Heming hunting
dnes je štvrtok,  28. marec 2024,  meniny má Sona,  spln: 25. marec 2024,  dnes východ slnka: 05:34,  dnes západ slnka: 18:08
poľovnícke sety poľovníctvo Terem

Iž 18 - diskusia

autor: off 18Jager88
pridané: 3.8.2012 4:29

Zdravím nemal by niekto skúsenosti s Iž 20??? Brokovnicov? Budem rád ak niekto pomôže...

počet zobrazení: 2 717
počet hlasov: 0
okruh tém: zbrane
 

Aký je dôvod vášho označenia za nevhodný?

komentáre

zoradiť
off 18Jager88, 5.8.2012 o 23:09

Jasne su aj 4 a tie su najsilnejšie.... Majú taký priemer ako signalne svetlice... ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off MG42, 5.8.2012 o 16:30

Plne súhlasím s Radom. Chcem len pripomenúť že to chce aj optiku alebo minimálne mušku a cielnik. / Videl som dokonca aj plátkovy, pre dve vzdialenosti./ Búchať podľa lišty to bude o tom že keď to dobre dopadne, tak veľká sláva, ak nie, tak sa bude chyba hľadať v type strely, kalibri a podobne. Dáš optiku, zameraš vzdialenosti, zistíš rozptyl / z viacerých typov striel/ a uvidíš čo môžeš a čo nie. Za komančov keď neboli guľovnice, tak chlapi ktorým to politicky myslelo montovali na brokovnice optiku. Tí by vedeli povedať aké sú možnosti breneku... ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Edu, 4.8.2012 o 23:30

Myslím ,že neprezradím žiadne tajomstvo ak napíšem ,že kaliber 12 bude najsilnejší :-D ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off goret, 4.8.2012 o 19:04

súčasné majú 3 palcovú komoru t.j. 76 mm ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off rado100, 4.8.2012 o 13:24

Na diviaka sú v pohode všetky tri, ale osobne by som zobral 12tku pre cenu a dostupnosť streliva. Mimochodom vlastním 12, 16 aj 20tku. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off 18Jager88, 4.8.2012 o 9:41

Ktroý z týchto by mal prípadne väčšiu silu napr. na diviaky..... 12/70 16/70, alebo 20/70 a myslim strelivo "typu" brenneke. Nevedel by niekto? ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off 18Jager88, 4.8.2012 o 9:24

Super... Také odborné a praktické skúsenosti oceňujem.... Ďakujem... :) ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off MG42, 3.8.2012 o 21:44

Mal som len 12-stku, ešte ZSSR, zahrdlenie tuším 1/4 takže som s tým dokázal aj niečo trafiť. Máme lesný revír, často som sa k rane nedostával. Používal som ju prevážne na sluky. Hlaveň vnútri chromovaná. Vystražník z bieleho kovu.Spúšť veľmi malý.Úzky. Prepínacia páčka na navolenie režimu vyťahovák - vyhadzovák.Poistka tuším správne kolíková. Manuálna.Preto s ňou opatrne. Krátka páčka za lúčikom spúšte na natiahnutie bicieho mechanizmu a súčasné sklopenie hlavne. Fungovala na podiv ľahko. Dokázal som celkom šikovne prebiť.Tu sa jej nadáva aj ruský troják. Jedna do hlavne. Dve do pusy.Toľko starý model. Na nových som si všimol už plast na vystražniku. Čo mi vadilo. Spúšť je iný, príjemne širší. Ja som ho skúsil, avšak na guľovej jednotke a bol dobrý.Ak taký robia aj na broku tak je to plus, rovnako ako dlhšia páčka na natiahnutie bicieho mechanizmu.Predpažbie je už široké.Ak sa pre ňu rozhodneš tak ju ber len ak bude na predajni. Vystrelené nábojnice do vrecka, preskúšať odpor a chod spúšte.Nejak skúsiť ako zavrie riadný náboj.S tým však bude na predajni problém. Žiadne zálohy a kecy prečo sa to na Slovensku takto nedá.Totiž nieje IŽ-ka ako IŽ-ka.V kvalite sú priepastné rozdiely. Je rozdiel s akým nástrojom je vyrobená a ktorým puškárom.Ak na nej nájdeš najmenší problém tak ju neber. Žiadne dorábačky šikovným puškárom. Ak by to napriek tomu nevyšlo, netreba to brať veľmi tragicky. Stoji len toľko ako nórsky nôž Helle. Alebo dve krabičky RWS... Dvadsiatku - jednotku používa známy lesník na bažanty. Už dlhé roky. Rozdiel oproti dvanástke to bude len v kratšom účinnom dostrele. Dúfam, že som veľmi nedoplietol odborné termíny. Ak, tak sa vopred ospravedlňujem. Je to môj názor užívateľa. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off goret, 3.8.2012 o 13:11

na čo ju potrebuješ? ja ju používam pri výcviku psov a tafil som ňu aj holuba, kačicu i bažanta :) ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Edu, 3.8.2012 o 12:27

Žiadna ruská zbaň nebola nikdy dobrá . Hrubé opracovanie polotovarového typu . Zadarmo drahá. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

reklama

Zelené zápisky z poľovníckych chodníkov
Poľovníctvo TEREM