Heming hunting
dnes je piatok,  26. apríl 2024,  meniny má Jaroslava,  spln: 24. apríl 2024,  dnes východ slnka: 04:37,  dnes západ slnka: 18:50
poľovnícke sety poľovníctvo Terem

Čo s ním? - diskusia

autor: off Imperator
pridané: 15.2.2013 12:38

Dobrý deň



Chcel by som sa spýtať viacerých polovníkov ktorý mali možno podobnú skúsenosť s totožným prípadom mladého polovníka. V našom meste je mladý chalan (kandidát v jednom z okolitých združení) ktorý nám chodí do revíru bez povolenia trénovať psa (vystavovanie bažantov). Nič by na tom nebolo zlé keby neprešiel polku revíru a často neplašil zver čakajúcim polovníkom na posede a nebol voči nim drzí a arogantný. Často ho stretávali aj členovia okolitých združení na svojich pozemkoch kde sa prezentoval podobných spôsobom. Bohužial s chlapcom nie je rady preto sa pýtam či sa podobné konanie nedá riešiť legislatívnou cestou. Ďakujem za každú normálnu odpoveď.


počet zobrazení: 2 182
počet hlasov: 1

Aký je dôvod vášho označenia za nevhodný?

komentáre

zoradiť
off goret, 15.2.2013 o 18:52

§ 29 Práva a povinnosti člena poľovníckej stráže (12) Osoba kontrolovaná členom poľovníckej stráže je povinná uposlúchnuť výzvu poľovníckej stráže a strpieť vykonávané úkony. .. ak to nestrpí, má prieser a možné disciplinárne konanie na krku. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Edu, 15.2.2013 o 17:03

Imperator stačí do google napísať poľovnícka právna poradňa a nájde Ti príslušnú stránku . ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off orol, 15.2.2013 o 16:11

Nie je to pes Vášho PZ a jeho majiteľ naviac budúci poľovník určite nemôže chodiť do Vášho revíru bez súhlasu užívateľa PR cvičiť psa na Vašej zveri, ktorú chováte. O tom je zmienka aj v poľovníckej legislatíve, tak hľadaj a nájdeš. Čosi uz správne naznačili aj predrečníci... ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Imperator, 15.2.2013 o 15:23

Edu: Vďaka za odkaz ale nejde mi otvoriť nakoľko mi antivirus hlási infikovanú stránku keby sa ti dalo hoď mi prosím email do pošty ,alebo ho kludne zverejni ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Imperator, 15.2.2013 o 15:21

jozef: Tak sa mi zdá ,že je bez otca preto absencia voči mužskej autorite. Práve cestou fyzického násilia by sme sa chceli čo najmenej uberať predsa keby sa mu kleplo po prstoch zo strany toho čo má rád by bolo účinejšie ako rozbitá huba ktorá za týždeň nebolí. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off kaso79, 15.2.2013 o 15:19

A mozno treba zajst za hospodarom PZ, kde je dotycny kandidatom, porozpravat s nim, a pod hrozbou ze ho nezoberu, ked sa nevie spravat a narusa susedske vztahy ho to prejde...zalezi od vztahov a inteligencie a postoja toho hospodara k tomuto jedincovi a celemu pripadu. Ked nevie sa spravat mimo, nebude sa vediet ani vo svojom PZ ak raz bude clenom. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Edu, 15.2.2013 o 15:14

Imperator to ,že má poľovné plemeno neznamená ,že má automaticky právo plašiť zver akýmkoľvek spôsobom a vyháňať so psom. Prípadne zadaj otázku právnikov odkaz tam by si dostal asi odbornejšiu odpoveď. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off jozef, 15.2.2013 o 15:10

Ked to nedokázal jeho otec tak ty ho neprevychováš...Ako Goret píše:"na hrubé vrece, hrubá záplata" Je to tak... ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Imperator, 15.2.2013 o 14:17

Edu: Ano máš pravdu len d) voľný pohyb psa19) vo vzdialenosti väčšej ako 50 m od osoby, ktorá psa vedie; to sa nevzťahuje na služobných psov používaných podľa osobitných predpisov19a) a poľovníckych psov pri výcviku a výkone poľovníctva, Chlapec má poľovníckeho psa. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off goret, 15.2.2013 o 13:58

Dá sa aj legislatívnou, hoci najúčinnejšia by bola cesta "na hrubé vrece, hrubá záplata", a tej legislatívnej netreba ani políciu a prokurátora, ale stačí poľovnícka stráž a disciplinárny senát najbližšej OPK. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Edu, 15.2.2013 o 13:48

ZÁKON 274 zo 16. júna 2009 Ochrana a zlepšovanie životných podmienok zveri § 24 Ochrana poľovníctva (3) Zakazuje sa v poľovnom revíri a) plašiť zver akýmkoľvek spôsobom Mám pocit že ten naj trest si už uložil chlapec sám a ubližuje najviac sám sebe . ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

reklama

Zelené zápisky z poľovníckych chodníkov
Poľovníctvo TEREM