Heming hunting
dnes je sobota,  18. máj 2024,  meniny má Viola,  spln: 23. máj 2024,  dnes východ slnka: 04:05,  dnes západ slnka: 19:20
IBO výpredaj

Prvy pes - diskusia

autor: off Hunter69
pridané: 21.10.2012 19:35



dobry den priatelia polovnici najskor sa predstavim volam sa FILIP a mam 22.


Teraz prejdem k veci chcel by som počuť vaše nazory a rady ohladom toho že by som si chcel na jar 2013 zadovažiť slovenskeho kopova lebo pes je aspon podla mna polovnikova druha polovička v lese.čas na psa mam pracujem tak že som každy den doma a času mam v celku dosť.načo by som sa mal hlavne zamerať pri vycviku ako postupovať a tak isto by som chcel počuť aj nazor na to či je vhodne pre toho kto ešťe psa sice nemal ale mam s tym male skusenosti či je kopov to prave pre mladeho človeka ako som ja. Dakujem vopred za vaše rady a postrehy.

počet zobrazení: 2 394
počet hlasov: 0
okruh tém: poľovné psy
 

Aký je dôvod vášho označenia za nevhodný?

komentáre

zoradiť
off Bafos, 11.11.2012 o 17:03

Velký dík za toto téma. Neboť i já uvažuji o koupi psika a to Kopova. Bude to také můj první pes, tak si rád počtu veškeré zkušenosti a postřehy. Mnoho lidí mi říká ... kup si Jaggu, nebo že s tím psem budeš nešťastný, ale mnoho lidí je taky chytrolínů a Kopova znají jen jako že tato rasa existuje. Každý jedinec je jiný a osobitý a "jaký pán takový pes"! ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off stefa, 22.10.2012 o 19:24

Hunter69 - nie že by som bol zásadne proti kúpe hotového dospelého psa, ale som toho názoru, že mladý chovateľ by si mal prvého psa zásadne kupovať šteniatko. Musí vidieť ako rastie, ako sa mení jeho povaha, formuje sa osobnosť psíka. Tak isto, budovať si vzájomný vzťah so šteniatkom je podstatne jednoduchšie ako so psom dospelým, ktorý už bol naučený na svojho predošlého pána a poľovníckeho druha. A ako sa hovorí, šteňa si kupuješ, psa z neho si vychováš sám. Čo si vychováš, to budeš mať a bude sa podobať tomu obrazu, o ktorom si pred jeho kúpou sníval. Toto kúpou dospelého psa nedosiahneš, lebo ten psík v tej najdôležitejšej fáze jeho vývoja bude nenávratne poznačený osobnosťou, metódami výcviku a spôsobom života svojho predošlého majiteľa a prvého cvičiteľa.Kúpa dospelého psa, podľa môjho názoru, prináleží len skúsenému kynológovi a cvičiteľovi. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Hunter69, 22.10.2012 o 16:09

dakujem patrik za tvoju ponuku ale ja chcem skusiť vychovať psa uplne od malička ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Pa33ck, 21.10.2012 o 21:40

Kolega,viem Ti darovať suku SK aj s PP a očkovacím preukazom,klady aj zápory poviem len Tebe! ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off goret, 21.10.2012 o 20:02

a nehanbi sa pri tvojej neskúsenosti otvoriť ústa a pýtať sa skúsených kopoviarov v tvojom okolí o radu a ukázať im v čom máš so psom problém. Možno občas vyvoláš na ich tvári úsmev, ale i to patrí k životu :) ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off jozef, 21.10.2012 o 19:51

Určite s kopovom chybu neurobíš,naštuduj si materiál a s kludom trénuj a uvidíš že to pojde ja mám tiež kopova ako prvého psa.Držím palce. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

reklama

prvá škola vábenia jeleňovZelené zápisky z poľovníckych chodníkov (Egon Gočár) 2.diel
Poľovníctvo TEREM