Heming hunting
dnes je piatok,  29. marec 2024,  meniny má Miroslav,  spln: 25. marec 2024,  dnes východ slnka: 05:31,  dnes západ slnka: 18:09
poľovnícke sety poľovníctvo Terem

fotopasca Acorn Ltl-6210MC - diskusia

autor: off cimes12
pridané: 11.12.2012 17:59

Vie mi niekto poradiť ako nastaviť na Acorn Ltl-6210MC dátum a čas. Mám ju len s anglickym menu a dáko sa k tomu neviem dostať.

počet zobrazení: 4 266
počet hlasov: 0
okruh tém: fotopasce
 

Aký je dôvod vášho označenia za nevhodný?

komentáre

zoradiť
off borza222, 29.10.2014 o 12:53

Pravdepodobne novú, fotopasce sa opravujú len výnimočne resp. hlavne by bol problém vyriešiť reklamáciu do 30 dní. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off bowman, 29.10.2014 o 8:57

Myslíte, že pošlú novú či skôr hodia nejaký nový software do tejto mojej? Ďakujem ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

Príspevok presunutý z diskusie Acorn ltl 6210 MC (autor: bowman).

off borza222, 16.10.2014 o 10:39

Bohužiaľ nedá sa to riešiť inak ako reklamáciou. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

Príspevok presunutý z diskusie Acorn ltl 6210 MC (autor: bowman).

off bowman, 15.10.2014 o 14:16

Dobrý deň prajem. Chcel by som Vás poprosiť o radu. Vlastním fotopascu Acorn 6210 MC a v poslednom čase si začala fotopasca robiť čo chce. Napr. nastavim na nej foto režim po 2 fotky a fotopasca mi začne fotiť aj 4 zaradom a následne nahrá aj videá. Neviem v čom je chyba, neexistuje nejaký hard reset? Je ešte v záruke len ma odrádza čakacia doba. No ale asi mi nič iné neostáva. Ďakujem pekne všetkým ktorí budú mať k tejto téme čoto povedať. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

Príspevok presunutý z diskusie Acorn ltl 6210 MC (autor: bowman).

off MatusBe, 9.6.2014 o 19:19

Ja mám s Moultrie skúsenosti len od roku 2012 a tento model popravde nepoznám, odskúšané mám novšie modely ako napr. A5, 444, 880i 990i, Panoramic a všetky boli veľmi dobré, prvé dva modely vynikajúci pomer cena výkon a panoramic asi najkvalitnejšie foto aké som z fotopasce videl, nehovoriac o tom, že ako jediná robí snímky v uhle 150 stupňov. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

Príspevok presunutý z diskusie Acorn ltl 6210 MC (autor: bowman).

off borza222, 9.6.2014 o 15:18

Co sa týka Moultrie kedysi som chvílu používal D 55 IRxt (chvílu znamená cca 5-6000 foto). Dnes ked si pozriem foto z UO Vision panda, čo je jedna z najlacnejších fotopascí na trhu tak jednoznačne Moultrie D 55 strčí do vrecka. A pritom Moulrie stojí 180 Eur a UV 535 stojí 140 Eur. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

Príspevok presunutý z diskusie Acorn ltl 6210 MC (autor: bowman).

off MatusBe, 9.6.2014 o 14:59

Mňa osobne Acorny nepresvedčili vôbec, staršie modely úplne slabý prísvit a chabé nočné fotky, Weltar majú naozaj veľmi pekné a kvalitné fotky, ale testoval som už 6 rôznych Weltarov a všetky mali sekané video, neviem či sa jedná o nejakú chybnú várku alebo to tak robia všetky, k ScoutGuard by som povedal len toľko, že navzrodi tomu, že je to Made in China ponúkajú spolu s Moultrie najlepší pomer cena/kvalita. Čiže ak niekomu nevadia sekané videá a chce fotopascu len na fotky odporučil by som kľudne Weltar - kvalita fotiek pri Weltar je porovnateľná s raz tak drahými fotopascami. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

Príspevok presunutý z diskusie Acorn ltl 6210 MC (autor: bowman).

off lovecdusou, 9.6.2014 o 11:24

fotopasca Akorn 5310.cena dobra ale nic viac.SGKG680v ovela kvalitnejsia masina aj ked predavajuci opisoval 5310 ako kvalitnejsiu nesuhlasim ma dost nedostatkov.dnes by som sa rozhodoval urcite pre SG ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

Príspevok presunutý z diskusie Acorn ltl 6210 MC (autor: bowman).

off borza222, 13.5.2014 o 11:19

Velmi minimálny, možno len v tom že pri welltar 7310 môžeš pri kratšej vzdialenosti použiť len 19 zo 40 diod nočného prísvitu, aby nepresvecovalo fotky. A Acorn je zvučnejšia značka s dlhšou históriou ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

Príspevok presunutý z diskusie Acorn ltl 6210 MC (autor: bowman).

off Will, 13.5.2014 o 10:53

Môžem sa spýtať aký je rozdiel medzi Welltar 7310 a Acorn 5310 ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

Príspevok presunutý z diskusie Acorn ltl 6210 MC (autor: bowman).

off borza222, 12.5.2014 o 23:00

Neurazil si ma vec sa má tak že pomerne dosť predajcov tu dáva linky na svoje obchody len v profile nemajú svoje meno a vystupujú anonymne. Ja sa skrývať nebudem, nie je to môj štýl a pokial chce niekto doporučiť fotopascu a pýta sa na skúsenosti tak mu doporučím fotopascu z môjho obchodu pretože som presvedčený o tom že sa jedná o kvalitné produkty preverené v praxi. Nehrám sa tu na veľkoobchodníka ako si to ty nazval...takých e shopov ako mam ja, je na Slovensku minimálne 20 a už sám obchodník najlepšie vie aký má obrat, takže podla toho si môže dovoliť aj nastaviť cenu. Ja kvalitu výrobku určujem podla počtu reklamácií a parametrov a preto si v tomto prípadne nedovolím zrovnávať Acorn a Scoutguard. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

Príspevok presunutý z diskusie Acorn ltl 6210 MC (autor: bowman).

off MatusBe, 12.5.2014 o 19:13

Hádať som sa sem neprišiel, len keď v každom svojom príspevku dáš odkaz na svoj obchod tak aj keby všetko čo píšeš bola 100% pravda nikdy to nebude pôsobiť úprimne, toť môj názor, a čo sa týka tvôjho pobytu v Číne zo zbežného pohľadu na tvôj eshop som si na 99% istý, že fotopasce máš od českého dodávateľa, na čom nie je nič zlé pokiaľ sa verejne nehráš na veľkoobchodníka s fotopascami. Prepáč ak som ťa urazil ale píšem len to čo vidím. Ale k fotopasciam, ScoutGuard, Acorn, Weltar a im podobné, to niesu žiadne značky, keď sa dohodneš s číňanmi tak ti na ne spravia aj značku Lovuzdar, a myslím si, že je dobré vedieť, že za niečím stojí reálna firma s vlastným návrhom a vývojom prístroja ktorá to dá len "poskladať" do Číny (napr. Moultrie, Bushnell) a na strane druhej je fotopasca z fabriky, na ktorú niekto nalepí akúsi značku (Acorn, Scoutguard) čo pre mňa predstavuje nulovú pridanú hodnotu, pravdou však je, 95% fotopascí vo svete je vyrobených v Číne, keby neboli stáli by 2x tolko, osobne poznám len jedinú značku fotopascí, ktorá sa nevyrába v Číne a to sú fotopasce od 600€ do asi 1500€ a u nás sa ani nepredávajú. Takže aby som ujasnil ten pojem, čo som použil v predošlom príspevku treba rozlišovať čínsky výrobok (Acorn) a výrobok vyrobený v Číne (Moultrie). Ale keďže viem, že si budeš stále tlačiť len to svoje navrhujem ukončiť túto debatu, nech si každý používa čo chce, ja som do diskusie prispel len s tým, že sú dostupné aj kvalitnejšie a lepšie vyrobené fotopasce, čo nakoniec zistíš sám možno nie ani v kvalite fotiek, ale v počte reklamácií ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

Príspevok presunutý z diskusie Acorn ltl 6210 MC (autor: bowman).

off borza222, 12.5.2014 o 17:44

Vies len ťažko by som tu mohol odprezentovať svoje skúsenosti aby som si pri tom nerobil reklamu. Tiež pár krát skočíme s kolegami do Číny osobne za dodávateľmi takže viem veľmi dobre ako tam beží výroba aj bez teba a nie všetko sa tam vyrába tak šlendriánsky ako sa to u nás prezentuje. A ked ti to je lúto tak si tu urob reklamu aj ty... ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

Príspevok presunutý z diskusie Acorn ltl 6210 MC (autor: bowman).

off MatusBe, 12.5.2014 o 9:44

borza, áno mám osobné skúsenosti a narozdiel od teba si tu nerobím reklamu len píšem ako to je, či sa ti to páči alebo nie fotopasce ScoutGuard, Acorn, Weltar sú chŕlené z množstva čínskych fabrík, všetky vyzerajú rovnako a niektoré sú lepšie iné horšie, ale ako som povedal napr. so Scoutguardmi mám dobré skúsenosti, len hovorím, že ak by som ja mal poradiť zo svojich skúsenosti tak skôr Moultrie alebo Bushnell, pretože to sú reálne firmy ktoré si navrhujú fotopasce sami, vo finálne si ich tiež dajú vyrobiť v Číne kvôli tomu, že im to tam vyrobia lacnejšie, ale je to robené v jednej fabrike v ktorej si odkontrolujú kvalitu výrobi, tu je ten rozdiel medzi čínskym tovarom, a tovarom vyrobeným v Číne, nechcem sa tu o tom rozpisovať ale mal som možnosť zúčastniť sa obrovského čínskeho veľtrhu minulý mesiac a tak trochu viem ako to chodí. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

Príspevok presunutý z diskusie Acorn ltl 6210 MC (autor: bowman).

off borza222, 9.5.2014 o 21:25

Treba poskúšat a uvidíš...ja už to mám chvalabohu za sebou...trvalo mi to tri roky. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

Príspevok presunutý z diskusie Acorn ltl 6210 MC (autor: bowman).

off Fehir, 9.5.2014 o 15:16

S prvou vetou súhlasím , a to či tebou spomínané modeli majú v cenovej relácií do 200e konkurenciu to neviem povedať , mal som zatial možnosť otestované len fotopasce Moultrie a ScoutGuard. Zdar ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

Príspevok presunutý z diskusie Acorn ltl 6210 MC (autor: bowman).

off borza222, 8.5.2014 o 23:23

Tvrdiť že je niečo najlepšie je nezmysel...pretože výrobcovia aut, elektroniky alebo akéhokoľvek iného tovaru sú veľmi vyrovnaný a vývoj ide neustále dopredu. Ale stojím si za tým že Acorn 5310 a Welltar 7310 nemajú v cenovej relácií do 200 Eur konkurenciu. Pokiaľ si myslíš opak tak môžme na túto tému diskutovať dalej...ale prehlad mám dobrý takže viem co hovorím. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 1

Príspevok presunutý z diskusie Acorn ltl 6210 MC (autor: bowman).

off Fehir, 7.5.2014 o 19:50

borza222 : netvrdím že to čo mám doma je najlepšie ! napísal som len čo mám a akú mám stým skúsenosť, to je celé , a ty si myslíš že tie LTL Acorny sú najlepšie ?. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

Príspevok presunutý z diskusie Acorn ltl 6210 MC (autor: bowman).

off bowman, 7.5.2014 o 12:29

Borza nejaká zľava na 5310 by sa nedala spraviť ? :D ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

Príspevok presunutý z diskusie Acorn ltl 6210 MC (autor: bowman).

off borza222, 7.5.2014 o 11:47

Ferih...ja mam doma BMV a odporučil by som BMV lebo kamarát má Mercedes a nejazdí mu dobre. Myslíš že to čo máš doma je najlepšie ? Ked vyskúšaš všetky značky tak potom povedz co je najlepšie. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

Príspevok presunutý z diskusie Acorn ltl 6210 MC (autor: bowman).

off Fehir, 7.5.2014 o 8:42

Ja by som odporučil Moultrie , mám aj ScoutGuard SG550 robý velmi pekné fotky na to že má 8 MPX , kamarát má ScoutGuard MMS tiež má 8 MPX a keť som porovnal fotky s tou mojou SG550 tak táto lacnejšia fotopasca robila krajšie fotky aj cez den aj v noci. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

Príspevok presunutý z diskusie Acorn ltl 6210 MC (autor: bowman).

off Fehir, 7.5.2014 o 8:41

Súhlasím z MatusBe, ja by som odporučil Moultrie , mám aj ScoutGuard SG550 robý velmi pekné fotky na to že má 8 MPX , kamarát má ScoutGuard MMS tiež má 8 MPX a keť som porovnal fotky s tou mojou SG550 tak táto lacnejšia fotopasca robila krajšie fotky aj cez den aj v noci. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

Príspevok presunutý z diskusie Acorn ltl 6210 MC (autor: bowman).

off borza222, 6.5.2014 o 23:01

Prísvitom a rozšíreným uhlom snímania na 100 stupnov... ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

Príspevok presunutý z diskusie Acorn ltl 6210 MC (autor: bowman).

off bowman, 6.5.2014 o 22:41

No 5310 nezaznamenava zvuk ak sa nemýlim, nechcem veľmi otravovať no ak by sa ti dalo a chcelo napises mi hlavné výhody 5310tky? Čím všetkým prevyšuje model 6210.Viem , veľa otázok no tých cca 180€ nieje pre mňa práve najmenšia čiastka tak chcem pozistovat o týchto modeloch čo najviac a práve od ľudí ktorí ich používali ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

Príspevok presunutý z diskusie Acorn ltl 6210 MC (autor: bowman).

off borza222, 6.5.2014 o 22:33

je to velký rozdiel...a co sa týka 5310 MC v cenovej relácií do 200 Eur jej môže konkurovať len Welltar 7310... ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

Príspevok presunutý z diskusie Acorn ltl 6210 MC (autor: bowman).

off bowman, 6.5.2014 o 22:26

Borza a v skratke 5310 je skoro taka ista ako 6210 len ma lepší prisvit? Je to veľký rozdiel, myslím prisvit na 5310 a 6210? Vidim vo fotoalbume ze si skúšal obe pasce preto sa pýtam ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

Príspevok presunutý z diskusie Acorn ltl 6210 MC (autor: bowman).

off borza222, 6.5.2014 o 21:49

ked chceš niečo v rovnakej cenovej relácií s výkonným prísvitom, tak odporúčam novinku Acorn 5310 MC odkaz (pozri autentické foto pod fotopascou). A MatusBe...akým poznaktom si dospel k tomu čo si tu napísal...vieš to podložiť svojimi osobnými skúsenostami , alebo si len vela čítal ?? ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

Príspevok presunutý z diskusie Acorn ltl 6210 MC (autor: bowman).

off bowman, 6.5.2014 o 20:36

Fotopasca má slúžiť na monitoring zveri ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

Príspevok presunutý z diskusie Acorn ltl 6210 MC (autor: bowman).

off MatusBe, 6.5.2014 o 19:28

Tazko radit ked nie je uvedene na aky ucel to ma byt, ale vseobecne co sa tyka znaciek tak by som odporucil bud Moultrie alebo Bushnell, skoro vsetko ostatne ako Acorn, ScoutGuard atd su masovo vyrabane pristroje na ktore sa nasledne uz len nalepi nejaka znacka, cim nechcem povedat, ze by boli vsetky napríklad ScoutGuardy zle to vobec nie, ale vyssie spominane Bushnell a Moultrie su predsa len niekde inde, mimochodom mal som fotopasce vsetkych spominanych znaciek takze viem porovnat ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

Príspevok presunutý z diskusie Acorn ltl 6210 MC (autor: bowman).

off bowman, 6.5.2014 o 19:13

A mimochodom ,s fotopascami mám minimálne skúsenosti. Mám sice na pár dní požičanu SG 550 no mám ju veľmi krátko na nejaké analýzy a čo je hlavné , nemám ju s čím porovnať ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

Príspevok presunutý z diskusie Acorn ltl 6210 MC (autor: bowman).

off bowman, 6.5.2014 o 19:03

Ďakujem, ten prisvit je na tom veľmi zle alebo celkom ujde?Stále sa neviem rozhodnúť akú fotopascu kúpiť. Stále len špekulujem a špekulujem. Neviete mi poradiť nejaké tipy ? V takejto cenovej hladine ako je 6210 mc ? ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

Príspevok presunutý z diskusie Acorn ltl 6210 MC (autor: bowman).

off borza222, 5.5.2014 o 20:03

Skúsim to stručne zhrnúť po troch rokoch aktívneho užívania. Je to starší ale veľmi spoľahlivý model ktorý ešte aj dnes bezproblémov splna požiadavky aj náročnejších užívateľov. Kedysi nám na nu robil recenziu p. Ing. Grobauer ktorý ich používa na monitoring vlkov a hodnotil ju mimoriadne kladne. Klady : vysoké rozlíšenie, velmi dobrá výdrž baterií, nahrávanie full HD videa so zvukom, kompaktné rozmery, displej v spodnej časti výklopný, neviditelný prísvit, priaznivá cena. Mínusy : slabší prísvit Momentálne sa dá kúpiť v cene cca 170 - 180 Eur odkaz ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off borza222, 11.12.2012 o 18:56

Neni zač, ale lepšie je kupovat fotopascu s českým menu nastavenie je potom ovela jednoduchšie. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 1

off cimes12, 11.12.2012 o 18:32

ďakujem za radu:) pomohol si mi :) ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 1

off borza222, 11.12.2012 o 18:32

Jaro prečo by som neporadil ked viem :-) Najdeš to v menu pod Set Clock. Je to piata kolonka od vrchu. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off jarodt, 11.12.2012 o 18:16

borza ti určite poradí :-) ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

Príspevok presunutý z diskusie Baterie do fotopasti (autor: martinh).

off motaq, 22.3.2012 o 15:17

neviem ako konkretne u tejto fotopasce, ale u fotopasci, ktore na napajanie pouzivaju 8 AA baterii je to urobene tak, ze 4 ks baterii tvoria jednu skupinu a dalsie 4 druhu. na samotne napajanie staci jedna skupina. pri pouziti oboch skupin netreba baterie tak casto menit ako len ked su 4. co sa tyka nabijatelnych baterii alebo klasickych, tu treba kuknut do navodu, co vyrobca uvadza ake baterie su najvhodnejsie. treba vsak pocitat s tym, ze nabijatelne baterie budu mat o dost nizsiu vydrz (na jedno nabitie) ako klasicke alkalicke. a to kvoli tomu ze pri klasickych bateriach sa vyuziva napatie 1.5V narozdiel od nabijatelnych, ktore maju standardne 1.2V. moze sa stat aj to, ze fotopasca s nabijatelnymi nebude po urcitej dobe riadne pracovat. je to rozne a zalezi to od fotopasce....co sa tyka zivotnosti baterii, to je tazko povedat ako dlho vydrzia baterie, vsetko zalezi od nastavenia a umiestnenia fotopasce (kolko zaberov a za aky cas spravi, je rozdiel ci za den urobi 5 fotiek alebo 50, ci cez den alebo s prisvitom v noci....). ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

reklama

Zelené zápisky z poľovníckych chodníkov
Poľovníctvo TEREM