Heming hunting
dnes je sobota,  18. máj 2024,  meniny má Viola,  spln: 23. máj 2024,  dnes východ slnka: 04:05,  dnes západ slnka: 19:20
poľovnícke sety poľovníctvo Terem

Jack Russel Teriér - vaše skúsenosti - diskusia

autor: správca admin
pridané: 15.5.2013 16:00

Zvažujem kúpu jack russel teriera. Máte niekto s týmto plemenom nejaké praktické skúsenosti? Ďakujem.


počet zobrazení: 8 419
počet hlasov: 0
Jack Russel Teriér - vaše skúsenosti - diskusia
okruh tém: poľovné psy
 

Aký je dôvod vášho označenia za nevhodný?

komentáre

zoradiť
off peeterko, 21.10.2013 o 12:28

Ja len tolko, ze hladat psa, ktory je dobry na dohladavky aj na durenie je utopia. Na dohladavanie treba kludneho, vyrovnaneho a rozvazneho psa, ktory dokaze bezproblemov vypracovat studenu stopu (4,5+ hod) a na ktoreho sa mozes spolahnut, aj ked na stope nie je farba. Na durenie, teda na spol.pol.do pohonu zas potrebujes temperamentneho a vytrvaleho psa, ktory nema problem s hlasitostou. To su dve uplne rozdielne povahy. Okrem toho, pes ktory si zvykne pracovat na teplej, cerstvej stope (nezranenej) zveri, bude len tazko pouzitelny na dohladavanie studenych stop ranenej zveri. Vzdy ho budu zradzat cerstve krizujuce stopy. Toto potvrdi, ktokolvek, kto ma skusenosti s dohladavkami, resp.ktorykolvek chovatel farbiarov. A to este aj pri farbiarovi, ktory nie je uplne zapolovany, treba robit cvicne umele studne stopy, po tom ako mal dohladavku s zivym kusom na konci, ktoreho musel durit a stavat. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 2

off borgeo, 18.10.2013 o 19:49

Tak prisiel ten spravny cas na zadovazenie steniatka. Srdecne uvitam kontakt na chovatelsku stanicu JRT, ktora v dohladnej dobe ponuka steniatka. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off borgeo, 18.5.2013 o 21:27

Je to fantasticky psik. Je velmi zvedavy, ostry jak britva a velmi ucenlivy. Nepovedal by som, ze nie je vhodny pre zaciatocnika, ako podaktori pisu, pretoze je velmi inteligentny a co je este dolezitejsie, bavi ho ucit sa. Mal som JRT, avsak pred dvoma tyzdnami som onho prisiel, ked doplatil na svoju stenaciu zvedavost a vo veku 11 presiel cez dieru v plote k susedovi, ktory ma dvoch nemeckych ovciakov. Ti sa s nim nemaznali a o psika sme prisli. Aj v jeho mladom veku sa vsetky macky nasmu z daleka vyhybali. V lese bol samostatny, rad stopoval, bol nebojacny a co je dolezite, aj pri vacsom odbehnuti, na zapisknutie ihned pribehol. Kontakt s diviakom som s nim ale nezazil. Zaroven bol vsak vynikajuci spolocnik. Urcite si v blizkom case zadovazim dalsieho JRT. Je to psik ktory urcite ma velky potencial. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

správca admin, 18.5.2013 o 9:17

Ďakujem za názory! Cením si vaše príspevky. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off vlastimidurcik, 17.5.2013 o 6:56

Dodo, pozdravujem. Asi naj... chovateľka v SR je Mirka Démová , odkaz-. Je to známa a veľmi úspešná vystavovateľka JRT a jazvečíkov. Nie je to síce poľovníčka, ale na skúškach, výcvikoch a poľovných akciaách sa vyskytuje dosť často. Ja som videl pri práci jej jedince na výcvikových dňoch teriérov a na skúškach odvahy v diviačom oplôtku. Na nejakej poľovačke na diviačiu som nikdy JRT nevidel. Môj názor ? Temperamentný teriér vhodný na norovanie. U diviakov sa snaží, niekedy až moc ( občas si zalieta a býva často krvavý ). Hlasitosť slabšia ! Keď JRT, tak by som uprednostnil prácu svorky. Na farbe som pracovať nevidel. Poslušnosť záleží aj od výcviku. Kto je skúsenejší, určite ho zvládne. Podľa mňa sa nehodí pre začiatočníka. Treba sa spojiť s Mirkou Démovou z NZ. Od nej jedince na exteriér určite N1. Na prácu si treba zvážiť, poprípade vidieť by bolo fajn. Ona je to ochotná baba :-). Prajem šťastnú ruku pri výbere plemena a jedinca :-) ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 1

off apple, 16.5.2013 o 17:06

a ešte čosi ma napadlo. má naozaj veľké srdce bojovníka, to zistíš až pri práci, kam je ochotný pre tvoje potešenie zájsť. no ak dostane príučku a zalieta si, tak už druhý krát nejde k rypáku, ale si dáva pozor. je priam predurčený v svorke držať diviaka na mieste, kým neprídeš. diviak býva dosť nešťastný a len sa krúti, lebo psi sú veľmi pohyblivé. to platí pre všetky teriéry tohoto typu. to hlásenie zhasnutej zveri býva slabšie, srsť mávajú v zuboch preto, lebo sa snažia kus odtiahnuť. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off sipik, 16.5.2013 o 16:46

Môj známy ho má. Konkrétne ten jeho dohľadáva, ale zhasnutú zver nehlási. Keď sa vrátil z repky, kam vbehol diviak a mal medzi zubami chlpy, tak sme vedeli, že ho našiel. Inak v pohone je to biely diabol, durí, hlási, visí na utekajúcom diviakovi, po každej poľovačke je krvavý (z rôznych príčin :-), je veľmi ostrý. Žiaľ aj na iných psov - bije sa, skočil by aj do tigra. Doma je to miláčik, prítulný, hravý. Ako sa tu už písalo, s ním sa nenudíš. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off apple, 16.5.2013 o 16:17

jrt je pravý teriér, použiteľný na všetko. príde na to, čo podedil, aké vlohy a akú povahu. tvrdohlavosť - je taká, akú mu dovolíš. je to temperament, zvedavý prieskumník, takže nečakaj kľud stavača. je to pes aj do domu, aj na prácu, s ním sa nenudíš. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off orionko, 16.5.2013 o 15:48

Na dohladavku a aj v pohone to moze byt velky pomocnik ked nanho pojdes spravne.Ale ako tu uz bolo spominane fakt je to velmi temperamentne a tvrdohlave plemeno. A k tym borderom neviem ja osobne som este nevidel nejako dobre pracovat bordera.No moze byt ze som nevidel tych spravnych :) Mne nezapasovalo to plemeno. Ale sto ludi sto chuti samozrejme. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Rempo, 16.5.2013 o 13:57

V dnešnej dobe je veľký fenomén border terier a zaslúžene. Border terier je veľmi zaujímavá voľba. Po pracovnej stránke. Ale JRT je veľký fešák a nebudeš sa s ním nudiť. Zváž koľko budeš poľovať a koľko budeš s ním "súkromne". Aby sa nestalo, že budeš mať super pracanta, ale.... ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off tome83, 15.5.2013 o 22:08

admin pre teba ako zaciatocnika si myslim ze JRT nie je prave najvhodnejsia volba, zo vsetkych terierov je asi tento najtemperamentnejsi...na polovacke som ani jedneho nevidel, co moze byt dalsi problem, ze nebudes vediet zohnat psa po dostatocne dobrych pracovnych rodicoch...ak chces nieco do pohonu, na dohladavky a pedpokladam ze to chcees mat v byte tak ti odporucam border teriera alebo jazvecika... ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 1

správca admin, 15.5.2013 o 21:53

Zaujíma ma najviac vaša prax a skúsenosti s dohľadávkou a práca v pohone. Nakoľko je možné toto plemeno využiť v týchto dvoch spomenutých činnostiach? ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Darius, 15.5.2013 o 21:25

pokial chces hlavne norovat tak je to dobra volba , ale pokial chces vsetranejsieho psa a terriera odporucam bordera ... navysa sa ich vlohy zachovavaju kedze na uchovnenie potrebuje skusku , narozdiel od JRT a pod... kazdopadne nech sa dari ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off jozef, 15.5.2013 o 20:25

V polovníctve bol o nom článok na číslo si nespomeniem viem že chodíš na spoločné neviem čo ti bude robiť ked padne len 30cm snehu ale to neriešim,jedného má kolega v susednom PZ chváli si ho ale treba mať pevnú ruku!(Nemyslím násilie len že je to tvrhlavšie plemeno a tažšie sa cvičí)osobná skúsenosť len z videnia v pohone,no nebudem súdiť podla mladého psíka a podla jedného jedinca kt. som videl...Každopádne ak sa rozhodneš pre akékolvek plemeno nech sa vám darí!! ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 1

off orionko, 15.5.2013 o 17:38

Ja mam JRT, na noru je to jedna basen, Co sa tyka hlasitosti stou je to trosku horsie.Ale z mojej strany spokojnost :) ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off kubik856, 15.5.2013 o 17:08

Mňa by tiež táto téma veľmi zaujímala, síce JRT nie je môj vysnívaný pes, no nemá k nemu daľeko. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

reklama

prvá škola vábenia jeleňovZelené zápisky z poľovníckych chodníkov (Egon Gočár) 2.diel
Poľovníctvo TEREM