Heming hunting
dnes je štvrtok,  25. apríl 2024,  meniny má Marek,  spln: 24. apríl 2024,  dnes východ slnka: 04:39,  dnes západ slnka: 18:48
poľovnícke sety poľovníctvo Terem

Bergara Scout v ráži 6,5x57R - diskusia

autor: off brandys
pridané: 23.6.2012 21:19

Ahojte.Uvažujem o kúpe flintičky Bergara Scout ktorá ma veľmi zaujala na vystave v Lysej nad Labem.Flinta padne perfektne do ruky aj do ramena.Sklopenie zbrane je urobene neskutočne predcízne a nehlučne.Neni potreba toklo veľa sily ako u zlamovačky IŽ.poprípadě ako je u zlamovacej kulovničky K1 českého výrobcu. Pažba na zbrani je z plastu ale to mi až tak nevadí.Váha zbrane 2,63kg.Dlžka 91,5 cm.Uvažoval som o ráži 30-06 ale vzhľadom na nízku hmotnost zbrane a jaj dlžku ,som si neni istý ako by to bolo zo Spätným rázom.Flintu nechcem pre seba ale pre mojho tatka ktorému je 67 rokov a už ho nebaví nosit do lesa tažký kyj značky ČZ v ráži 7x64.Cena flinty Bergara sa pohybuje okolo 500 euro.Vdaka za poznatky.

odkaz />



počet zobrazení: 17 056
počet hlasov: 1
okruh tém: zbrane
 

Aký je dôvod vášho označenia za nevhodný?

komentáre

zoradiť
off ucen, 16.1.2017 o 23:35

S puškou Bergara Apex B13 poľujem 1 r. v kal. 308W.Puška si vás získa v momente ako si ju hodíte do pleca. Kaliber 6,5x55 SE je jeden s najpresnejších kalibrov. Trúfam si povedať, že hlaveň na Apexe je zrovnatelná a neuveritelne presná. Má revolverové istenie, čo je veľmi praktické a hlavne bezpečné. Spúšť sa dá nastaviť podľa potreby. Pušku som sa rozhodol nečistiť, až do objavenia prvého náznaku hrdze. Tu som bol tiež milo prekvapený, puška vydržala 2 mes. a možno by vydržala i viac, ale už som sa potreboval s ňou pomazliť, tak som ju očistil. Jediné čo by som jej vytkol, že povrchové úprava pažby je naozaj len povrchová, okrem čiernej, ktorá je čierna do hlbky. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off texedo, 2.3.2015 o 20:36

Čaute.. Neviete kde V okolí Martina,Ružomberku,Lm je predajca týchto zbraní? Ďakujem ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off bezek, 6.2.2013 o 21:31

na Scoute mozno nie ale na Apexe ide nastavit spust,mam Apex Light ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Lisiak73, 6.2.2013 o 20:12

Zdravím.Dnes som bol v Martine,tak som sa zastavil u predajcu týchto zbraní.Dojem zo zbrane bol veľmi dobrý.Veľmi presné a hladké otváranie.Dobrá pažba a masívna hlaven.Porovnat povedzme s IŽ sa to naozaj nedá.ri troche šikovnosti nehlučné natiahnutie a spustenie zbrane.Jedno mi ale nejde do hlavy.Typ Bargara Scuot má udajne nastavenie spúšte od 1,2-2,0 kg.Tak som to čítal na letáku od predajne a aj na rôznych stránkach na nete.Predajca mi ale tvrdil že spúšt neni nastavitelná.Tak teraz neviem.Ak tu je nejaký majitel,tak mi to prosím ozrejmite.Ďakujem. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off muran, 30.1.2013 o 18:49

Kolega ma Apex- ku 8x57 a velmi velka spokojenost ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 1

off Lisiak73, 30.1.2013 o 16:09

Zdravím.Bergaru Scaut som si zatial neošahal.Ale včera mi vravel známy že si ju kúpil presne v tomto kalibry.V piatok ju pôjdem pozriet.Tak uvidím.Kaliber 6,5x57 ale mám sám a nemôžem povedat jediné zlé slovo.. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off archer, 18.12.2012 o 21:40

odkaz tu je to spúštanie kohútika.. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off vlado18, 3.7.2012 o 10:45

Všetkým, čo mi chceli poradiť, ako spustiť kuhútik. Predovšetkým zbraň nemá žiadnu poistku /ako marlin/. Rovnako sa nedá natiahnutá zlomiť a vybrať náboj z komory. Možno bude fungovať rada od Lycana - myslím s tým podržaním kohútika a spustením spúšte, ale neskúšal som to. Aj na Bergare je kokútik s "kolíkom". je to také bočné predĺženie kohútika, ktoré je zdrsnené ryhami a slúži na lepšiu manipuláciu- hlavne aby vošiel palec ruky pri naťahovaní zbrane medzi kohútik a puškohľad. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Lycan, 30.6.2012 o 22:46

Pravdepodobne to tak bude s tou poistkou.navyše u marlina mám namontovaný kolík alebo ako by som to nazval, na kohútiku a tým pádom je aj manipulácia jednoduchšia t.j. natiahnutie aj spustenie.odkaz ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off rado100, 30.6.2012 o 21:22

Ak som to správne pochopil, bergera má tiež systém ako marlin len u marlina pri spúšťaní kohútika si môžeš ešte poistkou zaistiť úderník čiže ani náhodou pri vypúšťaní nemôže prísť k výstrelu. A s popisu vlada18 som pochopil že u bergery to nie je možné. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Lycan, 30.6.2012 o 19:42

Na marlin-e mám tiež kohútik a keď spúšťam po nevystrelení tak podržím kohútik stlačím spúšť a spustím kohútik na doraz.Neviem aký systém má bergara ale zaujíma ma to lebo pokukávam po tej zbrani.Páči sa mi tá jednoduchosť. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Vladenko, 30.6.2012 o 13:39

vlado18, skús si overiť, či to nie je s tým vypúšťaním kohúta, ako na revolveroch, áno natiahnutý kohút sa na revolvere tiež spustí palcom, ale ak dáš po zoskočení s ozubu prst zo spúšte dolu, tak nikdy nedôjde k výstrelu, lebo, aby bol iniciovaný úderník, musí byť stlačená spúšť, to znamená ak by došlo pri náraze s natiahnutým revolverom ku zoskočeniu, bicieho kohúta a nedržím pri tom spúšť (teda nechcel som vystreliť), nikdy nedôjde k výstrelu. Vlastníci revolverov to určite ovládajú. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off holz1, 29.6.2012 o 14:47

vlado18 a nedá sa spustiť bicí kohútik pri zlomenej zbrani, myslím to tak že zlomíš zbraň, prípadne vytiahneš náboj a spustíš kohútik a následne uzavreš zbraň ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off vlado18, 29.6.2012 o 13:27

Mám asi pol roka Bergaru APEX v ráž 8x57 JRS. Odkedy ju mám všetkých mojich 5 pušiek ostalo v skrini.Ja som sa do nej zamiloval na poľovníckej výstave v Bratislave vlani a mal som ju asi druhý na Slovensku.Perfektne sadne do ruky perfektne sa z nej strieľa , perfektne vyzerá. Stála ma asi 900E, ale na našich poplatkových poľovačkách si ju všetci rakušáci s drahými BLASERMI obzerali. Na APEX je možné vymeniť hlaveň za cca 300 E aj pažbu s predpažbím.V pohode som na spoločnej poľovačke z jedného štandu ulovil 3 diviaky- veľmi ľahko sa s ňou manipuluje.Chvíľu to chce cvik, zvyknúť si na natiahnutie kohútika pred výstrelom, ale na druhej strane zbraň je veľmi bezpečná, lebo aj keď je náboj v komore , nie je natiahnutá a nemôže dôjsť k neželanému výstrelu. Trochu je nešťastné, že ak ju natiahnem /počujem blížiacu sa zver/ a následne nechcem strieľať zbraň sa dá spustiť len pomalým zadržaným spustením naťahovacieho kohútika, pričom náboj je v komore a nedá sa nijako zaistiť. Teda v zime pri skrehnutých prstoch, by teoreticky mohlo dôjsť pri zlej kontrole kohútika k neželanému výstrelu /Zatiaľ sa to nestalo, ale nemám pri tom istotu, lebo mechanicky púšťam úderník na zápalku náboja/To je však asi jediná nešťastne vyriešená vec. Pri tej najjednoduchšej konštrukcii, kvalite prevedenia, estetike zbrane /napriek plastovej pažbe to väčšina ľudí nerozoznala a pažba je veľmi praktická/túto zbraň vrelo doporučujem. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Leon, 26.6.2012 o 9:35

na BERGERA SCOUT další hlaveň nekoupíš proto je o tolik levnější než ostatní typy ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off FOXMEN, 26.6.2012 o 8:59

BERGERA SCOUT....jsou povedené jednoranky...celkem precizní práce ...dobré kanelované hlavně..( tato firma dříve vyráběla pouze hlavně)..měl jsem možnost lovit s ráží 270W....musím uznat že jsem byl fakt překvapen.každou flintu vám udělají do 1.měsíce přímo ve španělsku...poskládají dle vašeho přání....víhoda je - že v případě vašeho zájmu už můžete pouze dokupovat hlavně všech ráží na které si vzpomenete..dodavatel pro čr je BRNO HUNT... ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off brandys, 25.6.2012 o 12:30

Chlapi vďaka za vaše komentare.Myslel som si že v SR ju ma asi málokto.No nezostáva mi nič ine len ju kúpit a otestovat.Potom pridam nejake poznatky.Ale predsa keby sa niekto našiel kdo tú flintu má tak by som sa rád dozvedel pár poznatkov a zkúsenosti z bergarov. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Edu, 25.6.2012 o 12:13

brandys :-D motaq veď to ,ale s Begalom má skúsenosti veľa poľovníkov :-D ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off motaq, 25.6.2012 o 12:10

Edu Bergara je spanielska firma odkaz. Brandys, ak mu nerobilo problem strielat so 7x64 tak tento kaliber mu podla mna tiez problem robit nebude. Prakticke skusenosti s touto flintou ma asi malokto v SR. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off brandys, 25.6.2012 o 12:05

Vďaka Edu.Begalu poznám aj ja. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Edu, 25.6.2012 o 11:47

Bergaru žial nepoznám iba Begalu. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

reklama

Zelené zápisky z poľovníckych chodníkov