Heming hunting
dnes je streda,  24. apríl 2024,  meniny má Juraj,  spln: 24. apríl 2024,  dnes východ slnka: 04:41,  dnes západ slnka: 18:47
poľovnícke sety poľovníctvo Terem

Puškohľad iba so svietacim bodom, kto poradí ??? - diskusia

autor: off peterkacur
pridané: 12.3.2008 10:55
Puškohľad iba so svietacim bodom, kto poradí ???
počet zobrazení: 6 819
počet hlasov: 0
 

Aký je dôvod vášho označenia za nevhodný?

komentáre

zoradiť
off hunter8, 12.12.2008 o 18:22

už 4-ty rok mam na guľovniciach cz 527 223 rem .tactical 3-9x50 rd,na zkk 601 to iste,reminton 7400 kal.30-06 mam 1,5-6x42 rd a na samonabijacej marlinke m 9 9mm luger dtto,na malokalibrovke cz 511 som teraz osadil tasco 2,5-10x42 varmint,zatial bez poruchu a pri troška nešetrnom zaobchadzani,nastrel drží dobre,dobra svetelnost a viditeľnost za sumraku za tu cenu aku predávaju tacticaly je to super optika ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off aliosa003, 16.4.2008 o 20:53

Lovu zdar! na Meoptu nedám v žiadnom prípade dopustíť je to velmi dobra optika . ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Solirov, 25.3.2008 o 9:55

No, hadam si si nakoniec nieco vybral.. ja polujem s kasickou Zeisskou, ziaden svietiaci bod, ani nic podobne a nemozem sa stazovat.. Nevravim ze taky cerveny bod nepomoze, mal som moznost vyskusat aj takuto optiku, ale prislo mi to zbytocne... Asi je to cele o zvyku. tym ze polujem (resp. donedavna som poloval) v lese, kym som videl, mohol som strielat. V momente ako sa viac zoserilo a nevidel som kriz, nedokazal som v optike poriadne rozoznat ani zver. A to som vedel ze strielat nebudem, pretoze neviem ako presne je postavena... a s cervenym bodom som mal rovnaky problem. vedel som sice krasne zamierit, ale zver som uz dobre nerozoznal, takze mi bol na dve veci.. na poli by to mozno bolo ine. tam je predsa len viac svetla... ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off igor.berko, 18.3.2008 o 23:38

Nechcem hodnotiť puškohľad so svietiacim bodom. Chcem sa podeliť len o vlastnú skúsenosť. Mám puškohľad Meopta 6x42 so svietiacim bodom 5 rokov a som spokojný. Čo sa týka intenzity červenej bodky tá sa dá regulovať. Záleží len na strelcovi ako je nastavená. Jedna vec mi však dosť vadí, a to je, že pri nosení zbrane na pleci sa stáva, že sa svietiaci bod zapne dotykom o odev alebo telo, ruksak. V rozhodujúcom okamihu použitia už nesvieti lebo je vybitá batéria. Ja to riešim častou kontrolou a nosením rezervnej batérie. - Igor Berko. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off peterkacur, 17.3.2008 o 18:34

Re:iboo: prišiel som na to, že asi bude lepšie zainvestovať, budem musieť prišporiť no a potom uvidíme možno sa mi v neakom tom čase niečo ešte niečo naskytne...v každom prípade vďaka za rady:-) ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off lowec, 17.3.2008 o 11:23

odkaz />
napr.... jedna s možností čo ponúkam .. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off lowec, 17.3.2008 o 11:18

Ponúkam puškohlady značky trijicon ... odkaz, svieti špička kríža ... puškohlad nemá žiadne napajanie !! svieti aj absolutnej tme bez baterii ...... gamatechnic@zoznam.sk ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 1

off iboo, 17.3.2008 o 0:44

peterkacur -ja sám mám podobné sračky značky meopta a nieje zatial problém, dneska..teda včera som ich obe nastrelil a "držia" . po prečítaní si rôznych názorov si prišiel teda na čo ? zaujíma ma výsledok, poprípade plán tvojho smerovania...ak môžem ! ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off peterkacur, 16.3.2008 o 10:45

Re:iboo: určite som sem neprišiel rýpať !!!!!!!!!!! keby som mal love na taký puškohľad tak tu ani nepíšem a idem si kúpiť swarowsky alebo novú zeissku hneď, ale som sa chcel len poradiť pre neaké tie ako si ich nazval sr...y do 20.000 sk :-) a či je puškohľad lepší s osnovou alebo s bodom ten názor ma zaujal... ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off lovecccc, 16.3.2008 o 8:57

peterkacur ma aj pravdu že nie všetko drahé je dobré a hlavne čo sa týka meopty - mam 3 kamošov čo ju reklamovali jedna 7x50 -odtrhlo kríž -druhá 7x50 sa zahmlievala -a 7x56 sa tiež zahmlieval. Stačí si pozrieť české fórum lovectví .cz. a kuknúť tému meopta a po prečítaní zistíte že tie "dobé a zlé"skúsenosti s meoptou sú tak 50 %-na-50% a to si myslím že v danej cenovej relácii kde sa meopta a jej výrobky momentálne nachádzajú je dosť slabé . Týmto nechcem meoptu haniť sám mám 6x42 a je to bez problému .Ale puškohľadom za 13 až 20 tisíc by sa to tak často stávať nemalo . A najlepšie je keď ti po reklamácii pošlú ospravedlnenie že ich to mrzí a že sa im podobná chyba ešte nestala --pritom okrem mojich kamošov poznám ešte nejakých dalších ľudí čo mali s meoptou podobné problémy -a oni ti budú ešte aj klamať -hrozné -to si nevedia prizať "dobre stala sa chyba mrzí nás to a bodka !" Nie oni musia napísať že sa im podobný problém ešte nestal ! Hrozné ako niektoré firmy klamú . ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off iboo, 16.3.2008 o 5:35

peterkacur : kedy a kde som napísal že "strieľam za úplnej tmy" ???? a ešte k tomu swarovskemu - pokial si chybu zaviníš sám tak je to len a len tvoja chyba, no ak toto je tá tvoja zlá skúsenosť - mám na mysli, že " nie všetko drahé je kvalitné" ako si napísal , tak len tolko, že pokial budeš trieskať puškohladom o kolajnicu, tak sa ti pokazí aj lacný, aj drahý. pokial zhodíš z útesu škodovku a nejaký nový Jaguar, dopadnú skoro rovnako (zle). Ak si nepamätáš čím argumentujem a čím argumentuješ tak si to prečítaj znova. keď ti chce niekto v dobrom poradiť tak predpokladá sa, že si encháš poradiť. alebo si sem prišiel len tak rýpať?
Fatran : plnú súhlas, koľko z dnešných polovníkov-strelcov trafí so svojou guľovnicou papier A4 na 100m cez volné meiridlá ? ... ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off juraj22, 15.3.2008 o 22:24

meopta je super a dokonca swarovsky je meopta sklo. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off peterkacur, 15.3.2008 o 19:04

a aký máte názor na puškohľady Jahti jakt ??? ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off lrentka, 14.3.2008 o 22:42

Pred časom som riešil podobný problém. Mal som vytipovanú meoptu, leupold a náhodou som som dostal ponuku na nikon. Zhruba všetko v približne rovnakej cenovej relácii. Rozhodol som sa pre nikon. Má osnovu v zadnej ohniskovej rovine, t. j. so zvyšovaním zväčšenia sa nemení veľkosť kríža a ani svetelného bodu. Bod svieti buď zelenou farbou, čo som ocenil na snehu (vôbec neoslňoval) alebo červenou farbou - tú využijem po zime. Je to nikon monarch 2,5-10x56Il. Vynikajúca viditeľnosť za zhoršených svetelných podmienok. Brilantný obraz. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off fatran, 14.3.2008 o 22:22

chlapi moji ja to vidím tak že najrozumnejšie bude kúkre z flintičiek pozhadzovať a skúsiť chvíľu poľovať len s holou flintou ako kedysi poľovali naši dedovia,pretože minule som nastreľoval flintu a zistil som že na 80 m strieľam lepšie cez mušku ako cez kúker v ktorom ked mám veľké zväčšenie mi to všetko tancuje,ruky sa mi trasú som z toho nervózny že sa až netrafím no proste horor. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off peterkacur, 14.3.2008 o 22:08

Re:iboo to som zvedavý či strieľaš za úplnej tmy???ak nemáš infravidený kuker?a na toho swarovskeho keď si to zaviníš sám a predajca to zistí tak to bude len a len tvoja vina a nebude sa s tebou ani baviť ani keby stál kuker 100 litrov, ja skáčem iba do výšky svojho platu a ten ako maju polic..ti je dosť ... aj preto pozerám na také sračky ... vďaka za radu chlapy asi len ostanem pri tej meopte...ešte uvidím možno nám zvíšia platy :-) :-) :-) ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 1

off vlastimidurcik, 14.3.2008 o 21:38

peterkacur, u puškohľadov ide hlavne aj o to, aká je tam rozlišovacia schopnosť a svetelná priepustnosť. Podstata je v tom, či sú šošovky zo skla, alebo plastový výbrus. Sklo je drahšie. Kvalitu svetelnej priepustnosti zistíš za splnu a šera. Potom oceníš kvalitu. Svietiaca ostnova nie je tam na zábavu, alebo aby prekážala. Dá sa ňou kvajitne zamieriť, ale aj zistiť (odhadnúť ) vzdialenosť cieľa....Vlastním aj starú Jenu ZF4S, nemôžem na kvalitu dopustiť. Mám aj Buschnell - za vidna OK, za šera to nie je ono. Najnovšie som zakúpil Meoptu 7x56 s T-čkom, osnova č.1. Je to základné T-čko a hrotom sa dá fajn zacieliť. Je to len vec vkusu a účelnosti akú osnovu si vyberieš. Čisto svietiaci bod asi nie. Meopta je dobrá kvalita za dobrú cenu. Potom pozor na to, ako drží osnova to nástrele ( výstreloch ). To je dosť časta chyba lákavej ceny puškohľadov. Ako návod si pozri do časopisov ( inzercie ), čoho sa najviac zbavujú polovníci. Prajem šťastnú ruku pri výbere!!! ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off zdenek, 14.3.2008 o 20:35

Mám Artemis 3-12x56 sv.bod už pět let a jsem s ním maximálně spokojený.Červený bod používám jen za šera a v noci.Intenzita jasu se dá nastavovat podle potřeby,takže k žádnému oslňování nedochází.Mohu všem vřele doporučit.
Syn používá Artemis 3-12x50 sv. bod a také max. spokojenost. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off iboo, 14.3.2008 o 20:29

peterkacur - poškodenie sa rieši reklamáciou, ak tvoj prístup bude k veciam podobný, tak nebudeš veriť ničomu. skús si svietiaci bod, skús niečo lacnejšie keď za kvalitu nechceš dávať prachy. a čo sa týka montáže, tak iste sa dá kúpiť spolahlivá aj za tretinovú cenu.
na margo swarovski - asi vieš, prečo tam bola tá super cena. u puškohladov, za ktoré vyvalíš majland si všimni že máš dlhú záruku a tie ostatné sračky za 10 litrov s 2 ročnou zárukou stoja za velké..... inak tvoje kritérium bude niečo stáť, pretože tvoje požiadavky sú "iné", nie bežné. ( mám na mysli iba svietiaci bod) ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off peterkacur, 14.3.2008 o 18:04

teraz bol u mňa svokor a kupil artemis za 23.000 plus montáž 10.000 sk, keby dokopy bolo za 20.000 tak hádam aj hej, ale poviem pravdu, že ta meopta ma láka a čo sa toho týka, že čo najdrahšie nemusí byť najlepšie zato, mal som swarovského doma 8x56 s čer.bodom v záruke za super cenu, ale až potom som zistil, že bol poškodený, neviem sa rozhodnúť zato hľadám radu a osnova mi nesedí vobec, no neviem... ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off basta, 14.3.2008 o 14:45

iboo má pravdu. Pokud budeš mít puškohled jen s červeným bodem,tak ten bod využiješ jen ve dne. Čím větší bude tma,tím víc tě bude ten bod oslňovat. Mám na kulovnici Edenberg 8x56 s červeným bodem a klasickou osnovou typu T a jsem s tím spokojený. Bez osnovy za šera se určitě bude docela špatně mířit a určitě hůř na větší vzdálenost. Při oslnění pak ten bod vypneš a čím pak na zvěř zamíříš? ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off iboo, 14.3.2008 o 13:16

tak to som trošku prekvanpený, na akom konkrétnom prípade si s apoučil ? jeden u nás má meostar iba so svietiacim bodom a za šera je to podla neho katastrofa, bod ti osvetluje celú plochu, pri emsiaci nevidíš zver, ale eln červenú bodku aj pri najmenšej intezite. zaujímavé, že ti zámerná osnova doslova vadí.... ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off peterkacur, 14.3.2008 o 8:20

iba s bodom, lebo celá osnova neako prekáža mojmu oku, uvažoval som o neakých lacnejších Tactical, Edenberg, ale vravia mi aby som kúpil dačo ako meostar, bushnell neviem či investovať či nie??? už som sa raz poučil, že nie všetko najdrahšie je najlepšie... ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off iboo, 14.3.2008 o 2:19

chceš iba so svietiacim bodom ? alebo má mať aj nejakú zámernú osnovu ? lebo sú aj také, aj také ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

reklama

Zelené zápisky z poľovníckych chodníkov