Heming hunting
dnes je sobota,  18. máj 2024,  meniny má Viola,  spln: 23. máj 2024,  dnes východ slnka: 04:05,  dnes západ slnka: 19:20
IBO výpredaj

stav diviačej zveri - diskusia

autor: off lacis16
pridané: 10.7.2012 20:19

zdravým vas kolegovia polovnici ....moj dobry kamarat ma informoval ze je u nas nesmierne velke mnozstvo diviacej zvery co po ine roky nebolo ani z daleka 40 kusove criedy v nasom zdruzeni neboli hadam od komunistov je to tak aj v druhych ostatnych reviroch na SK alebo len u nas a blizkom okoli???

počet zobrazení: 3 707
počet hlasov: 0
okruh tém: poľovníctvo
 

Aký je dôvod vášho označenia za nevhodný?

komentáre

zoradiť
off elciervo, 21.1.2016 o 10:31

Veľmi zaujímavé "čtení" : odkaz ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 3

off findula, 11.7.2012 o 19:07

lacis už kolem roku 1989 a roky následující se v okolí Sirku vyskytovalo velké množství černé zvěře ve velice dobré kvalitě.Alespoň tak to bolo v revíru státních lesů ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off lacis16, 11.7.2012 o 18:29

to si vystihol presne ...myslim si ze to co strelia pytliaci tak zdruzeniu ani neublizi ked sa nad tym zamyslim a pozriem sa blisie k realite ... ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Edu, 11.7.2012 o 18:20

samozrejme je odstrel legálny a nelegálny. O tom vieme a dá sa približne i odhadnuť kolko toho nelegálneho je . ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off lacis16, 11.7.2012 o 18:17

vies je to gemer a na gemeru je vseobecne zname pytliactvo a par polovnikov ktory poluju pre mäso tomu je jedno ci ma v mraziaku 200kg matku alebo 50kg prasa ... ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off 3006sprg, 11.7.2012 o 18:11

tak potom vam to dodrbavaju okolite zdruzenia... ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off lacis16, 11.7.2012 o 18:09

3006 sprg si mal hned napisat ze preto sa nemaju strielat dospele bachyne!!!pretoze je zname ze dospela bachyna nedovoli mladym sviniam vojst do chrutia a tym padom zabrani,,premnozeniu´´ garantujem ti ze nas hospodar je zasadne za lov prasiat a lanstiakov ked pred par rokmy strelili rakusanci dve 120kg matky tak za nimi plakal este aj 5 rokov za tym ...cize ti garantujem ze kto by v nasom zdruzeni strelil dospelu bachynu je urcite dalsi rok bez akejkolvek povolenky ...cize sa doslovne boja stielat velke kusy...a kanec bol streleny naposledy dva roky dozadu ...tak len tak priblizne ti poviem predvlani sa strelilo u nas cca25 vlani to uz bolo 42 kusov tento rok este ani jeden kus pretoze povolenka od 16 jula :D ale budem ta informovat kolko sa streli na porovnanie ... ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Edu, 11.7.2012 o 18:08

Spoločné poľovačky na diviaky sú síce super zábava . O selektívnom love nemožno byť reči . Trpí všetká hnaná zver nie len diviaky dostrielané často kadejakými jednotnými strelami . ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Edu, 11.7.2012 o 18:06

3006sprg presne ako píšeš uloha starých diviačic je veľmi dôležitá . Takto ichu do chrutia mladé jedince a kolotoč sa roztáča . Stare bachyne si vedia urobiť poriadok. Myslím ,že premnoženie pomáha i vakcinovanie proti KMO . ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

správca MMasska, 11.7.2012 o 18:05

ja som zakazal spolocne polovacky su naplanovane ale nekonaju sa nebudem rozhanat zver ked potrebuje klud. len este keby neboli vlci a papalasi z vedlajsieho reviru ktory strielaju vsetko co sa pohne cez ich pozemok ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 1

off 3006sprg, 11.7.2012 o 17:54

mmaska konecne niekto normalny, vsetci na mna pozeraju ci som normalny ked im poviem ze proti premnozeniu treba prestat strielat bachyne...jedina dospela bachyna dokaze regulovat to aby sa lanstiacky dostali do chrutia, pretoze koren premnozenia spociva v tom ze sa paria jedince vsetkych vekovych kategorii...to iste aj s kancami, uplne staci ze su dva tri poriadne kance, a lanstiaky si ani nevrznu lebo kance ich vsetky odozenu...vystrielau sa velke kance tak zas nema kto naparit velke bachyne lebo 80 kg lanstiak nebude skakat po 200 kg bachyni...my tieto velke bachyne odlovime s tym ze su jalove pritom je to zase len nasa chyba lebo sme vystrielali vsetko co ich mohlo naparit...a zase sa to bude opakovat, je to ako zacarovany kruh, a uplne staci ze jeden zo zdruzenia to nebude tolerovat a je to cele v prdeli...mimochodom jednym z opatreni je zakazat lov dospelych diviakov na spolocnych, a povolit len lanstiaky a prasata ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

správca MMasska, 11.7.2012 o 15:06

3006sprg mas uplnu pravdu ja som hospodar a dal som prisny zakaz lovenia bachin a aj tak sa to nerozmnozuje ako by sa malo uz uz sa to ukaze ze je to lepsie a zase na hovno lebo okolite zdruzenia lovia vsetko na stretnutie takze co vystrci hlavu padne uz sa stratili aj najvecsie svine tak potom co ma kotit prasiatka tie 2-3 rocne co dajakou nahodou preziju? vsetko zalezi ako sa ktomu stavaju jednotlive zdruzenia ale ked by ste mali za susedov takych ako mi tak som zvedavi na hospodarske vysledky? cha cha ze mnoho zvery? cha cha cha :-CCC ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off 3006sprg, 11.7.2012 o 14:55

laci vekova a pohlavna struktura nema nic spolocne s tym ake su zimy a co sa u vas seje...povedz mi kolko kancov ste ulovili minulu sezonu? kolko diviacic? ono uplne staci ze z troch zdruzeni dve biju vsetko hlava nehlava a uz je problem na svete... ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Leon, 11.7.2012 o 12:55

kdyby jenom střední slovensko dneska je ten černej mor všude a žere to jak ruskej kombajn ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off lacis16, 11.7.2012 o 12:36

3006sprg no to cele stredne slovensko si doebalo strukturu ze???aspon netrep prosim ta u nas sa v okoli 30 km neseje nic a je ich do bludu a zimi bolo aj -30 cize v strukture to asi nebude... ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off 3006sprg, 11.7.2012 o 9:44

ked ste si dokurvili vekovu a pohlavnu strukturu tak sa nedivte ze ich mate premnozene... odkaz ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

on sailormoon81, 11.7.2012 o 9:13

U nás ani nie, kruhy v ovsi hej, ale diviaka som ešte tohto roku nevidel, u nás na severe sú zimy tuhšie a bukva nie je, zato máme požehnane vĺčkov z Poľska ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Jelsovec, 11.7.2012 o 8:02

laci, ratkovčania hovorili, že u nich sa už dvojhlavé objavujú.... ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Solirov, 11.7.2012 o 8:00

u nas sledujem tiez viac nez dost. kam sa pohnem tam su.. slaba zima, vela bukvy a zaluda... Srnča som hadam tento rok ani nevidel. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Edu, 11.7.2012 o 0:52

Aj ked komunisti vedeli pojebať všeličo v diviakoch sa im nedarilo. Zničiť malú zver od jarabice cez bažnta po po zajaca či králika sa im podarilo . Králika zničili z Australie aby som bol objektívny . To osotatné od DDT počnúc a záverom končiac . ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off kajo015, 10.7.2012 o 23:53

a u nás ich nieto kua :( ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off jozef, 10.7.2012 o 22:51

Rempo tomu ver :) ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Rempo, 10.7.2012 o 22:43

LOL, názov pobavil..... ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off jozef, 10.7.2012 o 22:25

lacis16 je to sposobene aj celoplošným sadenim ked teraz pojde do kukurice bachyna a prasce ostanú tam až do skosenia takto to je všade aj u nás no jesen a zima sú potom zaujimavé či už individuálna polovačka a hlavne spoločné hlavne ak sa venuješ psom tak ťa poteší pohon plny diviakov :))) ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Pa33ck, 10.7.2012 o 22:14

Je ich neúrekom všade.Psy budú zas čo nadháňať.Myslím moje suky SK. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

reklama

prvá škola vábenia jeleňovZelené zápisky z poľovníckych chodníkov