Heming hunting
dnes je streda,  24. apríl 2024,  meniny má Juraj,  spln: 24. apríl 2024,  dnes východ slnka: 04:41,  dnes západ slnka: 18:47
poľovnícke sety poľovníctvo Terem

Anglický bulterier - diskusia

autor: off VenaCR
pridané: 25.12.2012 9:24

Zdravím všechny příznivce tohoto plemene. Chtěl bych vás požádat o vaše praktické zkušenosti s tímto plemenem a o nějaké rady do začátku. Uvažuji o koupi tohoto plemene a tak se snažím sehnat co nejvíce informací a proto děkuji za vaše přízpěvky.

počet zobrazení: 4 715
počet hlasov: 0
okruh tém: poľovné psy
 

Aký je dôvod vášho označenia za nevhodný?

komentáre

zoradiť
off Mirorr, 4.10.2020 o 21:17

Pokiaľ viem, tak chovnú stanicu bulterierov mal Vinco Hoppan z Úľan, ale neviem, či ju medzičasom nezrušil. Keď som s ním hovoril, nedal na nich dopustiť, ale vzhľadom na ich silu, mali ľudia vrátane mňa rešpekt. Domáci im, ale mohli skákať aj po hlave. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

on MisiF, 19.8.2019 o 16:08

Presne tak v SR neviem o nikom, kto by sa zaoberal chovom bulterierov na poľovné účely v ČR ich je viac, aj kamarát mal bulíka z ČR z Chs z ostrova Man ale už ani ona nie je aktívna. Na pána Vyorala a hlavne na jeho psov som počul a videl len pozitívne komentáre ak by som vedel nájsť uplatnenie a miesto pre bulíka sám by som si zobral psa s najväčšou pravdepodobnosťou od neho. Lovu, Lesu a Bulíkom Zdar! Anglický bulterier - diskusia ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Viki22, 18.8.2019 o 22:34

Takých CHS bude málo. Asi jediná, ktorú poznám aj ja, je CHS Dauntless Hunter v ČR: odkaz ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 1

off babayaga, 11.8.2019 o 22:14

Bulteriér - Dobrý deň, prosím Vás vedel by mi niekto poradiť chovné stanice anglických bulíkov so zameraním na poľovné účely? Vopred Vám pekne ďakujem za akúoľvek informáciu. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off TheOldBearHunter, 20.11.2015 o 22:09

Loví někdo v současné době v SK s bullem? ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off VenaCR, 13.1.2013 o 8:43

Leone: s Rudou se setkávám na naháňkách u LMP a vím jak jejich psi pracujou.A pokud jde o to běhání kolem prasete tak jisté zkušenosti mam a to nemam bula.(většinou drželi jagové postřelené)Ale tím nechci říct,že jsem nějak zaběhlej v těchto situacích a určitě se mam co učit. A první lov se psem by byl stejně nejdříve až za dva roky. Pokud na podzim koupim štěně a než vyroste a než složí zkoušky. Tak proto pořád shánim všude praktické info. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Leon, 12.1.2013 o 19:01

když máš na hlášení jiný plemeno tak bych kouknul i po jiných plemenech ale nejlepší by podle mě bylo vyrazit s Rudou na společnou abys tu jejich práci viděl a nebyl pak jako většina chlapů co jsem viděl když běhali kolem prasete který držel pes a nevěděli co dělat ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off VenaCR, 12.1.2013 o 18:29

growler: ty máš či chováš bulterieri? hlásit bych ho určitě neučil na to mam jinačí psi... jde mi o to brát ho na společné akce s klukama co mají též buli a třeba i s Rudou jak je tu na něj odkaz. U nás by mi asi nikde neprošlo lovit s ním individuálně. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off growler, 12.1.2013 o 11:59

z mojho pohladu,ak hladas psa predovsetkym ako spolocnika na idividualnu polovacku,tak paradny pes.pokial vsak hladas psa najma na spolocne,tak su aj lepsie plemena.dolezita je socializacia stenata.co sa tyka narocnosti vycviku,tak je to od jedinca k jedincovi ine,ale vseobecne plati,ze za zradlo su ochotny spravit cokolvek,len maju obcas dlhsie vedenie.na stope idu pomaly,rozvazne a pokial sa tomu povenujes,naucis psa aj hlasit zhasnuty kus.na spolocnej neodbiehaju daleko,kontroluju si ta.fena nesla vzdy do kontaktu,od lanstiaka sa to pokusala "hlasit",ked jej to utekalo z pred nosa.pes to bol magor,ten siel do kontaktu so vsetkou ciernou,ktoru prekvapil,alebo sa mu postavila. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Stopinko, 12.1.2013 o 7:50

Vena, bohuzial za mesiac a pol som viac info o plemene neziskal. Prekvapila ma kvalita cuchu a zaujem o pracu. Pes sa snazil hlasit deku s divocaka na konci stopy. S odlozenim nebol problem ani u jedneho. Ako som pisal velmi ucenlivy obaja. Povahovo natres ich na chleba. Neviem ako ine jedince. Mne sa velmi pozdavali. Ine kafe by to asi bolo v oplotku ale nemam skusenost s bulikmi pri diviakovi. Takze len taketo skromne prakticke skusenosti mam. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off VenaCR, 11.1.2013 o 20:36

Stopinko díky za reakci konečně někdo kdo pochopil co zjišťuji.Odkazů a stránek mam přečteného mraky,ale to se nevyrovná s praktickýma zkušenostma.Pokud máš nějakaké ještě rady nebo fígle tak sem s nimi. :-) ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Stopinko, 11.1.2013 o 15:05

Mal som vo vycviku fenu a psa. Pes mal 12mes fena 2r. Velmi temperamentne oba jedince . Plne energie . Velmi dobre cvicitelne. Pripravoval som ich na FSD v CR je to BZH. Dohladavku na nepofarbenej diviacej zvladali obaja na vybornu , praca ich nesmierne bavila. Velmi priatelska povaha . Oba jedince naviazane na pana . Fenka trosku tulacka :D So psami sa znasali bez problemov bez najmensieho sklonu k agresivite . V diviacom oplotku som nemal cas otestovat ich. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off VenaCR, 11.1.2013 o 14:56

zkus se mrknout sem odkaz ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off TheOldBearHunter, 10.1.2013 o 11:06

Taky bych uvítal CHS anglicého bulla. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off LuboT, 25.12.2012 o 13:24

v jednom z jeho videí je aj angličák tak ho skús informovať :) ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off VenaCR, 25.12.2012 o 12:25

Jozef dík za odkaz. Ale staforda nechci, stránky acosador znám a majitele Rudu taky. :-)Ale díky za snahu. Já spíše shánim informace o Anglickym bulíkovy. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

reklama

Zelené zápisky z poľovníckych chodníkov