Heming hunting
dnes je štvrtok,  25. apríl 2024,  meniny má Marek,  spln: 24. apríl 2024,  dnes východ slnka: 04:39,  dnes západ slnka: 18:48
poľovnícke sety poľovníctvo Terem

čo všetko podľa vás znamená? - diskusia

autor: off sporko1234
pridané: 27.2.2013 9:43
§29 ods.11 pism/.c
počet zobrazení: 3 668
počet hlasov: 0

Aký je dôvod vášho označenia za nevhodný?

komentáre

zoradiť
off sporko1234, 27.2.2013 o 16:13

Vidim ze nase znalosti a vylozenie si zakona je razne odlišné od stanoviska olu.v každom pripade celý § 29 je zbytočný nekonatelný a iba administratívny.. Len ccem poukázať na neznalost zakona zamestnancov olu ktory by le radi skúšali a pri tom ho sami nepoznaju a čiže skúšajú ho ale s chybami :-) ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Edu, 27.2.2013 o 16:10

Píšem srdcom nie zákonom . Všetci porušíme zákon nikto nie je bez . Ale hrubo porušovať a systematicky je niečo iné . Osobne nemám problem otvoriť kufor auta akémukolvek členovi PZ bez vyzvania a zákona . Ak ho chce vidieť nemám prečo niečo tajiť . ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off orol, 27.2.2013 o 16:02

Dobre píšeš. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Edu, 27.2.2013 o 16:01

Orol čo všetko môže a čo je povinosťou to zákon rieši a opakuje sa ok . Ale žial neopakuje sa pri PS ktorá je tak oklieštená že nemôže takmer nič . Ani do kufra nazrieť ani občiansky preukaz si do ruky vyžiadať atď . Nemohúcnosť znamená nič !!! Preto PS má také výsledky aké má !!! ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Edu, 27.2.2013 o 15:58

Orol ja viem po rokoch čo ťa poznám ,že si správny človek . Tým som si istý . Ale žial prax je diametrálne odlišná od teorie :-( To mi určite dáš za pravdu a Palino tiež . V mnohom si vie člen poľovnej stráže priviesť na seba toľko potiaží ,že je lepšie nerobiť PS. Preto ja osobne by som nechcel robiť PS. Buď sa koná spoločne s políciou alebo vo dvojici čo je podľa mňa málo . Z praktického hladiska nie teoretického . Zákon je slabota ,lebo viac chráni pytliaka ako PS. Toľko môj pohlad . ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off orol, 27.2.2013 o 15:58

(11) Člen poľovníckej stráže je povinný c) kontrolovať dodržiavanie zákazov, postupov a príkazov ustanovených týmto zákonom P.s- 1) dodržiavanie zákazov vieš čo znamená 2)postupov vieš čo znamená 3)príkazov vieš čo znamená keď sa nad tým JEDNODUCHO zamyslíš.... P:s- inak PS ( verejný činiteĺ ) pri výkone nemusí zasiahnuť - ZAKROČIŤ VŹDY - v odôvodnených prípadoch zákon pamätá na takéto veci ( privodenie sebe alebo blízkej osobe trestné stíhanie, nezvládnutie zákroku ( je presila a pod ) a vystavovanie sa nebezpečenstvu atď.atď.. si len myslím... ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Edu, 27.2.2013 o 15:44

Palino olu ti dá take info aká je znalosť pracovníkov a ich artikulačná schopnosť . Na olu sedia obyčajne ľudia s VŠ vzdelaním čiže vedia dať múdru odpoveď to je fakt . Moja otázka by bola skôr skúška spravnosti či by vynechanie §29 ods.11 pism/.c spôsobilo ,že zákon by bol menej účinný ? Alebo či by PS konala o niečo menej ? ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off sporko1234, 27.2.2013 o 15:30

Orol čo su podľa teba napr postupi ? Ako je písané v zákone. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off orol, 27.2.2013 o 15:26

Áno správne, aj kontrolovať dodržiavanie ustanovení zákona. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off sporko1234, 27.2.2013 o 15:22

Na olu bolo povedané nie len plniť ale aj kontrolovat ustanovenia zakona postupy zakazi ... ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off orol, 27.2.2013 o 15:09

Asi že člen poľ. stráže pri výkone je povinný plniť úlohy ustanovené zákonom a realizovať ich aplikáciu v praxi. P.s- či na čo sa pýtaš?? ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off sporko1234, 27.2.2013 o 15:00

Edu ja viem len mňa zaujíma čo presne zákonodarca očakáva od PS co všetko akože je POVINNÁ kontrolovať?príde mi to trošku pritiahnuté za vlasi ..na olu sa mi dostalo vela zaujímavých odpovedí :-) ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Edu, 27.2.2013 o 14:55

stručne povedané zdupľovanie toho istého ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off sporko1234, 27.2.2013 o 14:55

Nič len ma zaujma ako si tento § a jebo pismeno vysvetľujú ostatný ,rád si porovnám ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Hekler, 27.2.2013 o 14:50

či ti je po tom čo si si naštudoval zákon v kontexte s tým čo uvádzaš pri kontrole v "poľ. revíri" nejasné ? ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

reklama

Zelené zápisky z poľovníckych chodníkov
Poľovníctvo TEREM