Heming hunting
dnes je štvrtok,  28. marec 2024,  meniny má Sona,  spln: 25. marec 2024,  dnes východ slnka: 05:34,  dnes západ slnka: 18:08
poľovnícke sety poľovníctvo Terem

Siery - diskusia

autor: off atyla13
pridané: 18.3.2008 9:21
Poculi ste niekto o takejto znacke nabojov? Pocul som dobre ohlasy na Kal. 7x 57R Ty ktory mali taky kaliber a pouzivali toto strelivo si chvalili. Dakujem za nazory.
počet zobrazení: 3 859
počet hlasov: 0
okruh tém: strelivo
 

Aký je dôvod vášho označenia za nevhodný?

komentáre

zoradiť
off pavian, 12.5.2008 o 1:10

ja by som ti odporúčal skôr NORMU alebo RWS, mám GBK 7x57R/12, tam používam RWS TIG 11,5g, som spokojný, je to ale strela na tažšie kusy, minulu sezónu 3 ks jelenej, zásadne na komoru (neuznávam čarostrelcov krk - u mňa je prvoradý dobrý zásah, až potom "mäso" - čo som si už ale preto vypočul... :)po zásahu ležal zhasol každý v ohni, ale nestrielam na viac ako 100 - 130m, podľa mňa je to zbytočný hazard so životom zveri, aj kedˇ mám psov, nerád som kedˇ zver zbytočne trpí... ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 1

off RWS, 1.4.2008 o 12:49

miko:protože je střela tvrdší konstrukce,tak teprve na tak velkém 130 kilovém divočákovy předvedla dobrou ranivost,a potřebnou deformaci.Ale na váhově menší zvěř je nevhodná,a chová se jak celoplášt!U velké zvěře má střela větší odpor,tím i větší deformaci a ranivost.Ale kolik tak velkých kusu se střelí,aby tahle střela byla dostatečně využita. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off miko, 24.3.2008 o 19:39

ja si myslym ze to je dobra strela.Kamrat s nou strelil 130 kg diviaka.Moj nazor-da sa ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

on forte, 24.3.2008 o 15:29

Kamos strielal sierou na asi 80 kg diviacka,na vzdialenost 30 m. Diviak bol prestreleny ,zasahom na komoru,nasli sme ho s farbiarom asi po 300m ,farbil len na leziskach (6).Je to celkom v pohode ale osobne si myslim,ze je to strela viac urcena pre strelbu na terc. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off atyla13, 21.3.2008 o 14:55

dakujem za vaše postrehy ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off iboo, 21.3.2008 o 2:18

RWS - presne o tomto som hovoril, je príliš "kvalitnej" konštrukcie a na americký varmint shoot sa hodí. v našich podmienkach bude predsa len akosi tvrdá. tak tých mojich zvyšných 6 ks pošlem do terča a predsa si len kúpim Normu, ako vždy ;-) ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off cibak, 18.3.2008 o 18:40

Používam strelu sierra v kalibroch 222REM.a 7x64 som nadmieru spokojný. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off RWS, 18.3.2008 o 15:45

Náboje sierra od S&B jsem měl možnost vyzkoušet v ráži 7×57r,a 308w.,ale moc mě tahle střela neučarovala.Na přesnost je tahle střela v pohodě,ale předání ranivého učinku nic moc.Dám nějaký příklady:7×57r(sierra)Čtyřletý jelen,vzdálenost střelby 80m,vstřel zhruba deset centimetru za pleckem,po ráně padl,ale hned se zase zvedl a zašel do lesa,po pul hodině byl dosledován 300 metru od nástřelu,a ještě musel být dostřelen,nebot měl ještě chut odejít.Po prvním zásahu prostřelena plíce.Další příklad:Prase střeleno na vzdálenost kolem 100m. v noci za měsíčku na strništu,zadní komora(játra) ,váha 60kg.,ranni dosled, vzdálenost něco přes kilometr.od nástřelu.prase téměř nebarvilo.Ted něco sierry v 308w:Srnec vzdálený 30m.,rána těsně za plecko,srnec vubec neznačil zásah a rozběhl se k lesu vzdálenému od nástřelu přes dvěstě metru,kde taky za chvily zmizl.srnec se choval takřka chybený,vubec nebarvil.jen náhodně jsem ho našel v husté smrčině téměř 300m. od nástřelu.A to bych mohl uvádět další a další příhody stouhle pro mě nepovedenou střelou.Tahle střela moc pro lovecké učely není,malá deformace do potřebného hřibu.Osobně už dávam přednost RWS,nebo NORMA. PS:určitě se mnou nebude někdo souhlasit,ale to je jen má zkušenost.Ahoj Lukáš ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off maverick, 18.3.2008 o 15:08

osobne mám skusenosť s touto strelou v kalibri 30-06 a mozem len pochvalit, je stabilná a dobte odovzdava energiu aj pri horších zásahoch. Uznávam vsak ze na kratsie vzdialenosti sa moze správať ako celoplaštova strela... ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off iboo, 18.3.2008 o 13:53

náboje so strelou Sierra SBT vyrábané v závode SB patria k najkvalitnejším nábojom, aké sa v SB vyrábajú. strele patrí medzi kvalitnejšie a chvália si ju v 7x57 aj preto, lebo je silnejšia ako klasické MH,MHP. ja som počul aj rozpoluplné mázory, vraj sa strela spáva nevyspytatelne, raz sa otvára príliš, inkodedy vôbec. v každom prípade táto strela patrí medzi kvalitnejšie poloplášte. Ja sám ich mám a zatial môžem hovoriť len o presnosti. jediné, čo mám proti týmto nábojom je ich cena od výrobcu SB, kde sa mi neoplatí dávať skoro 800 sk za krabičku nábojov, ktorá ma katastrofálne tolerancie navážky prachov a hroznú kvalitu zápaliek. Pridám cca 200 sk a mám Normy, ktoré nesklamú.. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off lovecccc, 18.3.2008 o 13:49

Ak máš na mysli strelu sierra ktorú osádza do svojích nábojov SaB-tak som ju videl v akcii -tu ale treba pripomenúť že je to strela konštruovaná na streľbu na väčšie vzdialenosti -čo uvádza pri jej charakteristike aj SaB . povedal by som že je dobrá na streľbu na 180ma viac - videl som ulovené 3 kusy , jeleň 160 kg strelený na vzdialenosť 240m -padol v ohni , srnec 180m to isté , jelenica 270m odskok 20 a padla -jednalo sa o zásah komory kal.30-06 . Ale čo som po fórach čítal tak na streľbu na bežné vzdialenosti do tých 150 m to vraj napách viac škody ako osohu a účinky sú nevyrovnané -čomu sa ani nieje čo čudovať keď je určená na niečo iné . ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off atyla13, 18.3.2008 o 9:26

oprava pisa sa to sierry ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

reklama

Zelené zápisky z poľovníckych chodníkov