Heming hunting
dnes je piatok,  19. apríl 2024,  meniny má Jela,  spln: 24. apríl 2024,  dnes východ slnka: 04:50,  dnes západ slnka: 18:40
poľovnícke sety poľovníctvo Terem

BARF - Kŕmenie psov prirodzenou stravou - diskusia

autor: off pacenko
pridané: 3.4.2013 13:21

Podelte sa o recepty,kŕmne dávky a hlavne vaše skúsenosti s týmto štýlom krmenia.Aké suroviny používate?Ako často suroviny pri kŕmení meníte?Aké vitamíny a doplnky stravy používate?proste všetko čo by sa mne a aj ostatným kynologom-psíčkarom ktorí s týmto štýlom krmenia začínajú alebo chcú začať mohlo hodit... Za vaše rady vám vopred ďakujem

počet zobrazení: 8 681
počet hlasov: 1
okruh tém: poľovné psy
 

Aký je dôvod vášho označenia za nevhodný?

komentáre

zoradiť
off lukas01315, 18.1.2020 o 1:19

Barf=spokojný život maznáčika BARF - Kŕmenie psov prirodzenou stravou - diskusia ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 1

off lukas01315, 18.1.2020 o 1:13

Reakcia na príspevok od cyrko69, 4.2.2014 o 12:22 :
Žiadne kosti niesu pre psa vôbec problém pokiaľ niesu varené... Pes má funkciu neviem nechce sa mi hľadať odborný výraz že jeho čreva sa dokážu uhybat keď na svojej stene pocítia tlak takže sa neprepichnu a pokiaľ kosti je lepšie keď je nanich nejaké to mäso vtedy nedôjde k spomínanej zápche mam o barfe veľa naštudovanie keď som nato prechádzal ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off lukas01315, 18.1.2020 o 1:07

Prešiel som na surové mäso krmim stým asi 2r a je to super pes je omnoho lepšie na tom ako po vsivavych granulach.. Absolútne žiadny odpad ako keď granule rozhadzoval a stravy úplne všetko 2x menej výkalov ako po granulach. Miešal som mu aj zeleninu ale prestal som ho stým trápiť zožral ju len zmiešanú.. Beriem z PD mäso a oplatí sa lepšie ale treba aj kosti ktomu. A stal sa menej agresívny keď začal dostávať pravidelne mäso predtým ma nepustil ani do voliery keď mal mäso teraz príde sám a môžem ho aj hladkať takže fámy o agresiu a nacinani sa asi nikomu nepotvrdia ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off kaluzka, 14.2.2014 o 15:13

dostavaju lososa z vetamixu, a mali aj pstruhov.. celych a v pohode... mam nervy ked mam sama sebe odkostovat rybu, nie to este psom. a losos ma kosti ako buzirky, takze pohoda ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Leon, 5.2.2014 o 17:34

pes nedokáže strávit žádný vařený kosti a když se psům dávají tak hrozí riziko poranění trávicího traktu nebo zácpa a není to pak žádná sranda.Kolega díky tomu přišel o psa když jsem mu říkal aby to nedělal že jsme díky strejcovi co dal psovi uvařený kosti z králíka o něj přišli tak jsem byl za hlupáka ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off cucka119, 5.2.2014 o 16:41

Tak ja dávam psom aj kosti z rýb (niekedy surové, niekedy varené) a zatiaľ sme nemali problém... A pamätám si, že som v nejakej staršej kynologickej príručke čítala, že psom rybie kosti neuškodia... ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off goret, 5.2.2014 o 7:32

reklama: každého psa poteší .. maslová údená makrela .. z Ryby Žilina ;) ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Leon, 4.2.2014 o 20:29

hoď mu celýho kapsa a stráví to v pohodě ale nesmíš to uvařit jinak je to o průser ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 1

off S-i-m-o-n-k-a, 4.2.2014 o 18:46

Ja rybu dávam málokedy a ak dávam, tak je to losos bez kostí (ak sa nejaké objavia, tak ich vyberiem), filety z Aljašskej tresky (tam kosti nie sú) a raz mal odrezky z tolstolobika a tam tiež kosti neboli. Kapor má dosť veľa kostí na môj vkus, ja by som to neriskovala. Ale napríklad z takých menších rýb by som vybrala iba chrbticu a tie malé chrumkavé kostičky by som kľudne nechala. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off cyrko69, 4.2.2014 o 12:22

a ake mate skusenosti z rybami.. napr .kapor a tak?? nieje tam problem s kostami ???? ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off kaluzka, 24.1.2014 o 11:43

Moji psi "barfuju" uz 3 roky, su vo vybornej kondicii, aktivne poluju/skuskuju, srst super, zuby ukazkove, zver nenacinaju. Stravu maju pestru, skrmuju hovadzie, kuracie, telacie, bravcove, divinu, ako orez, tak aj mletinu, samozrejme kosti. Zelenina vseho druhu, na zimu pridavam vlocky alebo cestoviny. Max im dosypam Roboran, teraz som skusila aj Kelpu pridavat provizorne. Z olejov klasicky, olivovy alebo tekvicovy. Krmnu davku maju v lete 2%, v zime 3,5% ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 2

off VanFCR, 7.1.2014 o 21:28

tibor112 z veterinarneho hladiska sa neodporuca podavat v jednej porcii granule a aj varenu resp barfovu stravu naraz a to z toho dovodu, ze granule sa travia inak ako surove alebo varene maso a ina negranulovana potrava...cize tym zatazujes psovi travenie, co moze viest z dlhodobeho hladiska k vredom a inym problemom ci uz priamo suvisiacim s traviacim traktom az k nedostatkom zivin nakolko dochadza k horsiemu vstrebavaniu...mozes kombinovat granule a varene, ale podavaj to osobitne. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 4

off VanFCR, 7.1.2014 o 21:25

peeterko poznam niekolko psov aktive pracujucich so zverou ci durice ci stavace alebo retrievre ktore su krmene surovym masom, resp podla barfu a ani jeden z nich nenacina zver...je to blbost...nacinanie zvery nema suvis s podavanim surovej stravy. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 4

off cucka119, 29.12.2013 o 6:37

Mne kopovky nechcú žrať surové mäso (pre mňa chvalabohu). Takže taktiež varím mäso - divinu. K tomu rôzne prílohy. Už od šteniat ich učím takejto strave... Popritom granule (Eminent, Bona Ventura). A naše psy sú veľmi žravé... :D ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Stopinko, 27.12.2013 o 18:14

Nacinanie a krmenie surovym masom je jeden velky mytus, nicim nepotvrdeny. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 4

off tibor112, 27.12.2013 o 17:02

...ja psovi od šteňaťa mäso varím (používam obrezky z mäsokombinátu)10-15 kg varím naraz,narežem na kusky a dam do kelímkov od Veta,zalejem trocha vyvarom a dam to zamraziť.Mám to cca tak na necelý mesiac.Ráno mu to vždy vyberiem aby sa rozmrazilo,pridam pol misky granul-darling, posolím mu to a premiešam a davka je hotová.Ak mi všetko nezožerie,odložím do chladu a na druhý deň mu to znova dám pokiaľ miska nie je prázdna.Raz do týždna má pôst,väčšinou v nedeľu-to mu žrať vôbec nedávam.Keď bol ešte šteňa tak mi veterinárka odporučila podavať mu k tejto strave aj Aptus multipuppy ako doplnok výživy. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off peeterko, 27.12.2013 o 12:44

A co BARF a načínanie? Ja napr. davam farbiarovi po dohladavke kusok pecienky, alebo branice (okrem diviacej), ale ked sa pes dlhodobo krmi surovim masom, tak je podla mna dost vysoka sanca na to aby sa z neho casom vytvoril nacinac. Ake mate skusenosti? ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Leon, 26.12.2013 o 21:48

tak jak Marian vyzkoušel jsi barf ? ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Leon, 4.4.2013 o 19:13

těch jídelníčku je na netu dost stačí použít google ale bacha na podvýživu aktivním psům nestačí maso a zelenina je potřeba přidat tuk a obiloviny ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 1

off pacenko, 4.4.2013 o 14:50

ak tu niekto kŕmi kopova barfom,tak by mi mohol poslať jedálníček akým kŕmi svojho psa...aj do pošty ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 1

off irwin, 3.4.2013 o 16:39

surovým kŕmime už asi rok, psovi to len a len prospieva. nakupujeme maso bud cez vetamix.cz (od aprila by uz mal fungovat aj na slovensku vetamix.sk, dovezu od 70kg alebo 2000czk) alebo vacsinou cez baff.sk kde dovezu maso aj v mensom mnozstve uz od 15kg, zavozy riesia bezplatne ale len niektore trasy. Doplnky davame prilohu TROPE zeleninovu a potom lososovy olej, klbovu vyzivu, sem tam roboran, pangamin ... okrem zeleniny davam aj suchy chlieb alebo rozky, vyvar, rybicky v oleji. Velmi dobra kniha je od p.Novosadovej- BARF alebo sa vela docitate aj na jej strankach manwe.eu ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off jozef, 3.4.2013 o 15:50

Je to nanom vidieť,za ten čas sa osvalil,nabral mohutnosť,teraz v Máji bude mať dva roky..bolo obdobie ako píšeš prišiel pri granule ovonal a išiel preč...a to nemá z Jednoty granule :)tie granule by som si aj ja dal...tiež to robil(nejedol granule) ako štena riešil som to striedaním značiek..a to že ju to neprešlo to premŕvanie bud rád ber to ako krok vpred..v Piatok nakúpim maso suroviny zeleninu..uvarí sa pobalím do nádob dám do mrazáku..a takto sa to opakuje dokola..a viem čo pes žerie,to u granúl nikdy nezistíš...a doplnky stravy nič..je toho spústa no psovi by som to nedal..recepty ti pošlem ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off pacenko, 3.4.2013 o 14:37

Už aj ja by som to chcel vyskúšať.So stavačom a foxom problém nemám,granule mi berú pekne,ale s kopovkou to až také dobré nieje...Kŕmim tiež kvalitné granule,ale aj tak mi to nejak pravidelne nežerie...Pravidelne po cca 2-3 týždňoch mi prestane na pár dní žrať alebo sa v miske len prehrabe a nechá to tak.Pritom ju neprekrmujem a ako som už napísal krmím kvalitné granule.Skúšal som jej granule zalievať rôznymi vývarmi a podobne,ale ked jej raz prestane chutiť,tak sa môžem aj na hlavu postaviť...Robila mi to už ako šteňa a stále ju to neprešlo :/ Pokiaľ si dobre pamätám tiež si niekde písal,že ti pes moc granule nechce brať.Aj na ňom vidieť nejaké zmeny?Žerie lepšie?A mohol by si sem aj nejaké recepty pridať,čo s čím miešaš,približné množstvá a podobne... ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off jozef, 3.4.2013 o 14:14

Konečne som sa na to odhodlal od cca Decembra kŕmime barfom..sem tam granule a aj to len kvalitné..Maso,ryža,cestoviny,vela zeleniny!Mením suroviny vždy po týždni myslím zmenu receptu.. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

reklama

Zelené zápisky z poľovníckych chodníkov