Heming hunting
dnes je piatok,  19. apríl 2024,  meniny má Jela,  spln: 24. apríl 2024,  dnes východ slnka: 04:50,  dnes západ slnka: 18:40
poľovnícke sety poľovníctvo Terem

Vlhkosť náboju - diskusia

autor: off Filip112
pridané: 5.11.2012 16:15

Je brokový náboj potrebne pred polovačkou vysušiť teda dať na radiator sušiť aby bol jeho výkon lepší. Ovplivňuje to silu náboja?

počet zobrazení: 4 848
počet hlasov: 0
okruh tém: strelivo
 

Aký je dôvod vášho označenia za nevhodný?

komentáre

zoradiť
off mibe74, 5.11.2012 o 22:46

odkaz teraz som to nasiel ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off mibe74, 5.11.2012 o 22:38

Pripojim sa aj ja-mne sa este nestalo, aby mi papierovy naboj nesiel do komory- Kup si plastove a mas vystarane. Naboj, pokial by si ho dal susit niekde na pec, tak riskujes a myslim, ze budem mat aj´pravdu, ked napisem, ze taky rychlo "zatepleny" naboj bude pri vystrele mat aj vyssie tlaky-teda, pokial ho hned z pece vlozis do zbrane a budes chciet strielat. Niekde som pozeral serial o odstrelovacoch a jeden americky sniper tam rozopraval, ze ked je vonku aj v zime chladnejsie, tak vyberu naboje a daju ich na slnko zohriat-pokial svieti. Ja osobne som to neskusal a urcite to ma nejaku vyhodu na strelbu napr. na 800 metrov, ale na lovecku asi nie. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off orol, 5.11.2012 o 22:05

BELSON poď nám to odborne vysvetliť, vďaka. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off apple, 5.11.2012 o 22:01

možno ešte jeden postreh: pokiaľ papier vyduje, tak to môžeš sušiť až do dôchodku. došlo tam už k mechanickej zmene v lisovanom papieri a neviem si predstaviť, aký trpaslík zas to rozídené vlákno spletie do pôvodnej štruktúry. pokiaľ ti vlezie do komory, tak si s ním streľ, pokiaľ nie, daj to radšej niekomu znehodnotiť a neopatruj to. samozrejme, ostatné rady ohľadom skladovania nábojov dodržuj. nediv sa, že ti radia mikrovlnku, moc nechýbalo a doporučil som ti ju aj ja. so strelivom sa nešpekuluje. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off fedi, 5.11.2012 o 21:36

môj známy raz položil asi 3 9mm náboje na krb na dosku.neviem aku dlhu dobu ich tam mal ale neskôr som si všimol ryhy v plávajucej podlahe a na strope.. :D šťastie,že býva sám a neublížil sebe ani nikomu inému.Na strelivo si treba dávať sakramentský pozor.. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off orol, 5.11.2012 o 21:26

Držiteľ ZP je povinný dodržiavať ZVÝŠENÚ OPATRNOSŤ pri manipulácii so strelivom- neukladať na tepelné zdroje, atď.... Ale k veci. Tým, že je navlhnutá papierová "hilzňa" ešte neznamená, že je navlhnutý aj prach. Ak dáš náboj na rádiator môže sa stať, že nadmieru "presušíš" pušný prach a tento po iniciácií zápalníka na zápalku bude výrazne rýchlejšie horieť, čo poznačí balistiku a výkonnosť náboja pravdepodobne smerom k horšiemu. To je len môj názor. Preto sa tiež odporúča pri skladovaní, resp. uschove streliva toto neskladovať v príliš vlhkom, alebo príliš teplom, suchom prostredí. No a strelivo uchovávať najlepšie tak do 5-7 rokov a zameniť za nové. Ja chápem, že vystrelí aj 50-100 a viac ročný náboj, ale jeho balistické vlastnosti a účinnosť už môže byť totálne poznačená práve prílišnou vlhkosťou, alebo prílišnou suchosťou prachu atď... P.s- "suš" voľne v izbe v teple a ak sa ti zdajú ešte vlhké, na poľ. ber suché-náhradné. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off borgeo, 5.11.2012 o 20:26

Netreba byt najmudrejsim znalcom aby si si uvedomil, ze na radiatore to skor ci neskor proste j@bne. Ak chces susit, tak hlavne na vetranom mieste, ked chces, tak kludne mozes tomu pomoct aj s fenom, ale na studeny alebo vlazny rezim. Ale naboj na radiator, to by nespravil ani moj 6 mesacny jack russel.. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 1

off Filip112, 5.11.2012 o 19:32

chlapci ide mi len o rady a postrehy! Nie o najmúdrejšie riešenia múdrych znalcov! ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Filip112, 5.11.2012 o 18:10

Preto sa pítam aby som vedel. Rozprával som sa s jedným znamim a tvrdil mi ze to pomaha. Takze plastove absolutne nenavlhnu. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off spito270, 5.11.2012 o 18:08

tak sme sa zasa nieco nove dozvedeli ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off yegi, 5.11.2012 o 18:05

Filip, nie je potrebné plastové sušiť, zohrievaním nezlepšíš ich strelecký výkon, hm... ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Filip112, 5.11.2012 o 17:43

momentalne je vonku 8 stupňov nemame horuce radiatory... ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off borgeo, 5.11.2012 o 17:41

naboje na radiator??? si koledujes o ohnostroj.. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Filip112, 5.11.2012 o 17:18

takže je nepotrebne zohrievať(sušiť) plastové z toho dôvodu ze by lepsie strielaly ked su vysušene? ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off yegi, 5.11.2012 o 17:07

pokial máš papierové a odložené v aute, môže sa stať,že ich nedostaneš do komory, v tomto prípade je potrebné ich presušiť.plastové tieto problémy nemajú :-D ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

reklama

Zelené zápisky z poľovníckych chodníkov