Heming hunting
dnes je piatok,  26. apríl 2024,  meniny má Jaroslava,  spln: 24. apríl 2024,  dnes východ slnka: 04:37,  dnes západ slnka: 18:50
poľovnícke sety poľovníctvo Terem

Príprava na brlohárske skúšky - diskusia

autor: off lupty
pridané: 12.3.2013 13:34

Zdravím vás priatelia, chystám sa s mojou welshkou zúčastniť brlohárskych skúšok v lete tohto roku, keďže s tým nemám žiadne skúsenosti, bol by som rád keby mi tí skúsenejší niečo poradili. Napr. ako sa venovať výcviku, ako často navštevovať umelý brloh poprípade ako zbaviť psíka prípadného strachu vojsť do brlohu. Všetky rady mi budú prínosom. Ďakujem. Lovu zdar !!


počet zobrazení: 7 291
počet hlasov: 1
okruh tém: poľovné psy
 

Aký je dôvod vášho označenia za nevhodný?

komentáre

zoradiť
off tome83, 4.4.2020 o 16:46

Reakcia na príspevok od adam70, 2.4.2020 o 18:46 :
V kalendári poudujatí ani nebudú vypísané z dôvodu prevencie pred sabotovaním ochranármi. Treba sa informovať na prislušnej OPK ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 1

on adam70, 2.4.2020 o 20:46

Zdravím, neviete ako je to tento rok s BL skúškami ? V kalendári podujatí na stránkach SPK žiadne termíny nie sú vypísané. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off sirase, 14.3.2013 o 11:37

Vo vsetkom suhlasim s poacher-om,len tiez ti este napisem nikdy nesmies psika zradit...on poluje a lovi sam,vlastnou hlavou ale vzdy si preneho alfa ty. Saris-aj to je super navod ako...:-) hlavne ak si zaciatocnik nechaj si poradit a trenuj len so skusenym brlohmajstrom..... ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off saris, 14.3.2013 o 7:44

Mne sa osvedčil tento spôsob: psíka trošku precvičím na klietke s líškou a následne líšku pustím do nory tak aby to psík videl.Líšku pustím len do prvého kotla na zarážku. Potom do nory púšťam psíka. Skúsennosť je taká, že psík ide tam kam videl isť líšku. Po pár minútach hlásenia alebo dorážania na zarážku líšku púšťam do ďalšieho kotla.......a tak to pokračuje až do konca. Na začatok určite psíka nedávam na kontakt. To až po pár výcvikoch ked už som si istý, že bez problémov ide do nory aj ked tam líšku nevidí vbehnúť. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 2

off Poacher, 13.3.2013 o 14:08

Ako stará je Tvoja welshka? Má už nejaké skúsenosti so škodnou? Ako sa správa pri škodnej? Výcvik musíš prispôsobiť povahe psa, podľa toho na čo má, na to musíš reagovať a prispôsobiť sa tomu tak,aby si ho nezradil. Univerzálny vzorec neexistuje, dobré je ak by si mal skúseného kolegu pri sebe, alebo skúseného brlohmajstra, ktorý Ti poradí. Ako píše Darinka, po prvý raz určite na zarážku, aj keď s tým tretím kotlom až tak nesúhlasím, ten je síce dobrý ale začínam v prvom kotli a ak psík nemá problém s nástupom a behaním nory až potom posúvam škodnú ďalej do druhého a tretieho kotla. Niektorí psíci to zvládnu už na prvom tréningu, niektorí až po niekoľkých, čo však vôbec nevypovedá o jeho schopnostiach neskôr. Nakoniec sa stáva často že tí pomalší v dopelosti sú často lepší ako psi, ktorí sú až moc žhaví.Mnohí to vzdajú predčasne a nechajú sa odradiť prvými horšími nástupmi do nory čo je fakt škoda, lebo psík len potrebuje nabrať sebadôveru nič viac. Potom jej bude mať aj na rozdávanie ... ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 1

off darinka, 13.3.2013 o 10:22

no každý psík je iný, niektorým netreba kožu ťahať, ani poklopy dvíhať a vbehne do brlohu akoby nič. Musíš vyskúšať a potom uvidíš ako budeš postupovať. Na začiatok určite pustiť neskúseného psíka len na zarážku - líška v 3. kotli. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off plidinsky, 13.3.2013 o 9:04

Servus, my máme umelú noru v okrese, dohodneš sa s kynológom a on ti so všetkým poradí. do umelej nory pred skúškami max. 2-3 razy, prvý krát sa psík väčšinou bojí vojsť dnu, ale keď postupne pred ním otváraš tie krycie dosky, tak pochopí a ďalej už bude pracovať sám... ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off cyrko69, 13.3.2013 o 8:27

zdraviimm ja mam jagosku .a posupoval som tak too zrobil som si doma umely brlohh vobec .. chodbuu dlhu cca 2 metre a kotoll podla rozmerou ake su na normalnom umelom brlohu chodbu tak istoo... potom som suke tahall kozu z lisky snurkou cez brloh a v pohode vosla do brlohu a vytiahla kozu vonku .... ked budes mat moznost tak jej tam dajj mackuu ja so stale dvala ked bola nejaka zvysna macka .a na umelom brlohu uz nemala ziadny problemm vojst pred skuskami som bol asi trikrat na umelom brlohu nech si ho prebehne ... hlavne aby prisla do kontaktuu z liskou kedze som ju trenoval iba na mackachh ale skusky mi zrobila v prvej cene ... ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 1

Príspevok presunutý z diskusie brloharske skušky (autor: polesny8448).

off exc125, 18.12.2012 o 22:04

mal by si mat min 15 rokov mat psa s pp a peniaze to je všetko :-) ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

Príspevok presunutý z diskusie brloharske skušky (autor: polesny8448).

off natka7, 18.12.2012 o 21:31

ja niesom clenka zatial žiadneho Pz a chodim na skusky ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

Príspevok presunutý z diskusie brloharske skušky (autor: polesny8448).

off LuboT, 18.12.2012 o 20:57

no tak to som dostal mylné info ! ďakujem a ako je to s tým členstvom Pz ? ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

Príspevok presunutý z diskusie brloharske skušky (autor: polesny8448).

off tome83, 18.12.2012 o 20:00

ja som sa takisto nikde nedocital, ze musis mat 18 ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

Príspevok presunutý z diskusie brloharske skušky (autor: polesny8448).

off natka7, 18.12.2012 o 19:59

mylsim že 18 nemusis mať , teda ja chodim po skuškach už druhý rok a este 18 nemám, ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 1

Príspevok presunutý z diskusie brloharske skušky (autor: polesny8448).

off LuboT, 18.12.2012 o 19:47

nechcem zakladať nové témy tak sa pýtam tu :)! mám jagdterriéra fenu 17 mesiacov bez skúšok, chcel by som ju prihlásiť na brlohárky len som počul že musím mať 18 rokov ... 18 mám až v júni - tak pes má čakať ? musím byť v PZ aby fena mohla absolvovať skúšky ? ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

reklama

Zelené zápisky z poľovníckych chodníkov