Heming hunting
dnes je piatok,  29. marec 2024,  meniny má Miroslav,  spln: 25. marec 2024,  dnes východ slnka: 05:31,  dnes západ slnka: 18:09
poľovnícke sety poľovníctvo Terem

ako prichytiť vandalov??? - diskusia

autor: off gabriel8
pridané: 19.4.2013 17:27

Ako mám chytiť vandalov, čo nám rozbíjajú poľovnícke zariadenia, hlavne posedy? namontovať fotopasce???, aké mate skúsenosti v ostatných združeniach a spolkoch s takou háveďou, (ináč ich neviem nazvať)???


počet zobrazení: 5 722
počet hlasov: 1
 

Aký je dôvod vášho označenia za nevhodný?

komentáre

zoradiť
off duso2, 21.4.2013 o 22:41

orol nuz so mnou by si to mal tazke hrat sa na macku a mys haha,fakt nedolapis ma lentak,nepoznas moznosti dnesnej vykonnej techniky..ja ta na kilometre zdetekujem a mam takticku vyhodu.To ze vies nuchat stopy ti nepomoze,na to aby si videl stopy musis v noci zasvietit a staci maly svetelny zdroj,dokonca cigareta a mam ta:)...ja tam predsa nepridem na aute po ceste a neprejdem popri rampe.Ja pridem od chrbta,nebudes vediet kadial,ak mas 3000-5000ha hornatejsi revir ten tazko ustrazis. Aby som ta dal do normalu z vykonym nokotovizorom vidim fajciaceho cloveka cez kilometer, bliziace sa auto hlbokou dolinou(ktoru ako bezny pozorovatel nemam sancu vidiet) robi zablesky na kilometre od svetiel az na vrcholy lemujucich kopcov,vidim doslova cez viac dolin,ze nieco tam ide...to by si tam musel byt niekde v zemi zakopany a cakat noc,dve tri..budem sa tam pohybovat ako duch a ty to neuvidis v noci...ale nechajme tuto debatu,tiez som proti vandalom a najma barbarom ktory znecistuju a nicia prirodu. Ja tvrdim len,ze ich dokaze dostat technika...ono aj oni idu mozno z dobou..co viem pytliaci,adrenalinovi stvorkolkari ma nejeden noktak a kadeco ine... Poznam solvetnejsich clenov PZ(doktori,pravnici podnikatelia),ktory si kupili sikovne FLIR termokamery za nejakych 3-4tisic,len a len na strazenie reviru ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off orol, 21.4.2013 o 13:13

Duso, píšeš v štvrtom riadku cit: „mňa by si napr. v noci neodhalil“ Duso2, do hory musíš predsa nejako vojsť a takisto musíš z nej nejako vyjsť !! čiže máš svoju trasu, svoje prechody !! Keď ťa budem chcieť v hore chytiť, či odhaliť ako sám píšeš, tak ťa aj chytím vrátane noci ( ešte lepšie ). Poľovník pozná svoj revír ako vlastné boty. Rozmýšĺa ako pohraničiar, či policajt a vie , ako čakať, kedy čakať, kde čakať, kade prejdeš, kade odídeš, vie predvídať. Učil sa stopárstvo, zvyky, obyčaje, vie rozlišovať, merať, porovnávať zvieracie či ľudské stopy, ako aj iné zanechané stopy! dobre vidí a dobre počuje,orientuje sa aj podľa zvukov vtákov, či správania sa lesnej zveri. Je naučený a vycvičený chodiť aj v noci a za akéhokoľvek počasia ! Okrem toho používa optické a INÉ prostriedky... P.s- ja si zas naopak od teba myslím, že ak by som mal enormný záujem ťa dolapiť, tak ťa určite aj dolapím, ale to dokáže hodne vnímavých poľovníkov !! Ale teba predsa netreba dolapiť :-o)) ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off sporko1234, 21.4.2013 o 12:32

zisti presne kto to bol a ked on kona v anonimite konaj i ty :) ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off gabriel8, 21.4.2013 o 12:11

máme vytypovaných tzv. grenpisákov(feťákov) čo šarapatia,len ich musíme chytiť a potom uvidíme čo ďalej ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off duso2, 21.4.2013 o 11:50

orol vidis to skreslene.Moze stat tucet polovnikov z nejakymi archaickymi baterkami a vybavenim a aj tak sa tadial niekdo presmykne,alebo ich vidi z dialky a pojde iny den(povedzme nedela dazd,ked vsetci z vysokou pravdepodobnostou spia a rano vstavaju do prace).Mna by si napr v noci neodhalil,ale zse je jasne ze prosty vandal nenosi vykonne nocne do lesa,lebo nan jednoducho nema...tymto som iba chcel povedat,ked niekto umyselne chce skodit a pozna pomery v revire tak velmi tazko mu je klepnut po prstoch. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off orol, 20.4.2013 o 13:18

PZ či PS nemá predsa len jedného člena ( zadávateľ píše v prvej vete v jednotnom čísle, druhá časť vety je v množnom čísle ) poškodzuje sa náš spoločný majetok, ktorý nás stál nemálo úsilia, odpracovaných hodín, peňazí a tak je to záležitosť všetkých členov. Ako už bolo povedané, zintenzívniť návštevy revíru, nahlásiť to polícií, lesnému úradu, spolupracovať s urbárom a pod., s obcou, s návševníkmi hôr, atď. Osobne by som postavil hliadky a striedal ich podľa rozpisu. P.s- ničenie poľovníckych zariadení - posedov nie je tichá záležitosť – nedá sa vykonať bez nástrojov a preto aj z toho dôvodu je len otázkou času, kedy bude páchateľ dolapený, či odhalený. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off duso2, 20.4.2013 o 12:35

Orol len ako takeho cloveka prichytit.Taky clovek kona preto,lebo si mysli,ze neni postihnutelny.Ono sa vsetko da krasne zabezpecit elektronicky,rozne GSM komunikatory,ktore poslu poplach ak sa narusi zona,ale stale je to otazka penazi.Ono chudobnym polovnikom je jednoduchsie cucat v lese chodit na obchodzky,ako kupit modernu krabicku za 200 euro a spravit si dialkovy dohlad. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off orol, 20.4.2013 o 12:32

Pokiaľ ale niekto rozbíja legálne poľovnícke zariadenia riadne zaevidované do majetku, zaznačené v mape, voči takému človeku netreba mať žiadne zľutovanie a treba byť nekompromisný !!! ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off orol, 20.4.2013 o 12:32

Tento posed ( foto 203 854 ) postavený chmuľom, ktorý nepozná zákon o poľ., lesoch, ochrane prírody nepotrebuje komentár. Je to rôzne, ale bohužiaľ v tomto prípade treba nakopať do zadku staviteľa a nie toho, kto posed odstráni. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off duso2, 20.4.2013 o 10:12

fotopasca ma slaby dostrel,cidlo chyta iba na 15m,takze sa s tym da monitorovat len bezprostredny priestor.Lepsie su videoservre s detekciou pohybu na scene,ktore maju viac inteligencie,avsak vykupene vyssou spotrebou.Ja by som este tych vandalov rozsiril na barbarov-znecistovatelov,co vozia bordel do lesa ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Stagstalker, 20.4.2013 o 9:17

Veru, zle vztahy v ramci PZ ci medzi susednymi PZ mozu mat za nasledok aj toto. Typickym prikladom su posedy pri hraniciach PZ, ktore su vyuzivane aj inak ako na pozorovanie. Vo vacsine pripadov su vsak vandali rozni antipolovnicki somari. Horsie je ked to odnesie aj vypaleny sennik ci znicene krmne zariadenie. Dobrou prevenciou je aj rozsirit, ze sa na vandalov robia postriezky a kadetade su nainstalovane fotopasce. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off goret, 20.4.2013 o 8:54

boli prípady, že takáto škodná pochádzala aj z vlastných radov ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Stagstalker, 20.4.2013 o 8:22

Zintenzivnit navstevy v reviri, spravit oznamenie na policii, spolupracovat s obcou a obcanmi, niekto si raz nieco ci niekoho vsimne. A tiez vyuzivat fotopasce, aj ked ak chcete zvysit ich pouzitelnost pred sudom, pripnite na posed cedulku, ze dany priestor je monitorovany kamerovym systemom. Nepouzitelnost dokazu ako uvadza Edu suvisi so zakonom o ochrane osobnych udajov a ochranou osobnosti, ktora tiez vyplyva z obcianskeho zakonnika a zakladnych ludskych prav.Velmi dobre, uvahovo, je to rozobrane tu odkaz , s tymto problemom sa pravo borti uz dlho. Tu je problematika strucne a jasne vysvetlena:odkaz ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off gabriel8, 20.4.2013 o 5:49

môžeš mi to stručne vysvetliť, že prečo nie, ďaka ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Edu, 19.4.2013 o 20:12

samozrejme fotopasca je jediné riešenie ale pre súd nepoužiteľné . ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

reklama

Zelené zápisky z poľovníckych chodníkov