Heming hunting
dnes je sobota,  18. máj 2024,  meniny má Viola,  spln: 23. máj 2024,  dnes východ slnka: 04:05,  dnes západ slnka: 19:20
Kniha návštev revíru - online manažér revíru

Jagdterrier či patterdale terier - diskusia

autor: off Hunter88
pridané: 12.11.2012 20:16

Dobrý deň. Chcem si kúpiť psa no neviem sa rozhodnúť medzi jagošom a patikom. Psa chcem využívať aj ako brlohára a duriča. Vopred ďakujem za schopnú a úprimnú diskusiu.

počet zobrazení: 4 658
počet hlasov: 0
okruh tém: poľovné psy
 

Aký je dôvod vášho označenia za nevhodný?

komentáre

zoradiť
off peeterko, 18.1.2014 o 16:45

Hunter88 - neries plemeno. Tu bude vacsina chvalit to svoje a charakterove vlastnosti u oboch plemien su len orientacne. Radsej sa zameraj na konkretne vrhy. Pozri si rodokmene, ake spojenie je v tom-ktorom vrhu, ake vysledky maju za sebou rodicia, ci sa s nimi poluje dostatok, ci maju dost praxe, s akou zverou sa stretavaju najviac, ako sa javia stenata. A vyber si spojenie, ktore sa ti bude zdat najnadejnejsie. Bez ohladu na to, ci je to jagos, ci patik. Urcite si lepsie takto vyberies ako ked sa budes spoliehat na vseobecne charakteristiky plemena. A ked mozem odporucit, pri oboch plemenach sleduj hlavne hlasitost rodicov, lebo tam zvyknem byt najcastejsie kamen urazu a to je vlastnost, ktoru najviac ocenis v praxi. Kynologii zdar! ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 3

off LuboT, 17.1.2014 o 21:23

môj prvý pes bol a je jagdteriér, dlho som po ňom túžil, popravde spočiatku to nebolo ľahké, ale časom sa z psíka stal neoddeliteľný pomocník a ochranca :) teraz sa mnoho ľudí čuduje aká je poslušná a to dokonca aj pri styku so zverou, výborne pracuje aj na spol. na drobnú zver, nikdy sa odo mňa nevzdiali na viac ako 100 metrov a škodná/čierna zver to je jej môžem len doporučiť, a myslím že najdôležitejšie je vytvoriť si so psíkom pevný vzťah, a keď z nás pes vycíti dôveru tak bude najlepším spoločníkom :) držím palce ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off rabara, 17.1.2014 o 19:35

Hunter88!Nazdar priateľ poľovník!No čo povedať!Ja mám jagošov. No nedaj sa ovplyvniť rečami a dobre sa rozhodni!V každom plemeni je aj dobré aj zlé. No záleží ako sa mu budeš venovať a hodne musí mať aj vrodené.Jagoš potrebuje pracovať!Viem z vlastnej skúsenosti.Ináč je to super pes.Ale možno aj iné plemeno,ale polovnícke som mal len jagoša a to nebudem asi meniť,tak nemôžem posudzovať!!!Ja som spokojný!Je to všestranný pes! Moje moto je:JAGDTERIERA SI MUSíš ZASLúžIť A HLAVNE POCHOPIť!!!Tak sa maj a kynológie zdar!A daj vedieť ako si sa rozhodol a hlavne prečo,nech to majú ľudia jednoduchšie,ak sa tiež rozhodujú! ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off matulkoh, 17.1.2014 o 16:47

mam jaga aj patosa bez predsudkov a preehanania jago je lepsi vo vsetkom len musis mat pre neho dostatok prace hlavne prve roky, kazdorocne mam nanorovane do 100ks skodnej, spol. polovaciek v priemere 15. v nore su jagovia ostrejsi ale niektori aj bezhlavejsi, co stoji peniaze, vacsina je nemych, na povrchu to sa neda porovnat, je tam hlasitost, dlzka hladania, priestorovost, ovela lepsi nos aj na dohladavky ale zasurobit dobreho jaga chce cas vela prilezitosti a skusenu ruku. pattos je poslusnejsi, kratsi, robi skor pre pana, ovladatelnejsi, v nore rozumnejsi, lepsi k rodine ale zas je vacsi bitkar so psami. zvaz si moznosti ake mas co a kolko chces robit so psami a hlavne vyber dobreho chovatela. poradim ti kludne ale do spravy aby som nerobil reklamu. a hlavne stastnu ruku pri vybere stenata. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 1

off andy8, 17.1.2014 o 14:58

zadávateľ témy jasne určil medzi ktorými plemenami sa rozhoduje,tak nechápem niektoré komenty o jazvečíkoch,welšoch a foxoch...Hunter88 obe plemená patria k špičke medzi pracovnými teriérmi,takže by som neriešil výber podľa práce,tam budú rodiely minimálne a viac záleží na akého konkrétneho jedinca natrafíš než na plemene...vyber si ktoré plemeno sa ti viac páči výzorom,je dôležité aby sa pes aj páčil,a veľmi dôležitý je i názor rodiny :) ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off prdo, 17.1.2014 o 13:15

napisem aj sem ake su vase postrehi z polovaciek ktory pes je podla vas a v com lepsi lebo som chcel viac menej iba patika ale uz v poslednom case zacinam aj nad jagosom. ale stale o nieco viac umna vzhrava patik. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Hunter88, 14.11.2012 o 10:31

Jednoznačne sa nejdem urýchliť v tomto rozhodovaní. Rempo: dám na teba a pobehám tie skúšky... ktorá práca sa mi bude páčiť a budem si 100% istý tak sa rozhodnem. Ďakujem zatial za rady. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Rempo, 14.11.2012 o 8:54

Hunter88: Koľko krát do roka ho využiješ na poľovné účely.? Hlavne si kúp psa, ktorý ti sedí. Veď on bude s tebou celý jeho život. A okrem tých pár poľovačiek do roka to bude len tvoj spoločník. Nevyberáš si stroj. Na nore som videl pekne pracujúce patterdale. Neuponáhľaj rozhodnutie. Pobehaj skúšky, pobehaj výstavy a sám sa rozhodni. Vyberať si len preto, že pán XY na nete mi povedal, že Jagoš je lepší, sa mi zdá smiešne.. Pán XY s ním čas tráviť nebude... Každý si chváli svoje a na nete to platí dvojnásobne..))))) ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 2

off nugy, 14.11.2012 o 7:20

Hunter musíš sa rozhodnúť čo sa páči tebe. Spíš si pre a proti jednotlivím plemenám a uvidíš. Ja chovám jazvečíky, no do snehu majú krátke nohy. Welshovy a hrubému foxovy treba upravovať srsť. Paterdala radšej hladkého, hrubého treba upravovať. Ja osobne medzi tými dvoma čo uvažuješ, tak jaga. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off barbar111, 13.11.2012 o 22:47

Foxteriér hrubosrstý ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off exc125, 13.11.2012 o 15:49

welsha alebo pata alebo foxla ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off snaipr, 13.11.2012 o 12:31

Ahoj mužu ti upřímně poradit Jagdteriera,je to nejlepší pes kterého jsem měl celke2 fenky a 1psa.Už nikdy bych neměnil.Pracovitost, srdce jako žádný pes.Měl jsem Welšku,povrch ok nora nula.Byl jsem i na Slovensku s Jagoškou a tam sem suvereně vyhral.Čas na noře8sekund.Hezký den. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off majko82, 13.11.2012 o 11:54

zase sto ludí , sto chutí :)) Hunter vyber si to čo sa páči tebe ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off darinka, 13.11.2012 o 11:45

jazvečík hrubosrstý :-D ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 1

off dominikM, 12.11.2012 o 22:51

ja som sa tiež rozhodoval medzi tými dvoma plemenami no nakoniec som si kupil foxíka... nevyskúšaš - nezistíš :) ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off zora, 12.11.2012 o 21:14

Chlapci chlapci,zasa len to svoje :)) ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off majko82, 12.11.2012 o 20:40

šak a ja viem ! to preto :))) ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off marceliusko, 12.11.2012 o 20:38

Majo TY len Border alebo Jagoš...ja neviem...:) ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off majko82, 12.11.2012 o 20:36

jagoš alebo border :))) ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off marceliusko, 12.11.2012 o 20:35

Serus Lacko tvoji samozrejme áno :)...len sa mi nepáčia niektoré veci okolo nich...skúška hlasitosti na zajaca napr... ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off yegi, 12.11.2012 o 20:29

ahoj kamarát, jagoši na Teba nezapôsobili? ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off marceliusko, 12.11.2012 o 20:27

Skúsil by som patíka zdá sa mi že je to životaschopné plemeno inteligentné a s chuťou pracovať aspon tie čo som videl tak na mna pôsobili ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 1

reklama

prvá škola vábenia jeleňovZelené zápisky z poľovníckych chodníkov (Egon Gočár) 2.diel
Poľovníctvo TEREM