Heming hunting
dnes je štvrtok,  18. apríl 2024,  meniny má Valér,  spln: 24. apríl 2024,  dnes východ slnka: 04:52,  dnes západ slnka: 18:38
poľovnícke sety poľovníctvo Terem

aké máte skúsenosti so strelou DK Doppelkern??? - diskusia

autor: off hunter333
pridané: 29.9.2012 14:22

pri love jelenej, srncej a diviacej zveri

počet zobrazení: 4 030
počet hlasov: 0
okruh tém: strelivo
 

Aký je dôvod vášho označenia za nevhodný?

komentáre

zoradiť
on danosedo, 3.1.2020 o 13:58

DK v .30R Blaser- pada všetko ako handra:) ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off hunter65, 2.1.2020 o 14:15

Reakcia na príspevok od peter764, 29.9.2012 o 22:06 :
Ja mam prvy rok 6,5x55se a s RWS DK nemam najlesie skusenosti. Zver daleko odbieha, ci je to kanec alebo srnec.Uvazujem o zmene, zdasa mi ta strela prilis tvrda, vystrel v pripade razy za lopatu je maly, strela takpovediac zverou preleti s malymi ucinkami - myslim tym devastaciu a odovzdanie energie. Uvazujem na GECO alebo NORMA. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off mogonar, 5.10.2012 o 14:50

Ja polujem s 6,5x55SE, a kancov strelil toho roku dvoch.oboch som nasiel do 30 krokov a obaja boli streleny na komru. Ja by som to v kalibry az tak moc nevidel.Kolega so 7x65R pokazil troch a nasli sme len jdneho aj to rozteceneho po 3 tyzdnoch... Ked zle trafis tak nenajdes ani po 300WM.Zaklad je vediet strielat a hlavne sa neunahlit...Tot moja skusenost a moj nazor. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off matulkoh, 5.10.2012 o 14:00

inac ja lovim s 8x60s a strelivo H Mantel, Oryx a vyskusam Nosler Acc. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off steyr, 5.10.2012 o 13:10

moja ďaľšia bude 8x57, má riadny knockout efekt, nie je priríchla, odovzdá energiu, zver poriadne farbí, bál by som sa pri riadnom kancovi či jeleňovi, možno životnej trofeji, s 6,5, že ho budem fušovať a dohladávať, asi by som si to potom vyčítal...ale to je len môj súkromný názor, nechcem sa nikoho dotknúť, takže sa sčasti ospravedlňujem za formuláciu v predošlom komentári... ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off matulkoh, 5.10.2012 o 12:47

DK nie je moc vydarena strela, co sa tyka 6,5 by som povedal, bohate staci pokial sa nestriela v porastoch a co sa tyka rany na pecienku tak stary jeleniari hovoria v ruji je rana na pecen lepsia ako na komoru. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off BLEIKER, 5.10.2012 o 12:40

steyr-a od akeho kalibru by sme mali začat rozmýšlat pri tých jelienkoch a kancoch? ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off steyr, 5.10.2012 o 12:32

na lov jelenej a diviačej by ste mali radšej rozmýšľať nad kalibrom a nie o strele, tak neviem prečo sa divíte, že vám to odchádza...taktiež nechápem prečo sa niekto diví keď trafí jeleňa na 50 metrov na pečeň tak s tým by som sa asi tiež nechválil... ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off michal89, 5.10.2012 o 10:09

Dk použivam v raži 6,5x55se a mne to zasa pada vyborne... ale je pravda ze ked som strelil 200 kilovemu kanovi za lopatku tak zasah neznacil a veselo bezal dalej aj po druhej rane na komoru... ale farba bola zo vstrelu.. inac lanstiaky a preasce padaju na mieste.. ale vsetko su to komorove rany takze ja negativne skusenosti nemam... ulovenych zatial cca 20 kusov raticovej :) ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off hunter333, 3.10.2012 o 15:20

Ďakujem všetkým za vyjadrenia. Rozhodol som sa, že si zaobstarám strelivo Sako hammerhead, to bude asi najlepšia voľba. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off luBOSSco, 30.9.2012 o 12:32

Mal som DK v 6,5X55 a lanstiaka, ktoreho som strielal na 40 metrov a zaprasilo sa mu z lopatky som nenasiel dodnes. Dohladaval som so psom farba po 30 metroch, pofarbena kilometrova stopa do kopca a zmizol mi v komplexe mladin. Dohladavkal na nasledujuci den po praci, s dalsimi dvoma psami a nic. Zatial moja nanegativnejsia skusenost so strelivom, ktore je zbytocne drahe a evidentne sa zachovalo ako celoplast... Peter764 to zhrnul pekne.. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off lrentka, 30.9.2012 o 9:01

Pri love kalibrom 8x57JS s touto strelou som vždy zver našiel. Niekedy bola na nástrele, inokedy bolo treba dohĺadať. Napríklad lanštiak strelený na pľúca ostal na mieste, ale zhasínal ešte 15 min. Z prednej mäkkej časti strely úlomok zasiahol chrbticu, preto ostal na mieste. Nemohol som ho dostreliť, lebo z posedu som ho nevidel, lebo bol vo vysokej tráve a dostreľovať zo zeme som sa neodvážil. Prešiel som na H-mantel a zatiaľ spokojnosť. RWS DK nebudem kupovať. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off muno211, 30.9.2012 o 6:52

jedno z najhorších strelív,aké som kedy mal možnosť vyskúšať,zver odbieha, strela je tvrdá, na slabšej zveri neodovzdá energiu. teraz mám v 308 Win strelivo NORMA Vulkan-maximálna spokojnosť a v 6,5x57 R- RWS Kegelspitz a to sa nedá s DK porovnať. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off peter764, 29.9.2012 o 22:06

od viacerých používateľov tejto strely v rôznych kalibroch by som ich skúsenosti spriemeroval a zhrnul do hodnotenia, že je to neúčinná strela, takmer všetci uvádzali pomerne veľkú vzdialenosť odchodu zveri od nástrelu aj po dobrých zásahoch. Moja osobná skúsenosť v kal.8x60 S, jeleň - ihličiak zasiahnutý na pečeň na vzd. cca 50 metrov, pomaly odklusal bez značenia, prvá farba po 80 m, po 150 m som ho našiel zhasnutého. Po rane som si myslel, že som ho chybil, bez psa by som ho nenašiel. Za tie peniaze je veľa lepších striel. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

správca MMasska, 29.9.2012 o 16:08

myslis od RWS? to dvojjaadro? nieje to ziaden zazrak na to ze to je dost drahe zver dost tupo reaguje na ranu aj dobry zasah na hrudnu dutinu bez znacenia a odbeh od 50do 100m cakal som viac za tu cenu kup si accubond od noslera a budes vysmiaty alebo lacnejsie vulkan alebo sako hammerheand ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

reklama

Zelené zápisky z poľovníckych chodníkov