Heming hunting
dnes je sobota,  20. apríl 2024,  meniny má Marcel,  spln: 24. apríl 2024,  dnes východ slnka: 04:48,  dnes západ slnka: 18:41
poľovnícke sety poľovníctvo Terem

9x57R - diskusia

autor: off soblo
pridané: 29.8.2012 13:55

Kamarát vlastní troják HUBERTUS 9x57R nemôže zohnať takýto kaliber poradťe kto viete.

počet zobrazení: 3 472
počet hlasov: 0
okruh tém: zbrane
 

Aký je dôvod vášho označenia za nevhodný?

komentáre

zoradiť
off zahorak, 26.6.2015 o 7:23

Ahojte chalani Dakujem vám :-) ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off lovec84, 24.6.2015 o 13:09

Skus napisat na andy060. On nejake predaval. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off hektor70, 23.6.2015 o 23:00

Dobrý večer, Skúste tu:odkaz. Cena trochu vyššia, ale nie nedostupná,a mám dobrú skúsenosť /s 8x57r360/. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off zahorak, 23.6.2015 o 20:15

Dobry den. Mám podobnú otázku ako Soblo pred časom a to; kto mi vie prosím poradiť kde by som zohnal náboje 9x57R ? Resp. tip na šikovného prebíjaca ? Vopred vam ďakujem Kontakt na mňa 0903 84 83 82 ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 1

off Edu, 30.8.2012 o 8:34

motaq s licenciou by som to ja osobne neriešil. Zabaliť a poslať ako balík na adresu . Prebíjanie takéhoto streliva má svoje opodstatnenie . Ďalšie riešenie by bolo prerobiť zbrojárom nábojovú komoru na štandartnejší kaliber . Ako je to s vývrtom stúpaním atď to ja ako lajk netuším . Problém však môže nastať v zámkoch a hlavne použitom materiali . Kamarát si dal prerobiť korunovku 16/16 na bixu . Chcel tam nejakú sedmičkovú guľu . Bolo to nejako v roku 1992 . Zaniesol zbraň do Prahy ukázal čo chce a obdobnú zbraň ako bixu . Hneď ho z totoho vyviedol zbrojar ako doniesol knihu plnú čísiel ocelí a oznámil mu že do tejto zbrane max kaliber 5,6 . Tak si ju i nechal takto upraviť na savage 5,6 x 52 . Stálo to neskutočné peniaze na tú dobu cez 20 000kčs . Sústrel mal rozdiel 70cm na 50m . Úprava trvala 2 roky :-D medzi tým sa vytvorili dva štáty nastúpili colnice :-D Zistilo sa ,že niet ako tú zbraň dostať na Slovensko . Po veľkých štrapáciach sa to nakoniec podarilo . Zbraň má dvojo mieridiel :-D ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off motaq, 29.8.2012 o 23:13

Edu doviest ho urcite vie, len je otazka kolko toho streliva budes chciet, ci sa mu oplati kvoli tomu vybavovat dovoznu licenciu na toto strelivo....suhlasim s tebou, je to priestor pre prebijacov, komponenty a matrice sa budu dat doviest asi jednoduchsie ako strelivo.... ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Edu, 29.8.2012 o 19:20

Tu vidím priestor pre prebíjačov streliva . V amerike to kúpiš bez potiaže . Zabaliť a poslať v balíčku a je vybavené .O nedovolené ozbrojovanie určite nepôjde keby balíček niekto otvoril čo je šanca veľmi malá kedže má platný zbroják na takéto strelivo . Ja mám zbroják na akékolvek držanie streliva . Potom sa dá riešiť prebíjaním tohoto atypického streliva . Prípadne by som sa informoval obchodníka či je možnosť takéto strelivo objednať .Kto nakupuje americké guľovnice ktore sa dajú v USA kupiť v maloobchode okolo 200€ s montážou a optikou obyčajne 3-9 x 40 komplet vie určite doviesť i strelivo z USA . ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

reklama

Zelené zápisky z poľovníckych chodníkov