Heming hunting
dnes je piatok,  26. apríl 2024,  meniny má Jaroslava,  spln: 24. apríl 2024,  dnes východ slnka: 04:37,  dnes západ slnka: 18:50
poľovnícke sety poľovníctvo Terem

trezor na zbrane - diskusia

autor: správca admin
pridané: 28.8.2012 20:39

Rád by som sa poradil, aké vnútorné rozmery má mať trezor na zbrane aby sa tam v pohode zmestila zbraň i s puškohľadom a i akú má mať výšku. Pripomínam, že nemám zatiaľ zbraň a rád by som kúpil trezor navždy, aby i do budúcna keď kúpim ľubovoľnú zbraň, aby sa mi zmestila do trezora. Mám vyhliadnutý trezor s vnútornými rozmermi na výšku 1235 mm a na hĺbku (čiže priestor pre zbraň s optikou) 250 mm. Sú tie rozmery postačujúce? Vopred ďakujem za vaše názory a skúsenosti.

počet zobrazení: 7 225
počet hlasov: 3
 

Aký je dôvod vášho označenia za nevhodný?

komentáre

zoradiť
off rys2, 18.1.2020 o 17:36

Miro- trezor, skrina, atd. su sice velmi dolezite veci na ochranu pred odcudzenim ci zneuzitim zbrane. Pozornost by som zaroven ale venoval aj zabezpeceniu vchodovych dveri do bytu a ich vymenu za dvere s vyssimi prvkami ochrany – napr. ocelova vypln dveri, viacbodove uzatvaranie, dvojite zamykanie, atd.!! Tak napr. ak byvas v panelaku, povodne dvere vyhodit, staru zarubnu vybrat a „hluche miesta“ zaliat betonom pretoze tam je „volne - kriticke miesto“, kde zlodeji roztiahnu povodnu zarubnu do stran a bez problemov sa dostanu za par sekund do bytu!! Pokial mas teda dobre zabezpeceny vchod do bytu, v byte uz nemusi byt zbytocne drahy trezor, rozumies ma. Ja osobne mam sikovnu peknu / cerpal som z nemeckeho katalogu/ do interieru pasujucu „skrinu“ so zosilnenou prednou castou, viacbodovym dvojitym uzamykanim, vyrobenu na zakazku na zaklade mojich poziadaviek a dal som za nu po kamaratsky 100€. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 1

off lanus, 18.1.2020 o 15:52

Reakcia na príspevok od MiroSR, 18.1.2020 o 14:46 :
Miro - Súčasný stav je zatiaľ !!! priaznivo jednoduchý; § 55 Zabezpečenie zbraní a streliva (1) Fyzická osoba, ktorá drží menej ako 11 zbraní kategórie B alebo zbraní kategórie C alebo strelivo v počte do 10 000 kusov a na ich uloženie nepoužije trezor, je povinná zbrane a strelivo uložiť a uzamknúť ich oddelene. Ak strelivo nemôže uložiť v oddelenej uzamknutej miestnosti, skrini alebo debne, musí ho uzamknúť samostatným zámkom. (Ako vidíš materiál ani ďalšie predpisy nie sú stanovené ! Po očakávanej zmene zákona sa to však môže podstatne skomplikovať !!!). ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 2

off MiroSR, 18.1.2020 o 14:46

Vedel by mi niekto poradiť ako správne vybrať trezor/skriňu na zbrane ? Je toho veľa a nie všade je uvedené, či spĺňajú kritéria podľa zákona. Musí to byť kovová alebo to môže byť aj drevená konštrukcia ? V zákone som však presné požiadavky na bezpečnosť nenašiel. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off borgeo, 4.8.2015 o 13:47

V tom prípade treba asi u dotyčného zistiť, či taký dar potrebuje. Ak áno, rozhodne poteší, ak nie, skončí v inzercii. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Baikal, 4.8.2015 o 13:22

mozno ho chce ako nepolovnicka darovat niekomu kto polovnik je a skuma, ci by takyto dar polovnika potesil ... ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off borgeo, 4.8.2015 o 13:15

Lucroc, trochu schizo ,nemyslíš? Vzhľadom k tomu,že nie si poľovník,načo by ti asi bol trezor na 5 dlhých zbraní? ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

on astronom, 4.8.2015 o 12:52

lucroc - ak hodláš niekomu darovať spomínaný trezor hlásim sa ako prvý. :) A ver tomu, že sa neurazím :) ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 2

off lucroc, 4.8.2015 o 10:07

Zdravím, páni! Poprosím Vás o názor. Keby Vám niekto daroval oceľový trezor (nie skriňu so zámkom), ktorý sa kotví o stenu alebo o podlahu, na 5 dlhých zbraní a úložným priestorom na strelivo,ako by ste reagovali? Potešili by ste sa, alebo by Vás to urazilo? Nie som zo žiadnej firmy, iba potrebujem zistiť (v čo najväčšom počte), čo by ste s takým darom urobili. Vďaka! ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off goret, 2.4.2014 o 10:59

Ja som za 2 menšie. Ľahšie sa prenesú a dajú sa do nich odložiť rezervné kľúče :) ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off soson, 1.4.2014 o 16:13

ten moj ma hlbku vnutornu 38cm a uplne v pohode, ale pod 33 cm by som nesiel ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

správca admin, 31.3.2014 o 16:23

soson, dnes o 11:56 dobre píše, pokiaľ sú možnosti, určite kúpiť väčší. Chcem sa vás spýtať na váš názor na hĺbku týchto štandardných trezorov. Pokiaľ tam máte pušku bez puškohľadu, je všetko ok. Ale ak tam dávam pušku s puškohľadom, ktorý mám napevno, tak je to veľmi obtiažne tam dať aby som mohol bez problémov zavrieť dvere. Musím ju potom dávať veľmi kolmo a dotýka sa potom puškohľad zadnej steny. Akú máte skúsenosť s týmto problémom? Nevravím že to tam nenarvem, ale pár cm by potešilo ;-) ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off soson, 31.3.2014 o 11:56

Aj tak musiš mať kľúč - tak načo elektronický, ale je to vec komu čo chutí. Ale obecne ak nie sú problém financie a priestor, tak radšej kúpiť väčší, kde okrem zbraní a streliva si do políc možes odložiť cennejšie veci ako ďalekohľady,baterky,čistenie na zbrane a optiku fotak atď. A aj ked dnes máš 1 flintu tak do budúcna ich možeš mať viac a nebudes musiet kupovat väčší. Mne toto poradil kamoš ked som mal 1 zbraň a mal pravdu. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 3

správca admin, 31.3.2014 o 11:17

Ja mám trezor iba na kľúč, ale ak by som kupoval znova, asi by som kúpil s elektronickým zámkom. Tak ako popisuje vivatvikend, 30.3.2014 o 21:10 ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off soson, 31.3.2014 o 7:37

odkaz za tu cenu nie je o com ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 1

off krajec, 30.3.2014 o 21:12

Aky typ popripade odkaz? ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off vivatvikend, 30.3.2014 o 21:10

ja pouzivam trezor s elektronickym zamkom,ak by sa baterie vybili tak nudzovo otvoris aj klucom ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 1

off krajec, 30.3.2014 o 19:46

Zdravím Vás chcel by som oživiť túto tému. Aké trezory používate? Chcem si teraz kúpiť trezor no neviem aké by mal spĺňať parametre. Rozmýšlam nad trezorom s elektronickým zámkom používate to či len na kľúč? ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

správca admin, 30.3.2013 o 14:58

Ja som sa rozhodol a kúpil tento odkaz ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off GRIZZLY74, 24.11.2012 o 17:13

co poviete na toto odkaz ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 3

off apple, 29.8.2012 o 19:23

edu, ale si sa roztatáril :_D... len pre upresnenie, zákon o zbraniach hovorí, že takí, ako my musia: Fyzická osoba, ktorá drží menej ako 11 zbraní kategórie B alebo zbraní kategórie C alebo strelivo v počte do 10 000 kusov a na ich uloženie nepoužije trezor, je povinná zbrane a strelivo uložiť a uzamknúť ich oddelene. Ak strelivo nemôže uložiť v oddelenej uzamknutej miestnosti, skrini alebo debne, musí ho uzamknúť samostatným zámkom. ... teda kuknúť §55. .....a hlbka 25cm mi je málo, treba viac, lebo nevieš, akú montáž a optiku budeš mať na zbrani ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off orol, 29.8.2012 o 19:18

Admin. som rozmýšĺal nad tou "hĺbkou 250mm" pre zbrań s optikou ( ako uvádzaš ) a podľa mňa tam dlhú zbrań s optikou nevopcháš, resp. len tak-tak ! Hĺbka 250mm je podĽa mňa málo a aspoň 3-4cm by patrilo pridať! ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

správca admin, 29.8.2012 o 19:07

Edu a teraz odpoveď na moju otázku? :) dík ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Edu, 29.8.2012 o 18:40

Tiež mám trezor na 5 zbraní hore ďalší uzamykací priestor pre náboje . Využívam ju však sporadicky .Obyčajne mám zbraň mimo trezor ,čo nie je v rozpore so zákonom o zbraniach a strelive . V trezore mám len tie čo nepoužívam . Ked idem na dlhšie preč dávam tam všetky zbrane i foťák . Inak mám komplet dom zamrežovaný s kamerami . Keď trezor tak by mal byť bezpečný a správne ukotvený o podlahu a stenu z dvoch strán ,alebo vstavaný . ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

správca admin, 29.8.2012 o 18:00

jozef vtip je v tom že zatiaľ nemám žiadnu zbraň ;-) ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 1

off jozef, 29.8.2012 o 17:43

Zober si zbran a chod to k predajcovi odskúšať nechaj si tam nejaku volu pre istotu a maš pokoj. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off orol, 29.8.2012 o 15:32

Aha :-o)- pre poľ. zbra. je to dostač. výška, ALE pre istot. treba ešte "pozrieť" celkovú dĺžku šport. brokovn. s dĺžkou hlavní 760mm (nezab. na "botku"). P.s- treba rátať aj s miestom pre prípadné ulož. výmenných hlavní - o hlbke som názor vyjadril. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

správca admin, 29.8.2012 o 8:41

orol výška 1235 mm je čistá výška na dlhé zbrane, nad tým je malá uzamykateľná skrinka 150 mm a skriňa má celkovú výšku 1400 mm. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off orol, 29.8.2012 o 0:21

Ned. som si dal robiť „trezor". Výška 140cm, šírka 33, hĺbka 33 ( vo vnútri vo výške 94 od zadnej strany myslím 7cm navarená pásovina „účko“ – slúžiace ako opierka pre tri zbrane ). Dnu zabudovaná samostatná uzamykacia skrinka na strelivo, krátku zbraň atď... výška 23cm. Po bokoch držiaky na vyteráky a ďalekohľad. Zbraní a kdejakých „pakšamentov“ sa tam však zmestí viac. P.s- adm,. 25 hĺbka sa mi zdá pomálo, natesno a tú výšku by som tiež prehodnotil ( pokiaĺ nechceš sam. uzamyk. skrinku, resp. len "maličkú", tak som nič nepovedal... ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Adam321, 28.8.2012 o 21:59

ja mám trezor tiež,na 7 zbraní a je tam dostatok priestoru,pohodlne si tam dám zbrane.a nezaberá to vela priestoru,ako si niektorí myslia.pohode tam dáš puškohlad so zbraňou do trezoru ,ved nato sú tie trezore,takže musia počítať s puškohladom ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off springer, 28.8.2012 o 21:20

nekupuj skrinu za 100€ je to 0,8mm plech . cenova hladina 200-250 je už úplne v pohode a 1235 je štandard pre lahšiu manipulaciu doporučujem na 3ks zbraní skrinu určenú na 5ks do každej predavanej skrine umiestniš bežnú zbraň aj s optikou ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

správca admin, 28.8.2012 o 20:51

Veľmi by ma zaujímalo ktorí dvaja označili túto tému za nevhodnú a prečo. Stačí keď mi napíšete cez poštu prečo je podľa vás táto téma nevhodná. Pred pridaním som využil vyhľadávač diskusií vľavo či tu podobná téma nie je a nenašlo mi nič ani na tému "trezor" ani "skriňa". Myslím i že je v správnej kategórii TAK PREČO? Ďakujem. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 1

reklama

Zelené zápisky z poľovníckych chodníkov
Poľovníctvo TEREM