Heming hunting
dnes je piatok,  26. apríl 2024,  meniny má Jaroslava,  spln: 24. apríl 2024,  dnes východ slnka: 04:37,  dnes západ slnka: 18:50
poľovnícke sety poľovníctvo Terem

Čo si myslíte o domácom chove lesnej zveri? - diskusia

pridané: 26.2.2013 13:55

co si myslite o domacom chove lesnej zvery.....je to dovolene.ci tresne...a mozu byt s toho problemy????


počet zobrazení: 9 314
počet hlasov: 1
 

Aký je dôvod vášho označenia za nevhodný?

najlepšia odpoveď

off Knapcik, 25.11.2013 o 22:03

Ja som choval 9rokov bažantov a mlade som puštal do prirody,ten kto to chova vie aky je problem dochovat mlade v domacom chove z 15 vajec som mal 8-9 mladych z toho do mesiaca padli 2ks.nepoužival som žiadnu liahen,všetko odchovala sliepka a som tam bažant,možno sa čudujete ,ale je to pravda ked mi sliepka zbehla z vajec tak si sadol bažant a vysedel mlade,bol to pan kohut,ale problem začal od susedky ktora ma udala že to škieka a podobne.každy vie že spieva len kohut v jarnom tokani,bola to osoba ktora ukončila len 8 triedu sprosta ako batoh blch.hold prišla komisia a do mesiaca som musel ich dat preč,nepomohlo ani vyjadrenie lesneho uradu.je to smutne že na uradoch sedia spuchnute bachyne ktore sa tomu vôbec nerozumia.je smutne ked mate dobrych susudov a blbcov vštatnej sprave.

dať hlas príspevku | počet hlasov: 6

komentáre

zoradiť
off pavelb, 9.9.2019 o 14:31

Sused nepolovnik zakupil parik danielej zvery do záhrady. Nahlasoval len veterinárovi, vraj je to postačujúce. to sa mi nezdá, ako to vlastne je? ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off ziletka, 18.6.2017 o 9:17

slavo10 - čo ja viem,prve ti treba pozemok na ktorom to chceš chovať buď to je tvoj alebo v prenájme.Tak daniel musí pochádzať z farmového chovu to už máš jedno potvrdenie.Ďalej musíš chov nahlásiť na veterinu a tak ďalšie potvrdenia.A tak už predkladaš aj koľko kusov a akého dhuhu planuješ chovať.A to je všetko onom viem aspon tak zhruba.Ďalej už ti niekto povie viacej kto ma s tým väčšie skúsenosti.Tu je odkaz na vyhlášku v nej sa dozvieš viacej. odkaz ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off slavo10, 2.5.2017 o 21:22

Daniel - Pozdravujem vsetkych chcem sa spytat ake alebo ci potrebujem nejake povolenie na chov daniela skvrniteho ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off LenkoL, 30.4.2017 o 18:43

Dakujem za radu ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 1

off Sager, 29.4.2017 o 18:59

Predpokladám, že líšku chceš chovať z dôvodu výcviku poľovných psov. Podľa zákona o poľovníctve č. 274/2009 Z.z. § 22, ods. 2, je držanie a chov zveri v zajatí zakázané. Následne podľa ods. 3 toho istého paragrafu sa za chov zveri v zajatí nepovažuje chov líšky hrdzavej alebo diviačej zveri na účel výcviku a skúšok poľovných psov. V podstate líšku musíš mať legálne ulovenú - odchytenú, v zmysle vyhlášky č. 344/2009 Z.z. a zapísanú ako inú ulovenú zver v povolenke na poľovačku. Musíš dodržiavať veterinárny zákon t.j. líška musí mať očkovací preukaz, byť pravidelne očkovaná a odčervovaná. Má byť chovaná v dostatočne priestrannej klietke na kľudnom mieste, kde nebude vyrušovaná. Je nutné ju dobre vyživovať. Mal by si mať dobrých a tolerantných susedov, ktorí sa nebudú sťažovať najmä v lete, keď líšku dosť cítiť. Keď toto dodržíš veterina ani hygiena ti nebude robiť problém. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 4

off LenkoL, 28.4.2017 o 15:19

Chov lisky v zajati - Poradte mi ako mozem chovat doma lisku.kde ju musim nahlasit atd. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off ziletka, 26.3.2017 o 13:04

Chcem sa opýtať ak chcem chovať Bažantiu zver za účelom zazverovania revírov je to potrebné tiež hlásiť na veterinárnu správu, a aké veci stým ešte súvisia.Ďakujem ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off dusanbe, 29.11.2013 o 16:48

ZVER PATRÍ DO HORY!!! ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 2

off radvan14, 29.11.2013 o 16:10

ťažko povedať kde trpia viac ...a asi tak odkial pochadzaju všetky tie domace zvieratká čo všetci doma chovajú ???? ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 1

off jozef, 28.11.2013 o 17:42

Na spásanie kopcov si kúpte ovce...neuznávam ked za domom si niekto dá srnčie alebo vysokú..je to choré,tá zver iba trpí!! ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off bohler, 28.11.2013 o 17:30

LESNA ZVER....JEJ DOMOVOM JE LES....TAK NEBERTE JU DO CUDZINY...V CUDZINE SA NECITI DOBRE A SLOBODNE!!! ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 1

off radvan14, 25.11.2013 o 22:41

na slovensku je to fakt všetko choré...lebo neviem či je to farmový chov ked ceš na väčšej zahrade mať nejaké 3 kusy srnčej pre potešenie a hlavne aby ten kopec malo čo spasať bo kosiť je to o život. moja zahrada moje zvieratá ktoré si poctivo kupim z farmy a ani to sa nedá lebo niekomu to proste vadí aby mal niekto niečo tak jednoducho bez toho aby musel obehnuť tristo uradov ...pokial sme tam mali ovce nikomu to nevadilo aký to je rozdiel ??? ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off namreh, 25.11.2013 o 22:12

Knapcik vitaj na Slovensku:-( ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Knapcik, 25.11.2013 o 22:03

Ja som choval 9rokov bažantov a mlade som puštal do prirody,ten kto to chova vie aky je problem dochovat mlade v domacom chove z 15 vajec som mal 8-9 mladych z toho do mesiaca padli 2ks.nepoužival som žiadnu liahen,všetko odchovala sliepka a som tam bažant,možno sa čudujete ,ale je to pravda ked mi sliepka zbehla z vajec tak si sadol bažant a vysedel mlade,bol to pan kohut,ale problem začal od susedky ktora ma udala že to škieka a podobne.každy vie že spieva len kohut v jarnom tokani,bola to osoba ktora ukončila len 8 triedu sprosta ako batoh blch.hold prišla komisia a do mesiaca som musel ich dat preč,nepomohlo ani vyjadrenie lesneho uradu.je to smutne že na uradoch sedia spuchnute bachyne ktore sa tomu vôbec nerozumia.je smutne ked mate dobrych susudov a blbcov vštatnej sprave. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 6

off raziel, 25.11.2013 o 21:55

myslím že na stránke odkaz nájdeš všetko čo potrebuješ ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off patrikseven, 25.11.2013 o 21:06

nie je to celkom tak, potrebuješ k tomu kopu papierov, byrokracia po slovensky, aj nejaký projekt predložiť a samozrejme, že určite sa v tvojom okolí nájdu "ochotní" ľudia čo do toho budú rýpať... ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off radvan14, 25.11.2013 o 14:45

to značí že pokial mam nejakých 1000 m2 poriadne oplotím zabezpečím tam zvery pohodu ..kúpim od nejakého chovateľa tak je všetko ok a nič viac k tomu nepotrebujem ? ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off borgeo, 27.2.2013 o 6:46

palo3006, áno, správne si ma upresnil. Pokiaľ chce niekto doma na záhrade chovať pre radosť napríklad toho srnca, tak jedine za podmienky, že pochádza z registrovaného farmového chovu, čiže nejedná sa o odchytený divožijúci kus. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off palo3006, 26.2.2013 o 19:25

možeš pokial pochádza z farmového chovu ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off borgeo, 26.2.2013 o 19:20

Áno, v podstate súhlasím s marcelbykom, len by som upresnil, že ohlasovacia povinnosť v prípade farmového chovu spadá pod vetreinárnu správu a ministerstvo pôdohospodárstva. Srnčeka alebo daniela v záhradke za domom si samozrejme chovať nemôžeš. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off marcelbyk, 26.2.2013 o 16:56

ked to mas ako farmovy chov , staci len ohlasovacia povinnost , inac chov volne zijucej zvery v zajati je zakazany je nato aj presne znenie zakona (urcite ho tu za chvilu dakto vysipe) ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

reklama

Zelené zápisky z poľovníckych chodníkov