Heming hunting
dnes je sobota,  18. máj 2024,  meniny má Viola,  spln: 23. máj 2024,  dnes východ slnka: 04:05,  dnes západ slnka: 19:20
Kniha návštev revíru - online manažér revíru

Dysplazia bedrovych klbov - diskusia

autor: off Ato11
pridané: 3.4.2013 9:54

Zdravim,,, mam 5 mesacnu sucku Madarskej vyzly,, zobral som ju 3 dni za sebou do reviru, a asi som ju pretazil,,,, po dvoch dnoch ledva chodila,, tak so zavolal zverolekara, a on mi povedal ze to bude asi dysplazia, dal jej injekiu a za 2 dni ma prist...... co spravit ked sa potvrdi ta choroba??, bude sa snou dat pracovat???? cital so ze je to dedicna choroba, tak preco to pustaju do chovu???Mozem ziadat od chovatela navrat penazi, kebyze nic s nej???? dakujem za rady.........


počet zobrazení: 5 235
počet hlasov: 0
okruh tém: poľovné psy
 

Aký je dôvod vášho označenia za nevhodný?

komentáre

zoradiť
off goret, 7.4.2013 o 9:39

odkaz týmto sirupom nič nepokazíš, ani nerozhodíš ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

správca MMasska, 6.4.2013 o 22:41

ahoj uz som ti to pisal aj do sukromnej posty pes v 5-6 mesiaci vymiena chrup tudis dochadza k odvapneniu organizmu a k unave a oslabenie chrupaviek v labkach a bedrovich klbov koxy a pohyboveho aparatu. urob rozbor krvi a dojdes na to ze treba dodat vapnik stoho mozu nastavat tazkosti pri pohybu! jesto nato aj inekcije neviem presne ako sa volaju ale asi OXITOCAL , ale aj praskove a tabeltove formi dodavania vapniku ako biocal a podobne. skus a mozno sa vyriesia tvoje problemi ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Leon, 6.4.2013 o 21:45

taky to může být problém s výživou ala radit takhle po netu je o ničem chtělo by hlavně navštívit pořádnýho veterináře a nakoupit knihy aby se rozšířily vědomosti o kynologii ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off mato396, 6.4.2013 o 19:33

Pes nieje auto!!! pes je zivy tvor.. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Ato11, 6.4.2013 o 19:28

Tak po 4 dnoch odpocinku, ked som si myslel ze to je uz o.k. ,, vcera trosku pobehala po dvore a dnes zas ledva chodi.,,,, podla mna to nebude svalovica,,,,,, veterinar ju pozrie az v pondelok,ale urcite ju zoberiem na rentgen, aby som vedel ze na com sme....:( ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off jozef, 3.4.2013 o 20:06

A už si išiel od chovatela pýtať peniaze:)aj mne sa stalo štena som zobral na dlkšiu túru som si to neuvedomil,potom tri dni chodil jak robot len pil a pil vodu.. :D potom pohodička.. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Ato11, 3.4.2013 o 19:43

Dakujem vam za rady,,,, ja som vobec nemal ani sajnu ,ze by som ju mohol velmi pretazit, a ze moze mat aj svalovicu,,,,dnes uz akoby jej ani nic nebolo, zase beha skace,,,,, dufam ze to bola fakt len svalovka....(clovek sa uci aj na svojich chybach),,, este raz diky za rady. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off irwin, 3.4.2013 o 16:43

velmi dobry clanok a info o DBK je tu odkaz ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off kaluzka, 3.4.2013 o 12:05

Ato11... ano chlapci ti uz vlastne podstatne povedali a maju pravdu. Neries chovatela, genetika a priroda je nevyspytatelna (bohuzial). Sama mam doma dvoch madarov, psa a suku, nepribuznych a obaja maju vysledok DBK D coz je po starom 3. Ani jeden nema problem pracovat, polovali celu sezonu, odpolovali bez najmensieho problemu dvojdnovu polovacku. DBK zistis jedine rtg, takze ako Goret pisal, vyhladaj odbornika. A ako krpec spravne poznamenal.. svalovica.. stena netreba prepinat ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off krpec, 3.4.2013 o 10:34

No v prvom rade aj ty by si mal problém chodiť po troch dňoch keby si do vtedy nič nerobil a zobral si sa behať na tri dni cca po 2-3 hodiny , ďalej 5.mesačné šteňa je asi ako 10 ročné dieťa, no a posledná vec pokiaľ veterinár má RTG oči tak klobúk dole. Zhrnutie : môže to byť obyčajná svalovka čiže v svale vytvorené kryštále kys.mliečnej v takom prípade sa dá pridať prípravok so zmesou vitamínov + elektrolytov používa sa to bežne pri zvýšenej záťaži psov, ďalej bolestivosť môže byť aj s rýchleho rastu potom pridať 3omega mastné kys.+ chondroisulfát,alebo navštív veterinárne pracovisko s RTG prístrojom, spravia RTG DBK a už v 4 mesiacoch je možnosť zistenia DBK pri psoch asi u 80% a určia liečbu prípadne potvrdia dyspláziu bedrového kĺbu.Dysplázia má niekoľko stupňov A,B,C,D,E do chovu môže A a B to je A bez náznaku DBK B hranica s možnosťou sa prevalenia DBK.Do chovu možu ísť len tieto máš to popísané aj v rodokmeni keď kupuješ šteňa. Nehaň chovateľa pokiaľ nevieš výsledok s RTG vyšetrenia a ďalšia vec môže sa to prejaviť generácie pred matkou a otcom šteňaťa a čo stým narobí terajší chovateľ. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off goret, 3.4.2013 o 10:28

1. viac k tomu veterinárovi nechoď a vyhľadaj odborníka!! 2. displáziou trpia aj vlky a všetky všetky väčšie plemená majú na ňu dispozíciu. Never tým, ktorí by ti tvrdili opak a oháňali by sa rodokmeňom, v ktorom by boli všetci predkovia A/A. V chovoch sa síce snažíme displáziu eliminovať, ale kedže je dedičná iným spôsobom než napr. farba očí a vplývajú na ňu aj vonkašie faktory, tak sa s ňou musíme naučiť žiť a nemyslieť si, že sá vylepšiť tak ako známky na vysvedčení. Ak si chceš rozšíriť svoje vedomosti o DBK a DLK, skús si o tom vyhľadať nejaké články od MVDr. Valenta Ledeckého CSc. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

reklama

prvá škola vábenia jeleňovZelené zápisky z poľovníckych chodníkov (Egon Gočár) 2.diel