Heming hunting
dnes je utorok,  23. apríl 2024,  meniny má Vojtech,  spln: 24. apríl 2024,  dnes východ slnka: 04:43,  dnes západ slnka: 18:46
poľovnícke sety poľovníctvo Terem

Cannon 7D + canon 100-400mm f/4.5-5.6l is usm - diskusia

autor: off Nazgul
pridané: 6.3.2013 16:26

Čaute



Chcel by som sa poradiť s vami, skúsenými fotografmi ohľadom tejto zostavy( Cannon 7D + canon 100-400mm f/4.5-5.6l is usm).Klady zápory atď.Rozpočet cca 3000€.



Rád fotografujem prírodu a lesnú zver,ale iba na úplne amatérskej úrovni .Doteraz mám skúsenosti iba s klasickými kompaktmy a s ultrazoomom,ale rád by som prešiel na zrkadlo a posunul sa daľej.


počet zobrazení: 4 223
počet hlasov: 0
 

Aký je dôvod vášho označenia za nevhodný?

komentáre

zoradiť
off RasťoS, 14.3.2013 o 12:48

Canon 7D je dobrý rýchly stroj, ale dnes by som ho už nekupoval a to s dvoch dôvodov. Najlepšie snímače na APS-C sú už zase trochu inde a canon je v najbližšej dobe na rade, aby predstavil nové zrkadlovky. Ak si aj nevyberieš, myslím, že ceny tých dnešných pôjdu dole. Nikon predstavil svoju D7100, ktorá by cenou nemala prevýšiť 7D, takže si myslím, že ani canon nebude rúbať ceny oveľa vyššie. Ale ak sa ti nechce čakať, tak kupuj. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Nazgul, 8.3.2013 o 18:10

Ďakujem za rady a informácie.Nemôžem si pomôcť,ale najviac ma to ťahá ku tomu 7D aj keď nižšie uvedené modely mi tiež pekne vrrrtajú v hlave:-). ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off lesny muz, 7.3.2013 o 18:05

5D Mark II je fotoaparát s excelentným výstupom, avšak čo sa týka AF tak tam je použiteľný iba stredový bod. Možno by sa oplatilo chvílu počakť na 7D mark II papierovo vyzerá veľmi zaujímavo. Nazgur odporúčam prečítať tieto články je tam toho kopec popísaného aj o Mark II a skvelé postrehy o 7D odkaz ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Margot, 7.3.2013 o 16:03

Telo z bazáru by som ja osobne nikdy nekupoval.Popis,že nafotil s ním len tolko a tolko,staral sa oň a podobne by som neriskoval,je to samá elektronika,čiže nikdy nevieš ako s ním zaobchádzal.Naopak sklo by som sa nebál vôbec,pokial si ho vyskúšaš,dobre ostrí a nemá žiadne škrabance,tak bez problémov.Zbytočne špekulovať sa nevypláca.Ak nechceš 6D,tak potom 7D nové telo(5D II určite nie) a 100-400,či už bazoš alebo nový... ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off bobo1, 7.3.2013 o 12:37

na začiatočníka máš ale hodne "príjemný strop" nastavený...myslím tých 3000 eur...:-DD pokial je tá frankom odporučaná zostava technicky v poriadku, tak neváhal by som...možno by nebolo zlé skúsiť sa osobne s nejakým skúseným fotografom spojiť a nechať si poradiť a vyskúšať... ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off ferio, 7.3.2013 o 12:32

Ono to nevyzerá zle , samozrejme fotky z toho polezú luxusné, keďže mark II má vynikajúci výstup, lenže , kedže si uviedol žeby si to chcel aj na šport , tak markII sa na to totálne nehodí, kvôli jeho predpotopnému Af-systému, AF systém 7d-cka je míľové kroky pred 5d-ckom, je alebo bolo zopár fotografov čo s tým fotili aj Wild, no každý ti povie , že použiteľný je len stredový bod, takže moja rada je fakt to 7d-cko, je rýchly, pohotový a ako začiatočníkovi ti bude dlhé roky bohate stačiť, s 5d-ckom by si sa len trápil pri fotodisciplínach ako je šport a wildlife... ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Nazgul, 7.3.2013 o 12:13

Franko teraz si ma už úplne zamotal:-)Táto zostava vôbec nevyzerá zle,len sa trochu bojím ísť do jazdeného tela.Vedeli by ste my v skratke a z praxe porovnať 7D a 5D markII čo sa týka fotografovania wildlife,ale samozrejme by som chcel to zrkadlo použivať aj na bežné fotenie(krajinky,šport,ludia atď.)Podotýkam že som začiatočník a asi tažko budem vedieť využiť celý potenciál fotoaparátu. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off bobo1, 7.3.2013 o 8:16

franko Ti dáva výborný tip... ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off lesny muz, 7.3.2013 o 7:52

Ja mám osvedčené AQT.sk ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Nazgul, 6.3.2013 o 22:51

Chalani dikes za komentáre.Margot nad 6D som tiež uvažoval,ale ako ferio hovorí na začiatočníka by som asi sekal zbytočne príliš vysoko.Radšej by som hodil okom po niakej "jazdenej" 100-400 a prikúpil nieke kratšie sklo na "civilné" fotenie.Kde by ste mi navrhovali kúpiť telo? Pozeral som viacero predajcov a sú tam dosť veľké cenové rozdiely.Ceny sa pohybujú od 1099€ až po 1400€len neviem nakoľko sú tí najlacnejší dôveryhodný. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Margot, 6.3.2013 o 22:47

Tak určite neni 6D až o tolko osekaná ako 7D.Áno 7D je ovela rýchlejšia,viac bodov AF a lepšie spracovaná ale väčší snímač robí kvalitnejší výstup,čo je najhlavnejšia vec na samotnej fotke.Pohotovosť samotná je prioritne hlavne vo fotografovi,nie v tele.Navyše zver zver vychádza najmä v posledných minútach pred zotmením kedy sa to s APS-C môže už zabaliť,kdežto s FF funguješ ďalej na vyššom ISO,čo otvára nové možnosti.Pevné sklo je samozrejme top,ale vhodné len čisto na kryt a čakanie so statívom,na šúlačku a posliedku takmer nepoužiteľné.Pre chýbajúci stabilizátor pre začiatočníka preto aj maximálne nevhodné(ak si mal na mysli klasiku 400mm f/5,6). ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off ferio, 6.3.2013 o 18:31

Dobra zostava, full frame by som ako začiatocnik vôbec neriešil, 6d je až príliš osekaná mašinka, a čo sa hlavne pohotovosti týka tak určite na 7d nemá... Aj keď ja by som skôr šiel do pevného skla ak to chceš čisto na wild, ak chceš univerzál tak potom nieje o čom... ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Margot, 6.3.2013 o 16:52

Vybral si si velmi dobre,na ten rozpočet nie je čo riešiť,určite budeš maximálne spokojný.Ešte by bola alternatíva trebárs s fullframe 6D a bazárovým 100-400,aj tak by sa dalo vojsť do 3000€,ale to už je len taký detail.Crop síce na fullframe chýba ale obrazová kvalita na vyššom ISO je zas úplne inde,čo je u zveri dosť dôležité.Crop sa dá nahradiť výrezmi,z 20MP špičkovej kvality je z čoho rezať bez problémov... ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

reklama

Zelené zápisky z poľovníckych chodníkov