Heming hunting
dnes je štvrtok,  25. apríl 2024,  meniny má Marek,  spln: 24. apríl 2024,  dnes východ slnka: 04:39,  dnes západ slnka: 18:48
poľovnícke sety poľovníctvo Terem

Puškohľad do 1000E - diskusia

autor: off serax
pridané: 19.8.2012 21:53

Pani mám záujem o puškohĺad do 1000€ vaše skúsenosti a postrehy s praxe. Za vaše rady ďakujem

počet zobrazení: 13 734
počet hlasov: 0
 

Aký je dôvod vášho označenia za nevhodný?

najlepšia odpoveď

off Lisiak73, 9.9.2012 o 9:03

Zdravím.Tiež uvažujem nad výmenou puškohladu.Do teraz som mal Hakko Winner 6x42 s bodkou.Je to pomerne slušný puškohlad.Bodka je pomerne malá a je odoný na náraz.V horších svetelných podmienkach ale už stráca za konkurenciu.Moji favoriti na novú kúpu su :Zeiss Duralyt 3 - 12 x 50 ,Leupold VX R 3 - 9 x 50 poprípade Delta Titanium 2,5-10x56.Viem že by bolo idealne zobrat Zeiss a mat pokoj na viac rokou,ale všetko dnes určujú peniaze a stým moc neurobíme.Chcel by som sa opýtat na dve veci.U Delty je deklarovaný jej prenos svetla 92 percent,ale neviem ako je n tom Zeiss a Leupold?Kedže chcem puškohlad hlavne na noc,tak by ma zaujímal hlavne tento údaj.A druhá vec čo ma zaujíma je záruka.U Delty 5 niekde 10 rokov.U Leupolda údajne doživotná.To znamená že pri neopravitelnej chybe mi dajú nový?A ako je na tom Zeiss???.Ďakujem za prípadnú odpoveď.

dať hlas príspevku | počet hlasov: 7

komentáre

zoradiť
zobrazené 41-69 z 69 | najnovšie | novšie | staršie | najstaršie
off Valdes25, 17.6.2017 o 16:10

Puškohľad - Prosím poradiť aký puškohľad na pušku šprinfild 30-06 do 1000e Ďakujem ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off archer, 20.9.2012 o 13:46

nik?? fakt?? a čo admin?? vidím že ich má v eshope.. neskúšal ich?? ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off archer, 19.9.2012 o 20:23

minox-puskohlad-za-3-3-9x50-bdc tento minox už niekto skúšal??? mám binoculár od minoxu a som moc spokojný... no nepoznám nikoho kto má puškohľad tejto značky.. počuli ste niekto niečo o tom?? cena je dá sa povedať totožná s deltou.. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off borza222, 19.9.2012 o 18:19

S tou Deltou to tak vidí viacej očí, aj ked všetci ktorí majú drahšie značky sa nemôžu zmieriť s tým že v puškohľade ža 450 Eur je rovnako dobre vidieť ako v puškohľade za 800 E od renomovanej značky. Ten kto má Deltu vie o čom hovorím. Ale už to nepotrvá dlho a aj cena Delty budú na úrovni drahších značiek. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off 30.06sprg, 12.9.2012 o 20:43

Pozdravujem kolegovia,potreboval by som poradiť uvažujem nad kúpou puškohľadu a neviem sa rozhodnúť medzi Bushnell Trophy 1 - 4 x 24 Iluminated alebo Hawke Endurance 30 IR: 1,25-4,5x24 Ďakujem... ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Lisiak73, 12.9.2012 o 14:01

Myscho22:No ja neviem.Porovnával som to uplne nezávisle na značke.Leupold bol spracovaním na vyššej úrovni ako delta,ale ked som do toho pozrel tak som bol sklamaný.Sám neviem čím to bolo!Možno bol len zle nastavený kontrast na vstupnej šošovke.To ma vlastne napadlo až cestou domov v aute.Pritom tento puškohlad bol pre mna največším adeptom na kúpu.Preste obraz bol oproti Delte tmavší.Okraje porastu posobili viac rozmazané a menej vierihodne.Bodka bola výborna.Aj ked aj v Delte je v pohode.Zeiss nehodnotím.To je ina liga.Aj ked ,a teraz budem asi ukameňovaný,Myslím že čo sa týka prechodu svetla boli na tom s Deltou zhruba rovnako.Je to vlastne aj možné,ked porovnávam 56-ku s 50-kou.Ostatnými vlastnosťami už ale Zeiss samozrejme dominoval.Tak to proste videlo moje oko,a je to len môj subjektývny názor.Lovu zdar ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Vladenko, 12.9.2012 o 11:21

Ja vlastním VX-R 3-9x50 už jeden a pol roka, porovnať ho môžem s Meostarom 3-12x56, Meopta 2000 7x50, ktoré vlastním, ja mám zasa pocit, že viditeľnosť v Leupolde v ničom nezaostávala oproti 7x50 , samozrejme meostar Bol svetlejší, ale tam je aj objektív 56. Dokonca som mal pocit, že kontúry objektov boli lepšie vykreslené v leupolde. Ale každý má iný zrak a aj pocity môžu byť iné. Ja som spokojný.Digitálne riadenie osvetleného bodu je super ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 1

off steyr, 12.9.2012 o 11:04

porovnávať Deltu s Leupoldom je ako porovnať fiat ako bmw, to sa mi nezdá že by bol nejasný a to to druhé je čo? ak tak ZEISS a máš svatý pokoj, ale duralyt rade asi nie... ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Mysho22, 12.9.2012 o 10:09

Lisiak73: Porovnával si Deltu s Leupoldom? Čo ti na obraze prišlo nevierihodné? ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off serax, 11.9.2012 o 16:34

no ta 7x50 tiez neni zla no uvidim, ale ked mne sa najviac pozdava ten duralyt, nemozem si pomoct :)) ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 2

off m98, 11.9.2012 o 10:33

Zober toto so 60-kou osnovou. http:mnu=eshop_kat&ideshop=1&cat=2&detailID=100&filter=yes&hladanyText=&pg=1 ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 1

off Lisiak73, 11.9.2012 o 9:00

Zdravím.Tak som nakoniec po teste za šera zobral Deltu.Za tú cenu ak vydrží len záručnú dobu,budem spokojný.Osobne ma sklamal Leupold VX R 3 - 9 x 50.Obraz bol nejasný a nevierihodný.Ešte zohnat nejakú víššiu montáž a ide sa na to.Lovu zdar. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off motaq, 10.9.2012 o 21:09

Lisiak, zaruka na puskohlady delta je 10 rokov, leupold ma dozivotnu zaruku na mechaniku a optiku. Ci ti predajca vymeni kus za kus je na predajcovi, riesenie reklamacie sa odvija od zakonov pre konkretnu krajinu. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off lanus, 9.9.2012 o 10:58

Lisiak - Percentuálne údaje sú ti nanič !!! každé oko je "samostatná jednotka";(využiješ len to svetlo ,ktoré skutočne "uvidíš ")!!! Preto využi možnosť priameho porovnania !!! (Delta pred časom predĺžila záruku na 10 rokov;žiaľ mnohí predajcovia si to doteraz "nevšimli" !!! ) ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Lisiak73, 9.9.2012 o 9:39

Móžme sa aj tak dohodnúť že dobehnem.Nemám to nejako moc daleko.A tie údaje ohľadom prenosu svetla u Zeiss a Leupold nemáš?Alebo aspon nevieš kde by som ich mohol nájsť? ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off sako80, 9.9.2012 o 9:19

Ak nie si z ďaleka, treba sa prísť niekedy večer do toho pozrieť a usúdiť sám, všetky tri mám skladom.odkaz ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Lisiak73, 9.9.2012 o 9:03

Zdravím.Tiež uvažujem nad výmenou puškohladu.Do teraz som mal Hakko Winner 6x42 s bodkou.Je to pomerne slušný puškohlad.Bodka je pomerne malá a je odoný na náraz.V horších svetelných podmienkach ale už stráca za konkurenciu.Moji favoriti na novú kúpu su :Zeiss Duralyt 3 - 12 x 50 ,Leupold VX R 3 - 9 x 50 poprípade Delta Titanium 2,5-10x56.Viem že by bolo idealne zobrat Zeiss a mat pokoj na viac rokou,ale všetko dnes určujú peniaze a stým moc neurobíme.Chcel by som sa opýtat na dve veci.U Delty je deklarovaný jej prenos svetla 92 percent,ale neviem ako je n tom Zeiss a Leupold?Kedže chcem puškohlad hlavne na noc,tak by ma zaujímal hlavne tento údaj.A druhá vec čo ma zaujíma je záruka.U Delty 5 niekde 10 rokov.U Leupolda údajne doživotná.To znamená že pri neopravitelnej chybe mi dajú nový?A ako je na tom Zeiss???.Ďakujem za prípadnú odpoveď. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 7

off serax, 7.9.2012 o 17:52

Uz som sa rozhodol. Bude to Zeiss a hotovo, verim, ze dobra volba... ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 1

off serax, 21.8.2012 o 19:17

no tak babo rad:)) Zeiss alebo Docter ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Edu, 21.8.2012 o 16:40

tu je niečo popísané v praxi o duralyte odkaz ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off pandur1, 21.8.2012 o 15:37

Edu tri osobné skúsenosti a jedna sprostredkovaná. Dám ti to do pošty. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off axon, 21.8.2012 o 15:28

niečo o duralyte si môžeš prečítať aj tu odkaz- Pri kúpe duralytu by som bol opatrný, je to pomerne nový puškohľad na trhu, predáva sa asi 2-3 roky, myslím, že ho nemá až tak veľa poľovníkov, aby sa dalo jednoznačne konštatovať, či je to kvalitný puškohľad alebo nie. Ako sa hovorí, nie je Zeiss ako Zeiss, duralyt je iba puškohľad strednej triedy, je priamou konkurenciu pre Meoptu Meostar, Vixen, Nikon Monarch a pod. Aj keď pokaziť sa môže aj puškohľad najvyššej rady. Ak by som si dnes kupoval nový puškohľad, v cene okolo 1000 € by som zobral tento odkaz , ale keby som chcel puškohľad s nápisom Zeiss, tak by som išiel minimálne do tohto odkaz= Želám šťastnú ruku pri výbere ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Edu, 21.8.2012 o 14:58

pandur1 v čom spočíva tvoja opatrnosť ? Osobne je to u mňa jednotka v triede do 1000€ odkaz Niet nad pocit modrého znaku zeiss . Farba je tiež výborne esteticky kontrastujúca s čiernou . U mňa nádhera zvonka i z vnútra . ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off motaq, 20.8.2012 o 22:01

do 1000 eur resp. okolo 1000 Eur mas siroky vyber, Leupold VX-3, Docter clasic, meopta, Vixen,Nikon, zeiss Dyralyt ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 1

off pandur1, 20.8.2012 o 21:04

Ja by som bol s tým duralytom opatrný, skôr už ten docter ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off sako80, 20.8.2012 o 20:41

do tisíc by som bral Docter Classic 3-12x56 odkaz= alebo duralyt odkaz ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off whitenigga, 20.8.2012 o 19:34

Vlastním tuto optiku super super a super nemá chybu . ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off jarodt, 19.8.2012 o 22:12

Uvažuješ veľmi dobre, v tejto cene je už rad dobrých puškohľadov, ale s Duralytom si zároveň kupuješ aj to, čo u iných značiek v tejto cenovej hladine nekúpiš - prestíž značky Zeiss. A teraz môžeš túto večne sa opakujúcu tému vymazať :-) ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 1

zobrazené 41-69 z 69 | najnovšie | novšie | staršie | najstaršie

reklama

Zelené zápisky z poľovníckych chodníkov
Poľovníctvo TEREM