Heming hunting
dnes je pondelok,  6. máj 2024,  meniny má Hermína,  spln: 24. apríl 2024,  dnes východ slnka: 04:21,  dnes západ slnka: 19:04
poľovnícke sety poľovníctvo Terem

váš názor? - diskusia

autor: off MarcelK
pridané: 28.11.2012 10:51

za 1500euro myslím že zaujímavá voľba odkaz

počet zobrazení: 3 297
počet hlasov: 0
váš názor? - diskusia
 

Aký je dôvod vášho označenia za nevhodný?

komentáre

zoradiť
off Edu, 30.11.2012 o 10:33

amg2886 ono téma o nebezpečných blaseroch ,ktoré sú vyrobené zo šmejdáckych materiálov je naozaj vždy na pobavenie . Inak ako smiechom sa to nemôže ani skončiť . Ak sa pridajú nejaké konšpiračné teorie o výrobkoch zeiss či swarovski o ich nekvalite a podobné drísty je o zábavu postarané dupľom . Ak sa ešte kritik rozhodne poučiť verejnosť ,že čínsky puškohľad bude tá najlepšia voľba asi niet čo dodať . Mne dokonca chodia interné správičky že sklá pre zeiss a swarovského vyrába meopta dáva im len tie podradné samozrejme potajomky a tie najlepšie osádza do svojich puškohľadov . Konšpirácií nie je niekdy dosť . ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off amg2886, 30.11.2012 o 10:18

Edu,aspon som sa pobavil :D ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Edu, 29.11.2012 o 23:00

amg2886 ani nemáš mať prečo taký pocit :-D Nejaká fotka nehody blasera vôbec nič neznamená . Druhú fotku som videl kde bola hlaveň na blaseri otvorená ako banán a záver to prežil . Také hlúposti sú pre mňa asi tak hodnotné ako koniec sveta 2012 alebo vešenenie vštíc či horoskop . Blaser R8 je vysoko bezpečná guľovnica a to i v tých najťažších kalibroch . Obyčajne sa múdrostí dočítame od poľovníkov ktorý sa neboja strielať s kadejakých prerobených mosinov z roku 1889 a podobných kvérov . Kto vie či mal obavu aj tento strelec keď ťahal spúšť ? :-D odkaz ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off amg2886, 29.11.2012 o 22:45

Kupil som si Blaser R 8 ..Flinta mi perfektne sadla,hned som vedel ze ju chcem...bol som na strelnici a mal som radosť,lahko ovladatelna zbran,vsetko pasuje ako ma,spracovanie sa mi zda velmi kvalitne,absolutne som nemal a ani nemam pocit ze by mi mala zrovna tato zbran urvať pol tvare... ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off misko11, 29.11.2012 o 18:15

Pre zaciatok ja mam zeiss victory. Co mi vsak neda je to ze vsetci ti vychvalovaci typu zeiss je zeiss si nejak nevsimaju parametrov. Napr. Swaro ma zoom 6, taka leica dokonca cez 6 co ma za nasledok vacsi rozsah zvacsenia aako aj sirsie zorne pole. Dost podstatne nato, ze by mali byt vo vyvoji za zeissom. O blasery a jeho obhajobe netreba reagovat, nakolko to je nikdy nekonciaci prIbeh...;) ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Edu, 29.11.2012 o 17:54

steyr asi priveľa veríš reklame . Čítaš konšpiračné stránky asi . Blaser je bezpečná zbraň ako maloktorá iná . Kvalita zbraní dnes je uplne iná ako pred 100 rokmi používajú sa najmodernejšie zliatiny kovov chrommolibdenu atď ,ktoré sa pri zbraniach nepoužívali . Používajú sa kanelované hlavne atď. Zbrane sa vyrábajú na moderných extrémne presných CNC strojoch podľa najmodernejšieho vývoja v zbraniach . Podobne je to pri optike ktorú má swarovski zmáknutú rovnako ako zeiss . Lišta na puškohľade zaručuje pevnosť a tuhosť rovnako ako montáž pre blaser guľovnice . Ak si kúpiš swarovského a nebude Ti držať nástrel treba ho vyreklamovať Swarovski Optik s limitovanou doživotnou zárukou !!! Alebo 10 ročná záruka . Nevidím v tom problém . odkaz trocha reality odkaz Blaser je podľa mňa pre skúsených poľovníkov rovnako vhodný ako pre začiatočníkov . Je to špičková guľovnica za výbornú cenu s možnosťou dokúpenia si hlavne atď. Podobne ako swarovski je špičková optika v ničom nezaostávajúca za Carl zeissom ani kvalitou ani vývojom . ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off steyr, 29.11.2012 o 17:27

Edu - či je Blaser o kvalite, na to radšej nebudem reagovať, to by sa uberala diskusia iným smerom...dnešné nové zbrane sa kvalitou spracovania a hlavne kvalitou materiálov, tým čo sa robili niekedy nikdy nevyrovnajú, ale to je iná téma. Čo sa týka optiky, keď si kúpiš Swaro a nedrží Ti nástrel tak si uvedomíš, o čom je reklama, samozrejme pokiaľ nemáš vlastné skúsenosti, takisto keď si kúpiš Blaser a utrhne ti pol tváre, alebo pri troche šťastia len palec na pravej ruke, Swaro a Blaser sú pre nových neskúsených bohatých "poľovníkov", ktorí si nenašli inú záľubu, ktorí chcú byť "in". Zeiss je Zeiss, bol, je a bude, so zbraňami je to trochu komplikovanejšie... ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Edu, 29.11.2012 o 15:57

steyr to že sa najlepšie veci predávajú samé si asi nemyslel vážne :-DDD Blaser nie je o reklame ale o kvalite a najmodernejšom vývoji v zbraniach . Samozrejme reklama je tiež potrebná pri predaji v trhovom prostredí . Podobne i zeiss a swarovski nie sú o reklame ale o najmodernejšom vývoji optiky . ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off rado100, 29.11.2012 o 8:43

Za tie peniaze by som radšej zobral Sightron je odskúšaný pri love na veľké vzdialenosti skúsenými strelcami. Klikanie presné (pozri JMarms).Meopta optika ok, ale mechanika nespoľahlivá. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off steyr, 29.11.2012 o 7:40

Swaro by som na druhú priečku za Zeiss, neumiestnil na druhej priečke vidím skôr Schmidt&Bender, Leicu a Docter, potom Swaro..., majú len masívnu a agresívnu reklamu skoro všade, ako Blaser. Tie najlepšie veci sa predávajú samé... ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off apple, 28.11.2012 o 18:32

za tie peniaze kúpiš na športovú streľbu pomaly dva puškohľady z usa veľmi slušnej kvality a s rozsahom až do 40x. myslím, že aj figi také niečo používa - používal. kukni tu, možno ťa to osloví odkaz ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off MarcelK, 28.11.2012 o 18:24

Meopta medzi špičku určite nestúpa a myslím že už ani nestúpne, ale radšej pichnem drôtom do oka ako kúpiť deltu! Osobný názor že Delta je veľký kus za meoptou. Puškohlad chcem na športové účely na 223 do budúcna tak uvažujem o kúpe a na internete som na toto narazil tak som chcel len váš názor opýtať ak ste mali možnosť sa s nim stretnúť ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Fehir, 28.11.2012 o 17:56

Teraz ide všade o značku, tak samozrejme že je to kvalita. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off gabriel8, 28.11.2012 o 17:51

za toľko peňazí si môžeš kúpiť Svaro alebo Zeiss, a máš značkový puškohľad ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Fehir, 28.11.2012 o 16:02

steyr : :D :D :D máš pravdu on bi mohol kľudne uvažovať o Zeiss alebo Swarovski :):):) ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Edu, 28.11.2012 o 16:01

Meoptu za 1500€ by som si naozaj nekupil . Značiek dobrých je naozaj dosť ale zeiss a swarovski hrajú prvé husle a tak to i zostane . ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off steyr, 28.11.2012 o 15:58

podľa toho čo má vo výbave sa mi nezdá, že by uvažoval nad meoptou... ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Fehir, 28.11.2012 o 15:56

Uvidíme čo si vyberie za značku :) ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off steyr, 28.11.2012 o 15:55

kam smeruje diskusia? do nekonečna? aj Docter je dobrý, teda výborný aj Schmidt Bender, či sa mýlim? uvidíme čo povie MarcelK ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Fehir, 28.11.2012 o 15:51

Edu: veru veru máš pravdu :) Ale aj LEICA je dobrá , či sa mýlim ? odkaz ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Edu, 28.11.2012 o 15:49

Nemám skúsenosť s deltou ,ale nemyslím si že by bola lepšia ako meopta . Respektíve čína je čína a meopta je český výrobok . Mať však na puškohlade magické modré zetko alebo dravca od swarovského je naozaj príjemnejší pocit ako vedomosť že puškohlad je z číny a volá sa delta . Psychická záťaž strelca musí byť vysoká :-D ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 1

off steyr, 28.11.2012 o 15:38

Fehir - meopta je zaužívaná medzi poľovníkmi ako škodovka medzi motoristami, alebo slovenské telekomunikácie medzi ľudmi celkovo, podľa mňa je to skôr sila zvyku a nie obľúbenosť... ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off steyr, 28.11.2012 o 15:35

Edu - podľa mňa zo skúseností vyplýva že Delta Titanium je lepšia ako Meopta, čo sa týka vnútorného mechanizmu viariabilov i držania nástrelu a teda odolávaniu spätného rázu a otrasom pri silnejších kalibroch, nehovorím že je výnimočný, len že je podľa mňa lepší ako Meopta...na špičku sa nechytajú ani jeden... ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Fehir, 28.11.2012 o 15:35

steyr: no Delta je tiež výborná a lacná optika ale neviem ako je to s kvalitou. No podla mna je Meopta dosť obľúbená šak si daj do vyhľadávača Meopta hned ti tam nájde dosť diskusií ohľadom toho že si chcú kúpiť Meoptu. No dostupná neviem či je to sa hádať nebudem. A cena , tá je dosť vysoká oveľa drahšia je Meopta ako Delta ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Edu, 28.11.2012 o 15:32

steyr delta je klasický činsky puškohľad . Made in japan je iba rozprávka . V ničom nie je úžastný ani výnimočný ano v porovnaní s edembergom či tacticalom môže ohuriť majiteľa . ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off steyr, 28.11.2012 o 15:23

Fehir - obľúbená či dostupná?, resp. lacná? ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off steyr, 28.11.2012 o 15:22

Meopta medzi špičku nestúpa, to skôr Delta, ktorá je tu oveľa kratšie ako Meopta, ale aj tá i keď stúpa tak nie medzi špičku, Meopta dlho spala a teraz mi to príde ako neskorý výkrik do tmy ale nech sa snažia, o tom je konkurenčný boj...keď už 24x tak potom toto odkaz aj keď je to samozrejme iná kategória, čo sa týka elektroniky, radšej bez nej, čím jej tam je viac, tým je väčšia pravdepodobnosť poruchovosti a problémov...mne osobne sa to ani nepáči a na pušku nepristane(na poľovné účely)...neviem na čo to chceš dať(zbraň, kaliber 338 Lapua Magnum?) a na aký účel to budeš používať ani či to vôbec chceš, teda či má táto diskusia význam... ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Fehir, 28.11.2012 o 15:14

Edu: :D :D :D to máš pravdu :) ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Edu, 28.11.2012 o 15:13

Fehir aj škodovka je dosť obľúbená . ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Fehir, 28.11.2012 o 15:05

Rempo: ja som nenapísal že sa rovná (dobieha) Zeiss ja som len napísal že kvalitou je to dosť dobrá a obľúbená optika ktorá je medzi špičkovými optikami a ktorá sa pomaly stáva dosť oblúbenou. Nenapísal som že Meopta je lepšia ako Zeiss. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Edu, 28.11.2012 o 14:39

Rempo asi tak ako si napísal. Obdobné to nie je od zeissu iba tie čísielká sú obdobné nič iné . Také čísielká majú i iné značky . ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Rempo, 28.11.2012 o 14:22

odkaz= EDU: keď chceš niečo obdobné od Z-ka ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Rempo, 28.11.2012 o 14:17

Fehir: Meopta dobehne zeiss maximálne vtedy, keď Zeiss bude 25 rokov vo vývoji cúvať... ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Edu, 28.11.2012 o 14:15

Na tom priblížení 24 to bude určite výborná voľba :-DDD . Zaplatit za meoptu viac ako za Carl zeiss diavari so šínou už hraničí s masochizmom . ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Fehir, 28.11.2012 o 13:53

Aj toto nemusí biť zlé odkaz ale skorej tú Meoptu. Ale aj toto je zaujímavé odkaz ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Fehir, 28.11.2012 o 13:48

Aj ja si myslím že to bude dobrá voľba, Meopta je dobrá optika , pomali stúpa medzi špičku ako napr Zeiss,Leica atd. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

reklama

Zelené zápisky z poľovníckych chodníkov
Poľovníctvo TEREM