Heming hunting
dnes je štvrtok,  28. marec 2024,  meniny má Sona,  spln: 25. marec 2024,  dnes východ slnka: 05:34,  dnes západ slnka: 18:08
poľovnícke sety poľovníctvo Terem

Bahnisko - diskusia

autor: off Daniel8
pridané: 11.9.2012 14:30

Zdravím všetkych. Chcem sa spytat, či má niekto skusenosti s umelými Bahniskami? Ako tam udržať vodu, aby nevsiakla do zeme? Dakujem za odpovede.

počet zobrazení: 5 979
počet hlasov: 0
 

Aký je dôvod vášho označenia za nevhodný?

komentáre

zoradiť
off rado100, 18.2.2016 o 23:18

Liať olej do bahniska je riadna blbosť, ale diviaky ho majú radi aspoň moja Karla ho mala rada určite. Kedysi dávno som mal bachyňku ktorá sa volala Karla a chodila so mnou po dvore a po záhrade ako pes. Raz som nechal na dvore 10 litrovú bandasku s olejom čo som používal na mazanie reťaze motorovej píly. Karla tú bandasku rozkúsala a vyliala. Celá sa v tom vyváľala bola mastná a smrdela ako stará škodovka no jej sa to bohovsky páčilo. Po tejto príhode som už musel olej schovávať. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 3

off valo7319, 18.2.2016 o 19:40

Neberte to tak ze som to tam daval to nikdy aj vtej knihe to bolo pisane ze to neni v hodne z ekologickeho hladiska mna iba zzaujimalo ze aky by mohol mat vpliv na diviaky ked to tam bolo uvedene a dalej to nebolo vysvetlene ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off borgeo, 18.2.2016 o 9:58

Motorový olej do bahniska a takisto kdekoľvek inde môže vyliať len neekologické hovado. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 4

off abba1, 18.2.2016 o 9:45

motorový olej do bahniska??? v poľovníckych kurzoch asi chýba predmet ekológia ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 1

off Finist, 16.2.2016 o 22:51

Olej neviem,ale bukovy decht tam naliať môžeš pokojne. Pôsobí ako magnet na diviaky, ale prvý je tam vždy medveď :) teda aspoň u nás je to tak. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 1

off vlciaskala, 16.2.2016 o 20:09

Ak hcete abi voda vidrzala dlhsie treba pridat do vody sol kludne aj za vrece a ked sa tam zver vala tak to pekne zamiesa taketo bahoriska vidrzia ovela dlchsie a zver ich rada navstevuje.Ale zase to mozes robit iba tam kde ma zver pristup k inej vode aby nemusela pit slanu vodu ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off majko82, 16.2.2016 o 16:03

starý olej do bahniska ??? osobne si myslím že je to blbosť , možno to diviaky láka ale mne do bahniska chodí aj vysoká , srnčia dančie , ktoré sa chce v lete aj napiť a neviem či by pili vodu kontaminovanú starým olejom ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 2

off valo7319, 16.2.2016 o 10:39

Aky to ma vyznam alebo ste daco poculi o pridani vypaleneho motoroveho oleja do bahniska cital som to v knihe o diviacej zveri od Hella. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off majko82, 12.9.2012 o 15:02

no je to jednoduchý spôsob ale dá to trochu námahy to rozbahniť , ale ke´d to urobíš a začne ti to navštevovať vysoká a diviaky tak ti to rozbahnia a ušlapú oni a potom tam stačí len doplnať vodu ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Daniel8, 12.9.2012 o 14:53

majko82. na tom mieste sa to da urobit len tak, ako si napisal. Edu to miesto je hlboko v horach a voda tam nie je a myslim,ze by ju tam aj bolo treba. Diviaky aj vysoka sa tam dost zdrzuju a urcite by ju tam uvitali. Dakujem vam za odpovede. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 1

off majko82, 12.9.2012 o 9:35

u nás sme robili bahnisko tým štýlom že sme do neho nosili dva týždne vodu a rozšlapávali sme to v gumákoch , keď sa ti tam vytvorí bahno tak ti už voda s tade utekať nebude , a už len doplním ak nie je v okolí iný zdroj vody (ako u nás v okruhu 2 km nieje žiadna voda ) je takéto umelé bahnisko super vec , srnčia a zajace sú tam stále. a ešte doplním v tej traktorovej kolaji sa ti voda drží preto lebo tam to už je rozšlapané ! ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 1

off Edu, 12.9.2012 o 9:24

Nemyslím si že nosiť vodu do kaliska ktoré nie je ošetrené proti priesaku bude zmysluplným činom . Kalisk je v našom revíri dosť . Netreba do nich vodu ani hlinu nosiť . Príde mi to ako keby niekto vedľa kukurničného poľa po kríkoch klásky s kukuricou vešal . Ešte tak volať báger :-D potom cisternu to je už masochizmus . Odhliadnuc od toho ,že báger nemôže kopať jamu bez povolenia tam kde sa mu uráči . ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off rado100, 11.9.2012 o 20:40

Ak nemáš podložie ktoré neprepúšťa vodu, musíš ho zabezpečiť a to buď ílovou vrstvou, alebo dnom z gumovej fólie prípadne betónovým dnom. tento rok sme urobili bahnisko s betónovým dnom a naplnili ho hlinou zo surovej nepálenej tehly ktorá je ílová a dobre drží vlhkosť. Tá hlina je úplne žltá a je zaujímavé pozorovať kade všade sú po lese žlté otery na stromoch. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off startoci, 11.9.2012 o 20:18

zrejme je tam nasiakavé podložie. my sa snažíme samozrejme umiestňovatť bahniská na miestach dlhodobo pozorovaných, kde je predpoklad že voda chvíľu vydrží. a nosíme naraz minimálne 3 kubíky vody. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Daniel8, 11.9.2012 o 19:54

No tak to je super. ale dali sme 1kubik vody do bahniska a na druhy den tam bolo len blato, bez vody a to potrebujem nejak doriesit. Vedla je kolaj od traktora a tam je voda pomaly cely rok??? ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off startoci, 11.9.2012 o 19:51

u nás príde nakladač, vykope kalisko, potom príde traktor s cisternou a naplní ho. odvtedy sa dopĺňa priebežne podľa potreby. Vďaka poľnohospodárom, ich technike a ochote. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Daniel8, 11.9.2012 o 19:45

Podla toho by to bol kazdy krmelec, nasypnik solisko a vsetko, co tam clovek da je umele a podla vas aj teda to je plytvanie casom a energiou. Neviem ci viete ale voda sa straca a v niektorych lokalitach je len do juna a potom koniec a tak je tomu aj tento rok. Samozrejme ze su najlepsie prirodne ale len vtedy, ked naozaj su,ze? ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Ravanelli, 11.9.2012 o 17:19

Keď je taký veľký poľovník od 8mich rokov to by mohol poznať prírodu, že najlepšie kaliská sú prírodné a vytvárať niečo umelo je plýtvanie časom a energiou. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Daniel8, 11.9.2012 o 15:19

Možno je kandidát a chce aj fotit,alebo sa venuje polovnictvu od ôsmich rokov. Ale prečo riešite preco a naco? Chcel som len vediet, ci ma niekto s tym skusenost. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Stoklasa, 11.9.2012 o 15:07

Možno chce fotiť. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 2

off Ravanelli, 11.9.2012 o 15:00

Prečo nepoľovník chce umelé kalisko? ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

reklama

Zelené zápisky z poľovníckych chodníkov