Heming hunting
dnes je sobota,  18. máj 2024,  meniny má Viola,  spln: 23. máj 2024,  dnes východ slnka: 04:05,  dnes západ slnka: 19:20
Kniha návštev revíru - online manažér revíru

Zrazený poľovnícky pes a náhrada škody - diskusia

autor: off rastob
pridané: 15.1.2013 22:04

Na nedávnej poľovníckej akcii (kŕmenie) mi pes odbehol ešte s jedným stavačom a na ceste mi ho zrazila rýchla a nešikovná šoférka. Zrazila oboch psov. Zmrzačený pes podstúpil operáciu kĺbu (400 Eur aj s rontgenom). PO nejakej dobe mi prišiel list z poisťovne so žiadosťou o náhradu škody na aute. Tak panička nie len že zmrzačí dva psy, neopýta sa, čo je s nimi, či sa náhodou netreba revanšovať, ale ešte pýta na rozbitý blatník!!! Nepoznáte spôsob, ako získať aspoň časť peňazí na operáciu a liečenie psa od takejto šoférky?


počet zobrazení: 4 135
počet hlasov: 0
okruh tém: poľovné psy
 

Aký je dôvod vášho označenia za nevhodný?

komentáre

zoradiť
off bulldog5, 17.1.2013 o 19:16

Dúfam, že tí hafani budú O.K. a veru ako je tu správne nižšie poznamenané, buď rád, že "rýchla a nešikovná šoférka" je v poriadku a nič sa jej nestalo. V opačnom prípade by si to mal oveľa horšie ako nejaký blbý nárazník... ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Hekler, 17.1.2013 o 8:52

brblos, jedine že by mu odobrali ZP, ale to tu v žiadnom prípade nehrozí, ale ak by sa panička začala sťažovať na bolesti krčnéj chrbtice, bolesti hlavy, očí a pod. tak jej chudák rasto zaplatí ešte aj okuliare s najdrahším rámom, veľmi poučný prípad, len dúfam že sa poniektorí aj poučia ... aké dôsledky môže mať zle spracovaný prvotný záznam lebo panička si na to môže spomenúť aj o rok a neskôr ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off brblos, 16.1.2013 o 23:08

Priateľu Ty buď rád,že sa nezmrzačila tá nešikovná šoférka,lebo by si už dopoľoval !!! ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Leon, 16.1.2013 o 23:02

Hekler špatně jsem to napsal já jsem myslel že se z pojištění zaplatí škoda na autě ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Blaser300WM, 16.1.2013 o 21:34

Nakoniec je fajn, ze si sa dobre zorientoval v probleme. Aspon nebudes mat velke oci, ze kolko vyryzujes na rychlej a nesikovnej soferke. Ale bolo by pekne, keby si sa spytal panicky, ako sa mozes podielat na naprave skody, ktoru sposobil Tvoj nesikovny pes. Keby si chcel byt za tejto situacie chrapun, tak povedz, ze vacsiu skodu sposobil ten neznamy pes, nech si nahana aj toho, lebo pri pochybnostiach sa prihliada v Tvoj prospech. Na nahradu rontgenu, operacie a liecenia rovno zabudni, to Ti nehrozi. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Hekler, 16.1.2013 o 14:32

Leon, pochybujem že u vás je poistený aj pes v poistke poľovníka voči škodám spôsobených poľovníkom pri výkone práva poľovníctva, tak isto je to aj u nás, ak by ho poranil alebo usmrtil poľovník na poľovačke tak by mu to preplatili ale nie pre to že bol poistený pes, ale poľovník voči škodám ktoré spôsobí pri výkone práva poľovníctva a činnosťami s tým súvisiacimi (poranenie orlom alebo poranenie alebo usmrtenie psíka diviakom), predpokladám že tak isto je to aj u vás, ale aj u nás sú chovatelia ktorí majú psíkov samostatne poistených, rasťov pes nemal pri prikrmovaní v revíri na ceste čo hľadať, sám si zaplatí ošetrenie psíka a aj nahradí škodu poisťovni, žiaľ, aj keď si viem predstaviť že by rasťo uspel ak by mu psíka zrazilo auto na spoločnej poľovačke, resp. dohľadávaní poranenej zveri, lebo tam by bol v práve pri jeho pustení na voľno, žiaľ prvotný záznam zle napísal ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off krpec, 16.1.2013 o 11:25

Neviem či sa to dá ,ale skúsiť treba.Každý poľovník je poistený a tým má pripoisteného poľovne upotrebiteľného psa ,ktorý je súčasťou poľovníckeho výkonu. Ak sa to stalo pri výkone práva poľovníctva treba ísť do poisťovne, kde si poistený a riešiť to tam aj operáciu a náhradu škody. Ináč nemáš šancu na Slovensku je pes majetok ,alebo vec a ty si spôsobil svojim majetkom(vecou) škodu na aute. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Leon, 16.1.2013 o 11:07

vy nemáte v zákonném pojištění pojištěného psa ? u nás se na to vztahuje pojištění někde si to musím připlatit a někde to je automaticky záleží na pojišťovně ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off rastob, 16.1.2013 o 10:14

Aj vy mi tvrdíte, čo si myslím aj ja, že na to celé doplatím ja. Je pravda, že pes bol na ceste, kde nemal byť. Záznam spísaný bol, no majiteľ stavača zmizol a v papieroch je len moje meno. Aj to je vec, mám kolegu udávať? Alebo pýtať od neho peniaze, nech mi na to prispeje? Skôr by som aj od neho čakal, že sa ma opýta. Ostal zo mňa nakoniec taký "dobrý" somár, ktorý sa k veci postavil čelom. A teraz si to vyžieram. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Hekler, 16.1.2013 o 8:58

dalo sa tam postupovať ináč a výhodnejšie, bola tam polícia ? bol spísaný záznam, alebo to bola len škodová udalosť ? prechádza cestná komunikácia cez poľovný revír ? nie ? máš smolu, ak áno tak si postupoval veľmi zle, poľovnícku akciou je štefánska zábava PZ nie prikrmovanie, teda na volný pohyb psa nebol dôvod (tým je len spol. poľovačka, dohľadávanie poranenej zveri alebo príprava na skúšky), keby si bol povedal napr. dohladávanie tak by si si aj ty mohol uplatňovať náhradu škody od poisťovne, veď vodička má určite PZP, takto si nemôžeš uplatňovať nič, na poisťovni asi pracuje poľovník a postupuje výhodne pre poisťovňu, budeš platiť a on dostane proviziu, ale aj návrh Blasera bol jednoduchý a pre teba výhodný len si ho nepoužil, zase sa potvrdilo že ak má poľovník pri probléme povedať hlúposť ktorá mu priťaží alebo je pre neho nevýhodná je lepšie sa hodiť o zem a tváriť sa že je v šoku a mlčať až do príchodu PH alebo kamaráta ktorý mu poradí ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off urssus, 16.1.2013 o 7:57

Môžem sa len pripojiť k ostatným. Dopravnú nehodu spôsobil Váš pes, Vy ste zaňho zodpovedný a Vy budete musieť niesť zodpovednosť za škodu ktorú spôsobil. Len pre zaujímavosť,zodpovednosť za psa sa dá poistiť, vtedy ´by to za Vás zaplatila poisťovňa. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Stopinko, 16.1.2013 o 7:00

Rasto, je mi luto psa, dufam ze bude ok. To co sa stalo je vsak v plnom rozsahu Tvoja chyba. Si zodpovedny za svojeho psa a aj skody, ktore moze sposobit. Soferka je v tomto ohlade uplne nevinne v tom. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Blaser300WM, 16.1.2013 o 5:12

:o))) revansovat sa budes Ty. Ale ako vtip to bolo dobre. :o))) Radsej si sa mal tvarit, ze toho psa vidis prvy krat v zivote. :o)))) ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off goret, 16.1.2013 o 1:17

to nepýta ona, ale poisťovňa a poisťovňa zvykne skúšať čo si môže dovoliť. Základnou otázkou je na akom mieste sa to stalo a či to vyšetrila polícia. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off pavian, 15.1.2013 o 23:47

Neviem, neviem, ale podľa môjho názoru bude zákon stáť na strane šoférky... ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off peters, 15.1.2013 o 23:46

urcite velka skoda tych psikov ale myslim ze sa nebudu dat ziadne peniaze od nej dostat. ona bola v aute , na ceste. tam nemali psi co hladat. ci uz isla rychlo alebo sa mohla vyhnut alebo nemohla neviem. len si myslim ze keby doslo na sudy tak skor vysudi nahradu skody ona ako ty. smutne, nespravodlive ale... ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

reklama

prvá škola vábenia jeleňovZelené zápisky z poľovníckych chodníkov (Egon Gočár) 2.diel
Poľovníctvo TEREM