Heming hunting
dnes je sobota,  20. apríl 2024,  meniny má Marcel,  spln: 24. apríl 2024,  dnes východ slnka: 04:48,  dnes západ slnka: 18:41
poľovnícke sety poľovníctvo Terem

Spolocna polovacka na drobnu zver - diskusia

autor: off polovnikrv
pridané: 6.12.2012 16:48

Dobry den pozvali ma na spolocnu polovacku na drobnu zver... lovit sa bude skodna bazanty a zajace a neviem ake si mam kupit naboje do dvojky raze 12...teda broky akej velkosti a cca kolko kusov??polovat sa bude dva dni ...s brokovnicou nemam skusenosti co sa tyka drobnej zveri takze preto si nie som isty :-))

počet zobrazení: 8 767
počet hlasov: 1
okruh tém: zbrane
 

Aký je dôvod vášho označenia za nevhodný?

komentáre

zoradiť
zobrazené 1-40 z 41 | najnovšie | novšie | staršie | najstaršie
off lubenko, 31.10.2015 o 18:50

nieje to nikde,taký zakaz neexistuje,určene strelivo je len pri športovej strelbe ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Daniel8, 31.10.2015 o 9:30

jaro1: Co si napisal, mi je vsetko jasne, len ten, kto to povie,sa musi aj o nieco podlozene opriet. Ja hladam, kde to je? :) ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off jaro1, 30.10.2015 o 21:13

Napisane neviem, predpokladam, ze nikde...zeby to bolo z dovodov väcsej bezpecnosti osob a psikov? Predsa len brok väcsieho priemeru ma väcsi dolet a väcsiu priebojnost oproti mensim brokom a veduci polovacky (usporiadatel, uzivatel) by asi mohol na tomto stavat. Ci ? ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Daniel8, 30.10.2015 o 19:40

Prosim Vas, kde je napisane, ze na spolocnej pol. sa smie pouzit brokove strelivo do velkosti 4,0mm? ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off goret, 13.10.2014 o 8:20

hej, len aby sme potom nechodili na diviaky do zvernice a nepísali o krochkajúcich živých terčoch :) ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off kaso79, 13.10.2014 o 7:35

Ak budeme vediet mat prostredie ako tu: odkaz a nehovorme si ze to tu take nebolo: odkaz potom bude aj drobnej zveri a bazantov hodne. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off goret, 12.10.2014 o 20:02

Bezbrokové nosí aj moja suka, ovšem nezadlávené. Netrafenú zver má stavač vystaviť, retriever vyhnať alebo aj rovno priniesť. Pes, ktorý dlávi zverinu, netrafenú alebo krídlovanú, alebo hoci len mäčká, je nežiadúci. Sú však prípady, keď sa mu nieť čo diviť, napr. keď ho prinášaný krídlovaný kohút začne ďobať do ucha :) ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off laco11, 12.10.2014 o 18:04

...bol som v tých tiež "bažantniciach" viac krát, mal som to "šťastie", že ma majetnejší kamaráti pozvali...musím konštatovať, že ozajstných poľovníkov som tam stretol veľmi málo...aj slabší brokový strelec ako ja si tam príde na svoje...nezanedbateľná je aj stránka zveriny, ktorú každý z účastníkov akcie po výrade dostane...po jednej takejto akcii prinesiem domov zverinu na celý rok, raz do mesiaca manželka navarí výbornú polievku...pre mňa jediný benefit...PS: v tých kusoch, ktoré zadlávil pes nenájdeš ani jeden brok... ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off goret, 11.10.2014 o 11:15

Merkel, a čo s tým? Zavedieme okrem povinných psychotestov aj preskúšanie z katechizmu? ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Merkel201E, 11.10.2014 o 10:59

"Preco"? Pretože celospolocensky upadok moralky sa zial nevyhol ani nasmu slovenskemu polovnictvu. Myslim, ze je tym povedane vsetko..... ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off goret, 11.10.2014 o 10:51

Prečo je záujem o poľovačky v, ako laco nazval, "tiežbažantniciach" s "vyhadzovačmi"? Možno preto, že neexistuje iná poľovne zaujímavá a ekomonicky konkurencie schopná ponuka. Tiežbažantnice s vyhadzovačmi by bolo možné nejakou vyhláškou označiť za nesprávny spôsob lovu, ale čomu a komu by to pomohlo? Nikomu, ničomu a ani bažantom nie. Nie je nič jednoduchšie ako niečo osúdiť a zakázať. Semináre o tom ako ďalej sú pekná vec, ale je to len teória. S poľnohospodármi je ťažká reč a ani im niet čo závidieť. Tak čo s tým? Stanú sa z bažantov a jarabíc treťohorné "krokodýly" alebo dokážeme využiť umelý odchov a prísť s nejakou zaujímavou ponukou, ktorá by postupne zlikvidovala v súčasnosti "obľúbených" vyhadzovačov? ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Leon, 10.10.2014 o 16:31

Co to je za lov pernaté,když stojíš jak trotl na fleku a někdo to před tebou vyhání nebo vyhazuje to je jedno.Bažantnice je a bude pro mě jenom výrobna živých terčů to samé kachny na rybnících ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 1

off SIAD, 10.10.2014 o 14:57

goret 5:52, nemyslel som bušírovanie ale umelý chov ... ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off goret, 10.10.2014 o 9:22

Karol, tiež som videl niečo podobné, len menej červené, viac škoricové, vlnkovanie zachované. Väčšie ako normálne, vyšľachtené v Maďarsku. Aj farba sliepky do škoricova. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off binka, 10.10.2014 o 8:33

Dušane máš pravdu v tom, že zvěř z Polska byla silná, pěkně vybarvená, kohouti s dobrými klíny s dobře létavá. Kupodivu z Polska kvalitní "zboží." Cena myslím 150 Kč za kus, což je myslím super cena. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 1

off premvadasz, 10.10.2014 o 8:27

Par krat som bol v Palarikove si myslim ze lietavost bola v pohode.Bol tam streleny jeden kohut ktory mal farbu ako tato sliepka odkaz ziadny naznak ciernej farby s takymto zafabnenim som sa stretol prvy krat... ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off goret, 10.10.2014 o 8:20

Na let bažanta vplýva okrem spôsobu odchovu viac faktorov. Isto aj genetika, počasie v deň poľovačky, ak sú dovezané, "zotavenie sa" po transporte a pod. Na poľské som sa opýtal, lebo okrem našich a maďarských, už som zažil aj tie. Lietali fakt dobre a neboli to žiadne tintíka, viď obr. Spolocna polovacka na drobnu zver - diskusia ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off binka, 10.10.2014 o 6:59

Na jih Čech do některých bažantnic dováželi bažanty z Polska a létavost byla velmi dobrá. Zažil jsem vypouštění bažantů v leči z voliér, ale vyhazování bažantů honci jen v honitbách, které nejsou bažantnicí. To opravdu není lov, ale střelba. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off goret, 10.10.2014 o 5:52

SIAD, prečo je podľa teba bušírovanie zavrhnutia hodné? Preto, že u vás a vašom okolí na to nie sú podmienky? Bažant je artilérista a sám od seba nejako extra lietať nebude. Čo si myslíte o lietavosti bažantov z Poľska? ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off laco11, 9.10.2014 o 21:26

...prevažná väčšina u nás uznaných bažantníc (možno všetky) sú iba tiež "bažantnice" spĺňajúce zákonom predpísané parametre no žiaľ bez bažantov, všetko čo sa tam loví sú umelo odchované kusy, ktoré vlastne letia za pomoci vyhadzovača prvý a zároveň posledný krát v živote, ak ho netrafia broky tak ho zadlávi aportovania chtiví stavač a ak ani ten tak ho do rána skonzumuje predátor, pod pojmom predátor rozumej líšku, psa, dedinských zberačov...organizátori z toho majú vždy väčší osoh ako traumu...inak bažant umelo odchovaný v polievke chutí, jediným jeho problémom je to, že sa nedá ošklbať tak ako divý, lebo jeho koža je ako blato a trhá sa, je treba ho odrať...zrejme som nepochopil tému a preto sa ospravedlňujem...proti gustu žiaden dišputát...to čo je bušírovanie starší poľovníci ovládame...takto sme poľovali ešte koncom sedemdesiatych rokov...bolo to úžasné, ale vtedy ešte bolo na čo... ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off majko82, 9.10.2014 o 17:17

siad , bol som na polovačke kde boli dovezené bažanty z maďarska a tie lietali pekne a boli krásne operené , preto som napísal že na slovensku je nedostatok kvalitných bažantov a napísal si to aj sám že ani Lesy š.p. také nemajú . ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off SIAD, 9.10.2014 o 16:36

téma asi na niekoľko románov, hlavne pre tých z nás ktorý na týchto poľovačkách vyrástli a spoznali čaro spoločných poľovačiek. Neviem aké sú to tie kvalitné bažanty, ktoré má Majko na mysli ale ja som také z umelého odchovu ešte nevidel a ani Lesy š.p. ich také nemali(možno už "majú"), tieto poľovačky sú len imitáciou poľovačky, bažanty väčšinou nelietajú, ak áno veľmi nízko a veľmi pomaly. Sú ľudia ktorý si z toho spravili biznis a tým pádom tieto akcie vehementne pretláčajú, nehovoriac o správaní "tiež"poľovníkov ktorý stoja na štande 10-15m od seba a do už padajúceho bažanta strieľajú z potešenia alebo nevedomosti. Na ich obhajobu treba povedať že mnohý z nich pravú poľovačku na bažanta nezažili a zrejme teda ani nemajú s čím porovnávať a bohužiaľ dnes už klasickým spôsobom ani kde poľovať. Umelý chov respektíve polodivý, ktorý spomínaš Goret, sa podľa mojich vedomostí v mojom okolí,nikde neujal podľa predstáv a očakávaní, my už sme ho zavrhli zhruba pred 20 rokmi, podľa mojej mienky správne. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off goret, 9.10.2014 o 5:41

Jedným zo spôsobu lovu na bažanty je tzv. bušírovanie v hustých zárastoch (ang. bush [buš] = krovie). Myslíte si, že by to mohlo byť poľovne i ekonomicky zaujímavé aj u nás, kedže po novom je možné aj v našich voľných revíroch so zazverovaním z umelých odchovov (polodivý chov) poľovať na kohúty i sliepky? Prípadne máte s tým niekto skúsenosť? ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off kaso79, 8.10.2014 o 20:53

nuz na to co pisete potrebujes mat vycisteny revir od skodnej; musis mat vhodne tereny, aby takyto bazanti boli lietavy a nie behavy a vhodny kryt aby sa tam citili po vypusteni doma; potrebujes mat vhodnych obyvatelov obce, aby ti vypustenych bazantov nevychytali do polovacky...to su problemy. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 1

off goret, 8.10.2014 o 20:50

Majko, tak to robia napr. v bažantniciach š.p. Lesy SR, žiadni vyhadzovači, ale honci s rapkáčmi. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off goret, 8.10.2014 o 20:38

Skúsim sa teda opýtať: aké sú vaše predstavy a nároky na takúto poľovačku a ako ich realizovať? ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off majko82, 8.10.2014 o 20:35

Dušan , môj návrh je iba jediný , nech si organizácie zabezpečia v prvom rade kvalitné bažanty ( čo v dnešnej dobe neni problém , len je na škodu že na slovensku je slabá produkcia kvalitných bažantov )a tieto bažanty vypustiť pár dní pred polovačkou do revíru a tak ich odloviť a nie trieskať po nich keď ich ,,monterkáši,, vyhadzujú z bedničiek spoza kríkov . polovačka na bažantov -monterkášov podla mňa nemá s poľovačkou nič spoločné ! ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off kaso79, 8.10.2014 o 20:24

a kde je daka otazka podniecujuca k diskusii? :D ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off goret, 8.10.2014 o 19:52

poľovačky na bažanty a jarabice - V bažantniciach i vo voľných revíroch. Kriticky i úsmevne, ale radšej tak, aby z toho mali ich organizátori osoh a nie traumu. Čo by mali zlepšiť, od čoho upustiť, nápady ako ďalej. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off jeges, 14.12.2012 o 13:18

Solirov, prepáč to som si si prehliadol! ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Pepes33, 12.12.2012 o 14:48

Na bažantov používam 3 mm broky, 36 g, na zajace 3,75 mm Mini magnumy 40 g. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 1

off Solirov, 12.12.2012 o 13:32

???? aku gulovnicu? sme sa asi nepochopili.. ja som daval suhlas na koment uzivatela 3006sprg - ten spomina S- bal.. ja pridavam este breneku.. ale kde sa spomina gula to neviem.. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off jeges, 7.12.2012 o 9:08

Solirov, a kto by tú guľovnicu vláčil celý deň v oráčine :D ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Solirov, 7.12.2012 o 8:40

3,5 by malo stacit.. a suhlas s 3006sprg....ved co ak. :) ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off kaso79, 6.12.2012 o 20:51

ako bolo povedane, bazant min 3mm, odporucam 3,5 mm, zajac jednoznacne pre novica na spolocnej 4mm 36gram :) ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off 3006sprg, 6.12.2012 o 18:54

kup si dve krabice 3,5 mm a jednu 4 mm, obidva broky su dobre aj na bazanta aj zajaca;)...a hod si tam aj par s-baliek, najnovsie trendy v reviroch s malou zverou su take, ze ked vybehne diviacia, striela sa aj na tu... ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off majko82, 6.12.2012 o 17:33

3,5 sú dobré aj na zajaca aj na bažanta ,, Edo len doplním z výradiska by si polovník nemal brať zver sám ale mala by ju vydávať osoba určená hospodárom ktorá ju podá s poprianím Lovu Zdar , ale samozrejme sa zver berie do radu , žiadne vyberanie ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Edu, 6.12.2012 o 17:30

dede :-D Nejde o ten liter ale o dôstojnosť poľovníka . ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 1

off dede, 6.12.2012 o 17:20

Edo- tou informáciou nad rámec si domácich poľovníkov pripravil o 1 liter :-) ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 1

off polovnikrv, 6.12.2012 o 17:10

dakujem velmi pekne edu o tomto som nevedel :-) ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

zobrazené 1-40 z 41 | najnovšie | novšie | staršie | najstaršie

reklama

Zelené zápisky z poľovníckych chodníkov
Poľovníctvo TEREM