Heming hunting
dnes je streda,  24. apríl 2024,  meniny má Juraj,  spln: 24. apríl 2024,  dnes východ slnka: 04:41,  dnes západ slnka: 18:47
poľovnícke sety poľovníctvo Terem

Kľudy stavača pred pernatou (a srstnatou) zverou - diskusia

autor: off rohlenka
pridané: 18.6.2012 23:43

Má niekto nejaký osvedčený tip, ako spoľahlivo naučiť stavača na kľudy...?...ak je pritom tejto zveri v revíri pomenej, natrafiť na ňu je vzácne, a nácviky s doma chovanou (zajac, prepelice) k požadovanému pokoju aj po dlllllllhej dobe nevedú? Bez šnúry a zveri v klietke to nejde, zadaunovanie po čase odignoruje (a JSS bez toho nespravíme). Diky všetkým za tipy.

počet zobrazení: 5 694
počet hlasov: 0
 

Aký je dôvod vášho označenia za nevhodný?

komentáre

zoradiť
off rohlenka, 21.6.2012 o 13:37

beriem na vedomie ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Leon, 21.6.2012 o 10:40

vůdce má pesan vycvičenýho důkladně :-) tak že tohle je k ničemu buď tě pes začne respektovat (nemusíš ho drtit ale musíš si respekt vynutit) a nebo je výcvik o ničem zatím co popisuješ tak se zadaunovat nedá když se při daunu plazí ke zvěři a na té fotce u klícky je pes totálně mimo realitu.Tak že znova začít přivolání a daun za všech okolností pak teprve pokračovat dál. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

on binka, 21.6.2012 o 8:33

Veškerá snaha se Lenko cení. Znám spoustu žen, které dokážou ostré na psy, není pro ně problém i potrestat psa, ale zvlášť u dominantnjších psů to prostě nefunguje. Pes sice skučí, podřizuje se, ale je to chvilková záležitost. Pak do ruky vezme psa chlap(což je přirozeně dominantnjěší tvor :-) ) a pes vyšívá. Jen píšu poznatek, vás dva jsem při práci neviděl tak nemoho soudit. Když se vrátím k tématu, tak já doporučuji drilovat dauny a dauny a dauny. Cvičeno je tak x desítek psů a jde to, tak to musí jít i u vás ;-) ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off rohlenka, 20.6.2012 o 22:03

"vúdce" je vycvičený až až až, len tiež nie je pes ako pes a práve ten môj je temperamentný, húževnatý, vytrvalý, ostrý a viac lámať ho už nechcem, stačí mi súčaná poddajnosť, nechcem učupeného psa u nohy so stiahnutým chvostom až na hrudi, výchovu má, len výcvik (a to treba rozlišovať) je - priznávam - samo pracujúcej o to zložitejší, hlavne ked malej (ako píšem v úvode) skoro niet. čo už, ked môjmu psovi to trvá, kým pochopí, čo od neho chcem, no v každom prípade je lepšie takého krotiť, ako opačného nútiť. len to trvá, trvá, trvá, a tak už neviem, čo s tým, preto tu píšem, aby padli praktiky iných. JSS potrebujem do chovu - ak by niekto pripomienkoval, pre prax chcem LSS a FSS. takže tak :) ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Leon, 20.6.2012 o 17:20

tak to jsi trefil Honzo :-) já bych ještě doplnil že občas se nejdřív musí vycvičit vůdce a pak teprve pes a že ten pes je na výchovu daleko pohodovější :-))))) ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

on binka, 20.6.2012 o 16:03

Lenko zkoušela jsi ho zadaunovat, stát mu na vodítku, tak aby měl hlavu u země (lépe řečeno aby ležel), uklidňovat ho a nechat ležet v tom pachu třeba 3 minuty? Bral bych ho na vodítku to honitby a jakmile vyběhne zvěř, vylétne pták tak daunovat. Věc další je že může platit poslední věta mého příspěvku 19.6.2012 o 8:40. Pak musí jít pes do ruky někomu kdo je schopný ho zlomit. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off irwin, 20.6.2012 o 12:06

a s "running bunny dummy" nemate nikto skusenosť? ja som rozmyšlala že by som nejakeho podomacky urobila a s tym učila kludy odkaz mne väčšinou tiež pes vyštartuje za zajacom- tak ale kebyže mi pred nosom vybehne velky zajoch aj ja by som pobehla :) ale napr. keď som skúšala na záhrade so zajkom vo vysokej trave v prepravke tak pes vystavil postupil a pol metra pred zajacom sam downoval...treba vela trenovat- najlepsie ked mas niekoho kto by ti pomohol (a mozno nepustat psa so stopovacky dokym nebude bud na 100% robit down pred zverou alebo ju ustoji) ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Leon, 20.6.2012 o 11:34

jak píše Honza klícku do trávy a na dlouhý šňůře trénovat klid na tom nic složitého není nesmí zvěř vidět tím ho jenom znova rozdráždíš výmaři jsou dost aktivní a když je v klidu tak ho odveď nepouštěj ho až ke kleci a tu klec ať ti přenáší někdo jíný ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off rohlenka, 20.6.2012 o 11:07

BINKA - tak to robím bežne, ale hafan mi najprv vystaví a potom sa vrhne po tom, tak zadaunujem, a ako sa približujem ja, tak sa pes plazením približuje tiež (zadaunovaný), preto to bez vodítka nejde, a kedže sa to 1000x opakuje dookola, tak asi niekde robím chybu. nechcem zas psa naučiť zapierať, len to zadaunovanie zatiaľ pri živej dlho nevydrží a preto píšem... ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

on binka, 20.6.2012 o 6:50

Lenko já bych jí nenechal vystavovat takto "na viděnou" Psa to hodně rajcuje, když na zvěř vidí. I na vystavování i na upevnění klidů bych klícku schoval do vyšší trávy. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off rohlenka, 19.6.2012 o 23:09

GORET - viď moje foto - pri odložení je to v pohode aj navoľno - bez klietky to zatiaľ neriskujem. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

on binka, 19.6.2012 o 8:40

Já praktikoval to, že pes musel umět lehnout za jakékoliv situace a v případě že někde zvěř vylétla, vyběhla, nebo jí pes vystavil, vždy jsem je nutil lehnout. Bez dobře nacvičeného povelu lehni by se nemělo vůbec chodit do živé zvěře. Ignoruje lehnutí, nebo zvěř? Jestli lehnutí tak nacvičujte i odložení. Věc další a neméně rozhodující je, kdo je v partě pes-člověk šéfem. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off goret, 19.6.2012 o 6:13

Okolo psa odloženého v sede alebo v ľahu pohadzovať nemobilnú (neživú) zver, príp. jej atrapy (koža, krídlo a pod.), psa samozrejme nespúšťať z očí, nevyštartuje = pochvala, vyštartuje = sprdnutie (bitka radšej nie), keď mu pôjde ostať v kľude aj pri pohodení v tesnej blízkosti, môžete prejsť na živých prokatérov. Hlavne za každé (i nepatrné) zlepšenie odmeňovať, stačí pochvala. Toto nie je rada pre priaznivcov parforsu a milovníkov dennej tlače!! ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Leon, 19.6.2012 o 0:32

trénovat a trénovat výbavu máš dobrou nic jiného na to není mladej pes se musí vypracovat a chvilku to trvá.Nebo si pořídit ohaře a né honiče to je sranda :-))) odkaz odkaz ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

reklama

Zelené zápisky z poľovníckych chodníkov
Poľovníctvo TEREM