Heming hunting
dnes je sobota,  20. apríl 2024,  meniny má Marcel,  spln: 24. apríl 2024,  dnes východ slnka: 04:48,  dnes západ slnka: 18:41
poľovnícke sety poľovníctvo Terem

vysádzanie drevín v revíri - diskusia

autor: off ray20
pridané: 23.4.2013 15:08

Dobrý deň potreboval by som info ohľadom možností vysádzania vŕb rezkami ktoré si pripravím sám z materiálu v poľovnom revíri. je to zákonné a ak ano v akom prípade alebo s akou podmienkou? jedná sa o založenie ohryzovej plochy s použitím vlastného sadbového materiálu. za príspevky ďakujem


počet zobrazení: 2 119
počet hlasov: 0

Aký je dôvod vášho označenia za nevhodný?

komentáre

zoradiť
off Jelsovec, 26.4.2013 o 6:13

Teoreticky,napr. mnozitelsky material u ovocnych drevin musi byt "certifikovany" UKSUP-om,ale v takomto pripade si neviem predstavit kto a kedy by to kontroloval. Mozno,len v pripade,ak by si ziadal o dotaciu na vysadbu rychlo rastucich drevin cez PPA (ak sa este vobec taka podpora poskytuje),tak tam by si mal specifikovane odkial by mal pochadzat vysadbovy material. Ale v tvojom pripade,to zrejme nehra rolu,takze okrem invazivnych rastlin,ktore su vyslovene zakazane si doma mozes pripravit hocico. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off goret, 26.4.2013 o 5:42

Motag, najlepšie to, čo tam a v blízkom okolí veky rástlo a bolo kultiváciou odstránené. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Hekler, 25.4.2013 o 23:03

ak to sám nachystá a potom poskytne PZ za vatikánsku menu budú len šťastní lebo ušetria, nenašiel som žiadne obmedzenie na taký postup ani nič čo by asi porušili, kľudne ma opravte ak sa mýlim ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off motaq, 25.4.2013 o 21:53

Celkovo nepochopena otazka. OtaKa nebola ci moze sam vysadzat ale bola ci sa mozu vysadzat rezky ktore si sam pripravy. A na toto nik zatial neodpovedal. Inak odpoved na tuto otazku by zajimala aj mna. To co napisal Hekler je odpoved na to kto moze vysadzat. Otazka vsak znela co moze vysadzat. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Hekler, 25.4.2013 o 21:23

namreh, skús si lepšie prečítať môj komentár z 24.4. o 11:17 a zistíš ako veľmi si ma nepochopil, práve že som tam vlastníkov spomenul ale aj vlastníci veľmi často zabúdajú že prenájmom výkonu práva poľovníctva PZ zmluvne túto činnosť prenajali cudziemu subjektu a ten sa samozrejme musí správať tak ako mu to ukladá zákon a za podmienok ako si to s vlastníkmi dohodol v zmluve ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off namreh, 25.4.2013 o 21:04

Hekler stále operuješ PZ.Ani raz si nespomenul vlastníkov pôdy.Na tých sa tu rád zabúda... ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Hekler, 25.4.2013 o 12:22

samotná tvoja otázka evokuje k záveru, že to chceš vysádzať sám a nie PZ, preto som sa ťa snažil zorientovať v postupe, pri obhajobe držím palce ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off ray20, 25.4.2013 o 10:48

hekler chápem ťa dobre dík. Dáko už obhájim neboj nič. ja to nerobím ako jednotlivec ani nič podobné ja som vypracoval nárh pre PZ. oni si budú robiť už podla všetkých právnych náležitostí a svojho rozhodnutia ďalej s tým, toto je projekt ako by to mohlo byť. mne išlo jedine o to či pri zakladaní môžu použiť vlastnoručne narezané vrby alebo je to zakázané podľa zákona o reprodukčnom materiali alebo inde. Dík ale že si reagoval cením si pomoc ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Hekler, 25.4.2013 o 10:11

ak si nepochopil môj príspevok kde som ti odpovedal na tvoje otázky, ako si obhájil diplom. prácu ? (: ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off ray20, 25.4.2013 o 7:58

Dík sice ste nespomenuli to na čo som sa pýtal ale nevadí už sa diplomovka viaže. :) Navrhujem to pre poľovný revír a PZ :) ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off sporko1234, 24.4.2013 o 14:12

suhlas s heklerom ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Hekler, 24.4.2013 o 11:17

PZ to môže resp. musí robiť podľa zákona a toho ako to majú zakotvené v zmluve o nájme s vlastníkmi, ale vzájomnú komunikáciu zabezpečuje poľ. hospodár, ten to má v povinnostiach podľa zákona, teda nič nemôžeš robiť "ako jednotlivec" ale len ako PZ a na miestach podľa určenia poľ. hospodárom lebo ten musí ohryzové plochy aj zakresliť do mapy a vykázať ich výmeru spolu s predsedom PZ ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 1

off ray20, 23.4.2013 o 20:37

po dohode s vlastníkom TTP ktoré neobhospodaruje a podliehaju sukcesii. už sú teraz vedené ako TTP porastené drevinami ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Edu, 23.4.2013 o 18:18

Ktorému vlastníkovi pôdy by si to chcel vysadiť na jeho pôdu ? Či hocikomu len tak ? ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

reklama

Zelené zápisky z poľovníckych chodníkov