Heming hunting
dnes je sobota,  18. máj 2024,  meniny má Viola,  spln: 23. máj 2024,  dnes východ slnka: 04:05,  dnes západ slnka: 19:20
poľovnícke sety poľovníctvo Terem

Lajka - problém - diskusia

pridané: 7.4.2013 20:23

Dobrý deň, zadovážil som si zapadosibírsku lajku(psa), neviem či to zohráva rolu ale bude mať rok, akonáhle niečo v lese najde(poranenú zver, kosti, naposledy paroh), jednoducho mi nedovolí priblížiť sa. Akonáhle sa priblížim tak nohavice možem zošívať. Keď bol malý robil to iste doma so žrádlom, avšak to sa mi podarilo vyriešiť, a to tak že som ostával pri ňom keď žral. Doma na dvore mu v pohode kosť (žrádlo)zoberiem. Ale akonáhle prídeme do lesa a niečo nájde, tak je to nemožne. Alebo další príklad. Raz za čas mu dávam diviačiu kožu na hlásenie, pričom keď stojím pri koži pekne hlási, stačí že len troška podídem, a už ma nepustí. Osobne som si myslel, že je problém v tom, že najčastejsie ho krmí mama (nakoľko som na intráku), takže si zvykol na ňu, avšak skúšali sme to doma na dvore a nepustí ku koži ani mamu. Niekde som čítal, že je treba psovi poriadny vyprask a prestane, avšak bol by som veľmi rád ak by ste mi poradili civilizovanejší spôsob, ako bitku. Za radi ďakujem.

počet zobrazení: 4 198
počet hlasov: 0
okruh tém: poľovné psy
 

Aký je dôvod vášho označenia za nevhodný?

komentáre

zoradiť
off tomasbaca, 15.4.2013 o 23:19

tady pomuže jen ujasnění vudčí ulohy ve smečce, ty si pán on je pes . měl jsem západosibiřskou lajku a bral sem si ji když ji byly tři roky dělala to samé . když po mě vyjel vzal sem kus topora od lopaty a v kotci běhal po stěnách a naříkal ještě toporo ndopadlo no pět minut této medicíny a po deseti minutách sem k němu vlezl a celýho mě olizoval. ty seš prostě pán a on se musí podřídit ! ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Leon, 11.4.2013 o 19:55

nemá cenu se tady nervovat je to pouze tvoje chyba ve výchově protože jsi neměl na psa čas tak to dopadlo tak jak to u tvrdých dominantních psů dopadá a buď rád že není ještě tvrdší a větší to by tě svlíknul celýho :-)) tak si na psa udělej čas a začni pomalu jak ti radí goret jenom bych ještě doplnil ani venku na vodítku nesmí jít před tebou ani když na něj jiný pes vrčí ty jsi vůdce a případnou hrozbu musíš odvrátit ty nikdo jiný a na nějaký klacek se vyse.. to používají jenom jak to napsat kurv. slušně ti co nepochopily psa ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 1

off sniper30-06, 8.4.2013 o 22:52

Len ste asi troska neochopili to ze kym, stojim pri napr. kozi nespravi nic(respektuje ma) cize len hlasi, ale akonahle sa vzdialim tak jednoducho uz to neplati. A to iste je aj kym drzim kozu v ruke, nedovoli si jednoducho len hlasi, avsak ak ju pustim a necham ho troska hlasit uz si ju chrani. A ano musim potvrdit ze je ostrý, velmi ostrý. Hekler ďakujem za postreh, avšak som nedopísal, ze je to tak iba pri zvery(koži), akonáhle zver odíde stopu si overi a je zase pokojný. Poviem to odlahcene, ak mu ukazem kozu a zver jednoducho akokoby prepol do druheho modu, pricom ak to pominie neje s nim najmenši problem!!! Krmil som ho s malým deckom(cudzím 4-rocným) a ani nepipol. Jednoducho vie ze nemoze, krmivo mu zoberiem kedykolvek! A tu poznamku o čistej lajke, mám ju od Jožka Štrbu zo Zlatých moraviac tak co este pochybujes???? A konzultoval som to aj priamo s ním. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off bakchus, 8.4.2013 o 21:14

Podla mna ked je pes na nastupe na spolocnej polovacke a su tam polovnici a psi a potom po pohone mu niekto pred nosom taha uloveneho diviaka a jeho pan tam nieje tak v ziadnom pripade nesmie ani vrcat do ludi. Ak sa biju dva psi tak je to OK. Vysvetlia si kto je viac. Niekedy aj tecie krv. A tu sa riesi "civilizovanejsi" sposob? A dokonca po utoku na pana? Jednoznacne treba ukazat kto je viac. Len - opakujem sa - od malicka! A ako pisal marceliusko, je to chyba pana. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off mlsrb, 8.4.2013 o 21:12

Suhlasím s tebou Marcel,aj ja som názoru kto chce psa biť palicu si nájde. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off marceliusko, 8.4.2013 o 20:54

Ano toto robia len ostré psy a treba im jednoznačne určiť kde je hranica to je môj názor a polovat budú rovnako dobre akurát potrebujú vediet ze nie su alfa...samozrejme ze ich netreba zlomit ja to mam doma a nie prvy x a myslím že takéto psy majú tie naj polovné vlohy. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off mlsrb, 8.4.2013 o 20:12

Skusim pridať moj poznatok,ja mám 4 ročného kopova ale pri žraní som nemal žiadny problém ale na polovačke nepustil k zhasnutému kusu nikoho ani za boha.Všetci museli čakať pokial prídem ja a ja som sa nachodil ako jeden chuj.No a polovačky 2012 to už nerobil až som sa sám čudoval a dokonca sa už nevenoval tomu zhasnutému kusu po príchode strelca a znova hladal diviaky je teda možné že aj toho tvojho to časom prejde.Ale jedno ti možem povedať ešte nikdy som toto nevidel robiť zlého psa a je vela psov čo si takto bráni diviaka alebo inu zver a vždy sa jednalo o špičkového osrého psa. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off marceliusko, 8.4.2013 o 18:37

Presne ako bakchus...tu pomôže len náhubok a jasné stanovenie kto má akú pozíciu vo svorke neriešil by som to obmedzovaním v ničom inom jednoducho ja som vodca svorky a hotovo.Len chyba nie je na strane psa ale vodiča a neverím že pomôže akákolvek rada. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off bakchus, 8.4.2013 o 17:44

Nerozumiem tomu preco to riesis ked uz ma psik rok? Goret ti dal recept ale podla mna je dost neskoro! Toto si pes nema dovolit ani k inemu polovnikovi, aj ked to sa stava ze pes pusti iba gazdu ale aby nepustil svojho vodcu svorky?! A hryzie pana?!!!! Asi nemas deti. Pes berie rodinu ako svorku. Ak sa mu neukaze ze je posledny, bude si hajit svoje miesto. Ked dokaze pohryzt teba, co urobi dietatu? Mal si ho to uz davno oducit! Teraz by som takemu psikovi dal nahubok. Pre istotu. Ale zda sa mi to neuveritelne. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off goret, 8.4.2013 o 9:17

Nedôvera voči vlastnému gazdovi, šéfovi svorky, sadá liečiť aj inak ako trstenicou, pomocou princípu "láska ide cez žalúdok" a "klin sa klinom vyráža". Prísne, ale nie hrubo. Na začiatok sa naordinuje zákaz vychádzania a hladovka. Potom priamo z gazdovej ruky, ale bez vychádzok, neskôr v malých dávkach z ruky do misky, aby si pes zvykol, že gazdova ruka je tá, ktorá dáva. Zavrčí, nič nedostane. Nezavrčí, pochvala. Na gazdovu ruku sa proste nevrčí. Postupne sa gazda prepracuje k premiešaniu žrádla prstami v miske priamo pred psom. Dalším prvkom upevňovania si šéfovstva je nepustenie psa pred seba, keď sa ide von a pár prvkov poslušnosti pred "voľnom". Ak sa pchá, zdrapím za kožu a zaradím za seba, bez bitky kúzelným prútikom, ale trestom na psí spôsob. Musí sa to však robiť sústavne, nie raz za čas s následnou bitkou. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off IvanPB, 8.4.2013 o 7:29

Potešim Ťa,mám 5 ročnú kopovku,tá keď príde ku strelenej zveri,či koži,alebo má malé šteňatá,tak hotovo,nepustí nikoho,každého by dohrýzla. Neodnaučila sa to nikdy,teda zatiaľ.... ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off sovo51, 7.4.2013 o 21:48

Mal som rovnaký problém ... zober psa na škrtiaci obojok ,a najprv ho skus len riadne vyšklbať , shuknuť po nom ,musi videť že sa ti to neluby a povedz mu fuj alebo nesmieš podľa toho na čo ho máš naučeného , ked nebude chcieť pustiť nikoho pri kožu .. ak nepomôže tak len riadny výprask ..ale pod tým nemyslím že psa dobiješ, dokopeš , len niečim mu vyšvihať nejakou haluzou .... len mu ukázať že ty si vedúci svorky , to isté sprav aj pri mame , mama pôjde ku koži nebude ju chieť pustiť výprask ... psík musí zistiť že vy ste hlavný a on je až posledný.. pri žrani to isté.. bude skúšať čo si može dovoliť ale musiš byť pri tom rázny.. ale vzapeti keď psik pusti tak ho pochváliť a s kľudom ... mal som rovnaký problém nevedel som čo stým a poradil mi toto jeden skúsený kynolog a zabralo.. teraz mojmu poviem nesmieš cúvne meter sadne a čaka čo spravim ked mu poviem vezmi tak ide zase ku koži ,žradlu.. ale nečakaj že cudzích pusti ,stým je problém , ked to budeš mať zvládnute doma skus s nejakými kamarátmi.. nech sa ti darí zo psíkom . ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

reklama

prvá škola vábenia jeleňovZelené zápisky z poľovníckych chodníkov (Egon Gočár) 2.diel
Poľovníctvo TEREM