Heming hunting
dnes je štvrtok,  25. apríl 2024,  meniny má Marek,  spln: 24. apríl 2024,  dnes východ slnka: 04:39,  dnes západ slnka: 18:48
poľovnícke sety poľovníctvo Terem

16/16 - diskusia

autor: off sniper7x57
pridané: 14.12.2012 16:14

ake pouzivate najvacsie broky do 16 takzvane ,,posty" a kde ich nakupujete


:)

počet zobrazení: 2 903
počet hlasov: 0
okruh tém: zbrane
 

Aký je dôvod vášho označenia za nevhodný?

komentáre

zoradiť
off Edu, 16.12.2012 o 9:26

Veru Blaser300WM i s tou tortou čo v nej boli tie hnilé diviačie zuby vložené si mal pravdu . Trest mesiac sa nevyjadrovať k hygiene pri pečení toriet ťa však neminul :-D Mal si slušne pochváliť ako by si si taký hnilý zub od čokolády pokojne olyzoval a torta by ti náramne chutila . Už len do stredu z jednica v chrutí položiť varlata a to by bola až vôňa čoko . ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Blaser300WM, 16.12.2012 o 8:16

Blaser300WM a aj Blaser300VM ma vzdy pravdu. Uz som to tu viac krat pisal. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Edu, 15.12.2012 o 23:27

presne tak cita ako uvádzaš . Takto odbieha vela zajacov čo nakúpia broky na 50m a padá veľa bažantov ktorým potom hovoríme krídlovaný ale samozrejme že maju broky nie len v krídle . To tam niekde skape v kríkoch či zajac alebo bažant . Raz som bol po polovačke na zajace zberat na hajnici prazdne nabojnice a našiel som zajaca čo ho tam zabudli streleneho . Mal som asi 7 rokov a dotrepal som ho domov . Vtedy mi pripadal ako keby som dnes jelena na pleci niesol kilometer. To bolo radosti a perkeltu !Tiež mal v sebe brôčky ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off cita, 15.12.2012 o 22:33

Střelectví není moje parketa, ale myslím, že Blaser300WM má pravdu, někde jsem co píše už četl, včetně počtu broků, který dokáže spolehlivě usmrtit. Už jsem tu kdysi psal, že jsem dohledával lišku, která po ráně velkými broky ještě tak po necelé hodině vesele žila a pes ji honil po poli a následně zadávil. Druhý den mi střelec přinesl ukázat stažené tělo. Jeden brok měkkota, další zadní komora, třetí tuším krk, bez zásahu páteře. Taky to nemohl pochopit... ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Edu, 15.12.2012 o 21:42

nepadne :-D netreba mať obavu ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off richard99, 15.12.2012 o 21:07

Fúha, neviem či je to zodpovedné vystreliť z brokovnice na zajaca ale i inú zver na vzdialenosť 70m. Podľa mňa ide o to, keď na zver vystrelím ,aby som ju spoľhlivo usmrtiľ a nie iba poštípaľ a možno niejako zranil a nedohľadal. Na túto zvdialenosť sa už striela iba v prípade, že je zver zranená a keď pán boh dá tak , možno padne. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Edu, 15.12.2012 o 18:59

Udivuje ma kde beriete tú vzdialenosť 70 m ??? 3,5mm brokom by som musel mieriť nad toho zajaca 2 alebo 3 m ? Aby to tam vôbec dopršalo a predsádzať aspoň 5m . Neverím ,že by sa zajacovi nejaká guľka pod kožu dostala . Možno len nevieme koľko je 70m ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Edu, 15.12.2012 o 18:53

väčší brok ako 4,5 mm má síce väčšiu priebojnosť ,ale ten stop efekt dobre popísal Blaser300WM . Preto na líšku použijem max 4,5 mm ktorá ma do 35 m dostatčné krytie i priebojnosť . Na 50m nepomôže ani 5,1 či 6,2 a všetko väčšieho priemeru je uplne k ničkomu . Ano na vlka na 15 m bude dobrá i 5,1 či 6,2 ale totožne sa zachová i 4,5mm podľa mňa ešte s lepším účinkom . Na 70 m strielať 8,1 sg je utópia . Na 50m tak isto . Guľovníca menšej ráže pôsobí hydrodynamickým efektom . Hrubý brok je len guľka o menšej sile ako vrabčiak vystrelený z malokalibrovky . Ja by som vrabčiak na vlka nestrielal na 70m . ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off jastrab, 15.12.2012 o 18:04

Na zajaca,bažanta stačí 3,5mm aj na60-70-ov,na líšky používam 4,5mm na vlka na 70-ov by som strielal s gulovnicou,hrubé broky sice silu majú na 70-ov ale aj velký rozptil,ťažko snimi trafíš ciel na 70-ov. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off mibe74, 15.12.2012 o 11:43

3,5mm je dobry, maximalne 4mm. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off orol, 15.12.2012 o 11:19

Týmto všetkým chcem povedať, že na vlka na 60-70metrov ( pre brokovnicu je to ozaj veľká vzdialenosť na účinnú streĺbu a najmä usmrtenie zveri ) by som osobne nepoužil v tomto prípade "nič neriešiace broky 3,75mm, 4mm, aj 4,5mm pre túto vzdialenosť streĺby 60-70metrov", ale broky najmenej od 6mm nahor. P.s- čím väčšia vzdialenosť streľby, tým hrubší brok a potom stačí zásah podľa mojich vedomostí mnohokrát len jedným brokom. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off orol, 15.12.2012 o 10:45

Blaser, pre usmrtenie zvieraťa brokovnicou ( malými brokmi ) je samozrejme veľmi dôležité, resp. najideálnejšie rovnomerný zásah viacerými brokmi a rovnomerné pokrytie tela zveri brokmi, ktorý vyvolá šokový a smrtiaci účinok. Tento fakt samozrejme veľmi súvisí so vzdialenosťou streľby na zver. To vieme obaja dobre. P.s- a teraz znovu a zamysli sa nad tým: 2,5mmm má dolet 250 metrov, prečo brok 5,1mmm má dolet 510 metrov ( to sú údaje, ktoré sa bežne uvádzajú ). Prečo je to tak ?? Nejdem sa opakovať, názor som naznačil v dulunižšom príspevku, t.j. podľa mňa stačí zásah jedným hrubým brokom 8-9mm či už pre usmrtenie, alebo ťažké poranenie ( záleží od miesta zásahu ). ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Blaser300WM, 15.12.2012 o 5:15

orol, mylis sa. Brokovnica nezabija priestrelom ale sokom. Na 100 m sa Ti postavim a mozes na mna vystrielat cely karton 5,1-tiek a nebudem mat ani lahke zranenie. Ucinok brokovnice prirovnam k uderu sirokou doskou. Ked Ta nou niekto na plocho dostatocne silno zasiahne, nemusi Ta nou prerezat a aj tak to uz nerozchodis. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off orol, 14.12.2012 o 23:54

Mne to vychádza skoro tak, že ak na 50-60m - možno aj 70 vystrelím 16- kou na vlka brokmi 8-9mm a zasiahnem ho jedným brokom, tak bude to pomaly zásah-zranenie ako guľovnicou menšej ráže ( neber doslovne ) a vlk buď padne, alebo to bude ťažké zranenie, samozrejme záleží, kde bude zásah. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off orol, 14.12.2012 o 23:39

Dolet brokov: 2,5mm=250metrov, 3,5mm=350metrov, 5,1mm=510metrov, atď.... P.s- z tohto pohľadu sa „zdá“, že „ hrubý“ brok musí mať silnejšiu prieraznosť atď, vytvorí väčší strelný kanál, vnútornú zranenie, ako tenký brok a tvrdí sa, že mnohokrát postačuje zásah len jedným - dvomi takýmito hrubými brokmi na usmrtenie zvieraťa, resp. jeho ťažké poranenie. Čo Vy na to? ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 1

off plidinsky, 14.12.2012 o 18:31

Na spoločnej zásadne NOVA SLUG, kto vie strieľať, nemá problém aj líšku streliť a nepotrebuje žiadny brok. Inak na líšky sa mi najviac osvedčil 4,5mm RWS. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off rado100, 14.12.2012 o 18:23

,,Hrubým brokom" sa hovorilo behúňky, skús hádať prečo. Prvá rana pribrzdí a druhá zastaví. Už 5,1mm v 16stke sú prakticky nepoužiteľné. Raz som skúšal z mojej ZPčky vystreliť na namaľovaný terč líšky na vzdialenosť 50m: 5,1mm zásah zadnej nohy jedným brokom, 4mm už si nepamätám koľko brokov bolo v terči, ale líška by neutiekla. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Andrejoff, 14.12.2012 o 17:44

Broky nad 4,5 mm su uplne zbytocne.. ja pouzivam najviac 4 mm a bohate staci, dolezite je trafit ! A na diviakov do pohonu Buck shoty uplne odsudzujem , na prasa este daj daj, ale co ked ti vybehne vecsi kus tak akurat ho dofusujes. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Edu, 14.12.2012 o 17:31

To je smutné i skutočnosť majo ,že na spoločnej poľovačke sa môže používať brok do 4,5 mm . To je na líšku výborný brok . Stačí aj 4mm . ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off majko82, 14.12.2012 o 16:56

Edo zase s tebou musím len súhlasiť ! ale ja ti poviem načo je brok 8,1SG , nato aby chytráci v pohone strielali týmto brokom na prasce s domnením že ich určite trafia len je smutné že po polovačke zvykne byť potom na výrade aj jeden psík a ešte pár šťastnejších je u veterinára . ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Edu, 14.12.2012 o 16:41

ja mám 12/12 najväčší brok používam 4,5 mm všetko viac je už dosť slabo kryje možno ešte 5,1 je použiteľná . Ostatný brok je podľa mňa k ničomu . 8,1SG je už uplne o ničom a neviem na čo by som mohol tento brok použiť v poľovníckej praxi . Asi na nič :-D ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

reklama

Zelené zápisky z poľovníckych chodníkov