k zanášaniu hlavne ináč spokojnosť. omnoho kvalitnejšie ako klasika od S&B strela SP alebo SPC, veľmi dobrá ranivosť ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off nils22, 16.5.2013 o 20:56

Dobrý večer sorry že odbočím od témy ,ale chcel som sa informovať či nemá ktosi skusenosťi PP v 7x57R dakujem ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

on pepies, 16.5.2013 o 18:33

Bleiker ďakujem ti za tvoj prispevok,asi vela ludi nema skusenosti s tymto strelivom v 8x57JS ked s tym kamarat niečo streli pridam foto do kategorie učinky nabojov na zver. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off BLEIKER, 16.5.2013 o 18:04

Ja s ním tiež nemám žiadne skúsenosti,ale myslím si,že to po nom bude padat nie že v ohni po výstrele,ale ešte pred výstrelom.šak je to osma a ešte k tomu zázračbý PP! ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off iboo, 9.6.2011 o 23:30

mal som jednu krabičku v mojej bývalej brno 502.8 a tak šlo to celkom v pohode, rozptyl ani úlovky neboli . celkovo PP je na úrovni SB ak nie aj kúsok nad. Akurát že v mojej 22Hornet sa neviem s PP 2,9g na 85m dostať s rozptylom pod 2,5cm ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off 650525, 8.6.2011 o 11:40

U nás v PZ používajú tento kaliber aj gramáž a sú spokojný.Strieľajú už pár rokov srnčiu a diviačiu zver. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off sniper7x57, 6.6.2011 o 18:37

pouzival som ju do 308 IZ expres ale uz radsej nie skus normu alebo S&B ale norma je norma ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

on horarstevo, 5.6.2011 o 18:26

30-06, 7.62x39...polujem casto a pomerne vela- vysoka spokojnost. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

zobrazené 41-80 z 87 | najnovšie | novšie | staršie | najstaršie

reklama

Zelené zápisky z poľovníckych chodníkov
Poľovníctvo TEREM