Heming hunting
dnes je sobota,  18. máj 2024,  meniny má Viola,  spln: 23. máj 2024,  dnes východ slnka: 04:05,  dnes západ slnka: 19:20
poľovnícke sety poľovníctvo Terem

Poplatkové spoločné poľovačky - diskusia

pridané: 8.1.2013 15:39

Chcel by som otvoriť túto diskusiu, napíšte svoje pozitívne aj negatívne skusenosti z poplatkových poľovačiek. Kde sa polovalo ? Aký bol priebeh ? Výsledok poľovačky? Cena? Počet účastníkov ? Počet psov ? A celkovo Váš dojem .popr. pridajte fotografie. Ďakujem

počet zobrazení: 7 556
počet hlasov: 1
Poplatkové spoločné poľovačky - diskusia
okruh tém: poľovníctvo
 

Aký je dôvod vášho označenia za nevhodný?

najlepšia odpoveď

off premvadasz, 7.10.2014 o 23:37

Podla mojho nazoru sa v bazantnici ziadna polovacka nekona je tam iba strelba na bazanty!!!! Zaplatis si par stoviek alebo niekolko tisic ks podla toho aku mas hrubu buksu postavia vas 20m od seba a strielas a strielas nasadnes do auta zoberu ta na dalsi stand a strielas a strielas a chlapci vypustaju a vypustaju bazantov. Jediny plus vidim iba v tom ze si havkaci poriadne natrenuju aport:-) pred poriadnou zpolocnou na bazanty uz clovek nevie aspon tyzden spavat vyjde pocasie? Bude prsat ci fukat nebodaj bude hmla aky bude mat pes den bude poriadne makat? Su to velmi dolezite veci ktore ovplyvnia cely priebeh jedneho krasneho dna.A ked vecer nasnezi tak 10cm do rana pomrzne tak minus 5-6 a este aj slnko vykukne tak zazijes nadhernu polovacku ked bude na vyrade "iba" niekolko desiatok kusov. V nohach budes mat tak zo 10km prides domov prijemne unaveny a niekolko rokov budes spominat na nadhernu polovacku na bazanty!

dať hlas príspevku | počet hlasov: 22

komentáre

zoradiť
off pandur1, 9.10.2014 o 10:37

Rado, aspoň si si nemusel dávať pozor na broky v polievke :-)))))) ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off urssus, 8.10.2014 o 21:30

Ja som bol na bažantoch v bažantnici dva krát a bolo to fajn. Vynikajúce domáce občerstvenie od raňajok po večeru, skvelá práca psov a psovodov, pekný výrad a veľmi príjemná atmosféra v kruhu priateľov. Len je to dosť drahé, za tú cenu sa dá kúpiť pekný srnec...a bažanty mi veľmi nechutia. Čo sa týka poplatkového lovu, je to určite iné ako lov vo vlastnom revíri. Človek v podstate príde, uvidí, strelí a odíde. Je to oveľa chudobnejší zážitok. Na druhej strane veľa poľovníkov je bez revíru a nemá možnosť sa poľovnícky vyžiť... ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 1

off rado100, 8.10.2014 o 18:27

Bol som len raz na spoločnej poľovačke na bažanty v bažantnici a stačilo. Vrcholom pre mňa bolo keď nám kolegov nemecký kraťas dotiahol klietku s piatimi bažantami ktorú uchmatol vyhadzovačom. No ak ma pozve kamarát na bažanty do revíru vo voľnej prírode vždy sa poteším a nikdy neodmietnem. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 5

off goret, 8.10.2014 o 16:52

Karol, ak niekto dnes ohrňa nad bažantnicou nos, zajtra mu môže byť dobrá (nielen ako organizátorovi poplatkovej poľovačky). Všade to tak nefuguje ako popisiješ. Nezavrhujme bažantnice a neorientujme sa len na diviaky. Viac niekde pri pive. Ahoj. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off premvadasz, 8.10.2014 o 14:44

Dusasn presne tak ako si to napisal fo fungujena napriklad v Husinej kde chodime na diviaky!Ale bazantica je iba o "biznise" o nicom inom uz si ani bazantov nechovaju vsak ich kupia ziadna starost iba kupit a predat a zarobit cele je to iba o tom!Samozrejme musi spolupracovat par velmi sikovnych ludi aby to cele dokonale fungovalo a malo to aj hlavu aj patu! ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off goret, 8.10.2014 o 14:36

Karol, každá palica má 2 konce. Podobne je na tom poplatková poľovačka. Poplatok na jednom konci niekto vydáva a na druhom iný prijíma. Ako veľmi je odsúdenia hodné, ak niekomu daný príjem pomáha vykryť náklady spojené s nájmom za revír, škodami spôsobenými zverou, nákupom krmiva na prikrmovanie a pod. výdajmi spojenenými s uržaním sa nad vodou t.j. zabezpečením možnosti poľovania vlastným členom? Holým faktom je skutočnosť, že o poplatkové poľovačky je záujem a je v rukách ponúkajúceho aký veľký. Nerozhoduje samotná výška poplatku, ale výška poplatku vztiahnutá k úrovni organizácie a poskytnutého servisu. A táto téma by mala byť práve o tom. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off premvadasz, 8.10.2014 o 14:17

jozefpetr asi 5x som bol v Husinej na diviaky vyrad 15-20ks okolo 30pusiek tusim 100 alebo 120e chodia tam kolegovia Dunajska Streda a okolie, nie je problem dam ti kontak na kolegu od dunajske ktory to tam organizuje...Dusan neviem preco si nadobudol dojem ze tu idem nieco zhovadit napisal som iba hole fakty ako to v bazantnici funguje!!!Ano organizacia je tam super aj vyrad aj pohostenie to je fakt to musi slapat ako svajciarske hodinky lebo ked tam niekto necha 4 a viac tisc eur a este aby to nefungovalo:)Par krat som bol v bazantnici ale podla mna s polovackou to ma malo spolocneho to je moj nazor ci sa to niekomu paci alebo nie!A ze tam chodis ty alebo fero alebo jozo mne to vobec nevadi ked sa vam to paci a je to pre vas relax potom je to ok:) ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off findula, 8.10.2014 o 12:45

U nás jsou společné zadarmo.Máte zájem: Klidně přijedte ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 4

off jozefpetr, 8.10.2014 o 11:19

Kolegovia, skôr som mal záujem o spoločné poľovačky na diviačiu zver v PZ, ktoré sú aj tuto v inzericii v cenách 100-200 € za štand. Aké máte skusenosti s takými spoločnými poľovačkami, nie poľovačkami cez kancelárie v HU, Sk či CZ. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off goret, 8.10.2014 o 10:53

Karol, názov tejto témy je "Poplatkové spoločné poľovačky" t.j. poľovačky, za ktoré sa platí, síce nie pri pokladni a asi ani kartou, či stravnými lístkami (ako v Tescu), ale platí. Keď sa chce, keď niekomu niečo trhá žily a má dostatok žlče a blenu na jazyku (tu na klávesnici), tak dokáže zhovädiť všetko, hoci aj poľovačku počas jelenej ruje označiť ako ojeb na nadržaného samca. Ak si nadobudol dojem, že mne je milšie poľovať na bažanty v bažantnici, než vo voľnom revíri, tak sa mýliš. Mne však, na rozdiel od teba (i laca), poľovačky v bažantnici nevadia, nerobí mi problém ich podporiť a tak som dal jozefpetrovi tip. Páči sa mi aj organizácia poľovačiek v bažantniciach š.p. Lesy SR, zatiaľ najviac na Čereši. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off premvadasz, 8.10.2014 o 9:23

Dusan nie je to celkom tak s tymi spolocnymi v bazantnici si kupis x kusov(ako ked ides rozky kupit v tescu) ktore ti vypustia pred nososm a strielas a strielas , ked si na stande na diviaky mozno neuvidis ani chlp:) tu tiez zalezi kam ta postavia kade vyrazi zver atd....Ja som napisal iba svoj nazor co si o tychto strelbach myslim nech sa kazdy rozhodne sam, kam kedy a co bude robit sme dospeli ludia.... ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off laco11, 8.10.2014 o 7:34

...ono to skutočne nemá s poľovačkou v našom vnímaní absolútne nič spoločné. Očakávam kedy sa začne poľovať aj na krokodíla, pokiaľ máš peniaze myslím, že to v blízkej budúcnosti nebude nič nemožné. Jediným problémom môže byť skutočnosť, že to nie je naša pôvodná zver...aj keď vykopávky z minulosti možno presvedčia kompetentných pod vplyvom lobistov "tiež poľovníkov", že tomu tak je... ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off goret, 8.10.2014 o 5:27

Podobným spôsobom je možné znevažiť každú spoločnú poľovačku, pri ktorej stoji strelec na štande a čaká čo mu kto druhý nadženie, pridurí resp. natlačí. A individálne postriežky pri vnadisku je možné v podobnom štýle znevážiť tiež. Poplatkové poľovačky majú svoje špecifiká. Jozefpeter sa pýtal na poľovačky s pekným výradom a dobrou organizáciou. Dal som mu tip. Ak chceš a vieš môžeš aj ty. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off premvadasz, 8.10.2014 o 0:11

Podla mojho nazoru sa v bazantnici ziadna polovacka nekona je tam iba strelba na bazanty!!!! Zaplatis si par stoviek alebo niekolko tisic ks podla toho aku mas hrubu buksu postavia vas 20m od seba a strielas a strielas nasadnes do auta zoberu ta na dalsi stand a strielas a strielas a chlapci vypustaju a vypustaju bazantov. Jediny plus vidim iba v tom ze si havkaci poriadne natrenuju aport:-) pred poriadnou zpolocnou na bazanty uz clovek nevie aspon tyzden spavat vijde pocasie? Bude prsat ci fukat nebodaj bude hmla aky bude mat pes den bude poriadne makat? Su to velmi dolezite veci ktore ovplyvnia cely priebeh jedneho krasneho dna.A ked vecer nasnezi tak 10cm do rana pomrzne tak minus 5-6 a este aj slnko vykukne tak zazijes nadhernu polovacku ked bude na vyrade "iba" niekolko desiatok kusov. V nohach budes mat tak zo 10km prides domov prijemne unaveny a niekolko rokov budes spominat na nadhernu polovacku na bazanty! ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off premvadasz, 7.10.2014 o 23:37

Podla mojho nazoru sa v bazantnici ziadna polovacka nekona je tam iba strelba na bazanty!!!! Zaplatis si par stoviek alebo niekolko tisic ks podla toho aku mas hrubu buksu postavia vas 20m od seba a strielas a strielas nasadnes do auta zoberu ta na dalsi stand a strielas a strielas a chlapci vypustaju a vypustaju bazantov. Jediny plus vidim iba v tom ze si havkaci poriadne natrenuju aport:-) pred poriadnou zpolocnou na bazanty uz clovek nevie aspon tyzden spavat vyjde pocasie? Bude prsat ci fukat nebodaj bude hmla aky bude mat pes den bude poriadne makat? Su to velmi dolezite veci ktore ovplyvnia cely priebeh jedneho krasneho dna.A ked vecer nasnezi tak 10cm do rana pomrzne tak minus 5-6 a este aj slnko vykukne tak zazijes nadhernu polovacku ked bude na vyrade "iba" niekolko desiatok kusov. V nohach budes mat tak zo 10km prides domov prijemne unaveny a niekolko rokov budes spominat na nadhernu polovacku na bazanty! ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 22

off goret, 7.10.2014 o 12:40

Premvadasz, ak myslíš môj, tak nestratil, len by som ho chcel preformulovať: Jozefpetr, napr. si pozri ostatné 2 fotky od hunternh odkaz, kontakt si nájdeš pomocou Google. Bol som tam, a hoci som bol cudzí, cítil som sa ako medzi svojimi. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off premvadasz, 7.10.2014 o 12:01

stratil sa tu jeden kometar????? ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off jozefpetr, 7.10.2014 o 7:38

Pozdravujem kolegovia, neviete o nejakých zaujimavých poplatkových poľovačkach s pekným výradom a dobrou organizáciou? AKé su Vaše skúsenoati s takýmito poľovačkami? ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off ondrej82, 11.1.2013 o 12:43

Môžem ti napísať ako to funguje u nás ............... poplatok za polovačku je 80euro ............. pre poplatkového polovníka platia na polovačke tie isté pravidlá ako pre domáceho polovníka ..........čiže ak ráno hospodár povie že sa strieľa zajac bažant a súčasne obmedzí počet ulovených zajacov na polovníka napr. 3 kusy tak aj poplatkový polovník strieľa len 3 kusy zajaca bazant neobmedzene ........... na výrade dostáva 1 kus zvery ...........počet poplatkových polovníkov na jednu polovačku je max 3 ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off ToMaS0077777, 10.1.2013 o 15:17

Odpoveď : je veľa a žiadny. Do voľnej prírody vypúšťali v auguste asi 600 ks na rôzne miesta v revíry. Preto sa lovili aj sliepky. Chlapi podeľte sa o svoje skúsenosti z poplatkových poľovačiek. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off ondrej82, 10.1.2013 o 8:19

kolko kusov bazantov bolo komorakov a kolko z volnej prirody ? ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off namor676, 9.1.2013 o 23:44

Mal som česť zúčastníť sa tejto poľovačky vo Veľkom Grobe a môžem povedať že to bola jedna z najlepšie zorganizovaných poplatkových akých som sa zúčastnil. A ešte raz by som chcel poďakovať organizátorom. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off ToMaS0077777, 9.1.2013 o 21:16

Rad napíšem, pošlem ti poštu. Presne toto som chcel ,aby sme vedeli kde je poľovačka naozaj organizovaná na úrovni. Lovu Zdar ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Tribecman, 9.1.2013 o 18:48

Dik za info. Nemohol by si napisat popripade cislo na kontaktnu osobu? Este raz dik - Lovu Zdar ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off ToMaS0077777, 8.1.2013 o 15:45

Foto je z poplatkovej poľovačky organizovanej 24.11. 2012. Vo Veľkom Grobe , perfektná organizácia,4 kola(2bažant,2zajac)veľa psov, výsledok 105ks na výrade(32 zajacov a 73 bažantov) cena 120e. Príjemný kolektív . Vynikajúca atmosféra . Lovu Zdar ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

reklama

prvá škola vábenia jeleňovZelené zápisky z poľovníckych chodníkov
Poľovníctvo TEREM