Heming hunting
dnes je sobota,  20. apríl 2024,  meniny má Marcel,  spln: 24. apríl 2024,  dnes východ slnka: 04:48,  dnes západ slnka: 18:41
poľovnícke sety poľovníctvo Terem

Vabenie pomocou tritonky - diskusia

autor: off nofi
pridané: 10.3.2013 17:53

Ma niekto skusenosti s upravou tritonky? Poradte prosim.


počet zobrazení: 3 789
počet hlasov: 0
 

Aký je dôvod vášho označenia za nevhodný?

komentáre

zoradiť
off nofi, 14.3.2013 o 10:49

Pavian, dakujem za radu.oravim to teda tak. Nebudem tritonku nosit do lesa, obcas na nu zarucim z terasy chaty pocas ruje. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off tommi, 13.3.2013 o 9:20

Z mojich skúseností môžem povedať čo sa týka volského rohu, skôr záleži od opracovania, veľkosti výstupného otvoru a točenia rohu to robí rezonanciu.a samozrejme vycibrený hlas :) ja mam doma rohy 38cm, cc45cm a 52cm a na praktické vábenie v hore najčastejšie používam ten najmenší. Je skladný nezavadzia a má dobrý hlas. 4o sa týka tritónky, vlani otec doniesol surovú mušlu z chorvácka cca30cm má tak sme len zrezávali z konca pílkou na železo a trošku vŕtali aby sa zväčil otvor a viac žiadne úpravy.Má veľmi dobrý hlas len ja veľmi krehká. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

on pavian, 13.3.2013 o 8:37

Urezať diamantovým kotúčom na keramiku, radšej menej a opatrne, dobrúsiť a vyhladčiť kameňom. Či na konci vo vnútri vylamovať šnek a lebo nie (tak to má napr. p. Kaderka), to záleží na tebe, videl som to aj tak aj tak. Podľa mňa áno, aby hlas vstupoval na čo najväčšiu plochu, to je ale iba moja teória. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off pavelb, 12.3.2013 o 21:17

Tritonka, čiže mušľa, ano? Myslím, že nie je potrebné, resp.možné upravovať. Len veľkosť by mala byť cca 25-30 cm. Mám doma, prinesenú z karibiku a neviem si predstaviť, čo a ako na nej upravovať. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 3

off nofi, 12.3.2013 o 20:34

Cim upravit vstupny otvor tritonky? ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

on pavian, 12.3.2013 o 12:42

Dĺžka môže byť rôzna, no so 70 cm sa ti už bude ťažko chodiť po lese, keď je veľké, tak zavadzia a je aj väčšie riziko, že ho môžeš poškodiť, alebo ti bude zvoniť o flintu, ďalekohľad alebo gombíky. Podľa mňa dĺžka po vonkajšej strane 45-50 cm úplne stačí. Hlas mu robí práve hrúbka a točenie a hlavne vyzretie rohu. Hrúbka pri začiatku tak 5 mm, na konci 1, je dobré nechať 1cm na konci trošku hruší, aby to nepraskalo ako mne :D Musel som potom ručadlo ratovať epoxidom... Tritonka je môj sen, ale to cez internetový obchod kúpiť je lotéria, to musíš chytiť do ruky. Z 3 ručadiel z tritonky čo som držal a mal možnosť skúsiť iba 1 podľa mňa bolo dobré. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off sporko1234, 11.3.2013 o 21:12

osobne si myslim ze tritonka sa moc neupravuje akurat tak vstupny otvor