Heming hunting
dnes je sobota,  27. apríl 2024,  meniny má Jaroslav,  spln: 24. apríl 2024,  dnes východ slnka: 04:36,  dnes západ slnka: 18:51
poľovnícke sety poľovníctvo Terem

krmny bubon - diskusia

autor: off maco1590
pridané: 14.10.2012 12:31

Zdravim... ma niekto z vas zhotovený krmny bubon na diviaky? ci iba original? co sa vam najlepsie osvedcilo? dakujem za nazory

počet zobrazení: 8 927
počet hlasov: 0
okruh tém: poľovníctvo
 

Aký je dôvod vášho označenia za nevhodný?

komentáre

zoradiť
off fire, 27.12.2021 o 13:07

Reakcia na príspevok od koval, 8.1.2016 o 20:45 :
prosím ťa daj foto tohto systému ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off koval, 8.1.2016 o 20:45

Diviak je múdry, reťaz chytí do papule a zatrasie. Reťaz je privarená na plnom kovovom krúžku asi o priemere 10-12 cm a diera v sude je menšia ako krúžok. Na vrchnú stranu je privarený šrob, ktorý ide cez dieru v sude a ten je v držiaku. Maticou si regulujem vzdialenosť medzi dnom a krúžkom podľa veľkosti zrna. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off rado100, 8.1.2016 o 18:59

Vilo reťaz ide zvrchu cez dieru v spodnej časti. Diviak zavadí do reťaze a okolo nej sa sype kukurica. Ako ju diviak zbiera, naráža do reťaze znova a zase sa sype. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off zekon, 8.1.2016 o 15:58

ako funguje to vľavo ? ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off koval, 8.1.2016 o 8:15

Mne sa osvedčilo aj toto. krmny bubon - diskusia ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 2

off zekon, 7.1.2016 o 16:45

ja som to urobil zo starého krmítka pre kuratá :-) krmny bubon - diskusia ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off steyr, 7.1.2016 o 11:50

nimbus - vieš sem hodiť nejaké foto ako vyzerá zložené, prípadne aj ako to máš upevnené na strom? vďaka! v zime ti to nerozbili? ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 1

off Brianxxx, 7.1.2016 o 11:29

Ahojte,aky priemer vrtanych dier ste davali na obvod krmneho bubna pre jednoduche vypadavanie zrn? ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off nimbus, 19.10.2012 o 0:02

Ja mam bubon ( bubnik ) vyrobený z PVC rury priemeru 100 mm a dlzky 50 cm. Postup vyroby bol jednoduchy - pilkou som odrezal z guľatiny 2 kotúče cca 5 cm hrubé, 200 mm priemer. 2 skrutkami s polguľovou hlavou som ich priskrutkoval o štople do PVC rur priemeru 100 mm. 1 štopel s odrezkom guľatiny som prilepil vodarenskym lepidlom do rury, druhy je navoľno. cez stredy som prevrtal diery, prevliekol zavitovu tyč, na strane priplepeneho štopla som zaistil 3 maticami ( zvnutra, zvonku a tretia drži retiazku, ktorou to mam pripevnene o strom. Na druhej strane- voľnej sa štopel doťahuje kridlovou maticou a zaroveľ stamaď sypem kukuricu. Nakoniec som navrtal diery priemeru 11 mm. Vojde mi do toho tak 4 l kukurice a diviaky to vytrasú na cca 2 návštevy. Mám ich viac a zatiaľ som spokojný. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off jozef, 18.10.2012 o 21:54

maco:ešte možeš skúsit,najdi si na dobrom mieste dva pri sebe rastúce stromy zrež ich asi vo výške pásu,zaobstaraj si plastový súdok teste pod otvor prevrtaš dieru prevlečieš roxor a upevníš ho o tie dva pníky.Vznikne ti vlasne súdok kt.sa bude hýbať pri búchaní pysku diviaka (kolisať) na spodok navŕtaš diery kukurica dobre padá a plnenie je bez problémou.(10lsúdok)Teraz budem toto robiť pridám potom foto. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off jozef, 18.10.2012 o 21:48

Hekler možete mi tykať(Aj ked viem ako ste to vykanie myslel)..a reči ako obrovské polovnícke skúsenosti si nechajte pre niekoho iného ja som napísal macovi niečo z praxe čo som skúsil čo sa mi osvedčilo.. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off kaso79, 18.10.2012 o 8:47

Kamarat to ma riesene pomocou drevenej spulky, na ktorej byvali namotane ocelove kable, tak mozno aj z toho sa to daurobit:) podla dostupnosti materialu. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Hekler, 18.10.2012 o 8:39

vážený jozef a budúci poľovník, gratuľujem Ti že v 17 rokoch už máš také obrovské poľovnícke skúsenosti a že si dokonca v takomto mladom veku osvojuješ právo vedieť už aj to o čo mne ide, nikdy mi tu o nič nejde to si prosím uvedom, len komentujem presne tak ako Ty alebo ktokoľvek iný, čo si kto z toho zoperie alebo pochopí nie je mojim problémom, žial zase si to nepochopil, hlboko sa Ti ospravedlňujem za komentovanie Tvojich príspevkov a tento ber ako môj posledný k Tvojim komentárom na tejto stránke, želám všetko dobré ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 1

off mrazik, 17.10.2012 o 17:04

Elo:ja bych prosil zaslani fotek jak upevnit tu drevotrisku na ten plastovy valec,jakym zpusobem....Diky tady je email: xeikon@centrum.cz ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off jozef, 16.10.2012 o 18:30

Hekler viem že vám ide skor o niečo osobné čo chcete riešiť takto nevadí,a tieto bandasky sú okrúhle robila ich jedna firma v nemecku na vzorky obilnín a čudujte sa už tretí rok držia pri použití eko farieb žiaden problém... ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Hekler, 16.10.2012 o 11:17

v živote som videl veľké množstvo svojpomocných poľovníckych pomôcok, ale zafarbenú bandasku (čo nemá žiadnu valivosť a skoro každá farba je škodlivá) ako krmny bubon ešte nie, bude to asi tým že je to totálna hlúposť a životnosť bandasky aj upevnenia karabínky v bandaske by bola len niekoľko dní ak nie len jednu noc, Elov nápad je jednoduchý, účelný a často používaný a aj dobre viditeľný ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

on Elo, 14.10.2012 o 18:24

Ja mám robený kŕmny valec z oranžovej kanalizačnej rúry priemru 30 cm a na bokoch kolesá z drevotriesky s priemerom o cca 10 cm väčším. Ak máš záujem, daj mail, pošlem foto. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off jozef, 14.10.2012 o 13:36

10l bandaska navŕtať diery karabinou pripať a o strom upevniť potom už len obmienať bandasky(bandasku natrieť na zeleno alebo na hnedo) ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

reklama

Zelené zápisky z poľovníckych chodníkov