Heming hunting
dnes je sobota,  18. máj 2024,  meniny má Viola,  spln: 23. máj 2024,  dnes východ slnka: 04:05,  dnes západ slnka: 19:20
poľovnícke sety poľovníctvo Terem

Lenivá?????? - diskusia

autor: off jancigas
pridané: 22.12.2012 21:08

Pozdravujem, vlastním sučku MKS. Dnes som ju mal na jej prvej spoločnej poľovačke na malú zver (má 3 roky) a maximálne ma prekvapila: vôbec nepracovala, nechcela ísť do kríkov, neaportovala, nepočúvala ma a keď padla rana tak chvost stisla medzi nohy a túlila sa ku mne, miestami sa bála ísť po nie vysokej tráve a išla len za mnou až som ju pätou sem tam nechtiac kopol po brade, ČO MÁM S ŇOU ROBIŤ? Ďakujem za cenné rady. Janko

počet zobrazení: 2 546
počet hlasov: 0
okruh tém: poľovné psy
 

Aký je dôvod vášho označenia za nevhodný?

komentáre

zoradiť
off jancigas, 30.12.2012 o 12:49

Ďakujem Vám ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off goret, 30.12.2012 o 10:53

mám nedávnu skúsenosť, keď dnes 4 ročný pes, ktorý ešte pred rokom sa pri streľbe priliepal k zadku svojej vodkyne sa pomocou niekoľkých individuálnych tréningov v spoločnosti jeho mladšej sestry a pár poľovačiek v bažantnici "ostieľal" a nechal strnúť k práci. Sestra, ktorú pri tom šiel šľak trafiť, že jej vodič strieľa a pohadzuje bažanta cudziemu psovi, si zas zlepšila odloženie a kľud na stanovišti :) Takže Janči skúste niečo podobného vo dvojici, pardon v 2-och dvojiciach. A ako napísal Apple a múdri ľudia vravia: trpezlivosť ruže prináša. U mňa zlepšila aj moje sebaovládanie :) ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off apple, 30.12.2012 o 10:15

ťažko povedať, čo sa stalo, keď tak reagovala, príčin môže byť viac. náprava musí byť spojená s trpezlivosťou a budovaní vzťahu a motivácii. stres po výstrele možno odstraňovať u poľovného plemena aj spojením výstrelu s úlovkom. a nielen na poľovačke. ak dôjde s uvedomeniu si spojenia výstrel - úlovok, vo väčšine prípadov máš vyhrané. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off jurkolc, 30.12.2012 o 8:18

Diskutujme :-) Goret, podľa mňa treba dosiahnuť taký stav, aby psík videl v panovi šéfa, dychtivo čakal na možnosť urobiť niečo, za čo ho panešek pochváli. Vybudovanie hierarchie vo vzťahu pán -pes je /podľa mňa základ/. A potom tá streľba... Nemyslím, že 99% z nás má moźnosť ísť so psíkom každý druhý deň na spoločnú, aby psík zažil to čo poisuješ. Určite je viacej spôsobov, ako psíka vytrénovať, v úprimnej snahe poradiť som napísal svoj názor :-) ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off goret, 30.12.2012 o 7:05

jurkolc, na čo je dobré podriaďovať si psa (preukazovať mu svoju dominanciu), ak ten pes hľadá v tvojej spoločnosti útočisko (uznáva ťa ako šéfa svorky)?? Ohľadom tréningu streľby by mohlo byť užitočné využiť poľovačky v bažantniciach. Spočiatku pri nohe v línii strelcov, postupne na voľno, využiť možnosť priniesť blízkeho bažanta atď. Nemusí byť nutne bojazlivá, len môže byť opatrná. Aj naša Bella najprv ide ku mne, keď zaznie pre ňu nečakaný výstrel a ona nevie kde je strelec a pritom v pohode pracuje aj pod paľbou odkaz . ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off jurkolc, 29.12.2012 o 23:18

napadla ma ešte jedna /nechutná :)/ rada: bradou- spodkom brady sa dotíkaj jej temena - otieraj spodok Tvojej brady o vrch jej hlavy. Ona to pochopí. Nemyslím to zo srandy, skúsený chovateľ a každý pes vie čo to znamená :-) ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off jurkolc, 29.12.2012 o 23:06

podľa mňa aj pes má lepšie a horšie dni. Ale v prvom rade, musí dôverovať vodcovi svorky a to si Ty. Možno ruch na spol poľovačke, veľa zvukov, pachov,... Tá rada so strelnicou je dobrá, ale ja by som začal s fenkou a brokaňou chodiť napr na šišky, nech si s Tebov zažije výstrely a pochopí, že rámus robí vodca svorky a je to v poriadku. A ak má poľovnícku minulosť, uvidíš, že Ti tie šiky začne nosiť. Veľa trpezlivosti prajem ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Leon, 29.12.2012 o 22:27

mě takhle blbla jedna fena když se hárala nebo měla před háráním jinak nebyl problém ale když jí bláznily hormony tak byla mimo realitu ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

on lanus, 29.12.2012 o 21:49

jancigas - Sučka sa jednoducho bojí výstrelu; treba skúsiť starý recept a to zobrať ju opakovane na strelnicu (napr.keď sú kontrolné streľby alebo súťaž); najprv len z diaľky s postupným pomalým približovaním a neustálim chválením a povzbudzovaním ! ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off jancigas, 29.12.2012 o 21:33

Na dnešnej spoločnej to už bolo lepšie, zistil som na aký povel reaguje, ale keď padla rana tak bolo po nádejach, chvost stisla medzi nohy a už bola pri mne. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off spixii, 23.12.2012 o 18:27

Skús sa pozrieť či sa ti nehára :) ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Leon, 23.12.2012 o 13:50

hold se musí vychodit hospodář si taky koupil hotovou fenku ČF a to bylo tele na hovno když to vzal poprvé na hon zajíce nechtěla pustit motalo se to jak tele a dnes nemá chybu maká jak profesorka hold potřebovala čas se vychodit a zvyknout si na nového vůdce buď rád že se jde schovat k tobě je to důkaz že ti věří ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off majko82, 23.12.2012 o 11:20

presne kôli tomu si radšej psíka vychovám od šteniatka , nikdy nevieš čo ti kto predá . a zadalšie u starého majitela môže byť pes 100% pracant u teba bude lenivý , nedávaš mu tie povely ako starý majitel tak sa jednoducho zlumpačí . ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off jancigas, 23.12.2012 o 11:05

Goret - každý Boží deň ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off goret, 23.12.2012 o 3:33

Čo máš robiť? Koľkokrát si s ňou bol individuálne v revíri? Je "lenivá" ona, alebo niekto iný? ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off LuboT, 22.12.2012 o 21:44

asi potrebuje len zapoľovať, na druhý krát by to malo byť lepšie :) ja keď som bol s fenou na umelej nore tak 1 raz slabota a na druhý raz sa predviedla ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off jozef, 22.12.2012 o 21:37

janci to som nepovedal,v komente to možno tak znelo no v pošte určite nie a vieš o čo mi išlo,daj jej čas.. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off jancigas, 22.12.2012 o 21:33

jozef - nespravam sa k nej zle a majitel mi ji predviedol, aportovala aj vlecku urobil a to bolo všetko ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off premvadasz, 22.12.2012 o 21:24

ked si ju kupil ako 3 rosnu malk si poziadat majitela nech ti ju predvedie v terene , bohuzial ta trosku o....li ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off jozef, 22.12.2012 o 21:24

Janko a to bol pravdepodobne dvovod predaja,len prosím ťa zatože nepracuje sa nesprávaj ku nej zle nie je to jej chyba!! ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off jancigas, 22.12.2012 o 21:23

kúpil som ju v lete tohto roka aj so skúškami ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off premvadasz, 22.12.2012 o 21:22

Predpokladam ze si sucku od niekoho kupil aj zo skuskami, pekne sa mu podakuj a sucku podaruj dajakym znamim ktory ju budu mat ako domaceho milacika. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off jancigas, 22.12.2012 o 21:20

nemám ju od šteniatka, takto starú som ju kúpil ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off borgeo, 22.12.2012 o 21:18

Poškrabkaj ju pekne za uškom a naprav jej vankúšik pred krbom, pretože tam bude asi vhodnejšia. Začať so psíkom poľovať vo veku troch rokov je fakt dosť neskoro. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

reklama

prvá škola vábenia jeleňovZelené zápisky z poľovníckych chodníkov
Poľovníctvo TEREM