Heming hunting
dnes je piatok,  19. apríl 2024,  meniny má Jela,  spln: 24. apríl 2024,  dnes východ slnka: 04:50,  dnes západ slnka: 18:40
poľovnícke sety poľovníctvo Terem

Môže nepoľovník kúpiť jelení paroh? - diskusia

autor: off robop
pridané: 8.4.2013 0:11
Dobrý deň chcel by som sa vás spýtať ako odborníkov či môžem vlastniť v byte zakúpený jeleni paroh?a ak nie aké sú za to sankcie?(sused oproti mi závidí každú maličkosť) ďakujem
počet zobrazení: 12 673
počet hlasov: 1
 

Aký je dôvod vášho označenia za nevhodný?

komentáre

zoradiť
zobrazené 1-40 z 51 | najnovšie | novšie | staršie | najstaršie
off blackhorse21, 18.4.2013 o 10:38

alebo mu s nim dobre drb.. po hlave :) ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Cergovik, 15.4.2013 o 21:23

asi susedovi prekáža, že parohy nekupuješ od neho -) ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Hugo, 10.4.2013 o 18:14

robop, stále sa bavíme o parohoch, tentokrát však susedových, takže tu nepredpokladám, že by ťa sused niekde "bonzol" :-D ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off robop, 10.4.2013 o 18:11

Aha prepáč som to zle pochopil...musím počkať kde natrafim na nejakú kúpu zas... ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off laco11, 10.4.2013 o 18:09

...ak dobrý sused požičia, tak dobrá suseda už by nemala mať problém dať... ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Hugo, 10.4.2013 o 18:06

No, v tomto prípade zrejme nebude platiť, že rozdiel medzi dobrým susedom a dobrou susedou je ten, že dobrý sused požičia, ale dobrá suseda dá :-D :-D :-D. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Hekler, 10.4.2013 o 16:10

??? nepochopil si, ja som sa len opýtal prečo ťa ta ťahá do lesa skôr ako spravíš to čo ti radil hudo už 8.4.2013 ??? (: ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off robop, 10.4.2013 o 15:37

Prečo nesmiem ísť do lesa? Len tak na prechádzku a niečo si nafotiť a spoznať??? ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Hekler, 10.4.2013 o 15:33

čo ťa furt ťahá do hory, chceš mať parohy z lesa alebo doma ? prečo nepočúvneš hneď prvú Hugovu radu ? ((: ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off robop, 10.4.2013 o 13:45

to neni poziadavka..ja som sa iba spytal uz som sa aj appla pytal najlepsie keby to bol niekto s mikulasa..ale to len tak do buducna ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off borgeo, 10.4.2013 o 13:24

robop to je zaujimava poziadavka ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off robop, 10.4.2013 o 13:14

a kto by somnou isiel do lesa?chcel by som par fotiek porobobit a nieco nove spoznat? ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off robop, 9.4.2013 o 19:57

hugo celkom dobry napad...sak by stareho aj porazilo aj staru mozno a mal by som svaty pokoj..porozmyslam nad tym...svina sused aj s jeho harpiou ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Hugo, 9.4.2013 o 19:49

Chlapi bacha na to, lupiny sú parohy v prášku :-D :-D :-D Prepáčte, ale prišlo mi to lepšie napísať to radšej sem ako medzi vtipy :-) robop buď kľudný, ak máš parožie už doma, vecné bremeno dokazovania je skutočne na strane suseda.Neuvažoval si nad tým, že by si si to právne ošetril tak ako ti to tu mnohí radili a ďalšie parohy doniesol domov tak,aby ťa sused videl, aby si ho nasr....?Možno by to stálo za ten pocit. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off apple, 9.4.2013 o 19:01

no v tomto prípade je to naozaj tak. dokazovanie je na strane toho, kto ťa chce obviniť, nie naopak. pôvod takýchto domácich je totiž rôzny. môže to byť z pozostalosti niekoho, kúpené na trhu v poľsku, proste nič, čo by zakladalo aspoň tieň podozrenia. a tiež komu vznikla škoda.... nepreukázateľné. a na základe zákona 274 tiež nemožné, pokiaľ ťa naozaj niekto nestretne, ako to nesieš z revíru... ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off apple, 9.4.2013 o 18:57

vedl by som ti rozprávať, aj prstom ukázať, no asi by to bolo na viac písania, ale vyriešil som to. ;-) ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off dede, 9.4.2013 o 18:42

Apple - ja som nereagoval na 1 vetu v Tvojom príspevku o 14,20 hod. ale na 2 a pokračujúce. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off apple, 9.4.2013 o 18:04

dede, nevytrhávam, je to presne o tom istom. iná vec by bola, keby ho niekto chytil, ako nesie paroh z hory. v tomto prípade sa naozaj ani náznakom držbou zhodu, alebo trofeje ničoho nedopúšťa. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off dede, 9.4.2013 o 17:26

Apple - zase si niečo vytrhol čo nemá hlavu pätu, každá vec je špecifická. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off cita, 9.4.2013 o 17:24

Domnívám se, že nemusíš prokazovat jak jsi věc získal, ale druzí musí tobě dokázat, žes ji získal nelegálně. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Hekler, 9.4.2013 o 15:14

šťastný majitelia parohov ich predsa majú vždy v okne .... keď ich manželky umývajú okná (:- ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off apple, 9.4.2013 o 14:20

skúsim: nepotrebuje dokazovať pôvod. sú aj z nedávnej minulosti prípady, keď sa polícia snažila obviniť z pytliactva známe firmy práve aj cez trofeje. skúšali aj cez priestupkové, nejde to. mám dokonca aj znalecký posudok, kde sa súdruženko znalec veeeľmi snažil dokonca podsunúť dokonca pytliactvo vyšetrovateľovi práve cez trofeje /srnčie/ a ani pri veľkom chcení snahe o nezákonný postup sa im to nepodarilo. takže šťastný majiteľ parohov ich v kľude môže dať aj do okna... :-) ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Hekler, 9.4.2013 o 14:03

áno máš pravdu ale len v tom prípade že má majiteľ menej ako 75 rokov, nad 75 rokov potrebuje ešte aj písomné prehlásenie obidvoch žijúcich rodičov a potvrdenie že dokáže udržať moč a meč a rozoznať hnedú od červenej, to aby v pri hľadaní zhodov vedel či je ranený alebo posratý ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off gabrielSO, 9.4.2013 o 13:54

Seriozne odpoveď vrámci zákona by znela : Ak máš na zakúpený paroh kúpno predajnú zmluvu od dotyčného občana v ktorej je uvedené číslo jeho povolenky na zber zhodou je tvoj ,ak nie porušil si zákon o poľovníctve pretože nevieš preukázať dôveryhodne pôvod zhodu u teba nadobudnutého, tým si sa dopustil priestupku.Čista volovina ale je to tak,ak sa mýlim tak má opravte. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Hunter243, 9.4.2013 o 13:29

Možno ozaj od veci, ale nedá mi: Dvaja poľovníci sa rozprávajú pri pive: "Dnes nasadím parohy aspoň desiatim chlapom z našej dediny!" "A to chceš ako dokázať? To chceš za jeden deň šmyknúť desať ženských?" "Čo si, to nie, ale dnes sa vyspím s mojou ženou!" ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off laco11, 9.4.2013 o 13:15

...ono otázka môže znieť aj tak, že či tie parohy mu nenasadil sused a potom by teoreticky ani nemusel byť u neho v byte...a vedel by o jeho vlastníctve...len to by asi nekúpil ako to je v otázke...či?... ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Hekler, 9.4.2013 o 13:07

laco, kým som to napísal tak si ma predbehol ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Hekler, 9.4.2013 o 13:07

hugo mal veľmi serióznu odpoveď už aj o 16:07 len si ju asi prehliadol (PS keď sa chceme baviť len serióze tak si myslíš že fakt bolo seriózne položiť tak otázku ako bola položená, to mu taký sused ak uvádza chodí do jeho bytu ako na klavír, resp. sa fakt seriózne pýtal či môže mať niečo vo svojom byte bez dokladov pre suseda ?) ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off laco11, 9.4.2013 o 13:02

...ja si zas myslím, že najfundovanejšia odpoveď je HUGO dňa 08.04. o 16.07 hod. ... ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

správca admin, 9.4.2013 o 12:58

Nechápem vás prečo ste si robili vašimi odpoveďami srandu. Veď sme tu i pre laickú verejnosť. Jediná seriózna odpoveď je od Hugo, 8.4.2013 o 21:45. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Hunter243, 9.4.2013 o 12:53

...super stránka, to my vieme! Ale keď sused je pekná sviňa, tak neboj, "Na každú sviňu sa voda varí!" ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Hekler, 9.4.2013 o 11:32

miro, ale sú aj takí ktorí sa držia starého hesla "kto orie moje pole šanuje môj pluh" ((: ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off robop, 8.4.2013 o 23:32

dakujem chlapi za komentare myslel som ze mi nikto neporadi,ze to tu davam zbytocne inac tuto stranku mi poradil kamarat...super stranka....sused je pekna svina...ale teraz uz mi nemoze nic...musi hladat zas cosi nove.uvidime co to bude... ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off mirko2, 8.4.2013 o 23:10

Závisť je medzi susedmi nevyhnutná na zvyšovanie životnej úrovne, ale pozor, niektorí dokážu pre parohy aj zabíjať. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off borgeo, 8.4.2013 o 22:29

V každom prípade treba zaťahovať žalúzie, aby sused nevidel dnu. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Hekler, 8.4.2013 o 22:14

ja len nechápem ako sa pri takých vzťahoch so susedom tento dostane do tvojho bytu ? ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off borgeo, 8.4.2013 o 21:58

Edu, pri tých rúčkach na nože, prípadne pri gombíkoch z parohoviny je zohnať odtlačok ratice pôvodného nositeľa parohu už trochu obtiažnejšie. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Hugo, 8.4.2013 o 21:45

OK, tak seriózne. Kúpené parožie môžeš úplne kľudne vlastniť.Pre pokoj v susedovej duši to môžeš poriešiť napr. kúpno-predajnou zmluvou. Prípadne sa dohodni s poľovníkom,že si ho dostal ako dar.Alebo ho dones domov tak, aby to sused nevidel.Podľa toho,čo píšeš, nepredpokladám, že susedské návštevy sú vašou záľubou. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Edu, 8.4.2013 o 20:07

Ktovie oko je to s rúčkou na nože a gombíkmi ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

zobrazené 1-40 z 51 | najnovšie | novšie | staršie | najstaršie

reklama

Zelené zápisky z poľovníckych chodníkov