Heming hunting
dnes je sobota,  20. apríl 2024,  meniny má Marcel,  spln: 24. apríl 2024,  dnes východ slnka: 04:48,  dnes západ slnka: 18:41
poľovnícke sety poľovníctvo Terem

Zahrdlenie brokovníc - diskusia

autor: off sovo51
pridané: 14.11.2012 22:27

Dobrý deň . Kúpil som si brokovnicu ZH 303 v ráži 12-70 a ma zahrdlenie 2 3/4 . Ake S-Ball stým možem strielať??? V pradjni mi dali S&B Special slug ale na nich je pisanie zahrdlenie 2 5/8 . Môžem ich strielať či ?? Lebo o hentých zahrdleniach moc toho neviem.. Ďakujem za odpovede ..

počet zobrazení: 10 760
počet hlasov: 0
okruh tém: zbrane
 

Aký je dôvod vášho označenia za nevhodný?

komentáre

zoradiť
off Lysec, 21.5.2021 o 11:58

Reakcia na príspevok od Blaser300WM, 15.11.2012 o 19:12 :
Tak si toho videl málo. Obidve české zbrojovky vyrábali zbrane s plným zahrdlením obidvoch hlavní a to ako ZH a dvojky ZP, tak aj kozlice CZ..Všetky som v tom vyhotovení svojho času aj vlastnil... ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 1

off Daniel8, 22.12.2015 o 20:27

Zdavim. Ake pouzivate zahrdlenie na polovacky na drobnu? ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Bradacik, 16.11.2012 o 9:42

Ked som kupil brokovnicu tak som mal podobny problem, zacal som pouzivat toto: odkaz ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 1

off goret, 16.11.2012 o 6:19

pardon, už to sem napísal glen v 3. príspevku, rozvinujá = vystrelená ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off goret, 16.11.2012 o 5:42

Pane, nič v zlom, ale parameter 2 5/8 je dĺžka patróny v cóľoch (palcoch) a nie zahrdlenie. 2 5/8 je menej ako 2 3/4 (dĺka komory tvojej brokovnice) takže ho kľudne do nej môžeš ládovať. Len strieľanie jednotnou strelou pri akomkoľvek kužeľovitom zahrdlení, teda mimo nulového (cylindrického) je hlúposť, lebo zbytočne strelu spomaľuje. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off iboo, 15.11.2012 o 23:43

sovo ešte jedna vec...klasické olovené strely - SB slug, sball (classik), ideal, standebach, rottweil exact, GB slug, palla gualandi (cgt break) a iné bežné olovené štuple kludne strielaj z plného zahrdlenia, ale nie náporového ! (čokované brokové hlavne), tíe majú totižto až po čok obyčajný valec a samotný čok rieši zúženie len vo svojej dĺžke. Na starých ruských kozliciach s fixným zahrdlením bolo krásne vidieť postupné zužovanie hlavne (viď nejaká schopná literatúra, stať zahrdlenie brokovníc).Medzi ľuďmi nájdeš len názory, nie odborný výklad. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off iboo, 15.11.2012 o 23:37

sovo51 - je to veľmi jednoduchá vec a isto sa u teba doma nájde šublera (pozn. posuvné meradlo)nie moc vylágrované, postačíme si aj bez mikrometra. Keďže vieš že kaliber 12 má priemer 18,53mm tak si jednoducho zmeriaš priemer hlavne pri ústí a vieš na čom si. S tým, že plné zahrdlenie je 1,0 (mm) => 17,53mm atď. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 1

off Blaser300WM, 15.11.2012 o 22:23

Majko, priatel sa nevola Janko ale Mauro. Jano si tu akurat ty a privlastok si domysli. sovo51 pravdepodobne ma ta Tvoja nadhera zahrdlenie 1/1 hore a 3/4 dolu. Hlavne si to nemal kupovat vobec, lebo je to puska na cely zivot, tej sa totiz tak lahko nezbavis. Ale aspon nebudes mat vela skody, ked to budes chciet predat. Kludne z toho buchaj jednotnu strelu, nic sa nemoze stat. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off sovo51, 15.11.2012 o 21:51

Ja sa do hentých zahrdlení vôbec nerozumiem a celkovo do brokovníc nakoľko je to moja prvá brokovnica... a v predajni kde mi ju predával mi povedal že môžem sňou strieľať s-ball. Ale pri kúpe ma dosť oj.bal na pár veciach tak teraz neviem čomu mám veriť... ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off sovo51, 15.11.2012 o 21:47

Blaser300WM je to stara humpora... ale zatiaľ na lepšiu nebolo peňazí.. časom určite ju vymením za niečo lepšie.. ale teraz do pohonu mi to stačí.. ja neviem aké to ma zahrdlenie.. glen mi napísal že to ma plné zahrdlenie 1/1 . Ja neviem aké to ma zahrdlenie preto som sa pýtal či nemá niekto s hentým modelom skúsenosti a či sa stým môžu S-bally strieľať.. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off majko82, 15.11.2012 o 21:42

Janko Perazzi ti takú flintu vyrobil ? no to sa máš :) no vidíš aj taký sa našli čo si takú kúpili s rovnakým zahrdlením aj keď sa tiež čudujem načo ? :) ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Blaser300WM, 15.11.2012 o 21:42

Mam brokovnicu Perazzi. Moj osobny priatel toho isteho mena mi vyrobil pusku, ktora ma specialne spodne zahrdlenie, ktore nema vobec v beznej ponuke. Nebudem preto tvrdit, ze Perazzi vyraba taketo zahrdlenia. Ale len debil by si kupil brokovnicu s rovnakym zahrdlenim na oboch hlavniach. A uz vobec nie na trap. Dufam, ze ti nemusim vysvetlovat preco. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off majko82, 15.11.2012 o 21:32

Priateľu , ja som len reagoval na tvoj príspevok že si ešte nevidel brokovnicu čo by mala rovnaké zahrdlenia na oboch hlavniach ,, a to som si fakt myslel že ty si už videl úplne všetko , si ma zaskočil :) asi to bude tým že sa nepohybuješ v triede takýchto brokovníc :) ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Blaser300WM, 15.11.2012 o 21:32

Majko, napisem to tak, aby sa to aj do tvojej velkej hlavy vmestilo. Napisal som, ze je velmi nepravdepodobne, aby mala nejaka ZH trap rovnake zahrdlenie, lebo je to proti logike. Nevylucujem to, lebo sa mohol najst nejaky chytrolin a mohol si dat vyrobit taku sprostost. Ja sa v tejto triede brokovnic nepohybujem a teda ma ani nezaujimaju. Je vsak dost nepravdepodobne aby nas priatel, ktory potrebuje strielat jednotne strely vlastnil prave takuto. Preto som mu poradil, nech si nerobi starosti a nech tam napcha cokolvek. Maximalne mu to rozduje a kupi si potom nieco normalne. O ZP-cke a este k tomu legendarnej som doteraz ani nechyroval. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off majko82, 15.11.2012 o 19:58

Blaser priateľu tak si toho ešte dosť nevidel a je mi to pri tebe aj divné lebo ty si už videl skoro všetko :)brokové kozlice uherský brod (presný typ ti nepoviem ) sa vyrábali s hlavňami s rovnakým zahrdlením a tak isto aj legendárne ZPčky sa tak dodávali . Neviem načo to bolo dobré ale boli také hlavne v ponuke , osobne som si z nich aj vystrelil pár krát , mal ich jeden kamarát ! ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 2

off Blaser300WM, 15.11.2012 o 19:12

Este som nevidel brokovnicu, co by mala obe zahrdlenia rovnake. Ani pri trape, toboz pri loveckej puske. Neverim, ze sa to podarilo zlatym ceskym rucickam, hoci by ma to na ZH neprekvapilo. Je to skratka proti logike. Ako Edu spravne napisal, z tej humpory mozes strielat cokolvek a keby sa aj cokolvek stalo, nebude to velka skoda. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off sovo51, 15.11.2012 o 18:15

Tak teraz ako?? môžem z toho strieľať tie S-bally či nie ??či sú na to voláke špecialne jednotne strely na hento zahrdlenie či ?? ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off glen, 15.11.2012 o 8:46

2 3/4 je dĺžka nábojovej komory ( 70mm ) a 2 5/8 je dĺžka rozvinutej nábojnice (67mm) : ZH 303 je Trap s plným zahrdlením 1/1 na oboch hlavniach, takže používaj len náboje so strelou , ktorú výrobca umožňuje strieľať aj z tohto zahrdlenia. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 1

off Edu, 14.11.2012 o 22:43

z toho možeš strielat čokolvek aj štuple od šampusu aj sbalku ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off majko82, 14.11.2012 o 22:33

môžeš s toho strielať čo chceš ale odporúčam CGT Break odkaz ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

reklama

Zelené zápisky z poľovníckych chodníkov