Heming hunting
dnes je streda,  1. máj 2024,  meniny má ,  spln: 24. apríl 2024,  dnes východ slnka: 04:29,  dnes západ slnka: 18:57
poľovnícke sety poľovníctvo Terem

Priprava krmovin pre jeleniu zver. - diskusia

autor: off carpi
pridané: 23.3.2008 15:14
Zdravim všetkych milovnikov prirody.Chcel by som sa spýtať zainteresovanych.Som mladas,ktorý pomaha zvery a chcel by som vedieť, ako pripravovať sušene mladiny pre jeleniu zver a ake je najlepšie seno.Budem rad ak mi poradíte.Carpi
počet zobrazení: 4 855
počet hlasov: 0
okruh tém: poľovníctvo
 

Aký je dôvod vášho označenia za nevhodný?

komentáre

zoradiť
off paloOo, 26.12.2009 o 22:31

gabrielSO ved to viem ze jelenia zver ma podobny metabolizmus ako hovadzi dobytok len ci nahodou to neskodi nejak jelenej zvery ale podla vasej odpovde asi niee dakujem za odpoved ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off gabrielSO, 21.12.2009 o 20:53

paloOo, čo si myslíš je siláž vhodná pre hovädzí dobytok ktorý je cez zimu ustajnený a kŕmený väčšinou silážou. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off paloOo, 13.12.2009 o 22:10

prosim vas o radu myslite si ze kukuricna silaz je vhodna pre jeleniu zver popripade aj pre diviaciu ??? ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Cembra, 12.7.2009 o 11:54

cin menej zaprsan ty chutnejsie a kvalitnejsie!!:D moj nazor a rada ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off ComeBack, 27.3.2009 o 21:08

myslim ze ano ale tak ak mas k tomu dostup vyskaj a daj potom vediet☻ ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off farbiar17, 26.3.2009 o 20:16

ComeBack,bavorak osobne to vyskusam pestujeme hrach tak ho tochto roku skor pokosim,vysusim a dam vediet ..aj mna zaujima ci to budu zrat........ :O) ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off ComeBack, 26.3.2009 o 18:32

ano jasneee este pred odkvitnutim no to by mali zrat, jelenia zver nie je moc prieberciva ako srncia takze to vsetko nasvedcuje☺☻ ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off bavorak, 17.3.2009 o 20:27

ComeBack-podla mna by zraly aj cele rastliny pokosit este pred kvetom a ususit.............nemyslis???? podla mna by im to mohlo chutit ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off ComeBack, 17.3.2009 o 17:42

mno newem ci zeru cely hrach ale struky to isto:Dja som ich prikrmoval zatial len plodmi hrachu... ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off bavorak, 15.3.2009 o 16:55

myslite ze by bolo vhodne krmit vysoku ususenym hrachom???myslim teraz celu rastlinu nielen struky.....co vy na to??? ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off ComeBack, 12.3.2009 o 20:43

este musim dodat ze ako letninu mozes pouzit aj zihlavu, ale este pred odkvitnutim z vlastnych skusenosti musim dodat ze zver ju velmi oblubuje a taktiez mozes seno postriekat slanou vodou:D ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off carpi, 17.4.2008 o 20:12

ok.budem sa snažit ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off sannder, 16.4.2008 o 20:40

Dúfame v to aj im. Chystáme sa pripraviť kvalitné seno, snáď bude dobré počasie....Tak nech ti to vyjde ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off carpi, 16.4.2008 o 19:05

Vdaka Sannder.dufam že tohto roku bude dostatok času na pripravenie ozaj dostatočneho množstva krmiva.Dakujem. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 1

off sannder, 16.4.2008 o 12:19

Ako píše Cilan, sušiť malinčie, lucerku, ďatelinu mimo slnka. To iste je aj pri srnčej zveri, ktorá je veľmi prieberčivá. Dobré je posypať po vysušení soľou, tá vstrebáva vlhkosť a ešte k tomu zvery úžasne chutí. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off carpi, 30.3.2008 o 19:46

Ta čo si... tam stoji len nech...a to znamena,že ak sa zlepší počasie,narastie trava, malinčie pustí nove výhonky a ja budem žať urodu:D ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Cilan, 30.3.2008 o 12:24

A co chces teraz robit? sak este ani trava nie je narastena :D, jaaaaj ty ides zatial tu sopu postavit ze :) ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off carpi, 30.3.2008 o 11:47

Zatial dakujem Cilan. Hned sa pustim do práce len nech sa zlepší počasie. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Cilan, 29.3.2008 o 21:32

vysoka nie je na seno daka priberciva ale je dobre ked je tam co najvecsiee zastupenie "listovych" rastin, ako napr lucerka, datelina , dolezite je aby bolo dobre uskladnene, dake suche a vetrane miesto, koli vlhkosti sa este pri ukladani posypa solou

letnina sa robi najcastejsie z malincia, topinamburu... najvhodnejsie je tieto poviazat do primerane vlkych snopkov a tie zavesit v dakej vetranej sope kde sa ti ususia mimo slnka potom uz len zoberies a vynesies, kedze letnina sa zvacsa robi priamo na mieste casto sa vesia pod stop sennikov kde sa ususi a potom v zime len zlozis dole ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off dzlubo, 29.3.2008 o 18:18

Najlepšie seno je keď je tráva ešte mladá, takže kosiť podľa možnosti čo najskôr, tráva by nemala byť ešte v kvete, čo najviac lístkov. A dôležité je ho dobre uskladniť, aby bolo vždy v suchom prostredí a nezačalo chytať rôzne plesne. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

reklama

Zelené zápisky z poľovníckych chodníkov