Heming hunting
dnes je streda,  24. apríl 2024,  meniny má Juraj,  spln: 24. apríl 2024,  dnes východ slnka: 04:41,  dnes západ slnka: 18:47
poľovnícke sety poľovníctvo Terem

Igman 30-06 150gr/9,7g SP - diskusia

autor: off jancigas
pridané: 23.2.2013 15:02

Ake mate skusenosti s tymto strelivom?


počet zobrazení: 5 109
počet hlasov: 0
okruh tém: strelivo
 

Aký je dôvod vášho označenia za nevhodný?

komentáre

zoradiť
off BLEIKER, 14.7.2013 o 8:57

Steyr,a kilá aj tak určite nevyhadzuješ.Ked to preženieš cez lopatky-záleží aj či cez hornú alebo dolnú čast,tak u lanštiakov tam toho vela na odpad nie je,na rebrách detto-že je niekedy jagerek pomletý ako mlynčekom-ak leží nedaleko ,tak sa nič nedeje.A ked to chytí na makko pomože len Accubond,pri rane na stehná-prišlo k chybeniu,takže tu nebudem ukazovat na strelivo,ale na zlyhanie strelca,optiky,.... ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off BLEIKER, 14.7.2013 o 8:52

Tak ja teda nie vždy súhlasím s názormi -steyr-,ale v tomto prípade sa pod ten jeho príspevok podpíšem a to ešte velkými písmenami.Z mojho pohladu velmi výstižne napísané. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off jancigas, 13.7.2013 o 21:19

Idem skúšať Normu Oryx 11,7, dúfam, že budem spokojný ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off jancigas, 9.4.2013 o 17:26

Za tú cenu na líšku si myslím že postačuje, ale na raticovú určite bude niečo iné ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off steyr, 9.4.2013 o 8:38

v tomto prípade si myslím, že tvrdenie: "radšej jeden krát vidieť ako desať krát počuť", vôbec nie je také jednoznačné, tak ako každý druh zvery, tak i každý jedinec je výnimočný, každý strelec resp poľovník má iné zručnosti a schopnosti, a o zásahu ani nehovorím, takže preto, jedine, že by si niekto dal naklonovať nejaký druh zvery, strieľal ho na rovnakú vzdialenosť, pod rovnakým uhlom, mieril na rovnaké miesto...atď. Jasné, že fotodokumentácia účinku streliva na zver, má nejakú výpovednú hodnotu, ktorá je pomerne vysoká, no sami najlepšie viete, že nezriedka sa nastane taká situácia, ktorú by ste vôbec nečakali a strela sa zachová maximálne nečakane a jej účinok ako i smer, ktorým po vstrele smerovala bol iný ako predtým, alebo úplne odlišný... Jasne, že z praktických skúseností, vyplýva, ktoré strelivo je vo všeobecnosti lepšie a ktoré horšie, no neplatí to vždy a pri každom zásahu. Výber streliva však podľa môjho názoru určitým spôsom odzrkadluje aj zodpovednosť poľovníka. Taktiež si myslím, že na trhu je zbytočne veľký výber streliva v štandardných kalibroch, čo mnohých láka, ku testovaniu niečoho iného, a pritom ich nespokojnosť s aktuálnym strelivom, nemusí byť zapríčínená len strelivom samotným ale iným z mnohých ďalších faktorov, a vzľadom na fakt, že pri hodnotení účinkov streliva na zver treba brať do úvahy veľa faktorov, strelivo samotné možno hodnotiť objektívne až po odpoľovaní väčšieho množstva kusov, povedal by som možno aj stovky aby sa dalo z strelivo riadne hodnotiť, nie veľa poľovníkov má také možnosti. Ja osobne strieľam, iba RWS (EVO, UNI prof a classic), nestrieľaného toho moc nemám, no verím tomu, že je to jedno z najlepších strelív vobec, a keď mi niekto povie, že EVO rozbíja alebo ničí divinu, radšej v tom najhoiršiom prípade tých pár kíl vyhodím akoby som mal kvôli tým pár kilám kus dohľadávať... ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 1

off elciervo, 9.4.2013 o 8:20

Tak čo by ste teda chlapi odporúčali do "šprinďa"? ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off jancigas, 9.4.2013 o 7:27

Osobná skúsenosť: líška 100m v ohni ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off lovec84, 1.3.2013 o 14:09

Ak v 30-06 SB tak so strelou NOSLER PARTITION. Síce má trochu slabšiu prachovú navážku proti norme s touto strelou, ale už je to slušné strelivo. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off forester89, 1.3.2013 o 13:00

BLEIKER suhlasim s tebou, rado100 ano aj som zastanca radsej jeden krat vidiet, ako desať krat počuť ... ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off BLEIKER, 1.3.2013 o 12:54

Netreba to brat v zlom,snažime sa tu len poukazat na to,že cena je vždy odrazom kvality.Takže ak niečo stoji rovnako alebo menej ako SB,mal by to byt varovny znak.Na druhej strane u značiek ako NOSLER,Norma apod. plati zakaznik aj za značku,tieto poplatky však svetove muničky použiju na vyvoj novych striel-ako už tu nedavno uvadzany Nosler so strelami pre long range.Nie každy si može dovolit kupovat RWS a pod.,treba sa však potom hned pri zadani otazky pytat na tzv.strednu triedu,kde je optimalny pomer ceny a vykonu,čo strela urobi.30-06 je v rukach dobreho strelca vynikajuci kaliber a nezasluži si dehonestovat ho strelami ,ktore možno použit snad pri odstrele škodnej.Nie je nič horšie,ked streleny kus vyzera na vystrele alebo vo vnutri ako po zražke s kamionom,napriek dobre umiestnenej rane.To je tiež niečo o polovnickej etike a je to vizitkou strelca a je asi len malo takych,ktory sa chcu takto vynamenat.Preto by som si u tohoto kalibru dal"malinko"na vybere strely zaležat. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off rado100, 1.3.2013 o 11:04

Forester neurážaj sa myslím to v dobrom. V účinkoch ešte nie je ukážka ako sa správa tento náboj a keď ho ty používaš tak prečo to tam nepridať. Potom by bola ľahká odpoveď pre jancigas stačil by odkaz na foto účinku tohoto náboja, lebo ako ja hovorím radšej jeden krát vidieť, ako desať krát počuť. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off forester89, 1.3.2013 o 9:48

dam niečo do učinkov, ale až v novej sezone, lebo dnesnym dnom končim staru sezonu, takze az neskor, ja zase niesom ten typ čo foti všetko pri a počas a po polovačke, a pri vyvrhovani, ale ak si to žiadate tak pri dalsom ulovku to spravim, aby ste mali dušu na pokoji, ja som len pysal svoj nazor a svoje skusenosti, tak sa hned do mna neuvadzajte, OK, .... MMasska si nemysli, že nema na drahšie strelivo, ale načo mi je ked som aj s tym spokojny ... ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off jancigas, 1.3.2013 o 9:30

Ja nejdem po cene streliva ako si to napísal Bleiker, ja sa len pýtam. Začínam a tak som chcel vedieť, či máte niekto skúsenosti s týmto strelivom a nikde som nenapísal, že ho budem používať, len som chcel vedieť Vaše postrehy a skúsenosti, lebo cena sa mi zdala veľmi nízka, sú ešte lacnejšie ako SB. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off rado100, 1.3.2013 o 9:25

Presne to som chcel napísať čo BLEIKER. Forester daj niečo do účikov nech vidíme akú dobrú robotu to odvádza, možno potom na Igman prejde viacero z nás. Ono totiž zostať v ohni nie je jediné kritérium dobrého streliva. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off BLEIKER, 1.3.2013 o 9:16

mne stači,ak sa niekto pyta na porovnanie SB-IGMAN.To totiž nie je nič ine,ako len že ide po cene streliva.Ak by tam naladoval aspon niečo od Federalu,čo je slušny kompromis,nepoviem.Takto je tažko radit.A ono by to chcelo s tym Igmanom zavesit niečo do učinkov,nech sa teda poučime,aku to robi dobru robotu... ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

správca MMasska, 1.3.2013 o 8:59

dusab ako si si vsimol ja som ho neprehovaral co si ma kupit len som napisal svoj nazor o tom je diskusia ci? ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off dusab, 1.3.2013 o 8:11

MMasska ked je spokojny s Igmanom tak neviem co ti na tom vadi. Keby nebol spokojny tak ho asi vymeni. Neviem naco bude kupovat drahe RWS, ked mu ako vravi Igman robi dobru robotu. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

správca MMasska, 1.3.2013 o 7:48

skoda ze velke percento polovnikov co poluju s S&B , PP GECO IGMAN a podobnymi znackamy zmysla presne takto ako ty forester89. Prave to ze polujes malo a ta jedna skatula nabojov ti vydrzi rok a niekomu aj viac prave vy si mozete dovolit kupit to najkvalitnejsie strelivo ktore sa da na slovensku kupit, ale to je skoda penez co?!! SMUTNE toto je zaroven aj odpoved na tvoju otazku jancigas ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off forester89, 1.3.2013 o 7:29

ja použivam Igman 30-006 SP s 11,7g strelov a som spokojny, na to mam zatsrelenu flintu, a čo som trafil to spadlo alebo max. odbehlo cca 30m, ale to vačšinu vačsi diviak, u srnca a diviača hned k zemi, takže za malo penez dost dobre streivo, moj nazor a moje skusenosti. a ine strelivo nechcem, .... tolko čo ja polujem tak to mi na to stači ... a nie som vyznavač strelby na velku vzdialenost .... ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off BR-RADKO, 26.2.2013 o 10:07

Čert ako diabol. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off jancigas, 26.2.2013 o 9:39

Skúste to porovnať SB - Igman ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

reklama

Zelené zápisky z poľovníckych chodníkov
Poľovníctvo TEREM