Heming hunting
dnes je nedeľa,  5. máj 2024,  meniny má Lesana/Lesia,  spln: 24. apríl 2024,  dnes východ slnka: 04:23,  dnes západ slnka: 19:03
poľovnícke sety poľovníctvo Terem

Prírodný insekticíd - diskusia

autor: off nadocnik
pridané: 1.8.2012 16:48

Počul som od starších ľudí že nejlepší odpudzovač komárov je lístok z paradajky alebo muškátu...vraj si treba jeden-dva vložiť do vrecka keď ideme do revíru a komáre nám daju pokoj. Dnes sa to hodlám vyskúšať. Poznáte tento alebo neaké iné odpudzovače komárov ? Vyskúšal som vraj pár najlepších repelentov ale ani z jedným som nebol spokojný ! Je to otrava keď je nadomnou roj komárov...nedá sa ubrániť štípancom.

počet zobrazení: 3 196
počet hlasov: 0
okruh tém: voľná diskusia
 

Aký je dôvod vášho označenia za nevhodný?

komentáre

zoradiť
off Mysho22, 26.5.2014 o 23:15

Jedna vhodná rada pri momentálnom premnožení kliešťov: odkaz ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Mysho22, 4.8.2012 o 21:02

Ako uviedol LEon repelent Szuka je jeden z najlepších repelentov vôbec. Odskúšaný na XY rybačkách pri rieke Morave. Samozrejme proti komárom dosť pomôže aj kvalitné oblečenie proti prepichnutiu komárom. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Edu, 4.8.2012 o 20:57

súhlas s Leonom masť vydrží podstatne viacej . Sprej vyprchá za krátko. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 1

off Leon, 4.8.2012 o 18:03

od kamaráda jsem na slovensku dostal tohle sprej funguje menší dobu ale je to rychlejší mast vydrží dlouho jenom je to nepříjemný na dlaních tak namazat a umýt ruce odkaz ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Edu, 3.8.2012 o 17:49

Raz som sa dal nalákať na elektronický odpudzovač komárov odkaz . Na moje prekvapenie mašínka pípala tým ,že pípala sa samozrejme zohriala . Keď že komár cíti teplo sadol si rovno na horúcu mašinku za 5 euro . To už bolo na mňa priveľa . Odpudzovač ihneď putoval do smetného koša .Na Slovensku žije okolo 50 druhov komárov . Najznámejšie sú však asi tri . ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off nadocnik, 2.8.2012 o 13:16

brandys-ďakujem vyskúšam ho či bude dobrý na naše komáre. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off brandys, 2.8.2012 o 11:49

Je pravda že niekedy ani repelent nepomáha.Používam spray Diffusil na kliešte a komáre. Na kliešte pomáha ale na komáre niekedy proste nestačí.Mam zkusenost z pobytu na postriežke na kterú ma pozval moj dobrý kamarát a poviem po pravde za 3 hodiny čo som sedel pri zemi na stoličke,som sa striekal 6 x a aj tak to nestačilo.Komáre mi dali zabrat.Ale u nás treba na komáre spray diffusil funguje v pohodě.Tak asi tam kde som bol na postriežke je iná sorta komárov.Edu to máte doma asi radioaktivne komáre,či.odkaz ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Edu, 2.8.2012 o 0:41

Uf ja som zasadil také veľké nejaké čo som dostal od kamoša . Tak mám také pol kilové a samozrejme žlté i červené koktejlky . Tornáda sa tento rok nekonali . ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off nadocnik, 2.8.2012 o 0:19

No ktovie Edu...ja som včera obral paradajky....a som spokojný tento rok...ako si natom ty... ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Edu, 1.8.2012 o 23:22

Tak to ti gratulujem nadocnik . Ja som dnes paradajky oberal a komáre ma štípali veselo . A listov tam mám požehnane . Možno mám zlú odrodu. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off nadocnik, 1.8.2012 o 22:54

Edu-ja som dneská vyskúšal tú paradajku...pár lístov som šuchol do vrecka a na posede som si dal aj za klobúk a nedostal som ani jeden štípanec...komárov bolo hodne ale nie na mne...možno to bola iba náhoda...vyskúšam to aj na budúce. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Edu, 1.8.2012 o 20:18

Videl som kolegu sedieť pri poľovačke na kačice s vencom na hlave z rajčín . Sedel tam ako rímsky cisár . Doštípaný bol rovnako . Takže koho to obťažuje asi len repelent . Ten spolu s potom keď začne tiecť do očí tak to nie je žiadna výhra . ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off cita, 1.8.2012 o 17:54

Nemám... Vratič by měl být ale trochu rozmačkaný, má takový zvláštní pach. Kapradí by mělo stačit dát např. na klobouk. Ořechové listí taky odpuzuje např. blechy ve psí boudě, takže možná i proti komárům... ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off nadocnik, 1.8.2012 o 17:23

cita máš to overené ? a tiež ro stačí dať len tak par lístkov do vrecka ? ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off cita, 1.8.2012 o 17:05

Vratič, nebo kapradí... ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

reklama

Zelené zápisky z poľovníckych chodníkov