Heming hunting
dnes je sobota,  18. máj 2024,  meniny má Viola,  spln: 23. máj 2024,  dnes východ slnka: 04:05,  dnes západ slnka: 19:20
Kniha návštev revíru - online manažér revíru

írsky teriér - diskusia

autor: off dominikM
pridané: 27.9.2012 20:36

Zdravím Vás kolegovia,


potreboval by som poradiť nejakú chovnú stanicu ĺrskych teriérov, ale pracovných, nie exteriérových a celkovo by ma zaujímal Váš názor na toto plemeno.

ďakujem. :)

počet zobrazení: 6 897
počet hlasov: 1
okruh tém: poľovné psy
 

Aký je dôvod vášho označenia za nevhodný?

komentáre

zoradiť
off sniper7x57, 4.2.2014 o 20:34

mam doma dvoch a velka spokojnost len su trochu tvrdohlavi staci len prisni pristup a vse je v pohode ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Strelec11, 3.2.2014 o 19:43

Ake mate skusenosti s irom? ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off anton102, 1.10.2012 o 13:36

Irčany chovám přes 10 let, tak si dovolím tvrdit, že už s nimi nějaké zkušenosti mám. Pokud se ti ir líbí, tak do něj klidně běž. Je to velmi univerzálně použitelný pes at už jako honič, barvář, nebo třeba i na přinášení, jak na zemi, tak z vody. Prostě co ho budeš učit to zvládne. Oproti jiným teriérům jsou výhodou vyšší běhy a tím podstatně lepší pohyb ve vysokém sněhu. U irčanů vidím dva problémy. A to současný chov, kdy se většina jedinců chová jako společenských a s toho vyplývá větší riziko, že natrefíš na méně vlohově obdařeného jedince, než u jiných loveckých plemen. Druhým problémem je hlasitost, ta je v porovnání s jinými plemeny hodně slabá, ale samozřejmě se najdou i hlasití. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off matulkoh, 1.10.2012 o 12:02

mas to v poste ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off dominikM, 30.9.2012 o 22:35

matulko poprosim ta o podrobnejšie info o spominanom vrhu... díky ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off matulkoh, 30.9.2012 o 20:11

u irakov to bude loteria o trochu vacsia ako u inych terrierov le ja by som do toho siel, viem o aktualnom vrhu, steniatka pekne a zive, treba vyskusat. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off exc125, 30.9.2012 o 20:10

presne tak ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off onval, 30.9.2012 o 18:53

exc125 presne tak nie len spoznať ale i rozvíjať vlohy ktoré má! ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off exc125, 30.9.2012 o 18:35

zly pes nieje iba vodič každý pes má svoju povahu a treba ju spoznat. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off dominikM, 30.9.2012 o 18:05

presne tak.. ak je pes v dobrých rukách, dá sa všetko :) len aby nato mal aj predispozície :) ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 1

off onval, 30.9.2012 o 15:44

Pán Sýkora posudzoval som v Levickom okrese pred dvoma rokmi na DS psa Irskeho teriera na moje prekvapenie pes pracoval v pohone dobre jedinné negatívum hlasitosť,preto skončil v III.c ale velký záujem o diviačiu zver,i perfektná dohľadávka.Pokiaľ je i Irský terier v dobrých rukách a dobre vedený všetko sa dá naučiť.:)(Ď ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off semo444, 29.9.2012 o 20:10

ja som videl na spoločnej ira no radosť pozerať ten bol tak utvrdení na diviaky ani vysokí snech mu nerobil problém ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Leon, 29.9.2012 o 12:39

docela je vychvalovaná chovná stanice Tavari u vás na Slovensku ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off onval, 29.9.2012 o 11:25

Dominik vo Zvolenskej Slatine-Boroviny pri Zvolene ,má chovnú stanicu pán Ondrej Michna odchováva krásne jedince či už na exterier alebo na prácu v lese,psíci dobre pracujú v pohonoch mám ich zasledovaných.:Ď ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 1

off apple, 28.9.2012 o 20:32

ak sa ti ír páči, zabojuj o nejakého s poľovným rodokmeňom trebárs i v čechách. ak to nepôjde, bez obáv si vyber, ako ti tu radil exc125 alebo natka, z ďalších teriérov. a u hrubosrtstých obava zo snehu je neopodstatnená. treba si uvedomiť, že sa strihajú, nie je problém trochu zostrihnúť bez trimovania na najhoršie obdobie. ja som to robil, no zistil som,že tomu môjmu foxovi je to jedno.... maká aj nohami obalenými snehom ako guľa, akurát nohy dáva od seba :-) ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Leon, 28.9.2012 o 19:33

v čechách jich je docela dost lovecky vedenejch několik jsem jich viděl na naháňkách a docela slušná práce v Jizerkách má kluk fenu jako barvářku a taky si to chválí známej má teď mladou fenu a na roce šla do čuníku jak raketa tak jsem zvědavej co zní bude ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off growler, 28.9.2012 o 17:14

ziadny limit ohladom kohutikovej vysky uz nieje! ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off dominikM, 28.9.2012 o 16:41

Ľudia ďakujem veľmi pekne za vaše reakcie, cením si ich ! ja sa ale tiež obávam kus toho že tu na okolí (SR) nenájdem poriadnych Írov, keďže čo som doteraz pozeral, tak väčšina má spústu výstav a skúšky minimum... mne sa ale páčia tie psy... popozerám tých welšov natka, vďaka za radu. marcel ale výška v kohutiku je u nich okolo 45cm a limit je 51cm, nie náhodou? :) ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off natka7, 28.9.2012 o 16:13

S tým snehom je to pravda, ale kus popozeraj chovne jedince u welshov a u irakov. iraci boli niekedy výborne plemeno no teraz su to len gaučáci, to je moj nazor, však 100 ludi 100 chutí. DomonikM ak máš zaujem budem mať stenata welsh terriera . pozri stránku of slovakia vineyard a tie vysledky o niečom svedčia. odkaz ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off marceliusko, 28.9.2012 o 16:12

V praxi som „írov“ nevidel pracovať na rôznych výcvikových akciách ano na stope to nebolo zlé v oplôtku no dalo sa ich problém je veľkosť (výška) tá ich u nás (aspon podla mna diskvalifikuje... DS) .Plemeno je to určite nie zlé ale pre prax je asi vhodnejšie iné plemeno Teriéra aspoň u nás. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off jozef, 28.9.2012 o 13:32

exc poloval si z írom?Asi nie,dominik vybral si si dobre chceš teriera a ešte nebude obmedzený snehom ako fox alebo welš.Irsky terier dobrá volba. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 1

off exc125, 28.9.2012 o 10:28

je to jedno každý ti bude nukat to čo chová viber si to čo sa ti páči welsh fox border jagoš bedlinkton to su naj terrieriky ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Jager68, 27.9.2012 o 21:20

Ak terier,tak Border. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off dominikM, 27.9.2012 o 21:09

a aké plemeno mi teda poradíš? aj s konkrétnymi jedincami. chcel by som teriéra. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off exc125, 27.9.2012 o 20:45

zmen plemeno ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

reklama

prvá škola vábenia jeleňovZelené zápisky z poľovníckych chodníkov (Egon Gočár) 2.diel
Poľovníctvo TEREM