Heming hunting
dnes je nedeľa,  5. máj 2024,  meniny má Lesana/Lesia,  spln: 24. apríl 2024,  dnes východ slnka: 04:23,  dnes západ slnka: 19:03
poľovnícke sety poľovníctvo Terem

Vábenie sov - diskusia

autor: off paprik6
pridané: 10.1.2013 9:19

Zdravim všetkých mna veľmi zaujíma či sa dá nejako privábiť alebo navnadiť či už Sova dlhochvostá alebo Kuvik vrabčí.Zaujima ma vsetko čo sa týka toho ako sa kním dostat na odstrel objektývom.

počet zobrazení: 4 940
počet hlasov: 0
 

Aký je dôvod vášho označenia za nevhodný?

komentáre

zoradiť
off archer, 10.1.2013 o 22:56

tak takýchto krásavcov sme chytili na výra niekoľko!!! v jeden den bolo naše maximum 4 ak si dobre pamatám.. Vábenie sov - diskusia ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off archer, 10.1.2013 o 22:19

radíte mu skvele.. ale jak nafotí sovu ak mu bude lietať ponad hlavu??? hahaha.. a ak bude držať v ruke myškovačku, prípadne polystyren či sklo v ktorej bude držať foťák?? nie paprik6 počúvaj ako ti píšem pekne to len nahraj do telefonu a pusti.. zalez do stanu, krytu, pod sieť a foť!!!.. inak píšeš konkretne druhy máš ich odsledované? samozrejme tam hde sova nie je zbytočne to budeš púštať :DD ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off archer, 10.1.2013 o 22:14

paprik6: nie myškovačky:D ale hraboša.. ak si nahráš do telefonu hlas hraboša je to isté že niečo doletí.. ano na preparát lietajú všetky dravce aj nedravce a aj sovy /je to silný konkurent a každý ho chce vyhnať/!!!! opať píšem môžeš mi veriť je to praxou vyskúšané..ak bude treba napíšem viac.. ale zatiaľ nevidím dôvod.. skôr do SS mi napíš ak chceš vedieť viac... s vábením a odchytom mám už niekoľko ročnú prax :)... ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Filip112, 10.1.2013 o 21:33

ja som sa schoval do tieňa večer pred domom a používal som zrkadlo(sklo) + polystyrén trošku dýchni na sklo a šuchaj polystyrénom o sklo. Sova mi nadletovala nad hlavou cca 2 metre a krúžila okolo vždy keď som to spravil. Skús to. Lovu Zdar :-) ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

on Jeger, 10.1.2013 o 18:35

Sovy sa dajú privábiť pekne rukami, treba trošku hudobného sluchu, citu a mnoho nocí strávených počúvaním ich hlasových prejavov... ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off paprik6, 10.1.2013 o 17:07

ok tak stou myškovačkou to skúsim.archer mp3 čoho myškovačky?Alebo konkretné zvuky ktoré vydáva sova.A na ten preparát prilietali sovy?Lebo čo viem tak preparát výra sa použival na prilakanie myšiakov,sojky.Zatiaľ ďakujem za rady. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off archer, 10.1.2013 o 14:27

niekedy stačí obyčajný telefon /ak kvalitne prehráva hudbu/ a v nom nahratá mp3 so zvukom :D.. praxou overená vec!.. aspon nemusíš kupovať vábničky :DD ak nemáš..alebo tam posaď výra odkaz.. my sme používali preparát... fungoval 100%.. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

on Ondrik, 10.1.2013 o 13:21

myškovačka, zajačie vrešťadlo ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off laco11, 10.1.2013 o 10:26

...účinná je aj myškovačka určená na vábenie líšky, alebo perami napodobovanie cmukania zajaca... ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off 15domino1, 10.1.2013 o 9:26

odkaz kuvičok vrabči... ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

reklama

Zelené zápisky z poľovníckych chodníkov